Felesleges figyelmeztetés

Keaira

Aktív tag
Sziasztok!
A mellékelt ábrán látható figyelmeztetés teljesen felesleges, mivel semmiképpen sem tudnék más céh által birtokolt területre építeni. Egyszerűen csak azt szeretném megnézni, hogy milyen épületek vannak a szektoron, ugyanúgy, ahogy azt megtehetem, amikor nincs ott tiltó jel.
1704610701093.png
 
Sziasztok!
A mellékelt ábrán látható figyelmeztetés teljesen felesleges, mivel semmiképpen sem tudnék más céh által birtokolt területre építeni. Egyszerűen csak azt szeretném megnézni, hogy milyen épületek vannak a szektoron, ugyanúgy, ahogy azt megtehetem, amikor nincs ott tiltó jel.
2216 bővítmény megtekintése
Jó ez igy csak igy blokkolja azt hogy a felütött szektort ne üssétek tovább. Épitkezni nem lehet ott de megnézni lehet ha ráklikkelsz az ok gombra.
 

Keaira

Aktív tag
Jó ez igy csak igy blokkolja azt hogy a felütött szektort ne üssétek tovább. Épitkezni nem lehet ott de megnézni lehet ha ráklikkelsz az ok gombra.
Tévedsz! Nem ütni akarom a blokkolt szektort, hanem megnézni, hogy milyen épületek vannak rajta. Az épületek gombra kattintva jön elő a figyelmeztetés. Azt kérdezi, hogy "Biztosan szeretnél itt építkezni?". Persze, majd később, ha elfoglaltuk, de most még semmiképp, hiszen nem is tudok, amíg a szektor nem a miénk. Összegezve: ez a felugró ablak teljesen felesleges.
 
Tévedsz! Nem ütni akarom a blokkolt szektort, hanem megnézni, hogy milyen épületek vannak rajta. Az épületek gombra kattintva jön elő a figyelmeztetés. Azt kérdezi, hogy "Biztosan szeretnél itt építkezni?". Persze, majd később, ha elfoglaltuk, de most még semmiképp, hiszen nem is tudok, amíg a szektor nem a miénk. Összegezve: ez a felugró ablak teljesen felesleges.
Épitkezést szerintem ugy gondolták hogy ha el akarod foglalni akkor lesz e tervbe épitkezés. Direktbe rákérdez :)
 
Értem a problémát, felesleges a felugró ablak ebben az esetben, de le okézod és megnézed, gondolom nem akartak írni kétféle függvényt, és amin tiltó van az minden esetben előhozza a figyelmeztetőt, független, hogy támadni akarod vagy csak épületet megnézni amit amugysem tudnál építeni.
 

Keaira

Aktív tag
Értem a problémát, felesleges a felugró ablak ebben az esetben, de le okézod és megnézed, gondolom nem akartak írni kétféle függvényt, és amin tiltó van az minden esetben előhozza a figyelmeztetőt, független, hogy támadni akarod vagy csak épületet megnézni amit amugysem tudnál építeni.
Lehet, hogy nem akartak kétféle függvényt írni, mégis írtak, mert ennek az ablaknak kimondottan az építésre vonatkozik a szövege :) Itt valójában semmit sem kellene csinálni, csak megmutatni az épületeket ugyanúgy, mintha nem lenne tiltás a szektoron.
Azt nem értem, hogy - @Barnabas1981 kivételével - mindenki érti, hogy mi a probléma, mégis próbáljátok menteni és megmagyarázni, közben a lényeg az, hogy ez a felugró ablak teljesen felesleges. Az információ is az, amit megoszt velünk a kérdés pedig végképp értelmetlen, hiszen ha akarnék sem tudnék más szektorára építeni.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nem akarsz és nem is tudsz, viszont meg tudod nézni, hogy az ellen milyen épületet rakott oda, amiből vagy a taktikájára tudsz következtetni (vagy van neki/vagy nincs), vagy a kincstára erősségére/gyengeségére, vagy éppen abban segít (ha nem bontja le közben), hogy esetleg milyen épülettel kalkulálhatsz azon a szektoron, még ha pillanatnyilag figyelmen kívül is hagyjátok.
 

Keaira

Aktív tag
Nem akarsz és nem is tudsz, viszont meg tudod nézni, hogy az ellen milyen épületet rakott oda, amiből vagy a taktikájára tudsz következtetni (vagy van neki/vagy nincs), vagy a kincstára erősségére/gyengeségére, vagy éppen abban segít (ha nem bontja le közben), hogy esetleg milyen épülettel kalkulálhatsz azon a szektoron, még ha pillanatnyilag figyelmen kívül is hagyjátok.
Így van, pont ilyen célból szeretném megnézni, hogy milyen épületek vannak rajta. De igazából még az is mindegy, hogy mi okból akarom megnézni, a lényeg, hogy ne ugorjon fel közben egy teljesen felesleges kérdés.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Oké, értem! De akkor tulajdonképpen a tiltó jel is feleslegesen van rajta nem? Hisz nagy valószínűséggel csak egy majdan bekövetkező eseményt szeretnétek ezzel meggátolni. A rendszer viszont ilyen szinten nem tud különbséget tenni, vagy erre nem írtak külön programot (és szerintem ne is írjanak, mert annak megint beláthatatlan következményei lennének a játékélményre való tekintettel), mert először a stop jeles paranccsal kell kezdenie valamit, csak azután léphet tovább. Sajnos két lehetőség marad: vagy le kell venni a tiltó jelet/vagy nyomni egy oké gombot!
Értem a felvetésed és valóban nincs is értelme, de félek, hogy ha belenyúlnának, akkor több kárt okoznának, mint hasznot! Talán nem olyan sokszor előforduló jelenségről van szó, hogy egy-két plusz kattintással ne tudnánk átlépni rajta!
 

Keaira

Aktív tag
Oké, értem! De akkor tulajdonképpen a tiltó jel is feleslegesen van rajta nem? Hisz nagy valószínűséggel csak egy majdan bekövetkező eseményt szeretnétek ezzel meggátolni. A rendszer viszont ilyen szinten nem tud különbséget tenni, vagy erre nem írtak külön programot (és szerintem ne is írjanak, mert annak megint beláthatatlan következményei lennének a játékélményre való tekintettel), mert először a stop jeles paranccsal kell kezdenie valamit, csak azután léphet tovább. Sajnos két lehetőség marad: vagy le kell venni a tiltó jelet/vagy nyomni egy oké gombot!
Értem a felvetésed és valóban nincs is értelme, de félek, hogy ha belenyúlnának, akkor több kárt okoznának, mint hasznot! Talán nem olyan sokszor előforduló jelenségről van szó, hogy egy-két plusz kattintással ne tudnánk átlépni rajta!
Többször voltunk már eltérő véleményen, ennek ellenére az értelmesebb fórumozók közé soroltalak, de ezzel a hozzászólással kissé megingattad ezt a véleményemet. :) Betudom annak, hogy valószínűleg nem sokat értesz a programozáshoz.
Nagyobb összegben mernék fogadni arra, hogy a dolog úgy működik, hogy megnyomod pl. a támadás gombot. A program ekkor megvizsgálja, hogy van-e tiltó jel a szektoron és ha van, akkor megjeleníti az alábbi üzenetet:
1704800415334.png
És ezzel nincs is semmi probléma.

Amikor azonban az [Épület] gombot nyomod meg, akkor teljesen felesleges vizsgálni, hogy van-e rajta tiltó jel és megjeleníteni az alap hozzászólásban látható üzenetet, csak jelenítse meg az épületeket, pont úgy, mintha nem lenne a szektoron tiltás. Csupán ennyiről van szó.

Azzal ne érveljetek kérlek, hogy csak meg kell nyomni az OK gombot. Ez is egy olyan felesleges kattintás, mint amiből van még bőven a játékban, de ez legalább könnyen eltávolítható és @Próféta véleményével ellentétben semmilyen beláthatatlan következménye nincs :)
 
Utoljára szerkesztve:

Próféta

Nagyon aktív tag
Roppantul sajnálom, hogy csalódást kellett okoznom neked! Idővel igyekszem helyre tenni a renomémat! :D
Ha minden ilyen könnyen és flottul működne, akkor nem lennének bugok, akadások, lefagyások. Például nem fordulhatna olyan elő, hogy már két napja olyan zászló lebeg a csatatéren, aminek a közelében nem jár a szín tulajdonosa. Hidd el, csodákra képesek a fejlesztők, tapasztalhattunk már jó pár katyvaszt!
 

Keaira

Aktív tag
Hidd el, csodákra képesek a fejlesztők, tapasztalhattunk már jó pár katyvaszt!
Ettől függetlenül senki ne fogja magát vissza, akinek lehetősége van ezt a felesleges üzenetet eltávolítani.
Én bízom a fejlesztőkben és abban, hogy meg tudják csinálni.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerintem Próféta csupán attól tart, hogy ha hozzányúlnak, hogy megoldják, akkor véletlen a csatatér más részéhez is hozzányúlnak és kész is a káosz.
Sajnos tapasztaltunk már ilyesmit.

Ettől függetlenül valóban egy lustaság miatt benn maradt program részről van szó. Szóval relatív hamar és könnyen lehetne kezelni. Ha akarnák...
 

Keaira

Aktív tag
Még egy gondolat, ahhoz, hogy csak le kell okézni. A céhünkben cst irányító vagyok, ezért ez napi szinten nem csak egy OK. Valószínűleg ezért zavar. Meg azért, mert nem szeretem az értelmetlen dolgokat :)
 

melak2142

Új tag
A másik ilyen értelmetlen dolgok, szerintem a városban aratáskor felugró ablak, ami azt jelzi, hogy menni cuccot kaptál az épületből.
Ezt ha jól tudom a szikraszövő vihartoronnyal hozták be. Ha jól emlékszem ez az első olyan épület, ami kiírta, hogy mit ad aratáskor.

Van lent pár, és igencsak lassítja , de inkább zavarja az aratás folyamatát.

És ez nem kikapcsolható funkció. Ha jól tudjuk, igen többesszám.
 

Xadornix

Aktív tag
A másik ilyen értelmetlen dolgok, szerintem a városban aratáskor felugró ablak, ami azt jelzi, hogy menni cuccot kaptál az épületből.
Ezt ha jól tudom a szikraszövő vihartoronnyal hozták be. Ha jól emlékszem ez az első olyan épület, ami kiírta, hogy mit ad aratáskor.
Nem jól tudod, korábbi "feature", már más véletlen termelésű épületnél megjelent
A vihartorony 2023 halloween, mondjuk a szamárkarám 2022 őszi.
 

melak2142

Új tag
Jogos! :)
Ha már annál is jelen volt akkor nem szóltam, de a lényegen nem változtat. :)
A felesleges üzenetek nem kellenének, vagy legalább is kikapcsolhatónak kellene lenniük. Jó lenne! :)
 
Fent