GVG Fair játékélmény

DEADP00L

Új tag
Tisztelt Fórumozók, tisztelt Forge csapat.

Nem tudom, hogy volt-e már ilyen téma nyitva, sajnos nem találtam.

A következő dolog lenne, amiről szeretném, ha sokan véleményeznének, de főleg a Forge csapat véleménye érdekel.

Nos, van nekünk itt ez a GVG nevű játékrész.
Az kevésbé izgat, hogy kinek miért tetszik vagy nem tetszik, inkább csak az érdekelne, hogy kinek mi a véleménye arról, hogy ez a nyilvánvalóan kevés játékost vonzó játékelem határozza meg a globális helyezést?
Azok a vélemények sem érdekelnek, hogy "kit érdekel a helyezés", mert pl a sportolóknak is szokott örömöt okozni, ha jó helyezést érnek el és nyilván egy kézilabdás sem örülne, ha az alapján döntenék el a világbajnoki helyezést, hogy mondjuk a csapatok gyúrói mennyit gyúrják őket.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem a rangsor három pont alapján számolódik: A céh szintje, a csatatéren elér liga pont és a GVG-n elért napi haderőpontból. Tehát a három elem közül csak egy a GVG. Így az csak akkor határozza meg két céh közt a sorrendet, ha a másik két elemben közel azonos pontjuk van. Tehát ez inkább egy olyan sportra hasonlít, ahol három versenyszámban is jól kell valakinek teljesítenie, hogy első lehessen. És aki nagyon akarja az első helyet, az kénytelen mind a három elemben maximálisan teljesíteni.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Szerintem a GvG-n a céhek több mint 90%-a nem játszik. Mivel telefonon nem elérhető, illetve a nagy többségnek szerintem tökéletesen elég a Cst és a Ce, + a PvP aréna. Én arra valahogy mindig is úgy tekintettem, mint egy kissé bonyolult (nak tűnő) +, ahol az a pár tucat játékos akiknek szinte kifogyhatatlan hadseregük van, ellehetnek egymással. De a lényeg, hogy ők élvezik, amit csinálnak. :$ Legalábbis remélem.

Így igazibol a céh ranglistán szerintem annyira nagyon nem látszik meg, mivel csak pár céhet érint. Akiknek pedig annyi erekjük van, hogy a többi lehetőség melett ott is tudnak érvényesülni, időt, energiát beleölni, azok meg is érdemlik azt a pár + pontot, amit ad.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerintem a GvG-n a céhek több mint 90%-a nem játszik. Mivel telefonon nem elérhető, illetve a nagy többségnek szerintem tökéletesen elég a Cst és a Ce, + a PvP aréna. Én arra valahogy mindig is úgy tekintettem, mint egy kissé bonyolult (nak tűnő) +, ahol az a pár tucat játékos akiknek szinte kifogyhatatlan hadseregük van, ellehetnek egymással. De a lényeg, hogy ők élvezik, amit csinálnak. :$ Legalábbis remélem.

Így igazibol a céh ranglistán szerintem annyira nagyon nem látszik meg, mivel csak pár céhet érint. Akiknek pedig annyi erekjük van, hogy a többi lehetőség melett ott is tudnak érvényesülni, időt, energiát beleölni, azok meg is érdemlik azt a pár + pontot, amit ad.

A céhek 90%-a se a CE-t, se a csatateret nem tolja. Ütögetnek, megcsinálnak néhány kaput, de érdemben nem foglalkoznak egyikkel se. A gvg-vel főként a régebbi játékosok foglalkoznak és az egyik legnagyobb oka ennek, hogy telóról nem elérhető.

Nincs olyan játékos akinek kifogyhatatlan egysége van. Max elég fejlett, hogy tudja kezelni a sok ütést.

A céhranglistán pedig eléggé megtud látszani. Ha csak céh szint és csatateret tol egy céh, akkor kb a 30. hely körül stagnál. Ha elkezd gvg-n is megjelenni, akkor viszonylag hamar előrébb tud kerülni. De persze ez szervertől is függ.

Ettől függetlenül, a gvg-re (ahogy jónéhány játékbeli elemre) nagyon ráférne egy ráncfelvarrás. De egyelőre úgy fest fontosabb az, hogy olyan újításokat hozzanak be, amik feleslegesek (eseményközpont), vagy csak a pénz miatt hozták (forge plus), de jobb játékélményt nem adnak.
 
Fent