gép elleni harc.

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
És fő a türelem!! Nem hullik minden azonnal az öledbe, vannak dolgok, amikért meg kell dolgozni, amiknek újra meg újra neki kell ugrani, és vannak, amikre várni kell.
Nem is lenne izgalmas a játék, ha nem így lenne.
 

DeletedUser

Guest
Ha megnézed minden egységnek van egy speckója ami ellen hatékonyabb.(Sokkal hatékonyabb.) Pl.: Lándzsát küldeni légiósra öngyilkosság, ellenben 2 parittyás lenyom egy légióst minden további nehézség nélkül 1-1 támadással.
Az én taktikám (5. tartományt fosztogatom, 3. napja játszom a szerveren.) 2 Lándzsás és 2 Parittyás laktanya.
A lándzsás olcsó és gyorsan kész van, nem gáz ha egy harcban elhullik 2-3. Nah szóval, 4 parittyás és 4 lándzsás legyen mindig védekezőharcban (Ezzel gátolod, hogy bárki könnyen betámadjon téged) A támadó mezőben ismét 4 parittyás és 4 lándzsás, ezekkel zúzod a gépet.
Ha valamelyik egység lesérül a támadó csapatból kicseréled egyre a védekező egységek közül. (Védekező egységet nem vesztesz akkor sem ha meghal egy PvP támadás közben.
Maga a harc:
A Lándzsásokkal alakítod ki a védelmet, valami tereptárgynál (Víz vagy erdő) felállítod őket egymás mellé, hogy minék kisebb esélye legyen az egy támdással átmeni közöttük. Mögöttük felsorakoztatod a parittyásokat (Lehetőleg sziklára) és míg a lándzsások feltartják a közelharci katonákat addig le tudod nyomni a többi közelharci egységet a parittyások támogatásával. (Lovasok ellen tökéletesek a lándzsások, katonákkal szívás van de még az sem bonyolult, ha az ellenséges csapatban légiós van, parittyásokkal fókuszálj rájuk, ha elérik a lándzsásokat nagy pusztítást végeznek.
Távolsági egységekre max 1 lándzsást küldök előre (hamar leszedik de addig sem a drága parittyásokat ritkítják.) Mikor nincs több közelharci egység az ellenfélnek egyszerűen lerohanom a maradék távolságit.
Eddig kb 2-3 csatánként veszettem 1 parittyást és minden csatában elhullott 1-2 lándzsás de azt hiszem a 2-2 kaszárnyából nem vészes a kiesést pótolni. :)
 

DeletedUser3945

Guest
kifogytatok az ötletekel?

Nekem is van pár tanácsom. Először is dobd el a lovasokat, semmire nem jók, gyengék és keveset sebeznek. Másodszor próbálj úgy beállni a parittyásokkal a légiósok ellen, hogy a légiósok ne érjék el őket, de a parittyások még tudják őket támadni 5 kocka távolságból. Így a parittyásaid nem sérülnek, a lándzsásokért meg úgy se kár, mert olcsók és gyorsan képződnek. Mint ahogy a többiek is mondták, lándzsással próbálj erdőbe, bozótba, parittyással sziklára álni. Én most a virágzó középkor utolsó előtti tartományánál tartok, és még simán legyőzöm őket vaskorszaki egységekkel. Amúgy meg pont jó a gép elleni harc, mert a gépnek nincs esze, és így nem mindig a legjobb lépést teszi, ami gyakran előny neked, és pont ebben rejlik a győzelmed. Szerintem is hajts a kőhajítóra és a az íjászokra, sokkal jobbak. Mit is mondtál, 2 ostromgép 3 légiós 2 katona nem megy? szerintem próbáld meg 5 lándzsás 3 parittyással. Én is megcsináltam. A taktika a lényeg. Ha jól csinálod, akár még a nálad 2-3 korral magasabb egységeket is le tudod győzni. Próbálkozz, légy türelmes, és egyszer tuti, hogy sikerülni fog.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Hát nem igazán lehet taktikázni parityás, és a ló nagyon gyenge és gondolom a többi katona is.....Egyébként én is ott tartok ahol Te csak a utolsó szektór már szinte lehetetlen..........2 ostromgép+3 légiós+2 katona vs dárdás,parityás,ló............a beszivárgás csak egy-egy életet vesz le tőlük ősszesen is csak 7-et..............egyébként probálkoztá lmár megszerezni azt a szektor ahol elakadtam?

Szervusz, a parittyások a legjobbak a légiósok ellen.
harcosokkal picit több esélyed van, ha jól tudom 2-5 a sebzés a légiós ellen harcossal.
A lovakat felejtsd el! a nehézlovasságig kb semmi értelme. Légiósok ellen menj parittyásokkal, támadj szikláról ha tudsz, mindig nézd meg hogy az ellenfél mit ér el, olyan helyre lépj a parittyással ahol nem éri el a légiós. A légiós lassú, ha a terep szerencsétlen, ha ügyes vagy győzhetsz. Én nem rég léptem be a vaskorszakba, de emlékszek amikor maradt egy darab parittyásom, és egy harcosom, és három (lesebzett) légióst letudtam győzni.

Remélem tudtam segíteni.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent