Gépi kereskedelem

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Az alap probléma, hogy a gépi kereskedők csak néhány fix terméket fogadnak el egy adott áruért. Gondolok itt elsősorban a kőre, ami bronzkori termék és csak középkori áruval lehet cserélni...

Megoldást abban látok, ha egy külön fülre kerülne az összes gépi kereskedelem 'piac' vagy valami hasonló címen. A 'kereskedés' alatt maradna minen játékos által ajánlott áru.
A 'piacon' egy ugyanolyan legördülő menüből választhatnánk ki a kívánt terméket és fix 1:10 cserében azt adhatunk ami nekünk van.
 

DeletedUser

Guest
Az alap probléma, hogy a gépi kereskedők csak néhány fix terméket fogadnak el egy adott áruért. Gondolok itt elsősorban a kőre, ami bronzkori termék és csak középkori áruval lehet cserélni...

Megoldást abban látok, ha egy külön fülre kerülne az összes gépi kereskedelem 'piac' vagy valami hasonló címen. A 'kereskedés' alatt maradna minen játékos által ajánlott áru.
A 'piacon' egy ugyanolyan legördülő menüből választhatnánk ki a kívánt terméket és fix 1:10 cserében azt adhatunk ami nekünk van.

És az arányt levihetnék esetleg 1:5 re... :)
 

DeletedUser

Guest
ha már mindenáron Fogre pont kell a kereskedéshez, lehessen beállítani a venni kívánt mennyiséget. Bizonyos fejlesztéseknél már 40-50 db kell egy-egy áruból és hát mire összejön annyi pont... én is támogatom az 1:5 arányt.
Most pl fel akarom oldani a "szálláshelyet" amihez kell 50 mészkő, és egyik játékos sem ad el, muszáj lennék géppel kereskedni, aki egyenlőre nem árul mészkövet, de ha mégis, akkor is az 50 óra és legalább 500 egyéb anyag (amit ha 8 óránként 10-et termel, akkor is 400 óra mire összejön), mire megveszem. Ez elég kiábrándító!!
 

DeletedUser

Guest
Gépi kereskedéshez nem kell forge pont.
A beállítható mennyiség jó ötlet :)
 

DeletedUser4143

Guest
A gépi kereskedelem jelen formájában teljesen felesleges opció. Az 1:10 arány gyakorlatilag agyonvágja a használhatóságát. Szerintem az 1:5 is túl durva, ilyent még soha nem láttam játékosok között a piacon. A legaránytalanabb ajánlat 1:3,2 volt (bronzkori áruért középkorit akart volna kapni). Csak logikailag jegyzem meg, hogy 1:5 felett már egyáltalán nem érheti meg, mivel alapanyag hiányában 1/5-d termelés elérhető! Igaz ki kell építeni. Viszont, ha senki sem termel, mint nálunk az elején követ, csak így tudtam kivédeni.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent