Forgepontok elhelyezése.

Jó lenne ha módosítanátok a pontrakás módját!
Olyan magasak a nevezetesek, és olyan sok pont kell bele hogy az ember nem győzi 10-pontonként bekattogtatni!
Mi lenne ,ha lenne egy + húzósáv ahol legalább 5 db pontosság belehetne állítani hogy mennyit szeretne rakni akár a techfába akár nevezetesbe! Alatt pedig egy küldésgomb!
A küldésgomb lenyomása után pedig rá kérdezne a rendszer hogy biztosan annyi pontot akar küldeni amennyit beállított!
A húzósávot csak addig lehetne állítani amennyi pont van raktárban!
Várom a választ!
Köszönöm!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem az lenne a legjobb, ha számokkal be lehetne írni, hogy konkrétan hány pontot szeretnék betenni.
(És ugyanez kéne a techfánál is.)
 

DeletedUser26083

Guest
Én valami olyasmire gondoltam, hogy mivel max 100 fp ot lehet összegyűjteni akkor a raktárban lévő aranyból lehessen közvetlen annyi fp ot vásárolni amennyi kell vagy akár csak 100 fp ot es ne csak egyesével lehessen vásárolni.
 

Vanek ur

Aktív tag
Jó lenne, de...
Mi van, ha két játékos azonos időben pakol? Melyik pontja marad érvényben? És ha mindkettő 1.9-re pakolna, és így mindkettő 'túl sok' pontot rak bele, ami által szintlépés lesz, és az egyiknek elvesznek pontjai?
Mert a jelenlegi rendszer tényleg túl lassú ahhoz, hogy ezres mértékben lehessen pakolni - ugyanakkor viszont berakott pontonként frissíti is a listát, így látni, hogy hol is jársz, közben elkezdett-e pakolni más is, ......
Tudom, biztosan megoldható lenne egy "Időközben rakott más is ebbe a nevezetesbe pontokat. Biztosan ennyi pontot akarsz berakni?" jelzés-szerűség is, de az meg egy 10 pontos pakolónál jelentősen lassítaná (vagy akár teljesen meg is akadályozná) a rakást (konkrét esetben: a jelzés leokézása után újra felugrana, hiszen újra raktak be pontokat; majd annak leokézása után újra, és újra, és újra....).
 

DeletedUser24512

Guest
Jó lenne, de...
Mi van, ha két játékos azonos időben pakol? Melyik pontja marad érvényben? És ha mindkettő 1.9-re pakolna, és így mindkettő 'túl sok' pontot rak bele, ami által szintlépés lesz, és az egyiknek elvesznek pontjai?
Mert a jelenlegi rendszer tényleg túl lassú ahhoz, hogy ezres mértékben lehessen pakolni - ugyanakkor viszont berakott pontonként frissíti is a listát, így látni, hogy hol is jársz, közben elkezdett-e pakolni más is, ......
Tudom, biztosan megoldható lenne egy "Időközben rakott más is ebbe a nevezetesbe pontokat. Biztosan ennyi pontot akarsz berakni?" jelzés-szerűség is, de az meg egy 10 pontos pakolónál jelentősen lassítaná (vagy akár teljesen meg is akadályozná) a rakást (konkrét esetben: a jelzés leokézása után újra felugrana, hiszen újra raktak be pontokat; majd annak leokézása után újra, és újra, és újra....).
Egy számítógépes rendszerről beszélünk, ami nanosecundomos eltéréseket is képes lekezelni... Szóval, gyakorlatilag kizárt, hogy egyszere pakoljatok be pont ugyanennyi pontot...
 

DeletedUser24512

Guest
Hát ezt is meg lehetne oldani, hogy ameddig valaki pakol addig a többi nem tud. Amelyik lassabb annak visszajönne egy üzenet, hogy mondjuk "a nevezetes pillanatnyilag nem építhető, kérlek próbálkozz 5 perc múlva) A rendszer 5 percre zárná le a nevit. Vagy valami ilyesmi. Csak egy ötlet, nyílván egy játékfejlesztőnek jobb megoldása is van. Ezt a megoldást egészségügyi rendszerekben láttam, hogy mondjuk egy kórlapot ne kezdjenek el 5-en szerkeszteni egyszerre véletlen. Amíg valaki szerkesztette "lezáródott" és csak a változatások mentése után oldódott fel a lezárás. Mondjuk ez ott életmentő volt, mert képzeljük el, hogy 5 adag altatót írnak fel a betegnek véletlen... ;) Mindenkit megnyugtatok, hogy ilyen nem fordult elő valójában de egy eü rendszernél a lehetetlenre is fel kell készülni :)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Jó lenne, de...
Mi van, ha két játékos azonos időben pakol? Melyik pontja marad érvényben? És ha mindkettő 1.9-re pakolna, és így mindkettő 'túl sok' pontot rak bele, ami által szintlépés lesz, és az egyiknek elvesznek pontjai?
Mert a jelenlegi rendszer tényleg túl lassú ahhoz, hogy ezres mértékben lehessen pakolni - ugyanakkor viszont berakott pontonként frissíti is a listát, így látni, hogy hol is jársz, közben elkezdett-e pakolni más is, ......
Tudom, biztosan megoldható lenne egy "Időközben rakott más is ebbe a nevezetesbe pontokat. Biztosan ennyi pontot akarsz berakni?" jelzés-szerűség is, de az meg egy 10 pontos pakolónál jelentősen lassítaná (vagy akár teljesen meg is akadályozná) a rakást (konkrét esetben: a jelzés leokézása után újra felugrana, hiszen újra raktak be pontokat; majd annak leokézása után újra, és újra, és újra....).

Ha egyszerre bármennyi pontot be lehetne pakolni, akkor senki nem pakolná tízesével. Így ugyanazzal biztos, hogy nem akadnál össze újra és újra. Aki gyorsabb, annak a pontjai kerülnének be. A lassabb, meg ahogy írtad, kapna egy figyelmeztetést, hogy már közben más is pakolt be.
Ez a módszer sokkal jobb lenne, mint a mostani, amikor most például egyszerre ketten bevágják a forgepont sávban lévő akár 100-200 pontjukat, akkor csak a berakás után frissül a lista, és akkor veszik észre, hogy így már esetleg nem is érte meg elkezdeni pakolni. Arról nem is beszélve, hogy mennyi időt lehetne megspórolni a játékosok oldalán; illetve a szerver terhelése is csökkenne, mivel kevesebbszer kéne frissíteni a listát.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ha egyszerre bármennyi pontot be lehetne pakolni, akkor senki nem pakolná tízesével. Így ugyanazzal biztos, hogy nem akadnál össze újra és újra. [...]
Őszinte leszek: én biztos, hogy használnám blokkolásra (sőt, akkor nem is 10 pontonként pakolnék, hanem egyesével). Kicsit kiszúrni a másikkal, de kicsit biztosítani is a helyemet, amikor még valami nem biztos. Mert ha valakinek nem tudok a saját pályáján visszavágni, akkor máshol+máshogy lennék bosszúálló.
 

Csiliz

Aktív tag
Hát ezt is meg lehetne oldani, hogy ameddig valaki pakol addig a többi nem tud. Amelyik lassabb annak visszajönne egy üzenet, hogy mondjuk "a nevezetes pillanatnyilag nem építhető, kérlek próbálkozz 5 perc múlva) A rendszer 5 percre zárná le a nevit. Vagy valami ilyesmi. Csak egy ötlet, nyílván egy játékfejlesztőnek jobb megoldása is van. Ezt a megoldást egészségügyi rendszerekben láttam, hogy mondjuk egy kórlapot ne kezdjenek el 5-en szerkeszteni egyszerre véletlen. Amíg valaki szerkesztette "lezáródott" és csak a változatások mentése után oldódott fel a lezárás. Mondjuk ez ott életmentő volt, mert képzeljük el, hogy 5 adag altatót írnak fel a betegnek véletlen... ;) Mindenkit megnyugtatok, hogy ilyen nem fordult elő valójában de egy eü rendszernél a lehetetlenre is fel kell készülni :)
Szerintem ezzel nem kell foglalkozni, mert ha jól dolgoztak a programozók, akkor ez így is működik. Amikor valaki pakol, azaz módosít valamit a nevezetes adatrekordjában a program automatikusan zárolja azt arra az időre, amíg a változtatást elvégzi, vagyis egyidőben két személy ugyan azon az adatrekordon nem tud változtatni. Addig az a másik személy várakozik a sorban, persze, ha ez a várakozás nem lép túl egy bizonyos időt, mert ilyen esetben hibajelzést kapunk, de csak akkor, ha ez így van beállítva. A második személynek a pontjai nem szabad, hogy elvesszenek. Ha elvesznének, akkor az programhiba végett! Ezt tudom, mert adatbázis programozással én is foglalkoztam!
 

Csiliz

Aktív tag
No de nem ezért néztem be ide. A nevezeteseknél van lehetőség 1, 10 illetve a teljes FP sávot berakni. Jó lenne, ha lennének további lehetőségek is: 2, 5 és bármennyi. A bármennyin alapból a teljes FP sáv lenne beállítva, melyet változtatni lehetne, pl. csuszkával. Ezt lehetne alkalmazni máshol is, ahol forge pontokat kell beadni, nem csak a nevezeteseknél!
 
Fent