Gyorsmenü ill. események épületei

Xadornix

Aktív tag
OFF
... Az almafeldolgozót meg annak ellenére is megéri fejleszteni, hogy egyre több helyet foglal...
Mondjuk pont nem.
  • Alap szinten egy jó kis termelő küldetésekhez (korbelihez is), és olcsón van az ócskásnál.
  • Maxra fejlesztve egy becsületszobor, jóval nagyobb helyen, sokkal gyengébb és foszthatóbb változatban. Küldetéshez így is használható, de az holér meg akkora helyet?
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ok, látom, nem ment át, amit akartam. :)
ZAC+Alca+Bárka megléte ellenére is mindkét városomban (+2 jó céh) csak nyögvenyelősen megy a helyszerzés.
Tehát, bár letehetném már most is a Frontit, agyagot, kék galaxist, cape-et, himit, sarkkörit és krakent, nem teszem, mert nincs elég helyem, mivel a ZACAB-ba tolom az fp-t, ahogy csak bírom.
De értem, akkor leszűrve az eddig megfogalmazott véleményeket ezúton kérném a tisztelt játéktervezőket, hogy a jövőbeni eseményépületek ne 4x6-os helyet foglajanak el, hanem minimum 9x8-asat. Minél több helyet foglal, annál jobb, és minden egyes épület minden egyes oldala igényeljen utat is, és sok darabból álljon, mint a horrorcirkusz, hogy amikor a helybőség miatt felszedném, akkor sok épületraktározást is elszórhassak rá. :) Na jó, mégse... :D

A szarkazmust félretéve: egy élmény volt kivesézni a témakört, köszönöm mindenkinek a részvételt és észrevételt. :)

De ha már ennyire előjött a "nem sprint, hanem maraton" témakör, érdekelne az idő és egyéb faktor néhány dolog kapcsán, hogy a ti esetetekben ez mennyi volt.
Már csak azért is, mert akadtak azért egymásnak ellentmondó vélemények is. Volt, aki azt mondta fentebb, hogy másfél év alatt 600millión van, más valaki meg több évet írt. A kérdéseim tehát:

Mennyi idő volt nektek egy-egy gyémántváros felépítése?
ZACAB-on kívül milyen nevikre/eseményépületekre esküsztök még?
Mi volt/volna az a szint (kor, pontszám, támadóerő százalék stb.), amikor már úgy éreztétek, hogy onnantól a játék dal, móka, kacagás?
Vérprofiként elkezdtétek vagy elkezdenétek az F-szerveren is elölről a játékot, és ha igen, a mostani tudásotokkal mennyire saccolnátok időben a mai szintetek elérését.

De átment amit akartál, csak ez is olyan javaslat, mint a portrés néhány héttel ezelőtt. Hisz nem véletlenül véges a terület a játékban.

A kérdéseidre nem igazán lehet pontos választ adni.
Némi túlzással mindenki másra esküszik nevik terén is. Vannak néhány épület, amiben mindenki egyetért, hogy alapvető, de az már eltérő, hogy milyen szinten legyen.
Számomra, kb 3-4 hónap után volt gondtalan a játék. Nem okozott fejtörést a pénz, az alapanyag, az eventek és a támadás se. Onnantól pedig csak egyre könnyebb és mondhatni egyszerűbb. Persze előjöttek más dolgok, amiket kezelni, alakítani kellett.
De ezek mindenkinek mások. Ismerek olyan aki több éve játszik, de gyenge, ismerek olyan aki kb 1 éve játszik és erős. Szóval ezekre a kérdésekre nincs egyértelmű válasz.
Főleg mert sok mindentől függ.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
- Mennyi idő volt nektek egy-egy gyémántváros felépítése?
- Sose lesz kész, mindig lehet azon is alakítani mire eléred azt, hogy legyen 200 kutad (200 zsugorító se 1 év)

- ZACAB-on kívül milyen nevikre/eseményépületekre esküsztök még?
- pl a frontit sokan lebecsülik, szerintem a második legfontosabb nevezetes (majd egyszer 180-on főleg), de említhető az alca is, aki gvg-zik meg csataterezik annak semmilyen szint nem elég belőle, aki meg csak elvan annak a 60+ is már bőven elegendő...

- Mi volt/volna az a szint (kor, pontszám, támadóerő százalék stb.), amikor már úgy éreztétek, hogy onnantól a játék dal, móka, kacagás?
- Ha CE-t harccal 64-re megcsinálod gond nélkül akkor jó helyen vagy

- Vérprofiként elkezdtétek vagy elkezdenétek az F-szerveren is elölről a játékot, és ha igen, a mostani tudásotokkal mennyire saccolnátok időben a mai szintetek elérését.
- Ha időmilliomos vagy vagy ha nincs még 3-4 gyémántvárosod, akkor (mivel a játék már egyáltalán nem bőkezű kutak tekintetében) 1 év alatt össze lehet hozni egy 80-100 kutat rajta...
 

III. Dementia

Aktív tag
Ok, látom, nem ment át, amit akartam. :)
ZAC+Alca+Bárka megléte ellenére is mindkét városomban (+2 jó céh) csak nyögvenyelősen megy a helyszerzés.
Agyag is kell.
ZACA 10-es szint után a haderőnövekmény/fp-ben nem ezek fejlesztése a jó irány.
Tehát, bár letehetném már most is a Frontit,
A bárka 80 utáni legfontosabb épületről beszélsz
:)
kék galaxist, cape-et, himit, sarkkörit és krakent,
A sarkköri a fontos.
A többi, csak játékszer, felesleges, esetleg globálpontgyűtöknek jó épület
nem teszem, mert nincs elég helyem, mivel a ZACAB-ba tolom az fp-t, ahogy csak bírom.
Leírtad a problémád.
Azt, hogy miért nincs helyed.

Mennyi idő volt nektek egy-egy gyémántváros felépítése?
Egy város menedzselésére sincs időm.
A gyémánt, egy várost menedzselve sem szűk keresztmetszet.
ZACAB-on kívül milyen nevikre/eseményépületekre esküsztök még?
Mi a célod?
Sok globálpont, sok haderő, sok tölthető katona a gvg-s csatákban, magas fp-bevétel?
Egyszerre egy választható opció van, különben kompromisszumokra kényszerülsz, amely kompromisszumot meg nem kötő játékos egy nagyságrenddel lesz erősebb az adott mutatóban.
Mi volt/volna az a szint (kor, pontszám, támadóerő százalék stb.), amikor már úgy éreztétek, hogy onnantól a játék dal, móka, kacagás?
Amikor a gvg térképen nem szenvedsz veszteséget a csatában.
Tehát, amikor a 75% támadót-védőt mindig, minden esetben meg tudod ütni ötször, egymás után anélkül, hogy serélnél, vagy halottad lenne.
Vérprofiként elkezdtétek vagy elkezdenétek az F-szerveren is elölről a játékot, és ha igen, a mostani tudásotokkal mennyire saccolnátok időben a mai szintetek elérését.
Az F szerver biztosan más környezet, mint ez, így az itteni skillek ott, kb. érvénytelenek.
Azt sem tudom, mi ott max kor.
De a bárka előszedése után, a szerver aktivitásának függvényében kb. ott is másfél év.
Persze, ha inaktív a szerver, akkor sokkal több.
 

III. Dementia

Aktív tag
Ezt nem egészen értem, de ha úgy érted, hogy felszed egy 80-as szintű Aachenit (65%-os harci/védekezési bónusszal)....
Tegyük fel, hogy a harci hónuszom 2250/1260

Ha leszedem az Aachenit, és veszítek 65/65-öt, erősebb maradnék-e a szerver második legerősebb városánál, ha minden második ütésem saját jogon instant kill?
Egy igazán fejlett város erejét nem a harci bónuszt növelő nevezetesek adják.
Így értendő az, amit írtam.
 

