Harcos vagy Építő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23659

Guest
Egy folyamatosan fennálló ellentét megoldására tennék hivatalosan is javaslatot:
(ugyan "A kicsik védelme" c. topikban már felvetettem, de itt, külön témaként tán jobban szembeötlik)

"Ahhoz mit szólnátok, ha egyszerűen rövidre zárnánk ezt a dolgot a játék első percében egy kérdéssel:
Harcos leszel vagy építő? Ha a harcost választja a játékos, támadhat és támadható és nincs nyifogás, ha az építést, nem támadhat és nem is támadható. Lehet katonai épülete, a térképen harcolhat, de sem gvg-ben, sem pvpben nem indul. Lennének harcos és építő szomszédságok, és gondolom, céhek is... Szerintem ezt a legegyszerűbb megoldani."

Kiegészítve esetleg azzal, hogy ez ne egy visszavonhatatan döntés legyen, mondjuk havonta lehetne lehetőség váltani, ha valaki úgy gondolja.
A külön céheket revideálom, az *****ség volt tőlem, vegyes céhek kellenek... A harcosok nyomnák a Gvg-t, a céh erősödne, az építők adnák az alapanyagot... Béke és bódogság, tiszta utópia, nem?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21972

Guest
Nekem is tetszik kutja ötlete, annyival módosítanám, hogy nem havonta hanem koronként lehetne váltani az opciót "harcos vagy építő"..pl. valaki korai középkorban építőt jelöl be akkor azt úgy is kelljen végig csinálnia és a Virágzó középkorban választhatna újra.
 

DeletedUser24774

Guest
Ennél gyatrább ötletet még nem olvastam itt a fórumban, teljes KO. volna a játékélménynek ha 2 részét szétbontjuk, nemcsak azért mert öszzefügg a 2 dolog, hanem inkább azért mert a játékosokat így arra kényszerítik hogy válasszanak 2 tevékenység között, miközben sokan egyszerre akarják mindkettőt végezni, egyszerre építik városukat, termelnek, és építenek ki hadsereget hogy támadjanak és védekezzenek, megmérkőzzenek és fejlődjenek. Szerintem annak nincs nyafogás aki itt játszik, a szomszédleosztás problémát megoldották, aki pedig nem tud védekezni a "kortársai" ellen sem, az megérdemli hogy esetleg kifosszák (inkább főleg azok érdemlik meg akik nem képesek védelmet kiállítani, mert nem tudják megtanulni még a középkorra sem)
Ez a játék pont attól jó hogy összetett, és több téren egyszerre kell fejlődni, fejleszteni, ha valaki képtelen erre az baj, de nehogymár másoknak rontsák el a játékélményét!
 

DeletedUser23244

Guest
Az ötlet eléggé gyatra, nem ez a megoldás a nyifogásra...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent