Haszonszerzők megszüntetése nevezetes épületekből

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Látom nem csak engem bosszantanak azok akik "berabolnak" a nevi építésbe. Lassan egy szintet sem tudok építtetni 1,9-ben úgy, hogy valaki ne rabolna be, pedig előtte nyitottam szintet és máris raktam a csoportba levédve a nevit. Mondjuk, hogy elfogadjuk, mert ez is a játék része. Azért a játék része, mert a játék készítői azzá tették! Az is lehetne a játék része, hogy a másik félnek, akiket kifosztanak, berabolnak a bárkájába, hogy valami visszavágási lehetőséget építenének bele a játékba és ez is része lenne már a játéknak! Erre hivatkoznak azok, akik abban lelik örömüket, hogy másokat fosztogatnak és kéretlenül pontokat raknak a nevezetesbe. "ez is a játék része" Én, aki nem szeretem a játéknak ezt a részét, kifejezetten igazságosnak tartanék olyan visszavágási lehetőségeket, mint pl. ha vissza tudok támadni és nyerek, akkor le is bonthassak egy épületét bosszúból. Vagy korlátozni lehessen azoknak a körét, akik rendszeresen kéretlenül pontokat tesznek a nevezetesbe. Akkor lenne tisztességes mindenki számára, ha lehetne védekezni az ilyenek ellen és nem lenne ebben a formában a játék része a "szabad rablás"

Ejha, ez ám a logika.
Amúgy elárulom, hogy lehet védekezni a neviben történő rablások ellen. Csak egy kis gondolkodást, szervezést kell érte tenni....
 

III. Dementia

Aktív tag
Látom nem csak engem bosszantanak azok akik "berabolnak" a nevi építésbe. Lassan egy szintet sem tudok építtetni 1,9-ben úgy, hogy valaki ne rabolna be, pedig előtte nyitottam szintet és máris raktam a csoportba levédve a nevit. Mondjuk, hogy elfogadjuk, mert ez is a játék része. Azért a játék része, mert a játék készítői azzá tették! Az is lehetne a játék része, hogy a másik félnek, akiket kifosztanak, berabolnak a bárkájába, hogy valami visszavágási lehetőséget építenének bele a játékba és ez is része lenne már a játéknak! Erre hivatkoznak azok, akik abban lelik örömüket, hogy másokat fosztogatnak és kéretlenül pontokat raknak a nevezetesbe. "ez is a játék része" Én, aki nem szeretem a játéknak ezt a részét, kifejezetten igazságosnak tartanék olyan visszavágási lehetőségeket, mint pl. ha vissza tudok támadni és nyerek, akkor le is bonthassak egy épületét bosszúból. Vagy korlátozni lehessen azoknak a körét, akik rendszeresen kéretlenül pontokat tesznek a nevezetesbe. Akkor lenne tisztességes mindenki számára, ha lehetne védekezni az ilyenek ellen és nem lenne ebben a formában a játék része a "szabad rablás"
Lehet védekezni.
A nevezetes építéséért kapott jutalom (fp. Rajz, medál) a rendszer jutalma a helyezésért, nem te tulajdonod.
 

Keaira

Aktív tag
Akkor lenne tisztességes mindenki számára, ha lehetne védekezni az ilyenek ellen és nem lenne ebben a formában a játék része a "szabad rablás"
Még kezdő játékosként egyszer úgymond kifosztották a bárkámat. Akkor megtanultam a leckét és azóta nem adtam ilyenre lehetőséget, úgyhogy a játékban benne van a védekezés lehetősége is, aminek a módjait már itt is sokan leírták előttem.
A másik megközelítés, amit egy céhtársamtól hallottam: miért idegesítené magát emiatt, hiszen ingyen kapott egy csomó pontot.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Látom nem csak engem bosszantanak azok akik "berabolnak" a nevi építésbe. Lassan egy szintet sem tudok építtetni 1,9-ben úgy, hogy valaki ne rabolna be, pedig előtte nyitottam szintet és máris raktam a csoportba levédve a nevit. Mondjuk, hogy elfogadjuk, mert ez is a játék része. Azért a játék része, mert a játék készítői azzá tették! Az is lehetne a játék része, hogy a másik félnek, akiket kifosztanak, berabolnak a bárkájába, hogy valami visszavágási lehetőséget építenének bele a játékba és ez is része lenne már a játéknak! Erre hivatkoznak azok, akik abban lelik örömüket, hogy másokat fosztogatnak és kéretlenül pontokat raknak a nevezetesbe. "ez is a játék része" Én, aki nem szeretem a játéknak ezt a részét, kifejezetten igazságosnak tartanék olyan visszavágási lehetőségeket, mint pl. ha vissza tudok támadni és nyerek, akkor le is bonthassak egy épületét bosszúból. Vagy korlátozni lehessen azoknak a körét, akik rendszeresen kéretlenül pontokat tesznek a nevezetesbe. Akkor lenne tisztességes mindenki számára, ha lehetne védekezni az ilyenek ellen és nem lenne ebben a formában a játék része a "szabad rablás"
Te vagy az én emberem :)
Kár, hogy nem egy világban játszunk :)
A leírtak alapján roppant negatívan állsz hozzá ehhez a dologhoz! Értem én, hogy bosszant, hogy egy hosszan kitervelt, alaposan átgondolt, kellően megtervezett, fenomenálisan megszervezett, hihetetlen módon előkészített és minden egyes forgét előre elköltötten, már magad előtt láttad a nevezetes szintugrását, de valahol hiba csúszott a számításodba és egy (vagy kettő) potyautas is keveredett a tisztavérűek társaságába! Hogy ez megtörténhetett, annak egyedüli felelőse és okozója is, Te magad vagy! Nem jól építetted fel a nevezetes építési stratégiád! Nem azokat kellene szidnod, akik veled ellentétben, helyesen értelmezik a játékszabályzatot. Igen, ez a játék ilyen! Nevezeteseket lehet céhen belül építeni és fejleszteni, ebbe még a "barátok" is besegíthetnek, meg persze a szomszédjaid is belerondíthatnak! De ennyi, ez pillanatnyilag max. 200 játékos. Ebből 80 játékos az, akitől esetlegesen tarthatsz, de ez sem igaz, mert ennek kb. max a felével kalkulálhatsz csak. Nem számolva az irgalmas Szamaritánusokkal, a lágyszívűekkel, a Máltai Szeretetszolgálattal, a Fogjunk össze egymás nevezeteséért különítménnyel, a Privát csoportot minden nevezeteshez társasággal, az Út elvevő kárörvendők brigádjával, a Nem léptetem csak 1 év múlva összefogással!
Erre jössz Te, és nem azt taglalod, hogy mennyire szégyelled, hogy a hiányos ismereteid által ilyen helyzetbe kerültél, és tanácsot kérnél, hogy mit tegyél! Nem, nem ezt teszed! Előállsz egy javaslattal, hogy azok akik nálad jobban olvassák ezt a játékot, akik sokkal figyelmesebbek, akik veszik és nem sajnálják erre a fáradtságot veled ellentétben, aki a saját nevezeteseivel sem tud ötről a hatra jutni, nem hogy másokénál érdemben vagy haszonnal építkezni, na azokat büntessék meg! Ez egy virtuális stratégiai TÁRSASJÁTÉK! Ezt csoportosan játsszuk, a játék kitalálói által megálmodott interakciók keretein belül! Nem az a megoldás, hogy a saját hibádból és a figyelmetlenségedből adódó károkat, mások megbüntetésével kéne kompenzálni! Ilyen hozzáállással inkább vegyél egy doboz Lego-t, aztán azt úgy, akkor és olyan tempóban építheted, ahogy akarod!
 

