gép elleni harc.

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
szerintem nem igazságos a gép elleni harc.Az elején még igazságos volt de a 6. tartománytol már nem.Én a bronzkor közepén járok,amig az elenfelem (gép) a vaskorszak végén.A legroszab pedig az hogy a parityás meg ló nem ér az égvilágon semmit.Megtámadják őket 8 életet vesztenek.Sokba kerülnek de nem érnek semmit, annyi a külöbség hogy az egyik elmegy a pálya feléjig a mási meg kb. 8 "kockányira" el tud dobni egy kavicsot.Egy légios legyözéséhez öt dárdás kell.Ez milyen arány?Amikor a dárdásom egy erdőben van és megtámadja egy légiós (2-4 sebzést tud okozni) akkor leveszi 6 életet amikor visza támadok akor 2 sebzek.Ez meg milyen arány?A legrosszabb pedig hogy elveszitem az ősszes katonámat és nem tudok ulyakat csinálni.Ha meg meg is nyerem a szektort akkor is kevés ajándékot kapok.Más játékosokat sem támadok mert kisebbet támadni arcátlanság,ugyanakor nagyobtól kikapnák és folyton engem támadna,és végülis még dilyat sem kapunk.............Szerintem sokaknak van ilyen progrémálya és igy gyorsan elmegy mindenkinek a kedve...:mad:
 

DeletedUser7560

Guest
én is még csak a bronzkorszakban vagyok, de nekem semmi bajom azzal hogy vaskorszakbeli katonákat kell csapnom, sőt örülök neki
amikor a géppel bronz vs bronz volt szinte untam magam, lándzsással simán végigveri az ember
én most a 3. szektort foglalom a vaskorszakitól

annyit tudok javasolni, hogy használd a beszivárgást és ezt a táblázatot, na meg taktikázz kicsit ;)
 

DeletedUser

Guest
Én speciel virágzó középkorban vagyok. Most sikerült kifejlesztenem a számszeríjászt. Van egy tartomány, aminek már ötödször ugrok neki, sikertelenül. Majd remélem, a számszeríjásszal végre elfoglalom. Úgyhogy nyugi, nem vagy egyedül a problémáddal, és nem csak a bronzkorszakban lesz ilyen felállás.
Fejleszd ki a falanxot, szerintem a lándzsással együtt ők a legjobb bronzkorszaki egységek. Itt még nem kell olyan sokat várni egy-egy fejlesztésre.
Vagy ha minden kötél szakad, meg is vásárolhatod a területet.
 

DeletedUser

Guest
Hát nem igazán lehet taktikázni parityás, és a ló nagyon gyenge és gondolom a többi katona is.....Egyébként én is ott tartok ahol Te csak a utolsó szektór már szinte lehetetlen..........2 ostromgép+3 légiós+2 katona vs dárdás,parityás,ló............a beszivárgás csak egy-egy életet vesz le tőlük ősszesen is csak 7-et..............egyébként probálkoztá lmár megszerezni azt a szektor ahol elakadtam?
 

DeletedUser

Guest
Vásorolni nem tudok mert még nincs semilyen üzemem......... idézet:"Van egy tartomány, aminek már ötödször ugrok neki, sikertelenül."nekem vagy az alapanyagom fogy ell vagy az arany és majd csak órák mulva probálkozhatok újra...........
 

DeletedUser

Guest
Egy légios legyözéséhez öt dárdás kell.Ez milyen arány?Amikor a dárdásom egy erdőben van és megtámadja egy légiós (2-4 sebzést tud okozni) akkor leveszi 6 életet amikor visza támadok akor 2 sebzek.Ez meg milyen arány?

A játék lényege a taktika, minden egységnek van bónusz sebzése egy másik tipus ellen. A támadóerő csökkenést bőven ki lehet játszani egy jó felállással.

Légiósok ellen tökéletes a parittyás, egy pár dárdás feltartja a katonákat. Ami viszont szükséges lehet az a kőhajító. Ha meglesz, akkor 2 lövéssel le tudnak szedni egy ostromgépet. A helyzeted hamarosan javulni fog. Mihelyst belépsz a vaskorba, javaslom gőzerővel hajts az íjászokra. 3-4 laktanya belőle és másra nincs is szükséged, annyira erősek.

Nekem lehetőségem volt kora középkori egységekkel késő középkori szektorban harcolni. Nemtudom, hogy mit mondanál ha láttad volna az átlag 1-2 sebzést amire képes voltam.


Vásorolni nem tudok mert még nincs semilyen üzemem......... idézet:"Van egy tartomány, aminek már ötödször ugrok neki, sikertelenül."nekem vagy az alapanyagom fogy ell vagy az arany és majd csak órák mulva probálkozhatok újra...........

A bronzkor pont azért jó, mert szinte csak rövid futamidős házak vannak. Tehát az arany gyorsan tud pörögni. Ha gépközelben vagy, akkor az alapanyagot is gyárthatod 5-15 percenként. Negyed óra alatt 3-400 egységet be lehet gyűjteni az alap területen egy jó épület elrendezéssel. Rengeteg más topic tud segíteni a játék összes témakörével kapcsolatban.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Hát amig elérnék az ijászig az egy hét és ne is beszéjünk a feloldásról amire nincs pénzem/nyersanyagom.........Idézet:"Légiósok ellen tökéletes a parittyás, egy pár dárdás feltartja a katonákat."Nem tudom hogy érted azt hogy "feltartás" mert az elenfelem (gép)kikerüli és legyőzi a parityásomat mielőt az bármit is csinált volna.......................egyébként sokan mondják hogy a parityás jó sokak szerint nem,de a loról nem mondanak semmit........................
 

