javaslat

tetsu2

Tag
Tudom hogy ez stratégiai játék, így sokan le fognak támadni érte, de...
Lehetne egy olyan fejlesztés, ami az építésnél kijelzi, hogy mely épületeket tettem már le?
Mivel sok épület van és a városok zsúfoltak néha, így nekem legalábbis nehéz emlékeznem mi van már és mi nincs, pláne, hogy a korlépésekkel egyre több épület lesz.
Az építési listában jelezhetné egy pipa vagy esetleg valami jelzés, hogy az az épület megtalálható már a városban.
Nekem személy szerint nem ezen jár az agyam egész nap, és kikapcsolódásként játszom, így aki komolyabban veszi az biztos tudja melyik épület micsoda, már csak ránézésre is. :)
Az én memóriám nem ilyen jó, nekem hiába is nem egyformák gondot okoz emlékezni arra, mit hova tettem, pláne egy városfejlesztés után.
Van amikor nem tudok letenni egy termelőépületet, mert nincs hely, vagy elég nyersanyag, és nem akarok semmit lebontani éppen, és megfeledkezem róla, de segítene, ha látnám, hogy még esetleg ez vagy az nincs.
Nem tudom mennyire voltam értelmes a magyarázatban. Bocsi. :D
 

Deme91

Aktív tag
Tudom hogy ez stratégiai játék, így sokan le fognak támadni érte, de...
Lehetne egy olyan fejlesztés, ami az építésnél kijelzi, hogy mely épületeket tettem már le?
Mivel sok épület van és a városok zsúfoltak néha, így nekem legalábbis nehéz emlékeznem mi van már és mi nincs, pláne, hogy a korlépésekkel egyre több épület lesz.
Az építési listában jelezhetné egy pipa vagy esetleg valami jelzés, hogy az az épület megtalálható már a városban.
Nekem személy szerint nem ezen jár az agyam egész nap, és kikapcsolódásként játszom, így aki komolyabban veszi az biztos tudja melyik épület micsoda, már csak ránézésre is. :)
Az én memóriám nem ilyen jó, nekem hiába is nem egyformák gondot okoz emlékezni arra, mit hova tettem, pláne egy városfejlesztés után.
Van amikor nem tudok letenni egy termelőépületet, mert nincs hely, vagy elég nyersanyag, és nem akarok semmit lebontani éppen, és megfeledkezem róla, de segítene, ha látnám, hogy még esetleg ez vagy az nincs.
Nem tudom mennyire voltam értelmes a magyarázatban. Bocsi. :D
Jó ötlet! :)
 

III. Dementia

Aktív tag
Tudom hogy ez stratégiai játék, így sokan le fognak támadni érte, de...
Lehetne egy olyan fejlesztés, ami az építésnél kijelzi, hogy mely épületeket tettem már le?
Mivel sok épület van és a városok zsúfoltak néha, így nekem legalábbis nehéz emlékeznem mi van már és mi nincs, pláne, hogy a korlépésekkel egyre több épület lesz.
Az építési listában jelezhetné egy pipa vagy esetleg valami jelzés, hogy az az épület megtalálható már a városban.
Nekem személy szerint nem ezen jár az agyam egész nap, és kikapcsolódásként játszom, így aki komolyabban veszi az biztos tudja melyik épület micsoda, már csak ránézésre is. :)
Az én memóriám nem ilyen jó, nekem hiába is nem egyformák gondot okoz emlékezni arra, mit hova tettem, pláne egy városfejlesztés után.
Van amikor nem tudok letenni egy termelőépületet, mert nincs hely, vagy elég nyersanyag, és nem akarok semmit lebontani éppen, és megfeledkezem róla, de segítene, ha látnám, hogy még esetleg ez vagy az nincs.
Nem tudom mennyire voltam értelmes a magyarázatban. Bocsi. :D
A koncepciót nem értem...
Van a szükséglet, meg van a lehetőség.
Nevezetest nem tudsz duplikálni (pedig lenne pár 10-es zeuszom), a terméket adó épületekből koronként csak két féléhez lesz rendes hozzáférésed, a többi épület pedig hatásfokban tér el egymástól, így a kovács és a kornak megfelelő termelők adják megfelelő mennyiségben azt, amire szükséged van. Ezekből meg annyi kell, amennyire szükséged van, amennyihez helyet tudsz biztosítani.
A város fejlődésével pedig minden épületed prémium épület, vagy nevezetes lesz.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Sajnos a sok esemény épülettel teljesen elvesztette az értelmét a normál épületek 99%-a, ahogy a nevezetes épületekből is maximum 15db ami még használható bármire is (a maradék 30 meg csak van, kivéve 100-as jósda :D)
Lakó, alapanyag, termék, boldogság, dekoráció... egyáltalán nincs szükség rá.
Harci épületből is maximum 1db s az is út nélkül, hogy az alca termelje a katonákat.
A többsávos út is teljesen funkció nélküli...
Az új korok fejlesztésénél is lehetne már teljesen más koncepció, hiszen az új épületek is addig kerülnek csak a városba amíg az éppen aktuális feladat megköveteli, így nagyrészt felesleges a kitalálásuk és megvalósításuk.
 

tetsu2

Tag
A koncepciót nem értem...

A város fejlődésével pedig minden épületed prémium épület, vagy nevezetes lesz.
De sokáig nem az. MOst még sok a termelőépületem, és nem szándékozom nagyon gyorsan fejlődni sem.
De nekem nehezemre esik most megjegyezni mit építettem eddig és mit nem, egyszerűbbnek érezném, ha az építésben láthatnám, hogy amit le tudok rakni esetleg az már van-e vagy nincs.
Például mivel kis céhben vagyok, az elején olyan termelőépületeket is raktam le, amihez nincs alapom. Termel, de kevesebbet, de akkor kellett, hogy legyen. Most hogy már van egy-két felfedezett részem a térképen, így vannak olyan termelők, amiket le tudok cserélni esetleg, de egyszerűbb lenne látni az építésben, mint végigkeresgetni a városban.
 

III. Dementia

Aktív tag
De sokáig nem az. MOst még sok a termelőépületem, és nem szándékozom nagyon gyorsan fejlődni sem.
De nekem nehezemre esik most megjegyezni mit építettem eddig és mit nem, egyszerűbbnek érezném, ha az építésben láthatnám, hogy amit le tudok rakni esetleg az már van-e vagy nincs.
Például mivel kis céhben vagyok, az elején olyan termelőépületeket is raktam le, amihez nincs alapom. Termel, de kevesebbet, de akkor kellett, hogy legyen. Most hogy már van egy-két felfedezett részem a térképen, így vannak olyan termelők, amiket le tudok cserélni esetleg, de egyszerűbb lenne látni az építésben, mint végigkeresgetni a városban.
Jól értem?
Te azért építenél pl. piros kutyaólat, mert nincs olyan a városodban, nem pedig azért, mert kell?
 

tetsu2

Tag
Nem.
Példa:építettem gránitfaragót az elején, de nincs alapom hozzá, így kevesebbet termel, mintha lenne.
Aztán sikerült a térképen alabástromnak valót találni, így azt építettem helyette.
Vannak olyan időszakok, ahol még nincs elég helyem vagy nyersanyagom az építéshez, vagy akár lakosság, de mire van elég elfelejtem mit akartam vagy közben még kifejlesztettem mást is.
Egyszerűbb lenne átlátni az építésben hogy mi van már, ha jelzi ott valami.
Nem vagyok egy nagy stratéga, és sokszor van gondom a lakossággal, és még nincs olyan nevezetesem ami ezt a problémámat megoldaná.
Meglepődve láttam hogy sok embernek alig van lakóépülete, miközben nekem még építeni kellene ahhoz, hogy legyen helyem.
Lehet szentimentális vagyok, de nem szívesen bontok le olyan épületeket amik esetleg kellhetnek.
Való életben is ilyen vagyok. Tudod, valamire, valamikor még kellhet :))))))
Na meg abbam is segíthet, hogy látja az ember, ha például van olyan épület ami többet ad, kisebb helyet foglal, mint ami már van, így jobban be tudja osztani a helyet.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Azért a játék amellett, hogy stratégiai megkíván egy két dolgot. Elsősorban odafigyelést. Amit te javasolsz az kb egyedi probléma és ha ilyesmit bejelentenének mint fejlesztés akkor a játékosok zöme, igencsak nagyokat pislogna és eléggé esélyes, hogy neki esne a fejlesztőknek.
Szóval ahelyett, hogy ilyen javaslatokon agyaltok, inkább kérdezzetek, ismerkedjetek a játékkal. Meg fogtok lepődni mennyi mindenről nem tudtuk és mennyi olyan dolgot lehetne leprogramozni, aminek valóban van haszna és értelme.
 

helen

Nagyon aktív tag
Nem.
Példa:építettem gránitfaragót az elején, de nincs alapom hozzá, így kevesebbet termel, mintha lenne.
Aztán sikerült a térképen alabástromnak valót találni, így azt építettem helyette.
Vannak olyan időszakok, ahol még nincs elég helyem vagy nyersanyagom az építéshez, vagy akár lakosság, de mire van elég elfelejtem mit akartam vagy közben még kifejlesztettem mást is.
Egyszerűbb lenne átlátni az építésben hogy mi van már, ha jelzi ott valami.
Nem vagyok egy nagy stratéga, és sokszor van gondom a lakossággal, és még nincs olyan nevezetesem ami ezt a problémámat megoldaná.
Meglepődve láttam hogy sok embernek alig van lakóépülete, miközben nekem még építeni kellene ahhoz, hogy legyen helyem.
Lehet szentimentális vagyok, de nem szívesen bontok le olyan épületeket amik esetleg kellhetnek.
Való életben is ilyen vagyok. Tudod, valamire, valamikor még kellhet :))))))
Na meg abbam is segíthet, hogy látja az ember, ha például van olyan épület ami többet ad, kisebb helyet foglal, mint ami már van, így jobban be tudja osztani a helyet.
Olyan hatalmas nagy a városod hogy nem látod át mit raktál le és mit nem ?
Irigyellek...........
 

Próféta

Nagyon aktív tag
És igen, megérkezett az örök lehurrogó, a "minden épeszű javaslatnak" ellentmondó, kötekedő figura! Vállalom a rangot, a címet! ;)
Megint egy olyan javaslat érkezett, amit nem tudok hova tenni! Nem értem a problémát? Most az a vágyad, hogy minden épületből letegyél egy fajtát a városodba, kortól és haszontól függetlenül? Vagy nem látod át, hogy melyik épületet érdemes sokszorosítanod? Mivel 4 db nevezetesed van, így gyanítom, hogy olyan nagyon nem rohantál előre a korokban, vagy ha igen, akkor sürgősen kezdj el építkezni egy másik világban, mert E-n menthetetlen a helyzeted! De ha még csak koraiban tartózkodsz, akkor viszont a kérdést nem értem, mert azt azért elég világosan át lehet még látni. De ha ez ennyi gondot jelent neked, van egy szuper jó és bevált módszerem erre - notesznek és tollnak hívják! Ott szépen feljegyzel mindent! Azt azért jó ha szem előtt tartod, hogy egy épületből nem csak egyet lehet letenni, hanem annyit, amennyit a városod fejlődéséhez szükségesnek tartasz! Nem bántásként mondom, de elnézve Zsufát és damas-t, hát sok segítségre nem számíthatsz tőlük, de még patriot-tól sem. Jó tanács, mielőtt belekezdesz az építkezésbe, döntsd el, hogy harcolni akarsz vagy terméket vagy forgét termelni! Ha ez meg van, akkor az annak megfelelő épületeket kell leraknod, sokat és még többet! Arra nagyon figyelj, hogy ebben a játékban az a legfontosabb, hogy a rendelkezésedre álló területet a lehető leghatékonyabban használd ki! További kérdéseidre szívesen válaszolok :)
 

Treyna

Tag
Szerintem a feladat viszonylag könnyen megoldható és még papír, íróeszköz sem kell hozzá :) Építés menü -> Városrendezés mód -> 'Helyezz mindent az ideiglenes raktárba'. Városháza kivételével minden ott lesz listázva, hogy mi és mennyi van lerakva a városba :) Egyedül azzal szükséges csak szöszmötölni, ami több korban is fellelhető lehet a városában (pl. BSz)
 

Próféta

Nagyon aktív tag
A probléma az, hogy amit javasolsz nem oldja meg a problémáját, mert azt szeretné látni, hogy mit érdemes, mennyit, mivel és hogyan, meg egyáltalán valaki tervezze már meg ezt az egész nyüves térképet, én meg csak kattintgatok ide-oda oszt jó lesz! Ennyi
 

Treyna

Tag
A probléma az, hogy amit javasolsz nem oldja meg a problémáját, mert azt szeretné látni, hogy mit érdemes, mennyit, mivel és hogyan, meg egyáltalán valaki tervezze már meg ezt az egész nyüves térképet, én meg csak kattintgatok ide-oda oszt jó lesz! Ennyi

A 'mit érdemes, mennyit, mivel és hogyan' kérdés megválaszolásához viszont nincs szüksége arra az információra, aminek a megtekintéséhez kéri a fejlesztést, illetve az általa leírtak alapján nem is az érdekli :D
 
Fent