Komondor

Új tag
Te vagy az én emberem :)
Kár, hogy nem egy világban játszunk :)
A leírtak alapján roppant negatívan állsz hozzá ehhez a dologhoz! Értem én, hogy bosszant, hogy egy hosszan kitervelt, alaposan átgondolt, kellően megtervezett, fenomenálisan megszervezett, hihetetlen módon előkészített és minden egyes forgét előre elköltötten, már magad előtt láttad a nevezetes szintugrását, de valahol hiba csúszott a számításodba és egy (vagy kettő) potyautas is keveredett a tisztavérűek társaságába! Hogy ez megtörténhetett, annak egyedüli felelőse és okozója is, Te magad vagy! Nem jól építetted fel a nevezetes építési stratégiád! Nem azokat kellene szidnod, akik veled ellentétben, helyesen értelmezik a játékszabályzatot. Igen, ez a játék ilyen! Nevezeteseket lehet céhen belül építeni és fejleszteni, ebbe még a "barátok" is besegíthetnek, meg persze a szomszédjaid is belerondíthatnak! De ennyi, ez pillanatnyilag max. 200 játékos. Ebből 80 játékos az, akitől esetlegesen tarthatsz, de ez sem igaz, mert ennek kb. max a felével kalkulálhatsz csak. Nem számolva az irgalmas Szamaritánusokkal, a lágyszívűekkel, a Máltai Szeretetszolgálattal, a Fogjunk össze egymás nevezeteséért különítménnyel, a Privát csoportot minden nevezeteshez társasággal, az Út elvevő kárörvendők brigádjával, a Nem léptetem csak 1 év múlva összefogással!
Erre jössz Te, és nem azt taglalod, hogy mennyire szégyelled, hogy a hiányos ismereteid által ilyen helyzetbe kerültél, és tanácsot kérnél, hogy mit tegyél! Nem, nem ezt teszed! Előállsz egy javaslattal, hogy azok akik nálad jobban olvassák ezt a játékot, akik sokkal figyelmesebbek, akik veszik és nem sajnálják erre a fáradtságot veled ellentétben, aki a saját nevezeteseivel sem tud ötről a hatra jutni, nem hogy másokénál érdemben vagy haszonnal építkezni, na azokat büntessék meg! Ez egy virtuális stratégiai TÁRSASJÁTÉK! Ezt csoportosan játsszuk, a játék kitalálói által megálmodott interakciók keretein belül! Nem az a megoldás, hogy a saját hibádból és a figyelmetlenségedből adódó károkat, mások megbüntetésével kéne kompenzálni! Ilyen hozzáállással inkább vegyél egy doboz Lego-t, aztán azt úgy, akkor és olyan tempóban építheted, ahogy akarod!
Nahát! Te egy igazi agytröszt vagy, hogy mindenkinél mindent is jobban tudsz! :) Az ilyen nagytudású trollok miatt utálatos ez a játék néha. Amikor leírtam a véleményemet, mert a véleményemet írtam le, biztosan tudom, hogy nem csak számomra lehetne elfogadható ebből pár ötlet. Azzal tényleg nem számoltam, hogy itt is a normális beszélgetés, esetleg vita és eszmecsere helyett egy fészbukos stílusú mindent is tudó "nagyon aktív tag" trollkodik bele a nem túl gyakori hozzászólásomba. Meg sem próbállak meggyőzni semmiről, mert te sértegetni próbáltál engem, de nem sikerült. Magadat minősítetted le az agresszív stílusoddal. További jó játékot kívánok neked is. Remélem sokáig élvezni fogod a te szád íze szerint kialakított játékot. Én nem bánom, hogy nem egy világban játszunk, mert előbb-utóbb valamelyikünket kitiltanának ebből a játékból! :)
 

III. Dementia

Aktív tag
Nahát! Te egy igazi agytröszt vagy, hogy mindenkinél mindent is jobban tudsz! :) Az ilyen nagytudású trollok miatt utálatos ez a játék néha. Amikor leírtam a véleményemet, mert a véleményemet írtam le, biztosan tudom, hogy nem csak számomra lehetne elfogadható ebből pár ötlet. Azzal tényleg nem számoltam, hogy itt is a normális beszélgetés, esetleg vita és eszmecsere helyett egy fészbukos stílusú mindent is tudó "nagyon aktív tag" trollkodik bele a nem túl gyakori hozzászólásomba. Meg sem próbállak meggyőzni semmiről, mert te sértegetni próbáltál engem, de nem sikerült. Magadat minősítetted le az agresszív stílusoddal. További jó játékot kívánok neked is. Remélem sokáig élvezni fogod a te szád íze szerint kialakított játékot. Én nem bánom, hogy nem egy világban játszunk, mert előbb-utóbb valamelyikünket kitiltanának ebből a játékból! :)
Te akarsz rombolni egy olyan játékban, ami eleddig abszolút racsni, tehát csak fejlődni lehet benne, elküldenek a fenébe, és a másiknak a felmenőinek minden genitáliáját?
 

LoveCanKill

Aktív tag
Látom nem csak engem bosszantanak azok akik "berabolnak" a nevi építésbe. Lassan egy szintet sem tudok építtetni 1,9-ben úgy, hogy valaki ne rabolna be, pedig előtte nyitottam szintet és máris raktam a csoportba levédve a nevit. Mondjuk, hogy elfogadjuk, mert ez is a játék része. Azért a játék része, mert a játék készítői azzá tették! Az is lehetne a játék része, hogy a másik félnek, akiket kifosztanak, berabolnak a bárkájába, hogy valami visszavágási lehetőséget építenének bele a játékba és ez is része lenne már a játéknak! Erre hivatkoznak azok, akik abban lelik örömüket, hogy másokat fosztogatnak és kéretlenül pontokat raknak a nevezetesbe. "ez is a játék része" Én, aki nem szeretem a játéknak ezt a részét, kifejezetten igazságosnak tartanék olyan visszavágási lehetőségeket, mint pl. ha vissza tudok támadni és nyerek, akkor le is bonthassak egy épületét bosszúból. Vagy korlátozni lehessen azoknak a körét, akik rendszeresen kéretlenül pontokat tesznek a nevezetesbe. Akkor lenne tisztességes mindenki számára, ha lehetne védekezni az ilyenek ellen és nem lenne ebben a formában a játék része a "szabad rablás"

A hozzászólások után:
Látom ebbe a fórumba érdemes volt regisztrálni, mert sosem tudtam volna meg, hogy mennyire felesleges volt. Itt már mindenki mindent jobban is tud nálam és az én véleményem hülyeség és megmondják páran, hogy miért jó az ami szerintem nem az. Pökhendi és gőgös emberekkel találkozok máshol is és éppen eleget és ezért nem is fészbukozok, mert ott is rengeteg az agyhalott. További jó játékot és fórumozást az "okosoknak" Lehet csámcsogni a hozzászólásomon, egy fikarcnyit sem érdekel.



- Nem oldasz szinteket előre, szintlépés után nem oldod rögtön a kövi szintet, akár várhatsz vele fél napot, vagy akár többet is, így a cápázó játékos nem fogja tudni betenni léptetés után rögtön ujra, így a következő szinten +ismételni... (mert rögtön látja, ha lépett a nevid.)

- Ha előre oldottál sok-sok szintet, szint léptetés után elveszed az utat a nevezetestöl, így senki nem fog tudni betenni, csak akkor, amikor visszateszed az utat.

-Védd le a helyeket, és csak azokat hirdesd meg, ami védett. ( ne egyszerre védd le az összes helyet. Elsőnek az első 2 helyet, ha azt elvitték 1.9-el akkor a 3.-at is levéded, ha azt a helyezetet elvitték akkor a 4...5...)

- Előre szervezel / szerveztek pár emberkét, akivel gyorsan feltudjátok építeni 1.9-el.

- Ha a barátlistádrol cápázgat téged valaki, akkor töröld a barátlistádrol. (barátokat cápázgatni azért elég bunkó dolog..) De aki hagyja is, az + is érdemli.


Nincs olyan játékos, aki a nap 24 órájában azt lesi, hogy kinél, hol tud cápázni. A játék elején én is, és szerintem sokan cápázgattak, mert így juthattunk tervrajzokhoz, érmékhez, és a + fp is jol jött. Én néha-néha még most is szoktam, de csak olyan nevezeteseket nézegetek, amihez szükségem van rajzokra. (Bár oda ha kell már több pontot is beteszek...) De néha engem is cápázgattak, amikor tudtak. Nekem sem esett jol, de így jártam.
(utána nézegetni kell, hogy van-e esélyed bosszúbol visszacápázni. :$)