Xadornix

Aktív tag
... felszed a 15 db olajfaligetből 3-at...
... Akkor már inkább az említett olajfaliget repülne a raktárba...
Ez olyan, mint a "van annak aki el nem issza" kontra "visszavittem az üres üvegeket" vicc...
Aki lerakott olajfaligetet, annak biztos jó módszer felszedni, de miért rakta le? Mert épp nem volt jobb? Akkor még sincs a topon.
Én is leraktam étkzőkocsikat anno, meg Rousioi-t, és szép lassan bontogatom vissza, ettől nem érzem, hogy hű mennyi helyem van :(
Összefoglalóul az előző részek tartalmából... csak akkor juthat egy játékos dinamikusan sok területhez, ha elég nagy már a tapasztalata, kitűnő a kapcsolatrendszere, remek céhbe kerül és a városépítés valódi élményét elhagyva, mindent a célszerűségnek rendel alá. De a régi motorosokat leszámítva, azért nem ez a jellemző. A játékosok jönnek-mennek (a régiek is, ahogy elnézem).
Mindezeken túl, a medálszerzés problémája, amit zárómondatként felvetettem a kezdő hozzászólásban, a problémának csak egy részét képezi.
A medált nem a saját városod építése adja, hanem mások nagy és drága nevezeteseinek támogatása, így nem befolyásolja a városépítés élményét...
Másoknál építeni meg nem csak céhen belül tudsz. Meghirdeted globál chat-en, lesz jelentkező bőven.
Az én javaslatom lényege viszont az lenne, hogy évente akár csak egyetlen eseményépület a változatosság kedvéért a maximális szinten már ne foglaljon el rengeteg helyet. Szerintem az azért nem olyan túl nagy kérés a játéktervezők felé, hogy pl egy jutafarm 6x4 helyett csak 3x3 egységnyi helyet foglaljon el. Főleg, mivel plusz motivációt jelentene a játékosok számára, hogy maximumra fejlesszék az adott esemény épületét, ráadásul marketinfogásnak sem lenne utolsó. És ha ez évi 3 eseményépületre is igaz lenne, akkor a "felszabadult" terület már lenne akkora, hogy egy új nevi vagy másik eseményépület is elférne. De ha ez szerinted vagy mások szerint brutálisan nagy engedmény lenne a kezdő, átlag játékosk felé, és hirtelen felénk kezdene lejteni emiatt a pálya, hát... akkor továbbra is elbeszélünk majd egymás mellett.
Szerintem motivációnak elég, hogy amit nem fejlesztünk maxra, azt jellemzően nem is érdemes lerakni.
Így a javaslatod - maradva a jutafarmos példánál - kb. azt jelenti, hogy a jutafarm fixen 3*3, és a lerakásnál kell neki pár percre egy kis felvonulási terület, ami 6*4. Azt meg megoldod akár utak felszedésével, hogy ne fogyasszon komoly erőforrást.
Ezzel akkor pont azoknak nem segítesz, akik vannak olyan rutintalanok, hogy leraknak egy félkész jutafarmot. Azaz pont azoknak, akiknek kevesebb is a területe.

A fejlesztők szemszögéből nézve, ha rábólintanak, akkor pedig nem 3*3 lesz a jutafarm, 6*4-es felvonulással, hanem 6*4 lesz a kész jutafarm, 7*5-ös felvonulással (vagy valami hasonló). Mert ők elég jól kiszámolgatják, hogy a terület/bónusz arány ne nagyon álljon távol a korábbi épületektől.
Mindenestre köszönöm. Üditő változatosság, hogy végre egy fórum, ahol érvelés zajlik és nem anyázás. :)
Hát, ötletes a javaslat, nem érdemel háborgást. Viszont van rengeteg lik a terven, amit nem árt átgondolni. Ilyesmiből lehet majd egy újabb ötlet, egy még újabb, aztán a végén talén kisül valami ;)
 
De átment amit akartál, csak ez is olyan javaslat, mint a portrés néhány héttel ezelőtt. Hisz nem véletlenül véges a terület a játékban.

A kérdéseidre nem igazán lehet pontos választ adni.
Némi túlzással mindenki másra esküszik nevik terén is. Vannak néhány épület, amiben mindenki egyetért, hogy alapvető, de az már eltérő, hogy milyen szinten legyen.
Számomra, kb 3-4 hónap után volt gondtalan a játék. Nem okozott fejtörést a pénz, az alapanyag, az eventek és a támadás se. Onnantól pedig csak egyre könnyebb és mondhatni egyszerűbb. Persze előjöttek más dolgok, amiket kezelni, alakítani kellett.
De ezek mindenkinek mások. Ismerek olyan aki több éve játszik, de gyenge, ismerek olyan aki kb 1 éve játszik és erős. Szóval ezekre a kérdésekre nincs egyértelmű válasz.
Főleg mert sok mindentől függ.

Rendben, köszi az infókat. :)
 
Agyag is kell.
ZACA 10-es szint után a haderőnövekmény/fp-ben nem ezek fejlesztése a jó irány.

A bárka 80 utáni legfontosabb épületről beszélsz

:)

A sarkköri a fontos.
A többi, csak játékszer, felesleges, esetleg globálpontgyűtöknek jó épület
Nekem az agyagra azt mondták, hogy nagyon drága (sok fp felépíteni), és az elején épp ezért még nem éri meg letenni. De akkor, ha jól értem, te a bárka után a frontit, az agyagot és a sarkkörit preferálod.

Mi a célod?
Sok globálpont, sok haderő, sok tölthető katona a gvg-s csatákban, magas fp-bevétel?
Egyszerre egy választható opció van, különben kompromisszumokra kényszerülsz, amely kompromisszumot meg nem kötő játékos egy nagyságrenddel lesz erősebb az adott mutatóban.
A kérdés nem az én szemszögemből volt értendő, hanem, hogy te, meg a többi játékos, személy szerint mit tartotok fontosnak a ti szemszögetekből, a ti tapasztalatotokkal.

És köszi a kiegészítő választ is a korábbi kérdésemhez. :)
 
Ez olyan, mint a "van annak aki el nem issza" kontra "visszavittem az üres üvegeket" vicc...
Aki lerakott olajfaligetet, annak biztos jó módszer felszedni, de miért rakta le? Mert épp nem volt jobb? Akkor még sincs a topon.
Én is leraktam étkzőkocsikat anno, meg Rousioi-t, és szép lassan bontogatom vissza, ettől nem érzem, hogy hű mennyi helyem van :(

A medált nem a saját városod építése adja, hanem mások nagy és drága nevezeteseinek támogatása, így nem befolyásolja a városépítés élményét...
Másoknál építeni meg nem csak céhen belül tudsz. Meghirdeted globál chat-en, lesz jelentkező bőven.

Szerintem motivációnak elég, hogy amit nem fejlesztünk maxra, azt jellemzően nem is érdemes lerakni.
Így a javaslatod - maradva a jutafarmos példánál - kb. azt jelenti, hogy a jutafarm fixen 3*3, és a lerakásnál kell neki pár percre egy kis felvonulási terület, ami 6*4. Azt meg megoldod akár utak felszedésével, hogy ne fogyasszon komoly erőforrást.
Ezzel akkor pont azoknak nem segítesz, akik vannak olyan rutintalanok, hogy leraknak egy félkész jutafarmot. Azaz pont azoknak, akiknek kevesebb is a területe.

A fejlesztők szemszögéből nézve, ha rábólintanak, akkor pedig nem 3*3 lesz a jutafarm, 6*4-es felvonulással, hanem 6*4 lesz a kész jutafarm, 7*5-ös felvonulással (vagy valami hasonló). Mert ők elég jól kiszámolgatják, hogy a terület/bónusz arány ne nagyon álljon távol a korábbi épületektől.

Hát, ötletes a javaslat, nem érdemel háborgást. Viszont van rengeteg lik a terven, amit nem árt átgondolni. Ilyesmiből lehet majd egy újabb ötlet, egy még újabb, aztán a végén talén kisül valami ;)

Rendben, köszönöm neked is a válaszokat. :) Még annyi, hogy most már én se rakok le esemény épülette, amíg nincs meg maxon, vagy látom, hogy meglesz az esemény végére, de a kezdet kezdetén, amikor minden fp és egyéb bónusz számított, azért nem nagyon volt választásom. Élő példa erre a már emlegetett horrorcikrusz, amit letettem ugyan egy időre, mert jobb, mint a semmi, de az első adandó alkalommal már szedtem is fel, és alig várom, hogy végre kort lépve rásózhassam az ócskásra. ;)
 

III. Dementia

Aktív tag
Nekem az agyagra azt mondták, hogy nagyon drága (sok fp felépíteni), és az elején épp ezért még nem éri meg letenni.
3850 pontért kapsz 20% támadót, védőt.

Ugyanezt a 20%-ot, a zac-nak 40 szintjének húzásával tudod elérni, ami ennek legalább a duplája.
Persze, lehet, hogy jobban megéri ugyanazért a hatásért többet fizetni, de az én valóságomban aki szerint ez így van, az inkompetens.
De akkor, ha jól értem, te a bárka után a frontit, az agyagot és a sarkkörit preferálod.
Bárka 80 - fronti 80 - ereklye 1 - zaca 10 - alca 20 - bárka 130 - ereklye 80 - fronti 110 - üveg 120 - alca 60

A kérdés nem az én szemszögemből volt értendő, hanem, hogy te, meg a többi játékos, személy szerint mit tartotok fontosnak a ti szemszögetekből, a ti tapasztalatotokkal.
Én, céhben gondolkozom.
Egy céh akkor működik, ha van "n" tagja, és ez az "n" tag letermeli a működtetéshez szükséges javakat.
Nem én termelem le, vagy a Béla, hanem mindenki, a ráeső részt.
Ha ez meg van, a többi erőforrásomon haderőt grundolok.
 
Fent