Chat.

Sziasztok.
Van Globális, Szomszéd, és Céh chat, de nincs baráti chat!!!!
Szerintem sokkal fontosabb lenne mint a szomszéd chat!
A szomszédokat fosztod vagy pontokat rabolsz tőlük.
Nem fogok beszélgetni velük, ellenben a barátokkal igen!
Van rá esély hogy lesz?
 

helen

Nagyon aktív tag
Sziasztok.
Van Globális, Szomszéd, és Céh chat, de nincs baráti chat!!!!
Szerintem sokkal fontosabb lenne mint a szomszéd chat!
A szomszédokat fosztod vagy pontokat rabolsz tőlük.
Nem fogok beszélgetni velük, ellenben a barátokkal igen!
Van rá esély hogy lesz?
barátokat meg meg tudod hívni privi-csetre
 
Persze ez is van, de a szomszédoknak és a céhtagoknak van automatikus chat!
Ráadásul a szomszéd chat folyamatosan változik ahogy a szomszédok cserélődnek!
Lehetne egy baráti chat ahova automatikusan belépnek a barátok és ki kerülnek ha törlöm!
 

helen

Nagyon aktív tag
Persze ez is van, de a szomszédoknak és a céhtagoknak van automatikus chat!
Ráadásul a szomszéd chat folyamatosan változik ahogy a szomszédok cserélődnek!
Lehetne egy baráti chat ahova automatikusan belépnek a barátok és ki kerülnek ha törlöm!
csak épp a barátival 1 probléma van.. amíg a céh vagy a szomszédság 1 adott halmaz, addig a barátok halmaza nem azonos minden egyes embernél
ezért aztán semmi értelme nincs a baráti chat-nek
mint amikor közös levelet írsz , amibe berakod az összes barátod.. neked azok akik bekerülnek mind barátaid, de ők egymásnak nem barátai.. vagyis amennyi ember, annyi külön halmaz, amik van hogy metszik egymást valahol, de többnyire, nem..
 
Pontosan rátapintottál a lényegre!
Ugyanúgy ahogy a Céhes chatnél sem barátok mégis lehet egy csoportba összehozni őket!
Itt nem a céh lenne a közös pont hanem az az egy személy akinek barátai!
Egy céhes chathez hasonló megoldás kellene csak 1 adott személy számára! Ne keljen minden egyes barátot külön belevenni, hanem mint amikor a céhtagoknak írsz csoportos levelet úgy lehessen a a saját barátaidnak!
Szerintem!
 

helen

Nagyon aktív tag
Pontosan rátapintottál a lényegre!
Ugyanúgy ahogy a Céhes chatnél sem barátok mégis lehet egy csoportba összehozni őket!
Itt nem a céh lenne a közös pont hanem az az egy személy akinek barátai!
Egy céhes chathez hasonló megoldás kellene csak 1 adott személy számára! Ne keljen minden egyes barátot külön belevenni, hanem mint amikor a céhtagoknak írsz csoportos levelet úgy lehessen a a saját barátaidnak!
Szerintem!

Tudsz írni levelet amibe az összes barátodat beveszed...
 

Vanek ur

Aktív tag
Pontosan rátapintottál a lényegre!
Ugyanúgy ahogy a Céhes chatnél sem barátok mégis lehet egy csoportba összehozni őket!
Itt nem a céh lenne a közös pont hanem az az egy személy akinek barátai!
Egy céhes chathez hasonló megoldás kellene csak 1 adott személy számára! Ne keljen minden egyes barátot külön belevenni, hanem mint amikor a céhtagoknak írsz csoportos levelet úgy lehessen a a saját barátaidnak!
Szerintem!
Úgy látszik, nem ment át, amit írtak. Megpróbálom egyszerűsíteni.

Szomszédok: van 70-80 szomszédod, akik egymásnak is szomszédai, így egy-egy szomszédi csetben csak ez a 70-80 ember van bent. Állandóan (a szomszédcsere idejéig).

Céhtagok: van 70-80 céhtag, akik egymásnak is céhtagjai, így egy-egy céh csetben csak ez a 70-80 ember van bent. Állandóan (a céhből való kilépésig).

Barátok: neked van mondjuk 100 barátod. De nekik is vannak barátaik, akik nem ugyanazok, mint neked (és lehet, hogy nem is ugyanannyian vannak). Vagyis nálad más lesz az a halmaz, ami a 'barátok' listára mutatna, mint a barátaid tagjainak - így nem lehet konkrétan x darab embert berakni egy csetablakba, mert mindenkinél más és más a létszám és mások a személyek ellentétben az előző két csoporttal (hiszen ha X nálad barát, de a többieknél nem, akkor most ki is lehet benne abban a cset-csoportban? X benne lehet? Miért, hiszen a többieknek nem barátja, így ők nem láthatnák? Vagy nem lehet bent? Miért, hiszen neked meg igen?). Így/ezért pedig nem is tudják megcsinálni.
Vagy elvileg lehetne egy globális cset, ahol egy flag bittel megoldhatnák, hogy csak a barátaid hozzászólásait lásd; de akkor annak nem sok értelme lenne, mert lehet, hogy te X-nek mondasz valamit, Y meg Z-vel beszél, de Y nem barátja X-nek, te meg Z-nek, így Y csak a te hozzászólásaidat látja (reakció nélkül), míg te meg csak Y hozzászólásait látnád (Z reagálásai nélkül) - ezzel pedig hatalmas gondok lehetnek, ha rosszul értelmezitek ezeket, pl. hogy azt hiszitek, egymáshoz beszéltetek, miközben meg nem. Ráadásul a csetnek az lenne a lényege, hogy mindenki beszél mindenkivel, aki ott bent van - így pedig nem tudna beszélgetni sok ember sok másikkal (vagy mindenki beszélhetne mindenkivel - de erre meg ott a globális cset).
 
Ez egész biztos így van!
De én csak azt szeretném hogy ha csinálok egy levelezést az ismerőseimnek akik között lehetnek céhtagok is, ne keljen egyesével becsatolni a levelezésbe az"ismerősöket",hanem mint a céh tagságot egy kattintással be tudjam csatolni .
A közösségi levelezésre kattintasz ott találsz egy címzettek opciót abban egy szerkesztés lehetőséget és ott van Összes céhtag hozzáadása mód!
Na! Ott miért nem lehetne csinálni egy Összes barát hozzáadása opciót!????
 

helen

Nagyon aktív tag
Ez egész biztos így van!
De én csak azt szeretném hogy ha csinálok egy levelezést az ismerőseimnek akik között lehetnek céhtagok is, ne keljen egyesével becsatolni a levelezésbe az"ismerősöket",hanem mint a céh tagságot egy kattintással be tudjam csatolni .
A közösségi levelezésre kattintasz ott találsz egy címzettek opciót abban egy szerkesztés lehetőséget és ott van Összes céhtag hozzáadása mód!
Na! Ott miért nem lehetne csinálni egy Összes barát hozzáadása opciót!????
Akkor ne a csetről beszélj, ne keverd a kettőt..
A levelezés részben igazad van..
De ha telefonról lépsz be, ott beadja a teljes barátlistát, vagy a teljes szomszédlistát, és csak ki kell pipálnod a listáról hogy kit akarsz belerakni. Némileg egyszerűbb mint gépről laptopról az ilyen levél írása..
Persze jó lenne ha gépre is meglenne ez a funkció.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ha megcsinálják, akkor én kérnék egy funkciót az ilyen levelek letiltására is.
A játékban használ "barát" kifejezés ugyanis nem igazán fedi a köznapi életben használatos értelmét.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ha megcsinálják, akkor én kérnék egy funkciót az ilyen levelek letiltására is.
A játékban használ "barát" kifejezés ugyanis nem igazán fedi a köznapi életben használatos értelmét.
mert most nem kerülhetsz be ilyen levélbe ?
telefonon meg van a funkció.. ott van hogy barátok listája, kidobja az összes barát nevét, és aki a levelet írja, szépen kipipálgatja a nevek előtt akit be akar rakni.. ugyan ez van a szomszédokra is és a céhtagokra is.. megmutatja a neveket , és akit be akarsz rakni ott a neve előtti négyzetbe raksz 1 pipát..
csak gépről van úgy megcsinálva hogy berakhatod egyből az összes céhtagot 1 gombnyomással.. és hogy a barátokat vagy szomszédokat úgy kell egyesével beírogatni a címzettek közé.. de aki türelmes az így is megcsinálja a közös levelet, egyesével beírogatva a neveket..
szóval simán bekerülsz most is az ilyen közös levelekbe...
 
Fent