Csatatér/CE/Csevegés hajnali javaslatok [ANDROID/IOS/PC]

Sziasztok!

Szeretnék pár lehetséges újítási ötletet megosztani veletek. Kíváncsi lennék hogy vélekedtek majd a leírtakról.

Először is köszönöm, hogy elkezded olvasni! :)

1.: Csatatér - Foglalás részvétel kimutatása

- Egy funkció amivel meg lehetne nézni, hogy egy adott szektor ami foglalás alatt van, vagy épp a céh tulajdona, ezeken a területeken lehessen megnézni az egyéni részvételi arányt vagy akár konkrét adatokat (hány egyezkedés/csata)

2.: Csatatér - Foglalás limitálása

- Esetleges funkció/jog amivel egy vagy több szektorra lehetne foglalási maximumot beállítani. Amint eléri a foglalás a beállított értéket, nem lehet tovább támadni, egészen addig amíg az arra jogosult személy fel nem oldja

3.: Csatatér - Céhek jelölése/könnyebb beazonosíthatóság érdekében (Szövetséges/Semleges/Rivális)

- Először is szeretném megköszönni a fejlesztőknek a jelenlegi szektor jelölő rendszer bevezetését, nagyon hasznos funkció! Ennek kiegészítésére javaslatom az lenne, hogy lehessen céheket megjelölni akár egy csatatér kör időtartamra, akár permanensen szövetséges/semleges/rivális kategóriánként.

4.: Csatatér - Céh színek megváltoztatása

- Egy funkció, mellyel meg lehetőség nyílna a csatatéren a céhek alap színét megváltoztatni.

5.: Csatatér - Szektor csata/egyezkedéskor a demoralizáció esélye

- Apró funkciónak tűnik, de annál hasznosabb lehet! Egy szektor foglalásakor a demoralizációt lehet növelni és csökkenteni csatatéri építés segítségével. A demoralizáció esélyének kijelzése %-ban egy éppen foglalt szektornál...

6.: Csatatér/Céh expedíció - Csatatéren vagy CE-n a tagok hozzájárulásának összehasonlítása + kiértékelése

- Ez egy kicsit bonyolultabb funkció, de akár egyéni akár céhes láthatóság mellett hasznos lehet. Lényege röviden, hogy 2 egymás követő csatatéri és/vagy céh expedíciós időszakot venne a rendszer alapul és teljesítmény függvényében mutatná, hogy előző körhöz képest most teljesítményben jobb vagy rosszabb-e a játékos.

7.: Általános - Arany/Alapanyag/Nyersanyag/FP/Katonai egységek

- Egyfajta statisztikai fül amely napi és/vagy heti és/vagy havi lebontásban mutatná a betakarított/gyártott Arany/Alapanyag/Nyersanyag/FP/Katonai egységek számát, esetleg itt is lehet teljesítményt megállapítani hogy előző naphoz képest miből hogy termelt/aratott a játékos.

8.: Csevegés - Beszélgetés funkció

- Nem tudom, hogy alapból így lett-e tervezve a funkció, de nekem csak akkor jelzi ki az új üzeneteket a céhes fülön, ha éppen online vagyok. Kicsit elfeledett funkció lesz hamar a beszélgetés, ha még emlékeztető sincs róla, hogy egyáltalán létezik és éppen valaki használja! :)

Köszönöm, hogy elolvastad az írást, hozzáfűzni valódat mindenképp fogalmazd meg és oszd meg a témában!


Üdv, I. Nyúl a Véres... :)

*** 2020/10/18 UPDATE ***

9.: Hadsereg - Gyorscsere funkció (Külön köszönet ezért céhtársamnak!)


- Ide egy össze le/összes fel funkciót kellene csak elképzelni ami meggyorsító a csatára szánt sereg gyorsabb cseréjét. A pakolás fel funkció mehetne akár "javaslati" rendszer alapján. Adott ellenséges egység ellen mi lenne a legjobb felállás...

10.: Kijelzés - Csata győzelmi esélye

- Információt adna egy csata előtt, annak megnyerésének esélyéről. Így a játékos kétszer is eldönthetné, hogy nekiáll-e az ellenfél seregének.

11.: Kocsma felhasználható bónuszok - Nevezetes épületbe pakolás korlátozása X ideig

- Rengeteg ezüst tud felhalmozódni, még úgy is ha az ember sűrűn aktivál különböző bónuszokat, ezért egy jó drága funkció simán elférne még. A városi védőpajzs, nevezetesekre alkalmazható változatát gondoltam a korlátozás alatt.És ezen bónuszokkal, adott időre ki lehetne tiltani egy/több/minden nevezetes épületből a szomszédokat és/vagy barátokat, hogy csak a céhtagoknak legyen nyitva.

12.: Céhek - Céhek átlagos pontszáma

- Információt adó apró kijelzés ami megmutatná a céhek átlag játékos pontszámát/erejét.

13.: Tervrajzok - Összes szint azonnali feloldása + Feloldás korlátozás

- Itt ezt két részre bontom, mivel két funkcióból állna ez a bekezdés. Első lenne az összes szint azonnali feloldása, mellyel egy nevezetes épület összes szintét amennyit a tervrajzok engednek, feloldaná. + Megerősítés szükséges lehet mint a gyémánt felhasználásnál! :)

- Feloldás korlátozás alatt pedig egy nevezetesre be lehetne állítani egy max szintet meddig lehet tervrajzokkal a szintjeit oldalni. Ha eléri a limitet, csak akkor léptethető tovább ha a játékos átírta vagy törölte a limitet.

14.: Piac - Tétel szorzó + Listázott saját tételek összevonása

- A piacon a tételeket amikor létrehozza a játékos, és ha nem egybe szeretné cserélni őket akkor a kívánt szám szerint végig kell kattintgatni, és ha elrontotta a fejben számolást akkor lehet visszakeresni a saját tételek között. Ennek egy apró egyszerűsítése egy megadható szorzó lehetne amivel könnyedén szabályozhatóvá és gyorsabbá válhatna a cserék indítása.

- A listázott saját tételek összevonása alatt azt értem, hogy személy szerint sokszor cserélek 100 nyersanyagot úgy hogy 5*20, ez által mikor létrehozom a tételeket és kikerülnek a piacra akkor egyesével szerepelnek a tételek nem összevonva, akár nyersanyagonkénti bontásba vagy külön kombinációnként.
 
Utoljára szerkesztve:

ashea55

Nagyon aktív tag
Egészen jól használható ötleteket vázoltál fel itt , remélem egy két dolog megvalósul belőle,csak sajnos engem nem érint mert gépről játszom :)
 
Kedves Ashea55!

Így utólag belegondolva ezek az újítások globálisak is lehetnének, én személy szerint a játékidőm 99%-át mobilról játszom, ezért gondoltam, hogy leírom a mobilos javaslatokat. De szerintem a legtöbbjét a PC-s verzió is hasznát tudná venni. :) Köszönöm a véleményed!

Kiegészítettem azóta még pár apró lehetőséggel. :) ***2020/10/18***
 

helen

Nagyon aktív tag
uhh de sok javaslat.
1.- jó lenne
2.-minek?
3.-minek?
4.-minek?
5.-jó ötlet talán
6.-ennyire nem kéne statisztikázni
7.-ennyire nem kéne statisztikázni
8.-fölösleges
9.-összes le funkció jó lenne.. az összes fel már más kérdés.. szerintem fölösleges mert nem kéne gondolkodni mit rakj fel
10.-fölösleges
11.-pont erre a bónuszra, az égvilágon semmi szükség nincs, mert lekorlátozza a többi játékos szabadságát. figyelj mikor oldasz szinteket, beszéld meg előre az építőiddel, ne pakolj túl, stb.
12.-globállistán meg lehet nézni a céheket és a játékosokat is. a javaslatod fölösleges
13.-fölösleges, mindkét része. sőt, butaság.
14.- jó lenne ha ki lehetne tenni úgy az ajánlatot hogy beállítjuk mennyiszer szeretnénk kitenni ugyan azt.. és az is jó lenne ha a saját ajánlat oldalon is így egyben jelenne meg, mint ahogy a levelekbe ha becsatolod, ott összevonva jelenik meg. sőt, az is jó lenne ha mások ajánlatát is így összevonva látnád, mert így kevesebb oldalt kéne átlapozni. s ehhez még hozzájöhetne az, hogy amikor veszünk valamit, be lehessen állítani hogy ezekből az összevont ajánlatokból mennyit szeretnénk megvenni. s ehhez még hogy amikor ajánlatot vonunk vissza, mert mondjuk elrontottuk, vagy mert már nincs rá szükségünk, vagy valaki más terméket tudna adni vagy nem annyit, vagyis mindegy milyen ok miatt de vissza vonnánk az ajánlatokat, akkor ki lehessen jelölni hogy melyikeket vonnánk vissza, és egyszerre tudnánk a kijelölt tételeket törölni.
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
2. Hogy ne üssék túl a túl lassú netkapcsolattal/eszközzel rendelkezőek, és akkor vigyük el a szekit, amikor mi akarjuk, illetve csak az vihesse el, akinek joga van rá.
 

helen

Nagyon aktív tag
2. Hogy ne üssék túl a túl lassú netkapcsolattal/eszközzel rendelkezőek, és akkor vigyük el a szekit, amikor mi akarjuk, illetve csak az vihesse el, akinek joga van rá.
Foglalási maximumot írt nem támadási maximumot. Ezért kérdeztem hogy minek. Támadási maximumnak lehetne értelme, de nem hinném hogy bevezetik, mint ahogy az új támadás megkezdésének a korlátozását sem vezetik be, mert a céhtagok szabadságát a csata részvételében, lecsökkenti.
Pedig élvezném ha nem kéne mindig magyarázkodnom hogy már megint miért támadtunk oda ahová nem kéne, vagy hogy miért nem támadnak a kért szektorra, és indítanak helyette máshová, ahol csak elveszítjük az erőnket.. :p
 
2020/10/31

1.: Csevegő játékosok Online jelzése.

Egy apró jelzés akár mint a Facebook Messengerben az Online/Offline állapotot jelző pont.

2.: Csevegő -Privát/Csoportos üzenet utolsó bejegyzését ki/kik olvasták.
 
Fent