Globál piac

Érdekelne olyan piac funkció ami nem csak barát, céhtárs és szomszéd ajánlata van kint hanem az adott világ piaca. Tudom hogy ez igy túlzás :)
Olyan motor lenne hogy fogadón x ideig néhány ezüsttel aktiválva végig mazsolázható lenne ezeken felül :)
 

helen

Nagyon aktív tag
Ez jó ötlet lenne :)
Egyrészt megoldaná a "fogadóban feleslegesen gyűlik a sok ezüst és nincs mire elköltenem" problémámat, a "piacoznék de nem tudok több barátot jelölni, felvenni " problémámat, és a " vennék valamit de nincs a piacomon és hiába rakok ki ajánlatot mert senki nem tud adni " problémát is. Fogadóban meg tudnám venni a bónuszt, így fogyna az ezüst, és végig tudnám böngészni az egész szerver ajánlatát, és meg tudnám venni a kívánt terméket. Jó eséllyel lenne valakinek amire szükségem van.
 
Ez jó ötlet lenne :)
Egyrészt megoldaná a "fogadóban feleslegesen gyűlik a sok ezüst és nincs mire elköltenem" problémámat, a "piacoznék de nem tudok több barátot jelölni, felvenni " problémámat, és a " vennék valamit de nincs a piacomon és hiába rakok ki ajánlatot mert senki nem tud adni " problémát is. Fogadóban meg tudnám venni a bónuszt, így fogyna az ezüst, és végig tudnám böngészni az egész szerver ajánlatát, és meg tudnám venni a kívánt terméket. Jó eséllyel lenne valakinek amire szükségem van.
Nah ezzel én is igy vagyok mert piac függő vagyok és még a kedvező ajánlatok is nehezen mennek el
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Ez azonban maga után vonná azt a lehetőséget,hogy mikor egy céhtársnak barátilag adnák át terméket hogy segítsek . pl 200 jövöst 100 virágzóért akkor a globál belenyúlhatna és elvinné simán.Mivel arra a pár másodpercre megjelenne ott is .
 
Ez azonban maga után vonná azt a lehetőséget,hogy mikor egy céhtársnak barátilag adnák át terméket hogy segítsek . pl 200 jövöst 100 virágzóért akkor a globál belenyúlhatna és elvinné simán.Mivel arra a pár másodpercre megjelenne ott is .
Nem is csoda hogy elvinné bárki éppen ez lenne lényeg hogy segitsük egymást :)
 
Miért n
Nem is csoda hogy elvinné bárki éppen ez lenne lényeg hogy segitsük egymást :)
Miért n
Ez azonban maga után vonná azt a lehetőséget,hogy mikor egy céhtársnak barátilag adnák át terméket hogy segítsek . pl 200 jövöst 100 virágzóért akkor a globál belenyúlhatna és elvinné simán.Mivel arra a pár másodpercre megjelenne ott is .
Miért nem forditva árulod az ajánlatot?
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Ez azonban maga után vonná azt a lehetőséget,hogy mikor egy céhtársnak barátilag adnák át terméket hogy segítsek . pl 200 jövöst 100 virágzóért akkor a globál belenyúlhatna és elvinné simán.Mivel arra a pár másodpercre megjelenne ott is .

Ha céhtársat akarsz segíteni, akkor bepipálod, hogy céhtagoknak.
Ha meg barátot/szomszédot akarsz így segíteni, akkor neki kell kitenni az ajánlatot.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ez azonban maga után vonná azt a lehetőséget,hogy mikor egy céhtársnak barátilag adnák át terméket hogy segítsek . pl 200 jövöst 100 virágzóért akkor a globál belenyúlhatna és elvinné simán.Mivel arra a pár másodpercre megjelenne ott is .
A piac "csak céhtagoknak" funkcióját nem érintené ez a fogadó-bónusz. Csak azt tenné lehetővé hogy lásd az adott szerver minden olyan ajánlatát aminél nincs bejelölve ez a funkció.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Azért abba gondoljunk bele, hogy most (80 fős céh, barát és szomszéd mellett) szűrők nélkül a piac jelenleg 214 oldal! Ha a teljes szervert szeretnénk áttekinteni sok ezer oldal lenne mennyiség (szűrés előtt) és az mennyire lassítaná be a rendszert!
Én inkább az előnyösebb és kedvezőbb ajánlatok felé tolnám a piacolást, vagy keresnék olyan partnereket, akikkel konkrétan privátban tudnék üzletelni :)
De valóban jó lenne valami "értelmes" opció az ezüstnek :) , mert a fogadóban felkínált lehetőségek közül jó pár felesleges és idejét múlt már!
Bár én azért fogyasztom rendesen (támadási bónusz, pajzs - a visszatámadó szomszédok miatt) :)
 
A piac "csak céhtagoknak" funkcióját nem érintené ez a fogadó-bónusz. Csak azt tenné lehetővé hogy lásd az adott szerver minden olyan ajánlatát aminél nincs bejelölve ez a funkció.
Valahogy én is úgy gondoltam hogy ha már van ilyen opció hogy csak céhnek akkor az automatikusan nem kerülne bele a globálba.
 

