Céhen belüli szankciók

  • Témaindító DeletedUser23755
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23755

Guest
Üdv!
Az volna a felvetésem, hogy lehessen céhen belül szankcionálni valamilyen módon a tagokat (kirúgáson kívül).
Gondolok itt olyasmire például, hogy céhes bónusz megvonása vagy valami ilyesmi, hátha ösztönzően hat az elvárt minimum teljesítésére a tagoknál.
Nem igazán okoz nagy törést a játékosban ha kicsapják mert mondjuk nem teljesítette a heti látogatásokat vagy nem tett Obsziba stb. Keres más céhet ahol ugyanúgy élvezi a szintek adta bónuszokat és nem tesz semmit továbbra sem, mert ugye minek?
Úgy viszont, ha a vezetőnek joga van elvenni a bónuszokat már lehet megteszi ami minimum elvárás különben csapatban is van meg nem is, van is FP a városházán és nincs is amíg nem tesz érte...
Ha már egyre több dolog igényel csapatmunkát, legyen olyan is a játékban, ami a játékosokat ösztönzi arra, hogy együtt hatásosabb majdnem minden.

Köszönöm a figyelmet!
Chaz
 

DeletedUser23505

Guest
Remek ötlet. Annyira megváltozott ez a játék, hogy itt már Mindenkit csak a forge ponntal lehet ösztönözni, ha lehet egyáltalán. :D
Persze, azt lehetne mondani erre, hogy visszaélésekre is okot adhat, de mondjuk egy komoly céh esetében, (ahol van is céhszint, és pont is a Városházán) kizártnak tartom a visszaélést. Áltában a Vezetőknek jó részben érdeme, vagy szégyene a céhük szintje, munkájuk itt mérhető fel igazán, miért ne lehetne joguk rendelkezni az évek óta befektetett munka, energia gyümölcseként megjelenő városházi FP felett?
És mondom ezt Vezetőként, de nem azért, hogy több minden felett rendelkezhessek, hanem a Chaz által felhozott érvek miatt.
Első lépésként 2 forge pontot vonnék meg az ötből, attől a játékostól, aki nem teljesiti az adott hónapra kirótt napi pont adományt céhes nevibe, Obsziba pl. ami napi 2. pontban van meghatározva. :) ez az egyik része.
Van egyéb is, egy fontosat kiemelnék: A CE
A GVG sem tükrözi ennyire a céhben uralkodó csapatszelemet, a spirituszt, ami mozgatja a gépezetet. Ráadásul nemzetközi. Az összes világban tudják már, hogy ez és ez a legbrutálisabb céh ennyi meg ennyi teljesitett százalékkal. Régebben ilyen információ nem volt. Illetve volt, csak nem jutott el senkihez, ellenben most. És igazi presztizst ad, tehát minden céhnek érdeke ott a legjobbat kihoznia magából.
Szankció szempontjából akkor vegyük alapul a Céhexpediciókat. Na ott pl. történik visszaélés, az olyan céhtag részéről, aki 0/48-al zárja a hetet, nem inaktiv, nincs indoka, miért nem vitt egyetlen auto csatát sem, vagy költött 6 terméket egyezkedésre, ha 0 laktanyája van, és Alcatraza sincs. De belépéskor elfogadta, hogy a céh csapatként működik, és együtt visszük a terheket, nem csak sétálunk alatta, és elmélkedünk: "a teher ki tudja, milyen nehéz lehet, de kellemes árnyékot ad" :D A másik meg megszakad, esetleg egyezkedéskor gyémántot is költ, hogy 48/48-al zárjon, pedig nem kellene, csak az, hogy a Céhexpedicióra egyszerűen fittyet hányók valamilyen indittatásból elvégezzék az első szintet, (azt most ne is hozzuk fel, hogy ki van fizetve utána a kincstárból mindhárom szint minden héten, ez nem lényeg, az ingyenest legalább csinálja végig).
Na Tőlük még levonnék 0 CE részvételért 2 pontot, és mindjárt lenne eredménye az intézkedésnek, nem úgy, mint a rendszeresen villogva zaklató, közös céhes ügyekben hiába könyörgő, állandó leveleknek... :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Az ötlet jó, az indok erősen hibás (ha nem érdekli X-et, hogy kirúgják, és átmegy egy másik céhbe, akkor az sem fogja érdekelni, hogy megvonják a FP-ot tőle - hiszen ugyanúgy át tud menni egy másik céhbe).
 

