Nem játékhiba Furcsaságok

Csiliz

Aktív tag
Tegnap léptem a Marsi korba. Van két prémiumos (gyémánttal építhető vagy jutalomként kapható) lakóépület. Az egyik az Adaptív otthon a másik pedig a VR-kunyhó. Mindkettő ára 750 gyémánt. Mindkettő mérete 3x3-as. Az első 8 380 lakost, míg a másik 4 410 lakost ad. Az első 29 820 pénzt ad 8 óránként, míg a másik 22 320-at. Mi lehetett a fejlesztők elképzelése?! Én részemről mindig csak az elsőt építeném meg, mivel annak vannak a legjobb paraméterei, míg a másikat egyszer sem. Így viszont a VR-kunyhó egy teljesen haszontalan épület! Vagy nem?!

Ugyan ebben a korban a Céhexpedíció 1. szintjének első 4 körénél az ellenfél bónuszai 110%-ra vannak állítva, míg az 5. körtől 100%-ra csökkentve. Ez is érdekes! Ismerve a céhexpedíciót a bónuszokat az első három szintnél a körök előrehaladtával mindig nagyobbra szokták állítani és nem fordítva. Ez is valami elírás lehet, vagy eredetileg az elején 110%-ra akarták állítani, de valami meggondolásból végül 100%-ra módosították, az első 4 körnél viszont maradt az eredeti!? Ki tudja, miért?!
 
Utoljára szerkesztve:

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Csupán egy icipicit nézted „félre”. Csak egy prémium lakóépület van a Marsi korban is.

Expedíciót meg nem igazán értem (az más kérdés, hogy soha nem néztem a bónuszokat), de az 5-ik kört nem igazán tudom hova tenni az Expedícióban.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Minden negyedik állomás egy kicsit erősebb, mint a szomszédai, és a jutalom is kicsit jobb.
 

Csiliz

Aktív tag
Csupán egy icipicit nézted „félre”. Csak egy prémium lakóépület van a Marsi korban is.

Expedíciót meg nem igazán értem (az más kérdés, hogy soha nem néztem a bónuszokat), de az 5-ik kört nem igazán tudom hova tenni az Expedícióban.
Ja, bocsi, a kort tényleg elnéztem! Ami az expedíciót illeti az 5-ik kör alatt az első szint 5. csatáját értem.
 

Csiliz

Aktív tag
Minden negyedik állomás egy kicsit erősebb, mint a szomszédai, és a jutalom is kicsit jobb.
Ez természetesen így van, csak az első szint első négy csatájánál az egységek 110% bónuszt kapnak, míg az 5-diktől csupán 100%-ot. A százalék mindig növekedni szokott és nem ment sohasem lejjebb az 1-3 szinteknél. Kivétel a 4. szint. Pl. így néznek ki a bónuszok a 4-dik szintnél (nincs meg még mindegyik):
1. 278%, 2. 278%, 3. 300%, 4. 338%, 5. 300%, 6. 300%, 7. 338%, 8. 383%, 9. 338%, ...
 
Fent