A játék főleg az "előretervezésröl" szól, aminek ez is a része. Nem kell szeretni, de mindenki tud tenni ellene. :)
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nahát! Te egy igazi agytröszt vagy, hogy mindenkinél mindent is jobban tudsz! :) Az ilyen nagytudású trollok miatt utálatos ez a játék néha. Amikor leírtam a véleményemet, mert a véleményemet írtam le, biztosan tudom, hogy nem csak számomra lehetne elfogadható ebből pár ötlet. Azzal tényleg nem számoltam, hogy itt is a normális beszélgetés, esetleg vita és eszmecsere helyett egy fészbukos stílusú mindent is tudó "nagyon aktív tag" trollkodik bele a nem túl gyakori hozzászólásomba. Meg sem próbállak meggyőzni semmiről, mert te sértegetni próbáltál engem, de nem sikerült. Magadat minősítetted le az agresszív stílusoddal. További jó játékot kívánok neked is. Remélem sokáig élvezni fogod a te szád íze szerint kialakított játékot. Én nem bánom, hogy nem egy világban játszunk, mert előbb-utóbb valamelyikünket kitiltanának ebből a játékból! :)
Szia Kőkorszaki (ez most utalás valamire?)!
Egyáltalán nem gondolom, hogy mindenkinél okosabb, tapasztaltabb, mindenkinél mindent jobban tudó lennék! De azért persze jól esik a lelkemnek és az egomnak, hogy ilyen sokra tartasz!
Mint ahogy Te is, én is a véleményemet osztottam meg! Csak, mi ketten, az asztal ellentétes oldalán költjük el a vacsoránkat! De ettől persze Te még lehetsz, akár jobb játékos is, mint például én!
Te egy soft változatú Forge of Empires-re vágysz, ennyi! És nyilván nem vagy egyedül az elképzeléseiddel! Abba a csoportba tartozhatsz, akik egy olyan városépítő játékot szeretnének, ahol a játékosok kényükre-kedvükre tehetik a dolgukat, akik, ha két napig nem lépnek be a játékba, akkor sincs semmi gond, minden onnan folytatódik, ahol abbahagyta. Aki ha építkezik, de nem gondolkodik előre, nem számol a lehetőségekkel, de ha már hibázott, akkor először nem magában keresi a hiba gyökerét, hanem másokat tart annak!
Ismételten felhívnám a játékszabályzatra a figyelmed, olvasd el tüzetesen, szánj rá a drága idődből néhány órát, hidd el megéri! És ha sikerült értelmezned az ott leírtakat, akkor nagy valószínűséggel, egy kicsit árnyaltan jobb képet kapsz a FoE-ről és a játékot ott valóban élvezettel játszókról!
Mert jó néhány, valóban hasznos javaslat mellett, akad persze szép számmal olyan is, mint például ez is, ami egy teljesen más irányba szeretné elvinni ezt a játékot!
Adott egy alapelképzelés, ami köré épül ez a rendszer! Te és a veled hasonszőrűen gondolkodók, ezt az elvet akarják megváltoztatni! Mégis miért, kérdem én? Miért jelenthet egyeseknek oly nagy kihívást két/három szám racionalitása? Annyi segítség és segédeszköz megtalálható az interneten (a FoE által támogatott vagy elfogadott), hogy még számolni sem kell a nevezetesek építésénél! Megmondják, hogy az adott szintű nevezeteshez mennyi önerő kell, mennyit kell másoknak beletenni!
Erre jössz Te, és mint egy véres kardot körbe hordozva, fennen hirdeted, hogy BOSSZÚ! BOSSZÚ és ROMBOLÁS! És nem is akármilyen kispályás játékosként! Azonnal és végérvényesen bontsunk le egy szintet a betolakodó egyik (gondolom a sértett fél határozhatja meg, hogy melyik legyen) nevezetesénél! Mindezt csupán azért, mert egyeseknek nem fűlik a foga tovább néznie az orra hegyénél! Pedig, elhiheted, azon túl is van világ! Sőt, igazán ott tárul ki teljes egészében!
Én sem szeretnélek meggyőzni semmiről (mert nagyon jól tudom, hogy széllel szemben ...), mert vagy megérti valaki a játék lényegét elsőre, vagy idővel beletanul és részévé válik! Aki meg nem, az marad az örök elégedetlenkedők táborában, akiknek semmi sem jó, úgy rossz minden, ahogy van, dögunalom az egész, bosszantó és idegesítő számukra a játék! De azért maradnak, és háborognak tovább! (?)
Felőlem nyugodtan válaszolhatsz és írogathatsz, engem nem zavar az ellentétes véleményed! És megnyugtatlak, az eltelt évek alatt, még sosem fordult meg a fejemben, hogy abba hagyjam a játékot, vagy hogy a metodikám, a stílusom miatt felfüggesztettek, Uram bocsá kizártak volna!
Egész jól tudom kezelni az indulat kitöréseimet, erről jó pár száz szomszédom ékesen tudna példálózni!
Így tehát, csak magadra kell koncentrálnod, figyelj a belső békédre, na meg persze a nevezeteseidre!
Jó és eredményes játékot kívánok neked: A PrOfÉTA
(a "C" szerver annyira azért nem kedvelt játékosa, nem is értem, hogy miért)
 
Fent