Ismert hiba Csatateres felugró területek

Vanek ur

Aktív tag
Ha belépek a csatatérre, majd teszek ott 1-2 dolgot, és visszalépek a városba, akkor bármilyen épületre (vagy a háttérben bármire) kattintva a csatateres rész jön mindig elő, mintha azon a térképen ragadtam volna. És bármilyen helyen vagyok, mindig előjön (a marsi kolónián, a kulturális településeken, ...).
Mindez flash megjelenítés alatt jön elő, html5 esetén nem. Frissítés után helyrejön a dolog, de miután újra csataterezek, akkor újra visszajön.

Hiba1.jpg
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Ha a csatateres ablak működik is, és emellett használható a küldetéspanel is, akkor ilyet akarok. :)
 

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Kérjük a hibajelentésnél használd az alábbi sablont:

Sablon - Hogyan töltsem ki?

Az alábbi vastag betűvel szedett elemeket másold át saját témába, és értelemszerűen (a zárójelben írt segítséget figyelembe véve) töltsd ki.

Csak böngészős verzió esetén:
Rendszer információk: (A játékban lépj a Beállítások menübe, majd ott a Rólunk fülön látható a Rendszer információk rész, ennek alján található egy "Vágólapra másolás" gomb, melynek segítségével az összes ott látható információt kimásolhatod, ezt kérjük tedd meg, és itt add meg)

Csak mobil verzió esetén:
Játékverzió:
(A játék betöltésekor a töltőképernyő alján látható)
Játékvilág:
Mobil készülék neve, típusa:
(Pontos megnevezést adj meg, az hogy "Samsung" nem elegendő)
Mobil készüléken futó rendszer verziószáma:
Felhasználónév:

További megadandó adatok minden verzió esetén:
Reprodukálhatóság:
(1/5 = egyszer történt; 2/5 = véletlenszerűen történik; 3/5 = néha megtörténik; 4/5 = gyakran történik, de nem mindig; 5/5 = mindig megtörténik)

Küldetés neve: (ha valamely küldetéssel van probléma)

Jelenlegi helyzet: (ami most, a hiba miatt történik)

Elvárt helyzet: (mi lenne a hibamentes működés?)

Reprodukálhatósági lépések:
1.
2.
3.
4.
5.

A fentieket minél több lépésben add meg, ha szükséges, de egy lépésben csak egy művelet legyen!

Képernyőmentés a hibákról:
 

Vanek ur

Aktív tag
Mivel a kezdő hozzászólásból (csak flash alatt jön elő a hibajelenség) látni, hogy nem mobilos verzióról van szó, így a fenti sablont elengedném. :)
Illetve kitöltöttem volna én a régi sablonnal, de régebben annak volt egy kiemelt témája, ami legelől volt, és jól látható. Most nem tudom hol van, de nem álltam neki keresgélni. Mindenesetre, ami releváns infó lehet, és amire emlékszem, hogy mintha kellene a sablon alapján.

Játékverzió: 1.178 (most jött be a frissítéssel)
Játékvilág: Cirgard (de a bétán is jelen van, csak mivel más ott nem jelzett, így azt hittem, csak ottani egyéni hiba, így nem írtam bugreportot róla)
Oprendszer: 64bites Win7 (bár szerintem nem oprendszer specifikus)
Böngésző: a legújabb Firefox (76.0.1), és a legújabb Chrome (81.0.4044.138) alatt is, de mint említettem, csak a flash (az is a legfrissebb: 32.0.0.371) megjelenítés alatt (html5 esetén a hiba nem jelentkezik)

Reprodukálhatóság: 4/5 (ha csak belépek a csatatérre, és egyből vissza, akkor nem mindig jön elő a hiba; de ha harcolok akár csak egyet is, akkor mindig jelentkezik)
Jelenlegi helyzet: amit az első hozzászólásban leírtam.
Elvárható helyzet: más térképen ne jelenjenek meg a csatatér dolgai, mintha még mindig ott lennék.
Reprodukálatósági lépések:
1.
Belépsz a csatatérre
2. Harcolsz egyet (vagy többet)
3. Visszalépsz a (fő)városba, vagy átlépsz bárhová
4. Kattintasz párat a háttérre, vagy a képernyőn látható épületekre, és előugranak a fentebbi képen is látható ablakok, mintha a csatatéren lennél (harcolni illetve egyezkedni nem lehet, csak az ablakok ugranak fel, de azok szinte mindig; akkor is, amikor az ember egy épületekben indítana termelést, vagy lépne be egy nevezetes épülethez)

Képernyőmentés a hibákról: fentebb azt is látni. Csináltam hármat is, és egyben mutattam meg.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
A sablon mindkét verzióra (böngészős és mobilos) érvényes. (Olvass figyelmesebben.)

A Flasht a gyártója már rég kivágta a szemétre. Az "utólagos" támogatása is megszűnt már. Az újabb verziójú böngészők próbálják (már amelyik, mert van amelyiket nem is érdekli, vagy egyenesen letiltja) kezelni az elavult beépülőket, aztán vagy sikerül vagy nem. De egyiket sem érdekli különösebben, ha nem sikerül. Egy elavult valami.

Az, hogy a játék flashes verziója hibára fut, lehet ennek is az oka, és természetesen az is lehet, hogy elírtak valamit a fejlesztők.

(Megjegyzem, illene már kidobják ők is a kukába. De ez már más lapra tartozik.)
 

Vanek ur

Aktív tag
A sablon mindkét verzióra (böngészős és mobilos) érvényes. (Olvass figyelmesebben.)
Ja. A "csak böngészős" rész tényleg van 1 (pontosabban 1,5) sor. Már értelemszerűen. Még ki sincs emelve, de a mobilos meg igen. Nem is kicsit. Innen logikailag mi következik? :)
A Flasht a gyártója már rég kivágta a szemétre. Az "utólagos" támogatása is megszűnt már. Az újabb verziójú böngészők próbálják (már amelyik, mert van amelyiket nem is érdekli, vagy egyenesen letiltja) kezelni az elavult beépülőket, aztán vagy sikerül vagy nem. De egyiket sem érdekli különösebben, ha nem sikerül. Egy elavult valami.
Olvass figyelmesebben! A flash-t az Adobe az év végéig frissíti. Vagyis addig támogatja - nem 'utólagosan', mert az idei év végi dátum már 2-3 éve ismert. Pont ezért a böngészők ugyaneddig támogatják (vagy pontosabban: megtűrik) - az év végén szünteti meg a Chromium is a támogatását (Chrome, Edge, Opera), meg a Firefox is, és a IE is. Gondolom, pont ezért (vélhetően ugyaneddig) támogatja az Inno is (különben már rég kidobták volna).
Mellesleg lehet, hogy elavult sz@r, de még így is kevesebb az erőforrásigénye, mint a html5-nek (pedig mennyit szidtuk pont emiatt - most jött a még többet evő html5, amit meg éltet mindenki). És régi gépeken inkább flasht használnék, ameddig lehet, mint html5-öt (mint ahogy nem véletlenül nincs a gépen Win10 sem).
Az, hogy a játék flashes verziója hibára fut, lehet ennek is az oka, és természetesen az is lehet, hogy elírtak valamit a fejlesztők.
Ez utóbbi lesz, és pont ezért írtam a hibajelzést (mi a fenéért csináltam volna másért?!? :D).
 
Fent