helen

Nagyon aktív tag
Azért abba gondoljunk bele, hogy most (80 fős céh, barát és szomszéd mellett) szűrők nélkül a piac jelenleg 214 oldal! Ha a teljes szervert szeretnénk áttekinteni sok ezer oldal lenne mennyiség (szűrés előtt) és az mennyire lassítaná be a rendszert!
Én inkább az előnyösebb és kedvezőbb ajánlatok felé tolnám a piacolást, vagy keresnék olyan partnereket, akikkel konkrétan privátban tudnék üzletelni :)
De valóban jó lenne valami "értelmes" opció az ezüstnek :) , mert a fogadóban felkínált lehetőségek közül jó pár felesleges és idejét múlt már!
Bár én azért fogyasztom rendesen (támadási bónusz, pajzs - a visszatámadó szomszédok miatt) :)
én is fogyasztom rendesen az ezüstöt, támadó bónusz csatatérre, plusz kör expi 4. szintjére, pénztermelés növelése. a többi bónuszát nem használom
persze a képletből ne felejtsük ki hogy a 140 barát egy része egyben céhtag is, másképp nem tudunk egymásnál kocsmázni. és azt se felejtsük ki hogy hiába van a sok szomszéd, amikor a szomszédok legalább 70 százaléka még most is ott tart hogy későközépben vagy gyarmati korban a bronzkor mind az 5 féle termelője le van rakva náluk, vagy mondjuk le van rakva 1 féle koraközepes termelő és más semmi, és az sem bónuszos. egyszóval szomszédokkal nem sok esély van kereskedni. az sem megoldás hogy előnyösebb piacot rakunk ki.. még az ilyen ajánlatok is visszajönnek gyakran. a barátlista szűkössége nem teszi lehetővé hogy még valaki piacos partnert keressek. hiába szűröm ki időről-időre az inaktívokat.
a teljes szerver ajánlatát csak szűréssel lehetne átböngészni, másképp nem.. mert tényleg rengeteg oldal.. már így is termékre szűrök.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
én is fogyasztom rendesen az ezüstöt, támadó bónusz csatatérre, plusz kör expi 4. szintjére, pénztermelés növelése. a többi bónuszát nem használom
persze a képletből ne felejtsük ki hogy a 140 barát egy része egyben céhtag is, másképp nem tudunk egymásnál kocsmázni.

Csak erre a részre reagálok. Miért korlátozzátok le magatokat céhen belüli barátkozással? Ez az egyik legrosszabb amit tehettek, bár nem tudom hányan vagytok a céhben, de kocsmázás miatt teljesen felesleges céhtársakat barátlistán tartani.
Mint ahogy a pénztermlés bónusz is teljesen feleseleges.
 

helen

Nagyon aktív tag
Csak erre a részre reagálok. Miért korlátozzátok le magatokat céhen belüli barátkozással? Ez az egyik legrosszabb amit tehettek, bár nem tudom hányan vagytok a céhben, de kocsmázás miatt teljesen felesleges céhtársakat barátlistán tartani.
Mint ahogy a pénztermlés bónusz is teljesen feleseleges.
Had döntsem el én hogy melyik bónusz megvételére van szükségem a fogadóban. Személy szerint a védelmi bónusz növelését tartom feleslegesnek, mégsem szólok be annak, aki azt használja. Több mint 900k ezüstöm van, és ez a szám csak nő. El tudom képzelni hogy a nagyobbaknak ettől jóval több fölösleges ezüst gyűlt már mostanáig. Pénz-pénz-pénz. Minden ekörül forog. Olyan nincs hogy ne kéne a pénz.. :p Mint a való életben.. :p
S azt is had döntsem el én, hogy tartok-e céhtagot barátin, vagy nem. Ha történetesen barátot hívok meg a céhembe, nem fogom törölni a listáról csak azért, mert most céhtag lett.. :p A piacozási esélyeket nem ez fogja lerontani. Az hogy a barátlistás 140 ember nem mindig elég piacozáshoz, nem csak mostani tapasztalat. Gond volt az már a fogadó bevezetése előtt is. Gond volt abban az időben is, amikor nem tartottunk meg cégtagot a baráti listán.
 
Éppen ezért lenne jó a globál piac kapcsoló ezüst költéssel x ideig és nem kerülne forgéba! Aki akar piacozni az ugyis megfogja nézni a globált. Aki meg nem az ne nyavajogjon hogy ez kell az kell és sorolhatnám! Sajnos ahogy nézem a piac rendszert legalábbis én ahogy látom az ugy kb 30%-a akik hasznosnak tartják. :-(
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Had döntsem el én hogy melyik bónusz megvételére van szükségem a fogadóban. Személy szerint a védelmi bónusz növelését tartom feleslegesnek, mégsem szólok be annak, aki azt használja. Több mint 900k ezüstöm van, és ez a szám csak nő. El tudom képzelni hogy a nagyobbaknak ettől jóval több fölösleges ezüst gyűlt már mostanáig. Pénz-pénz-pénz. Minden ekörül forog. Olyan nincs hogy ne kéne a pénz.. :p Mint a való életben.. :p
S azt is had döntsem el én, hogy tartok-e céhtagot barátin, vagy nem. Ha történetesen barátot hívok meg a céhembe, nem fogom törölni a listáról csak azért, mert most céhtag lett.. :p A piacozási esélyeket nem ez fogja lerontani. Az hogy a barátlistás 140 ember nem mindig elég piacozáshoz, nem csak mostani tapasztalat. Gond volt az már a fogadó bevezetése előtt is. Gond volt abban az időben is, amikor nem tartottunk meg cégtagot a baráti listán.

Félreértesz. Engem nem zavar, hisz mindenki úgy játszik ahogy akar. De ettől még értelme, gyakorlati haszna nincs. De ha neki úgy tetszik lelke rajta, csak akkor ne lepődjön meg, ha nem megy a piac, mert annyival is kevesebb emberrel tud piacolni. A pénztermelő bónuszt én is szoktam használni, ha az event küldi kéri, hogy lőjjek el valami bónuszt.... De több millióm van és csak növekedik, tehát alapesetben nincs szükség a termelőbónuszra. Ha jól játszik az ember...
 
Fent