Fair play még mindig..., ennek feltételei..., ill annak megvalósítása.

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Sziasztok

Volna pár ötletem, talán volt amit már írtam/írták. Az alap elgondolás az volna, hogy mindenki ugyan olyan eséllyel induljon, versenyezzen ill játszon a játékban. Sajnos ez nem így van, ha valaki kap egy jó szomszédságot, kaphat egy halom pontot nap mint nap, és/vagy semmi megerőltetés nélkül nyer meg annyi PVP tornyot amennyit nem szégyell :cool:. Valamint ott vannak a random jutalmak is, aki jót kap annak jó, de aki nem, hát így járt.

1. Ötlet: Mivel jelenleg max 80 szomszédodat támadhatod, így ez maradhatna, de nem azt mondanám hogy csak a szomszédodat, hanem az általad kiválasztott 80 játékost, persze hogy egy nap ne kapjon valaki rengeteg támadást, azt is korlátoznák 80ra hogy egy játékost hányszor támadhatnának. Így megmaradna az alap max ~80 támadás, ás ~80 védés, mégsem kell arra várni hogy "méltó" ellenfeleket kapj, vagy egyáltalán hogy kapj szomszédot, ha már fogytán vannak. (Nem szeretem ütni a nálam jóval kisebbeket, de a nagyobbakat nem üthetem, hisz nem szomszédjaim.)

2. Fent ahogy említettem nem jó ez a PVP tornyos rendszer sem. Erre igazából nincs is jó ötletem, talán ha a rendszer úgy kevergetné a szomszédokat, hogy ha egyik héten egyik szomszédság X millió pontot ütött a tornyokba (nagy volt a verseny) akkor olyan szomszédsággal összekeveri és félbe osztja ahol alig pár 100 000 pontot csináltak, így kis szerencsével, annak könnyebb lesz akinek eddig nehéz volt és nehezebb annak akinek könnyű.

3. Random jutalmak pl a PVE területek után járó bónuszok a termelőkre. Ezzel nincs is semmi gond. De azért nem mind1, hogy valaki a kávé-papír párosítást kapja, más meg porcelán-kátrányt. Több okból sem jó! Egyrészt a kávépörkölőt és papírkészítőt mindenkinek ki kell fejlesztenie a tovább haladás érdekében. Míg a porcelán gyárat és szurok égetőt max utoljára ha már nem tudod hova tenni a forge pontodat (egyébként ez pláne rossz párosítást, hisz nem is egy fejlesztésen belül vannak, 2 a haladásodat csak hátráltató fejlesztést kell megcsinálnod érte)! De ha te ezt a bónuszt kaptad muszáj vagy kifejleszteni, hisz kell a termék, muszáj termelni, de az akár ~92 Forge pont hátrány a szerencsésebbekkel szemben. Másrészt, ezek 4x4 ill 5x3 területen helyezkednek el, "fele" ekkora területen elfér a kávés és papír gyáros.., megint csak kitolás azokkal akik nem ezt kapták. Tehát a lényeg, az ötlet, minden kor, minden termelője vagy egy fejlesztésen belül legyenek (pl:150 forge pont és megvan az összes), vagy mind külön külön, így ami ugyan annyiba kerül, így mindenkinek 2-t ki "kell" fejlesztenie. Ezek mindegyike, vagy egyik se legyen előfeltétele a továbbhaladásnak. Valamint ezek ugyan akkora helyet foglaljanak a városban!

4. Végül kicsit poénosnak tartom hogy még a gyarmatosítás kor végén is csupán 500 arany jár a városházáért. Az elején kifejezetten jó, nem rossz összeg, de mára, 1 épületem 3x annyit termel ( ha a 24órásat nézem, ami a legrosszabb termelőm). Nem mondom hogy adjon több 100 000-t, de legalább valami értelmes mennyiséget, amiért ismét várom a 24 óra elteltét hogy begyűjtsem :p.

Na sztem ennyi volt, kifogytam :D, jöhetnek a kommentek :p
 

DeletedUser11

Guest
Szia Dongi,

Látom otthon vagy a játékban. Elég elől vagy, konkrétan első, így kicsit meglepő, hogy te írod ezt a hozzászólást :)

A szomszédságok elosztásáról már folyt eszmecsere, és azt elfogadhatónak találtuk, hogy az azonos korokban lévőket csoportosítsák egy korba (kezdve az adott kor legkisebb játékosától, 80-anként). A másik ilyen pontja a beszélgetéseknek az volt, hogy bárkit lehessen támadni, de a szomszédságon belüli 80 emberen kívül senkit se lehessen kifosztani, akkor sem, ha megnyertük a csatát. Csak a harci pontokért. A védő természetesen nem veszíthetne semmit. A PvP csaták szerintem így jók lennének, ha a szomszédságok elosztása az előbb leírtakra alapulna.

Az árucikkes részre nem tudok mit mondani. Nem kaphatja mindenki ugyan azt. Akkor nem lehetne kereskedni. Mindenkinek véletlenszerűen sorsol a rendszer. Ez ellen nem lehet mit tenni.

A városházás ötletet már többen is felvetették, az szerintem egy támogatni való dolog.
 

DeletedUser

Guest
Nem kaphat mindenki ugyan azt, ezt tudom, éppen azért írtam azt amit, Szted jó az ha Te porcelánt és kátrányt kapsz bónusznak, én meg papírt és kávét? Kevesebb forge pont is kell az enyémhez, kevesebb hely a termeléshez, stb... De ha ezek az épületek ugyan akkorák lennének nem foglalna kevesebb helyet, hopp egyik előnyömnek lőttek, sőt, ha a fejlesztések is úgy lennének elosztva hogy bárki bárhogy kapja a bónuszokat, vagy ki kell mindent vagy csak azt amit akarsz azt fejlesztesz, és bármilyen kombinációban kapod a bónuszt ugyan annyi forgeba kerüljön.pl, van a fő ág a fejlesztésnél, és valahol egy mellékág ahol egymás mellett egymástól függetlenül, külön-külön az 5 termelő... (nem kéne fejleszteni a fejlődés miatt, de ugyan annyiba fog kerülni bármit kapsz). Remélem így már érted, tehát szó nincs arról hogy ugyan azt kapd :p

Hát nem tudom, oké nem lenne veszteségem ha naponta 1000en betámadnának, de ha ebből 3 elver az azért bocsi de nem esne jól :p, pedig 80ból lehet nem lenne 3, sőt 1 sem :p
 

DeletedUser5717

Guest
Tamogatom, a jovoben a fejlesztesek mind kotelezoek legyenek a nyersanyag termeleshez! A barki barkit tamadhat otlet sem rossz csak azt is kicsit at kellene meg gondolni, gondolok arra, aki csak arra megy hogy kicsiket irt, igaz nem kap sok pontot ketto landzsasert de megis foszthat. Szal ugy gondolnam en jonak: mindenki mindenkit tamadhat aki veled azonos vilagban van (vagy feljebb!)
 

DeletedUser10514

Guest
3.: "Áldozatokat kell hozni". Mondták nagy emberek is. Ha mindenki az általad említett fair leosztás kapna, akkor miből fejlődnél? Vagy akkor NPC kereskedjen mindenki?
4: Teljes egyetértés. Adjon boldogságot, bármi extrát.
 

DeletedUser

Guest
Mit nem lehet ezen érteni? Szó nincs arról hogy mindenki ugyan olyan bónuszt kapjon, persze kapjon mindenki random az 5 bónuszból 2-t ahogy eddig. A kérésem ill ötletem csak annyi volna, amit már sokadszor írok le mert még mindig lehet nem magyarul írom. Hogy ne legyen hátrányba az aki olyan bónuszt kap, aminek az épülete 2x akkora helyet foglal mint más termelő (pl kátrányos 3x5-s, kávé 3x3, milyen jól járt aki kávét kapott), ill ezeknek a fejlesztése vagy mindenképpen kelljen a továbbhaladáshoz, vagy ne (megint csak, kátrányost a kutya nem fejleszti ki ha csak nem azt a bónuszt kapta, de a kávét, vagy papírt, mindenki, hisz kell hogy tovább mehessen, és most ne arról beszélek hogy azért fejlessze,mert kell a termék..). Tehát minden azonos korból származó termelő épület ugyan akkor helyet foglaljon, ez által nem gáz ha valaki ilyet vagy olyat kap, ill minden termelő épület fejlesztése, legyen előfeltétele a többi fejlesztésnek, vagy épp semminek, tehát vagy mindenkinek mindet kikell fejleszteni, még akkor is ha nem kell neki az épület vagy egyiket sem kell kifejlesztenie, max csak ha kell neki az épület, így megint nem gond ha valaki ezt más azt kapja... Kereskedni ettől függetlenül ugyan úgy lehet, hisz ugyan úgy különböző termékeket termelnek a játékosok, valaki ezt valaki azt, nem termel mindenki mindent, szüksége lesz a kereskedésre.

-_-
 

DeletedUser

Guest
Kb igazad van. Leszámítva a PVP rendszert. Ha mindenki kedvére válogat célpontot mialapján döntöd el, hogy kik harcolnak ugyanabban a toronyban?

Luxuscikk termelőknél magasabb korokban én a 3x4 / 4x3 -as épületeket támogatnám. A foglalt terület nagysága azonos, viszont mégis különbözők tudnak maradni korszakon belül is. Bronz-vaskorban meg lehetne 3x3 egységesen. Így az épület logisztikai kényszer is megmaradna, meg a lutri igazságtalansági faktor is kieesne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Köszi Memnon, végre valaki megértette az ötletem :D

A PVP rendszerre írtam nem a legjobb de talán jobb.. az hogy kiket támadhatsz az mind1, a mostani szomszédaiddal versenyeznél a tornyokért, de valahogy a rendszer keverné azokat a szomszédságokat ahol túl könnyű, ill túl nehéz volt az előző héten foglalni :)
 

DeletedUser

Guest
Kicsit "agyaltam" a dolgon. A 80 választható játékos még rendben is lenne. A szomszédság kavarása lenne a probléma inkább. Jelenleg a legtöbb kontin könnyű szerezni valamennyi medált kis aktivitással is ha valaki nagyon akar ami a kicsiknek, kevésbé aktívoknak jó. Ha a pvp pontok alapján kavarjuk a szomszédságot az aktívabbaknak/nagyoknak jobb lesz a kiegyenlítődés miatt, ez igaz. Viszont pont a kicsikkel, napi 1-2x belépőkkel lenne kitolva ami nem biztos, hogy jó kompromisszum.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Igen könnyű? 1 olyan hetem nem volt mikor könnyen hoztam volna... Mindig harcolni kellett érte, közben pedig hallgatom hogy más 2-3 000 ponttal nyeri a gyarmatosítás kori tornyot! Nekem meg tegnap is kellett a 600k!
 

DeletedUser

Guest
Igen könnyű? 1 olyan hetem nem volt mikor könnyen hoztam volna... Mindig harcolni kellett érte, közben pedig hallgatom hogy más 2-3 000 ponttal nyeri a gyarmatosítás kori tornyot! Nekem meg tegnap is kellett a 600k!

" így kis szerencsével, annak könnyebb lesz akinek eddig nehéz volt és nehezebb annak akinek könnyű."

Az a helyzet, hogy azok akiknek nehéz ők vannak kisebbségben érzésem szerint. A játékosok 70-80%-a szerintem olyan kontin van ahol a te 600k pontodnak max a tizede kell, és ez így jó. Szívás a 600k, de ha pvp alapján kiegyenlíted a rendszert a 70%-al tolsz ki. A többségüknek még a 30k is sok.

De magát a problémát én is elismerem, hogy gáz így. Szerintem a megoldás az lenne ha lenne minden korszaknak egy összesített _virtuális_ tornya, ahol mondjuk dupla medál járna az elsőnek mint sima toronyban és nem 5 hanem 10 játékos kapna medált. A virtuális pedig azt jelenené, hogy nem külön torony, hanem az osszes konti adott korszak tornyának pvp eredménye autómatikusan bekerülne ide is. Ugyan neked továbbra is 600k kéne kontinensen belül a torony megnyeréséhez, de jó esélyel az összesítetted is nyernéd vele így tripla medált kapnál.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent