Nem játékhiba "Erőtér" képesség nem működik.

Sziasztok. Már hosszú ideje éltem avval a gyanúval,hogy az "erőtér" képesség nem működik, így ma leteszteltem és úgy gondolom gyanúm beigazolódott.
Lebegő tankomat (1249-es védőértékkel) ütötte 2 lándzsás, melyeknek 16 volt a támadóértéke és 1-et sérült a tankom mindkettő esetben.
Az erőtér leírása pedig az,hogy "2 ponttal, de legalább 1 ponttal csökkenti a sérülést".
Úgy gondolom nem lett volna szabad sérülést(életerő csökkenést) szenvednie a tankomnak.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
A jegyben már válaszoltam. Ez nem hiba, a sérülésmentes találat lehetőségét sok évvel ezelőtt megszüntették azzal, hogy azóta minimum 1 egységnyi sérülést minden találat okoz.
 
Köszönöm a választ. Eléggé sajnálatos ez, hogy tök mind1.,hogy mekkora védőértéke van az egységemnek az ellenfél támadójával szemben, ráadásul erőtér is van,melyben ott van a "legalább" szó, mely számomra azt jelenti,hogy "mindenképp"......csalódás.
 
A jegyben már válaszoltam. Ez nem hiba, a sérülésmentes találat lehetőségét sok évvel ezelőtt megszüntették azzal, hogy azóta minimum 1 egységnyi sérülést minden találat okoz.

Igen, ez teljesen világos, csakhogy az erőtérnek muszáj lenne ezt leredukálnia 0-ra.
 
A jegyben már válaszoltam. Ez nem hiba, a sérülésmentes találat lehetőségét sok évvel ezelőtt megszüntették azzal, hogy azóta minimum 1 egységnyi sérülést minden találat okoz.

Nem tudom,hogy esetleg el lehetne-e küldeni az innonak eme hibát? Kíváncsi lennék az ő véleményükre, mert szerintem ebbe nem gondoltak bele.Azt én is olvastam,hogy igen, minden találat 1 egység sérülést okoz, ez így van akkor is, ha a lebegőt ütik.... ám ezután kéne hatnia az erőtérnek, melynek 0-ra kéne leredukálni a sebzést. Amúgy ha nem lenne erőtér, akkor persze, hogy sebződne ez az egység is min. 1-et.
 

quin

Tag
A hiba az erőtér magyar fordításában van. Angolul így hangzik: "Absorbs damage points by 2, up to a minimum of 1 damage point. "
Ami magyarul vhogy úgy hangzana, hogy 2-vel csökkenti a sebződést, de nem csökkenti 1 alá. Ahogy fentebb írták min 1-et sebez minden egység, és mivel 1 alá az erőtér sem csökkent, marad az 1 sebzés.
 
Fent