Hadsereg irányítás kinézete

Gentor

Tag
Sziasztok,

Egy ötletnek javasolvám a seregirányítás kinézetének változását.

Mire gondolok? Elég hosszú a csúszka ha minden azonos kori egységet szeretnék látni és csak hosszabbodik, amint sérülnek az egységek.
Tudom van rá fül, hogy csoportosítva mutassa az egységeket, de ezzel a megoldással azokra se lenne szükség, és gyorsabbá tenné az edott egység kikeresését.

Pl így nézne ki egy Jelenkoros fülecske:

1651251525392.png


Mint látható elég kb 10 mező arra, hogy minden egységtípust mutasson egy adott korból. A többi egység és a sérült egységek is ezt a 10 mezőt követnék, úgy ahogy eddig. Természetesen ahogy kiválasztasz egy pl zsiványt innen a 10 mezőből azt folyamatosan meg tudnánd tenni, amíg van teljes életű egységed belőle.

Esetleg plusz fülek is beépíthetők lehetnének, hogy sérült egységek mutatása igen/nem stb

Üdv,
Gentor
 
Utoljára szerkesztve:

Horribile Dictu

Aktív tag
Már nagyon régen néztem fel ide, de végre egy értelmes ötlet, támogatom és Xantos Philus hozzászólása is állja a helyét mégpediglen "Az egység felett pedig egy szám jelezhetné mimdegyiknél hogy mennyi van belőle."
 

Fráter G

Új tag
Nagyon hasznos ötlet, különösen azzal kiegészítve, hogy az egységek száma is látszon, mert körülményes mindig a végére hajtani a csúszkát, hogy megnézzem, hány egységem van még az adott típusból.
 

Gentor

Tag
Sajnos nem lesz belőle semmi :(. Pedig nagyon sokat könnyítene szerintem.
Köszi a véleményeteket.

Üdv!
 

LoveCanKill

Aktív tag
Régebben már volt valahol szó róla, igazibol pont ugyanígy vetette fel valaki. De tényleg nagyon hasznos tudna lenni.. :)
 

Darkpepp

Aktív tag
Egy kis update, tegnap elmaradt:
Bekerult beta-ra a stackelt egysegek.
Igy nez ki.
1682020722116.png

Magyarul:

Az új egységhalmozási funkció április 20-tól lesz elérhető béta verzióban. Ön kérte, és most megérkezett!

Ezzel az új funkcióval az összes azonos típusú egység egyetlen kötegben jelenik meg, nem pedig egyszerre. Ezenkívül a csatolt egységek egymásra halmozódnak a többi csatlakoztatott egységhez, és ugyanez történik a nem csatolt egységekkel is .

Van néhány kivétel :
A sérült egységek soha nem rakódnak egymásra
A kijelölt szerepkörrel rendelkező egységek soha nem halmozódnak fel (támadó / védekező / PVP Aréna védősereg)
Általában azokon az eseteken kívül, amikor a halmozás nem érvényes, egységtípusonként legfeljebb 2 köteg látható (csatolt/nem csatolt).
Az egységhalmozás alapértelmezés szerint aktív , de egy általunk hozzáadott új felhasználói beállítással letilthatja.”

Az hogy a serult egysegek miert nem stackelodnek csak a fejlesztok tudjak, de siman megoldhato az is hp alapjan. (Sokan ezt is irjak forumon)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Mondjuk a védekező egységek / pvp egységek nem tudom miért nem halmozhatók. Ha be van téve 8 egység, akkor minimális a pozitív hatás ezzel, az amúgy hasznosnak mondható fejlesztéssel.
 
Fent