DeletedUser

Guest
de a loról nem mondanak semmit........................

mert a modok úgyis kicsillagoznák...

Egyébként meg nem kell közel menni a parittyással és akkor nem éri el. Azután mozdulj el a balszélről, mikor már a katonák előrerohantak. Vagy kihasználni a terepet és bevédeni egy átjárót, hogy ne tudjon elmenni. És lehetőleg dárdással erdőben állj meg, de ezt már tudod.
 

DeletedUser

Guest
de ha nem mész az elenféhez közel akkor te se tudod megtámadni parityással..............Idézet:"Vagy kihasználni a terepet és bevédeni egy átjárót, hogy ne tudjon elmenni."Ezt hogy érted?Idézet:"És lehetőleg dárdással erdőben állj meg, de ezt már tudod"De ha vaskorszakaival harcolok akkor az erdők nem érnek semmit..........
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
de ha nem mész az elenféhez közel akkor te se tudod megtámadni parityással..............Idézet:"Vagy kihasználni a terepet és bevédeni egy átjárót, hogy ne tudjon elmenni."Ezt hogy érted?

1: post jobb alsó sarok>> válaszol idézettel; sokkal olvashatóbb

2: minden tereptárgy lassítja az egységeket (bozót,erdő,szikla,mocsár,tó konkrétan áthatolhatatlan). Ha egy erdős részen átvezet egy ösvény és te oda állsz; akkor az ellenfél lényegesen kevesebbet tudna lépni ha kikerül. Amikor ráviszed a kurzort, akkor mutatja, hogy meddig lesz képes elmenni az egység.
 

DeletedUser

Guest
egyébként szerintem úgy lenne a jó hogy a például a lovast nehéz megszerezni + drága akkor ne lehesen 2 támadással kinyirni..................
 

DeletedUser

Guest
1: post jobb alsó sarok>> válaszol idézettel; sokkal olvashatóbb

2: minden tereptárgy lassítja az egységeket (bozót,erdő,szikla,mocsár,tó konkrétan áthatolhatatlan). Ha egy erdős részen átvezet egy ösvény és te oda állsz; akkor az ellenfél lényegesen kevesebbet tudna lépni ha kikerül. Amikor ráviszed a kurzort, akkor mutatja, hogy meddig lesz képes elmenni az egység.
Jó tanács de ettől nem fogom megnyerni a csatát..............
 

DeletedUser7560

Guest
csak azért mert jobb emberei vannak nem szabad feladni
ha van távolságia tegyél be 1-2 lovast azokkal hamar oda tudsz menni, hogy leszedd vagy meggyengítsd őket és a többi katonája is azokra fog rámozdulni így te előrébb tudsz menni a távolságiakkal, hogy a későbbiekben legyen időd hátrafelé mozogni

Sipirc ötletével pedig igenis meg lehet nyerni a csatát, csak próbálkozni kell és gondolkodni


+edit
azt javasolnám hogy építs még1 fazekas házat vagy egy gyümölcsös kertet, hogy gyorsabban növekedjen az alapanyagod és lehet nem ártana még 2-3cölöpház
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
1: post jobb alsó sarok>> válaszol idézettel; sokkal olvashatóbb

2: minden tereptárgy lassítja az egységeket (bozót,erdő,szikla,mocsár,tó konkrétan áthatolhatatlan). Ha egy erdős részen átvezet egy ösvény és te oda állsz; akkor az ellenfél lényegesen kevesebbet tudna lépni ha kikerül. Amikor ráviszed a kurzort, akkor mutatja, hogy meddig lesz képes elmenni az egység.
Jó tanács de ezzel nem fogom megnyerni a csatát...........
 

DeletedUser

Guest
csak azért mert jobb emberei vannak nem szabad feladni
ha van távolságia tegyél be 1-2 lovast azokkal hamar oda tudsz menni, hogy leszedd vagy meggyengítsd őket és a többi katonája is azokra fog rámozdulni így te előrébb tudsz menni a távolságiakkal, hogy a későbbiekben legyen időd hátrafelé mozogni

Sipirc ötletével pedig igenis meg lehet nyerni a csatát, csak próbálkozni kell és gondolkodni
Ha előre küldők egy lovast és megtámadja az ijászt akkor a lónak annyi........és elég trága egy ló.............Meg egyébként is:Hogy ha megnyerem a csatát akkor kapok 120 aranyat és plusz ékszert. (aminek nem veszem hasznát) és hát a katonák többe kerültek 120 aranynál...........
 

DeletedUser

Guest
+edit
azt javasolnám hogy építs még1 fazekas házat vagy egy gyümölcsös kertet, hogy gyorsabban növekedjen az alapanyagod és lehet nem ártana még 2-3cölöpház

Ezzel egyetértek, szinte üres a városod. Próbálj meg előbb egy alap gazdaságot felépíteni mielőtt rohamtempóban haladnál a térképen.
itt egy régi városom, rég nem volt szerkesztve de ötletet adhat, hogy hogyan lehet termelni és sok katonát tartani, link
További segítség, kép, infó: itt
Persze a fejlettségednek megfelelő házakat építs.
 

DeletedUser

Guest
elvesztettem a csatát.............Na mindegy.Megnéztem a képeket és átalakitóm a városom...
 

DeletedUser

Guest
kifogytatok az ötletekel?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7560

Guest
nem, csak már mindent leírtunk amit tanácsolni tudtunk (legalábbis én igen)
innentől csak rajtad múlik
taktikázz és próbálkozz
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent