Céhexpedíció változások kibeszélő

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Itt lehet beszélgetni, elmondani a változásokat a céhexpedíció változásokkal kapcsolatban.

Hirdetés
 

Shirkán53

Új tag
Sziasztok!
Szerintem szinte minden újításnak örülünk. Ezek nélkül dögunalom lenne a játék...Ezek is jó újítások, tetszenek. Nekem az tűnt fel ma, hogy az expedíció 4. szintjén rettenetesen erősek voltak a védők. Azt azért megírhattátok volna, hogy a változások mikortól lépnek be a játékba.
 

Szneah

Új tag
Hello, a szent láng 2-es szinten 12%-ot ad a beta-n, az esetleg egy elírás itt, vagy ott is visszaveszik az értéket?
 

DeletedUser26208

Guest
Sziasztok!
Szerintem szinte minden újításnak örülünk. Ezek nélkül dögunalom lenne a játék...Ezek is jó újítások, tetszenek. Nekem az tűnt fel ma, hogy az expedíció 4. szintjén rettenetesen erősek voltak a védők. Azt azért megírhattátok volna, hogy a változások mikortól lépnek be a játékba.
A videó alatt kiböki a szemed " Ezek a céhexpedíciós változások július 20-án, a következő, július 21-i céhexpedíció kezdete előtt lépnek életbe. "
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok!
Szerintem szinte minden újításnak örülünk. Ezek nélkül dögunalom lenne a játék...Ezek is jó újítások, tetszenek. Nekem az tűnt fel ma, hogy az expedíció 4. szintjén rettenetesen erősek voltak a védők. Azt azért megírhattátok volna, hogy a változások mikortól lépnek be a játékba.
A változások még nem élnek. Vagyis ha Te nehezebbnek érzed, akkor az nem ezért van (hanem inkább placebo). :D
 

Atuci71

Új tag
Sziasztok!
A fejlesztéseknek természetesen mindenki örül!
sajnos ezek a mostani változások nem lesznek jelentősek a komolyabban játszó játékosok számára!
A teraszos farm teljesen gazdaságtalan a mérete miatt ha esetleg a termelés duplázása azt jelenti nem 5 hanem 10 pontot termel egy nap alatt talán érdemes lerakni egyébként 5 pontért nem:) Egy tavaszi szett kisebb területen sokkal több hasznot hoz a tulajdonosának! A fiatalság forrása és a kívánságkút is csak a kereskedőnél landol mindegy mekkora méretű mert ugye még a 2 pont sem vonzó belőle a gyémántot pedig nem adja:) A többi épületfejlesztés pedig nem hoz akkora előnyt amiért napisten kapuját az ősök arcát vagy a szent lángot érdemes lenne letenni! Talán az lenne a legvonzóbb ezekben afejlesztőkészletekben ha a kereskedőnél jó áron el lehetne adni (nem néhány érméért csak) :)
 

Lef------

Nagyon aktív tag
12fp lesz a teraszos 2-es szinten...
DE vajon mennyire gyakran fog potyogni a fejlesztő? ha havonta beesik 1 akkor örülni kell majd? :)
 

ajoci

Új tag
Sziasztok, ezek a fejlesztések sajnos nem igazán fognak nagy sikert aratni. Meg kell nézni a játékosok városait, a teraszos és a szent lángon kívül mást nem igazán lehet látni. És ez nem is fog változni, mindenki hely hiánnyal küzd, ha valamit le akarsz rakni, bontani kell. Én pl. el tudtam volna képzelni, hogy a szent láng nem védelmet, hanem támadást ad a védekezőnek, így már ütős lenne, a teraszos ha dupla pontot ad, akkor megéri akinek le van rakva, a többi sajnos semmit nem ér.
 

DeletedUser26252

Guest
Üdv!
Eddig az ősök arca és a napisten kapuja útcsatlakozás nélkül működött (mivel dekorációs épület), azonban a videón már úthoz van csatlakoztatva. Ha rádobok 1 fejlesztőt már kelleni fog a támadóbónusz miatt az úthoz való csatlakozás?
 

Vanek ur

Aktív tag
Üdv!
Eddig az ősök arca és a napisten kapuja útcsatlakozás nélkül működött (mivel dekorációs épület), azonban a videón már úthoz van csatlakoztatva. Ha rádobok 1 fejlesztőt már kelleni fog a támadóbónusz miatt az úthoz való csatlakozás?
A fejlesztett napisten kapuja tökéletesen működik út nélkül is (bétán próbálgattam), vélhetően az ősök arca is, hiszen mindkettő ugyanúgy dekorépület marad. Vagyis valószínűleg csak a véletlen (vagy helyhiány) miatt van út mellé rakva a videón.
 
Sziasztok.
Jók a fejlesztések az expedíción,de nem az igaziak!!!
Szerintem az expedíció 4. szintjén már olyan nyereményeknek kellene lenniük amik már igazán ütősek!
Nem épület tárolás, fiatalság forrás, nem 100 pont nyereményekre gondolok,hanem olyanokra amiért már igazán megéri végig csinálni az expedíció!
Gondolok itt olyan opciókra amelyekkel 2 vagy több épület összevonásával egy azonos területű de a 2 vagy több épület lehetőségei összeadódnának!
Pl: a győztesek tere 5%-a abból 4 épületet ugyan akkora területre összerakva mint 1nek az alapterület, de 20 % adna!
Ezt a fiatalság forrásával vagy egyéb épületekkel is eltudnám képzelni.
Vagy akár egy nevezetesbe is eltudnám képzelni az összeépítő opciót.
 
Kar hogy nem Te vagy a fejleszto:(.. en ha vegig viszem csak a koronakert teszem mert amit ad az nevetseges, most meg jobban nehezitik a 4. szintet szerintem nem sokan fogjak vegig csinalni, de majd kiderul:)
 

DeletedUser26050

Guest
Sziasztok! Örülök a fejlesztésnek én is viszont elveszi az ember kedvét a játéktól mikor a 4. szinten marékszámra kapja az ősök arcát!
 

DeletedUser26795

Guest
A céhexpi egy zseniális játékelem lehetne, de szerintem aki érte felel, az nem játszik a játékkal, Így megmarad csak a jó szinten.
Az még mellékes, hogy ha veszel plusz egy kör egyezkedést a kocsmában, akkor nem rak automatikusan a céhexpihez (pedig máshova nem számít a plusz egy kör), de aki harcol, az is kb. ugyanazt a nyereményt kapja mint aki egyezkedik. Pedig aki harccal viszi végig annak inkább egység kéne aki pedig egyezkedve annak áru. Lehetne egy választás a szintek elején, hogy eldöntsd mi kéne jobban.
Vagy például nem ártana ha a program érzékelné, hogy milyen holmim van a raktárban, és nem adná be a 600. önsegítő készletet, vagy a 138. Ősök arcát. Ki lehetne ezeknek találni egy új funkciót, ami értelmes lenne (például az Ereklyék Templomában feldolgozva minden 10. adna egy plusz egységet vagy árut. ha már 20-at dolgoztál föl akkor plusz 2-t kapsz, ha 30-at akkor 3-at...) Akkor talán nem kapnánk ennyit.
Erre itt van ez a toldozgatás, hogy ugyan már kedves játékosok, használjátok már légyszíves azokat az épületeket is, amikre eddig semmi szükségetek sem volt, és valószínűleg most sem sok embert győzünk így meg, hogy szüksége van rá, de legalább megpróbáljuk. Még jó, hogy nem pontokhoz kötik a korokat, mert akkor adhatnák a következő kor eléréséhez szükséges pontok akárhány százalékát is jutalomképpen. De arra se lenne senkinek szüksége (nem akartam ezzel idióta tippet adni a fejlesztőknek).

Alapvetően ugyan semmi közöm a játék fejlesztéséhez, de MIELŐTT fejlesztésre, felújításra, kerül valami, nem kéne esetleg ELŐTTE megkérdezni a játékosokat (szerverenként kb 100-at) hogy mit is csináljunk ? Minek örülnél ?
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]
Alapvetően ugyan semmi közöm a játék fejlesztéséhez, de MIELŐTT fejlesztésre, felújításra, kerül valami, nem kéne esetleg ELŐTTE megkérdezni a játékosokat (szerverenként kb 100-at) hogy mit is csináljunk ? Minek örülnél ?
Mindenki annak örülne, ha teljesen ingyenes lenne a játék, mindent megkapna, amire vágyik és lenne kismillió területe. Na, ekkor a készítők be is zárnák a játékot, mert nem lenne, aki költ a munkájukra, a szerverek fenntartására és úgy egyébként semmire; vagyis nem lenne bevételük az egész hóbelevancot fenntartani és működtetni.

Ha nem tűnt volna fel, akkor már emeltek a díjakon (vagy konkrétabban csökkentették az azonos díjért járó gyémántmennyiséget), mert vélhetően kevés a bevételük. Nem azért csinálták, mert nem tellik a ferrariba üzemanyagra, hanem úgy általában náluk is gond van a pénzügyekkel, hiszen kevesebbet költünk a játékra (jó, tulajdonképp ők b@szták el a rengeteg kívánságkúttal, meg hasonló, gyémántot adó épülettel (ezt is mi, játékosok kértük), meg hogy a világokon közös a felhasználói kassza). Most behozták, hogy nehezebb lesz a 4. szint, hátha kevesebben teljesítik, esetleg többen fizetnek majd ezért gyémántot. Behozták, hogy az eddig 0 értékkel bíró cuccokat lehet fejleszteni (jó, így sem éri majd el az 1-es értéket egy 10-es 'érték'-skálán, de hát na, ezt is nekünk csinálják, mert mondtuk, hogy azok semmit nem érnek - de legalább jó pénzért el lehet adni a kereskedőnek). Vagyis próbálnak egyensúlyozni 'a kedvünkben járnak', és 'a bevételt növelnek' pólusok között. Ha az egyik felé túlzottan elmennének, akkor a játékot be lehetne zárni.
Szerintem.
 

DeletedUser25802

Guest
Miért nem teljesen ingyenes? Dehogynem!!! Aki fizet az meg a legnagyobb barom a világon. Mellesleg itt hiába írjátok le mit kellene fejleszteni, vagy hogyan, a fejlesztők németek és csak a német fórumot olvassák.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Ne haragudj peter30, de nem értek egyet veled,hogy " Aki fizet az meg a legnagyobb barom a világon ". Először is miért kell bárkit is ócsárólnod, hogy a saját pénzét mire költi? Azért gondolj bele,hogy te vajon mennyi mindent vettél az életed során(húúú, és még mennyit fogsz....), amely igazából nem volt/lesz a létfenntartásodhoz szükséges? Piát,cigit, édesség, újság, márkás(drága) ruhák, stb....Neked se mondja meg az ember,hogy te milyen vagy, mert az általad elköltött pénzedet nem olyanra fordítod, mely hasznos, v. segítene esetleg másokon.
Úgy látom nem érted meg, ahhoz,hogy ez a játék működni tudjon, szükség van olyan dolgokra melyek pénzbe kerülnek. Lásd pl. szerver gépek áramellátása, azok helységének a bérlése stb...... ezen felül ezt a játékot fejlesztők fejlesztik, nekik meg van munkabérük. Ha erre a játékra nem költene senki, akkor bizony a játék megszűnne. Ergó, akik ingyen játszanak, azok összetehetik a 2 kezüket,hogy vannak akik bizony költenek erre.
 
Magam részéről CE 5. szintnek jobban örültem volna, eme új nyeremények gyakoribb megszerzésének lehetőségével, s magasabb bonuszú ellenfelek ellen.
 

DeletedUser26795

Guest
Vanek úr: A kismillió területről jut eszembe tényleg nem lenne hülyeség egy olyan épület, amelyet ha megszerzel akkor hetente ad egy területtöredéket, 16 után pedig le lehetne tenni. De ha kérhetem, akkor kisebb legyen, mint az Alcatraz :) Ennyi szerintem még nem borítaná föl a játékegyensúlyt.
 
Fent