Grandiózus céh nevezetesek

Annyi lenne a lényeg, hogy minden céh kapna egy céh területet, amire feltudná építeni ezeket a közös céhes nevezeteseket! + később kifejezetten ide építhető épületek is megjelenhetnének.

Szóval ezeket a céh nevezeteseket, céh kincstárban lévő nyersanyagból lehetne megépíteni. Mivel ezek ilyen nagy Grandiózus nevezetesek ezért az építési költsége is magas lenne. (Mondjuk 1 szint 100.000fp) és mondjuk letenni is drága lenne. Nem tudom ki kellene dolgozni rendesen.
Ezeknek a céhes nevezetesek bonuszait megkapná minden céhtag. Ha van rá igény megpróbálhatom kidolgozni rendesen..
egyébként ezekhez a grandiózus nevezetesekhez a csatatéren/gvg lehetne rajzokat szerezni persze nem 3x3 részletet kellene összegyűjteni hanem mondjuk 25x10est(csak a hasamra ütöttem)
 
Utoljára szerkesztve:

Keaira

Aktív tag
Nem rossz ötlet, viszont attól tartok ebben a formában ez megint a nagy céheknek fog kedvezni, akik pik-pak összedobják a hozzávalókat. Valami hasonló rendszert kellene kidolgozni, mint a kastélypontok, hogy egy hosszútávú, közös munka eredménye legyen. Pl. cst-n elrejteni a tervrajzokat és egy-egy cst során csak limitált számban lehetne megszerezni. Akár el is lehetne lopni a már megtalált tervrajzot, ha elfoglalod az adott szektort. Az számítana, hogy a cst végén kinél hány rajz marad. Nem lenne forgás, minden céh arra törekedne, hogy a végére letarolja az egész cst-t.
Ezzel jó nagy követ dobnának a fejlesztők a cst állóvizébe :)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Igazán túlléphetnétek ezen a "nagy céheknek kedveznek" dolgokon. Mert ilyen nincs. Amiről beszéltek az azért van, mert a "nagy céhek" tettek azért, hogy nagyok legyenek, míg a többiek csak irigykednek és sírnak.
 

Keaira

Aktív tag
Igazán túlléphetnél már azon, hogy mindenki csak irigykedik és sír :)
Van egy megfontolandó ötlet, amin érdemes elgondolkodni. A hozzászólásod nem vitte előrébb a dolgokat, de már vártam valami hasonlót. Ráadásul úgy tűnik leragadtál az első mondat felénél. Nincs a játéknak olyan eleme, amit egy jól szervezett, aktív tagokból álló céh ne oldana meg hamarabb, mint mások. A javaslatomban a hangsúly azon van, hogy nekik se legyen könnyű és tartson akár több hónapig. Egy közepes céhnek lehet, hogy egy év is kell hozzá, mások meg soha nem lesznek rá képesek. Na ők majd sírhatnak, de ott még nem tartunk :)
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Túllépnék, ha nem jönne szembe kb minden nap valahol.
Az ötletet nem szóltam le, mert van benne fantázia, főleg, hogy a céhes témákra igazán ráférne egy olyan fejlesztés ami kicsit komolyabb csapatmunkára ösztönzi a játékosokat. Mert jelenleg ez a játék legesleggyengébb pontja, amit jól mutat az a rengeteg kis létszámú céh, akik azt se tudják milyen rendezvényen vannak.
 
Igen. Ráférne egy ráncfelvarrás a céhekre.pl egy játékon belüli hirdető felület ahol lehetne csatlakozni egy -egy céhhez(ez lehetne a 0. Lépés)
Keaira amit mond azzal egyet értek! Kihívás elé kellene állítani a céheket és egy jól átgondolt upgradre van szükség nem arra, hogy a jól szervezet csapat 2hét alatt kimaxolja, hanem azért nekik is legyen kihívás.

Bárki aki olvassa ezt a témát és van hozzá ötlete az írja le ide összeszedem ezeket a gondolatokat és egy hónap múlva felhozom egyben

Szóval alapból ezeknek a nevezetesek fejlesztéséhez mondjuk
-5kiadó hely helyett lehetne 50 támogatói hely
- mi lenne ha forgepont helyet medálokkal kellene fejleszteni ezeket az épületeket.(vagy mindkettővel)

a grandiózus nevezetesek bónuszai többek közt olyanok szerepelhetnének, hogy:
-Céhkincstár termelés
-csatatér építési idő csökkentése
-a csatatér jutalmak bizonyos százalékkal növelése

Alapból a csatatéren a nyeremények között lehetne olyan, hogy a céhkincstárba nyersz nyersanyagot
 
Utoljára szerkesztve:

Keaira

Aktív tag
- mi lenne ha forgepont helyet medálokkal kellene fejleszteni ezeket az épületeket.(vagy mindkettővel)
Ez jó ötlet, de ugyanígy lehetne értelmet adni a sok aranynak és alapanyagnak is, szóval egy szinthez kelljen beadni mindegyikből: medál, arany, alapanyag. Ezáltal fontossá válhatnának az ezeket adó nevik, bónuszok.

a grandiózus nevezetesek bónuszai többek közt olyanok szerepelhetnének, hogy:
-Céhkincstár termelés
-csatatér építési idő csökkentése
-a csatatér jutalmak bizonyos százalékkal növelése

Alapból a csatatéren a nyeremények között lehetne olyan, hogy a céhkincstárba nyersz nyersanyagot
Ezek is jók, főleg az építési idő csökkentése, de ha nem ad + támadó erőt minden céhtagnak, akkor csak keveseket fog érdekelni. Szóval valami olyasmivel kellene vonzóvá tenni, ami minden céh-nek és minden tagnak érdeke. Adjon a tagoknak pl. valamilyen beváltható bónuszt.
 

Keaira

Aktív tag
Lehetne az egészet cifrázni azzal, hogy a céhben mindenkinek le kell tennie valamilyen új nevit, ami ebbe a grandiózusba termel különleges anyagot ami kell az építéshez.
 
Annyi lenne a lényeg, hogy minden céh kapna egy céh területet, amire feltudná építeni ezeket a közös céhes nevezeteseket! + később kifejezetten ide építhető épületek is megjelenhetnének.

Szóval ezeket a céh nevezeteseket, céh kincstárban lévő nyersanyagból lehetne megépíteni. Mivel ezek ilyen nagy Grandiózus nevezetesek ezért az építési költsége is magas lenne. (Mondjuk 1 szint 100.000fp) és mondjuk letenni is drága lenne. Nem tudom ki kellene dolgozni rendesen.
Ezeknek a céhes nevezetesek bonuszait megkapná minden céhtag. Ha van rá igény megpróbálhatom kidolgozni rendesen..
egyébként ezekhez a grandiózus nevezetesekhez a csatatéren/gvg lehetne rajzokat szerezni persze nem 3x3 részletet kellene összegyűjteni hanem mondjuk 25x10est(csak a hasamra ütöttem)
A közös céhes várossal az a probléma, hogy vannak olyan játékosok, akik szeretnek trollkodni...
Így amit a céhtagok nagy erővel felépítettek, azt egy pillanat alatt lerombolnák azok a játékosok, akiknek úgy tartja a kedve.
Ezt ki lehetne küszöbölni azzal, hogy csak egy bizonyos jogtól (pl.: alapító, vezető) lehetne kezelni a várost, így viszont nem
feltétlenül a "közös munka eredmény lenne", hanem néhány magasabb rangú játékos erőfeszítéseinek eredménye...

Persze azzal egyetértek, hogy a céheken fejleszteni kéne, mert a jelenlegi állapotában nem a legjobb, illetve biztos, hogy
a fenti problémára is lenne megoldás...
 

Nimcsi

Új tag
Annyi lenne a lényeg, hogy minden céh kapna egy céh területet, amire feltudná építeni ezeket a közös céhes nevezeteseket! + később kifejezetten ide építhető épületek is megjelenhetnének.

Szóval ezeket a céh nevezeteseket, céh kincstárban lévő nyersanyagból lehetne megépíteni. Mivel ezek ilyen nagy Grandiózus nevezetesek ezért az építési költsége is magas lenne. (Mondjuk 1 szint 100.000fp) és mondjuk letenni is drága lenne. Nem tudom ki kellene dolgozni rendesen.
Ezeknek a céhes nevezetesek bonuszait megkapná minden céhtag. Ha van rá igény megpróbálhatom kidolgozni rendesen..
egyébként ezekhez a grandiózus nevezetesekhez a csatatéren/gvg lehetne rajzokat szerezni persze nem 3x3 részletet kellene összegyűjteni hanem mondjuk 25x10est(csak a hasamra ütöttem)
Nagyon jó ötlet
 

Lef------

Nagyon aktív tag
ötletnek jó, de olyan összetett történet lenne, hogy ezért nem valószínű, hogy valaha megvalósul
mikor néhány egyszerű fejlesztést is hónapokig csiszolgatnak
arról meg már ne is beszéljünk amihez már 5-6 éve hozzá se nyúltak és csak cipeli a játék magával (pl gvg)
 

Horribile Dictu

Aktív tag
nem rossz ötlet,de én fokoznám azzal,hogy a lakosság kárára is menjen és ha valaki nem figyeli a ki egyensúlyozottságot, akkor ne legyen a 120 %-os termelés. Értem itt ez alatt azt,hogyha a céhen belüle épülne épület a céhnek,akkor abba építő munkást is lehessen beadni,de ügyelve arra,hogy a saját városomban a termelés kárára ne menjen és plussz a csatározások is,mert ugye a lakossság most inkább csak hadászatott tesz ki? vagy azt sme? Csak úgy vannak és lézzengenek?
 
Fent