DeletedUser23755

Guest
Szinte sejtettem, hogy találsz fogást, nem is te lennél ha nem :p :D Hallgatom a te érvedet ha az enyém hibás...
Természetesen a lényeget ragadtad ki, de ha a másik céh is ugyanúgy megvonja? Sőt az összes rááll, hogy tenni kell azért, amiért mások dolgoztak míg a kevésbé érdeklődők csak élvezik az előnyöket és élnek a társaikon? Tovább megyek: ha alapból csak kiérdemelhető volna ez a státusz egy újonnan csatlakozónak?
 

DeletedUser

Guest
Nem tartom jó ötletnek.Vegyünk csak példának egy szeszélyes vezért ,vagy valakit aki hozzájut a vezér városához (barát,gyerek,akárki) és gondol egyet ,hogy most jól elveszem ennek a 79 tagnak a fp jét ,mert miért is ne szúrjak ki a (bármilyen név ) vel ? Majd ő elszüttyög az elvett pontok visszaadásával ,jah ,hogy azt nem lehet? auhcs akkor így járt
 

DeletedUser23505

Guest
Vanek úr, Igen, elmegy a játékos, ha semmiképp nem képes beilleszkedni. de ez a szankció esélyt adna arra, hogy hozzáálllásban megváltozzon.

patyomkin, nem tudom osztani a Caligulás elméletet, a Vezetőknek a céh fejődése a célja, nem annak tönkre tétele.
A jóhiszemű, gondatlan Vezető rosszindulatú kisgyereke akár ebben a percben is törölheti a teljes céh fórumot pl. ami legalább akkora károkozást jelentene, de nem gyakorta törénik meg, szerencsére..
Az őrült Vezető pedig most is önykényesen kizárhatna bárkit bizonyos levelezésekből pl. elzárva Tőle az információt. vagy ki is rúghatja, mert nem motiválja, vagy nem épit nála nevezetest... :D
Ezután még felszabadithat 4 GVG szektort, óriási kárt okozva ezzel Mindenkinek! Nem gyakran látok, hallok hasonlót, ezért megalapozatlannak tartanám a Vezetők iránti bizalmatlanság okán elvetni az ötletet.
Nem tudom, mekkora céhben játszol és milyen rendszer van ott, de nálunk egy ilyen esetnek azonnal nagy visszhangja lenne, és vagy gallyra vágná a céhet, vagy egyből orvosolva, normalizálva lenne a dolog. A kommunikativ céhek jól fejlődnek, de törékeny az egész, mert Mindenkinek van saját véleménye, amit érvényre juttathat.
Ha arról eddig nem esett még szó, hogy vissza is adhatja, nem csak elveheti, akkor hozzátenném szerintem csakis úgy működhet, ha vissza is tudják a Vezetők adni. Különben semmit nem ér az egész. Akitől végleg megvonnak valamit, abban már semmi ösztönző, motiváló nincs... :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23755

Guest
Úgy viszont, ha a vezetőnek joga van elvenni a bónuszokat már lehet megteszi ami minimum elvárás különben csapatban is van meg nem is, van is FP a városházán és nincs is amíg nem tesz érte...

A mondat végén van egy kis célzás (alá is húztam most pluszban) arra, hogy nem örök megvonásra gondoltam, hanem adható és elvehető módosításra. De nem csak FP (mert az van ahol még nincs), hanem a céh nyújtotta kedvezmények együttesen.
Ha örök megvonás lenne, nem lenne értelme belepiszkálni a játékba mert ugye az kb a kirúgással egyenlő... :)

Nem nagyon hiszek abban, hogy a vezető családtagja vagy akár ő maga a céh kárára ilyet lépne ugyanis akkor elvben naponta kellene lássak olyanokat, mint feloszlatnak egy csapatot (tudom, hogy alapítói jogkör de értsétek a lényeget), feloldanak rengeteg szektort GvG-n mert megtehetik. Sőt ennyi erővel ne adjak senkinek bizalmasi jogot a céhben mert simán oldhatja a csapat kemény munkájával megszerzett területet ugyanott?

Ez az előítélet a vezetőkkel szemben olyan, mint az agresszív kismalac mikor elmegy a sünihez létráért. Útközben gondolkodik, mi van ha mégsem kapja meg? Mire odaér csak bekiabál: Tudod mit süni fulladj meg a létráddal együtt :p
 

DeletedUser24612

Guest
Én sem értem mi értelme lenne ennek. Tudom Vanek Úr olyan mint Piszkos Fred, nem népszerű az ő oldalára állni :), de most igaza van. Megvonod tőle a 2 FP -t, átmegy másik céhbe, mi változott a kirúgáshoz képest? Sajnos nincs jó megoldás, vagy a vezető dolgozik, vagy lesznek leechelők.
 

DeletedUser23755

Guest
Annyira megragadtunk ennél a nyamvadt 2 FP-nél, hogy az hihetetlen meg annál, hogy akkor átmegy másikba. Ott esetleg nem vehetik el ugyanúgy a céhes bónuszokat (az nem csak FP-ből áll, hanem építési idő csökkenése, építés költségének csökkenése, gyorsabb seregképzés stb.)?

Ott kezdődik valamin elgondolkodni, hogy nem a jelenlegit veszed alapul, hanem azt mikor esetleg adhat valami változás motivációt, hogy igenis teszek érte, mert kaphatok többet is ha mondjuk egy sereget kicserélek vagy csak 5 terméket dobok be a közösbe (nem olyasmi, ami nagyon megerőltető feladat).

Egy nagyon gyerekes példa:
Bubus céh tagja vagyok, élek mint a jó gyerek, a GvG jól megy a csapatnak, de passz, hogy mit is csinálnak ott, lényeg, hogy nekem csak 3 óra az egységet képezni. Vannak csarnokok is jó pár tagnál, nem is egy, talán 4? Tök szépen mutat az Obszervatórium meg Atomium körül... Nekem is van, de minek tegyem le? Csak a helyet foglalja. Majd a másik.
Ja ma kaptam levelet a főnöktől... Valamit ír benne CE-ről meg Obsziba 1 pontról. Várjunk... Obsziba 1 pont? Már nehogy odaadjam ami a városházáról jön, hát az alap, hogy nekem jár... Mintha valami változtatás is lenne benne meg írjak vissza. Dehogy írok. Hát de végig se olvasom inkább. Majd küld másikat.
Hupsz kirakott az a sz.mét. Most kereshetek másikat... Óóó, itt is van 6 pont a városházán, itt is 3 óra az egységem... Na akkor lazulok itt is kicsit. Ja de itt nem adnak míg nem adok én is valamit? Na akkor ez nem buli, megyek máshova... Ott se? De jó volt ez a játék régen, minden csak jött ajándékba, most meg dolgozni is kell érte...

Na jó, legyen igazatok, maradjunk továbbra is annál, hogy van egy/két/három vezető, aki leveleket írogat és ha az nem jön be akkor kirak, hogy aztán más céh vezetője ugyanezt eljátszhassa... Én meg leszek "leechelő", aki csak röhög egy jót a vezetői figyelmeztetéseken mert a javak akkor is megilletnek, a többi marha meg harcoljon, termeljen, figyeljen és szolgáljon ki engem termékekkel, alapozza a nevijeimet. Aztán vagy kirúgnak vagy lépek magamtól máshova élvezni ugyanezt...
Kár, hogy nem tudom megtenni, mert az eltartó kategóriában vagyok, nem a haszonélvezőkében :p

Tito, ha gondolod zárható a téma, nincs értelme tovább küzdenem érte, punnyadjunk hát tovább. ^^
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Nem értem az embereket. Azt írom, hogy az ötlet jó, csak az indok hibás, és mintha nem ezt írtam volna, és azt magyarázzák bele, amit. Nem tudnak olvasni? Nem tudnak értelmezni? Vagy nem is akarnak? Vagy mi?

De akkor újra: az alapötletet jónak tartom. Tényleg jó lenne valami hasonló dolog (ha nem is teljes megvonás, hanem részleges - akár 1 FP, vagy valami figyelmeztető (akár fekete-pont gyűjtésekkel, és bizonyos mennyiség utáni céhes bónusz megvonásokkal)).
Csak -ahogy én is, és más is leírta- sokan lesznek olyanok, akik inkább átpártolnak másik céhbe, minthogy a szankciókat lehessen rájuk érvényesíteni. Ez a számukra könnyebb út. Esetleg ezek ellen lehetne olyan is, hogy bizonyos időre lehessen beállítani, és ha céhcserével próbálkozna egy ilyen slamasztikába kerülő, akkor is hatna még rá. Vagy ha valaki hirtelen átlépne máshová, akkor az új céh is tudjon róla, hogy a régiben volt nála egy figyelmeztetés. Vagy valami hasonló. Lehet még ötletelni, mert esetlegesen ki lehetne belőle szedni valamit, amit esetleg át lehet engedtetni.

Egyébként @patyomkin ellenérve azért nem működik, mert a céhvezetőknek van feloszlatási joguk is - azzal pedig sokkal rosszabb dolgokat lehet előidézni, mint egy pár céhbónusz egy időre felfüggesztése (akár egy pillanat alatt el lehet törölni egy 50+-os céhet a több évnyi beleölt játékórával, tele céhraktárral, rengeteg bónusszal, nehezen elfoglalt GvG-s területekkel, ...). Aztán mégsem teszik ezt meg a céhvezetők.
 

DeletedUser23755

Guest
Magam nevében: Vanek Úr nem írtam, hogy ellene vagy, csak hogy hallgatom az érvedet, ha az enyém hibás. Felvetettem egy továbbgondolást is aminek a lényege nagyjából: úgy tudnám elképzelni ezt az opciót mint a bizalmasi jogot ami belépéskor nem alap, a vezető adja. Ezt is meg lehetne hasonlóan oldani... A már bent levő tagoknál a vezetőség bizonyára tudja kik érdemesek erre és kik nem. Még mindig nem hiszek a "gonosz nagyvezér és családja" elméletben.
De a gondolatmenet második része valahogy lehet nem értelmezhető vagy nem tudom. Minden egyes ellenérv lényege, hogy másik céhbe megy. És mindig rá kell kontrázni, hogy mindenhol érvényes lenne az opció nem csak a kiindulási csapatban.
 

Vanek ur

Aktív tag
Jó ötlet lehet a folyamatos átlépések ellen a jogosultság utólagos engedélyezése, de én ellene vagyok (ha a főnök éppen nem elérhető, akkor addig ne kapjon az új tag semmilyen előnyt, amíg vissza nem tér?). Inkább egy utólagos, ideiglenes megvonás mellett lennék, mint egy 'előbb érdemeld ki' mellett (persze, ha nem is küldik tovább az ötletet patyomkinék, akkor meg tök feleslegesen küzdünk itt) - ártatlanság vélelme (ha pedig van 'áthúzódó' büntetése az előző céhéből, akkor pedig az újban annak lejártáig úgyis látni, hogy mennyire lesz aktív).
 

DeletedUser24612

Guest
Évek során játszottam kb. 10 böngészős játékot és vagy 10 csapatot igénylő játékot (MMORPG, LoL, stb ...) . Mindenhol, a legjobb céhekben is voltak/vannak/lesznek leechelők. Tetszik, nem tetszik ez van. Lehet akármilyen szankciót hozni, mindig lesznek kivételek. Ezzel együtt kezdtem, ennek épp problémája van a nettel, ez olyan aranyos volt, stb ... Ha valaki jelentkezik egy céhbe nem azt írja: Én még az életben nem motiváltam senkit, a céh expedícióról nem is hallottam, tulajdonképp azért jelentkeznék mert ti vagytok az első céh, sok FP és az áruim is elviszitek. Nincs más csak a szelektálás. Sokan a kezdeti lelkesedés után visszavesznek, nem érdekli őket már annyira az egész, stb ... Mondjuk van céh aki megteszi, hány másik céh van aki nem? Voltam guild leader tudom hogy semmilyen előnnyel nem jár, ellenben sok munkával. Akinek tetszik vállalja, de akkor tegyen is valamit érte. Ha én nem akarok céh expedícióra menni akkor nem a 2 FP -ért fogok. Ez egy játék, az a cél hogy szórakozzam, igaz én belátnám ha a céh így nem kérne belőlem, de sokan nem látják be.
 

DeletedUser23560

Guest
Sokan azt sem látják be, hogy érdemes céhbe lépni, vagy hogy nem érdemes bónusz nélkül termelni...
A belátóképesség hiánya nem érv a szankcionálási lehetőségek ellen...:)
 

DeletedUser24612

Guest
Pont azt írom, hogy feleslegesek a szankciók, egy kivételével: Kick. Az meg működik. Ha valakinek nincs kedve a 2 FP -ért sem fogja csinálni, csak visszaélésekre ad lehetőséget. Nem azt mondom hogy lenne, de felesleges megadni az esélyt, mikor semmit nem oldana meg. Ha valakinek azért megy el a kedve a játéktól, mert rákényszerítik valamire: céh expedíció, motiválás, stb ... az meg egyenesen veszteség a cégnek.
 

DeletedUser24307

Guest
Én azt mondom, hogy kellenek a szankciók !
Egyébként nem lehet senkit visszatartani a vándorlástól a céhek között.
Kell valami, amivel a Vezetők szabályozhatják az aktív ill. inaktív tagokat.
Jelenleg egy lehetőség van a kirúgás.
Én azt mondom hogy mindenki annyit várjon el amit Ő is tud adni :)
Ha valaki nem tudja teljesíteni a szabályokat akkor vagy kirúgom vagy ha van rá lehetőség akkor első körben megvonom a kedvezményeket.
 

DeletedUser23755

Guest
Visszaélésre ad lehetőséget? És ugyan miben? Ennyi erővel ne legyen a céhben vezető mert ha nem tetszik neki a nevem kirak :D Hát megfontolom, lehet mostantól ilyen típusú vezető leszek: Zivos ki vagy rúgva mert jogom van hozzá és visszaélek vele :D Na neee ezt te se gondolod komolyan :)
Vagy ne legyen a játékos céhben mert ott közösségi munka van. Lehet a kákán csomót keresni viszont a csapatok többsége azért van annak nevezve mert összedolgoznak. Miért kellene megmaradni a szélsőségek mellett? Tetszik maradsz nem tetszik akkor doblak. Miért ne lehetne megadni az esélyt a javításra? Sosem voltam olyan leader aki a kirúgás mellett tette le a voksát. Talán 1 embert raktam ki én magam de azt is az ő kívánságaként.

Na de nem szeretnék újabb alapot adni az ellenérveknek. Viszont ha már a vezetők szerepét kitalálták akkor legyen olyan a kezükben, amivel talán tudnak változtatni a hozzáálláson kirúgás nélkül is.
 

Vanek ur

Aktív tag
Visszaélésre ad lehetőséget? És ugyan miben? Ennyi erővel ne legyen a céhben vezető mert ha nem tetszik neki a nevem kirak :D Hát megfontolom, lehet mostantól ilyen típusú vezető leszek: Zivos ki vagy rúgva mert jogom van hozzá és visszaélek vele :D Na neee ezt te se gondolod komolyan :)
Vagy ne legyen a játékos céhben mert ott közösségi munka van. Lehet a kákán csomót keresni viszont a csapatok többsége azért van annak nevezve mert összedolgoznak. Miért kellene megmaradni a szélsőségek mellett? Tetszik maradsz nem tetszik akkor doblak. Miért ne lehetne megadni az esélyt a javításra? Sosem voltam olyan leader aki a kirúgás mellett tette le a voksát. Talán 1 embert raktam ki én magam de azt is az ő kívánságaként.

Na de nem szeretnék újabb alapot adni az ellenérveknek. Viszont ha már a vezetők szerepét kitalálták akkor legyen olyan a kezükben, amivel talán tudnak változtatni a hozzáálláson kirúgás nélkül is.

Csak jelzem: a vezető fel is oszlathatja a céhet. Vagyis egy gombnyomással megszüntetheti az egész egységet, a kukába dobhatja az eddig elért eredményeket (céh szint, amik után jár a bónusz) és összeszedett nyersanyagokat. Mi ez, ha nem igazi visszaélésre módot adó lehetőség? És ezt nem kritizálja senki, de az esetleges lépcsőzetes plusz szankciókat egyes személyekre ötletet (amit úgysem fognak továbbküldeni) meg igen. Csak számomra visszás ez? Vagy valami felett elsiklottam?
 

DeletedUser24612

Guest
Én már voltam olyan guildban, ahol a vezető abba fejezte és ahelyett hogy átadta volna a guildot lazán lelépett. Elsőnél 1 hónapos volt a guild, elég baráti társaság, semmi gond alapítottunk újat 10 goldért. Ugyancsak WoW, egy ember viszi a guildot, minden rendben, napi raid, stb ... Megunja, nem lép be többet, szerintem azóta sem volt ott raid. Épp most volt egy másik játékban, rengeteg gomba a céhben, 50/49 kazamata kiütve, démon kapu vagy 3. szinten (x10), 2 hét után feloszlott a céh magától, pedig ezt rengeteg pénzbe és időbe került elérni. Szóval nem is olyan lehetetlen, szerencsére azért nem ez az általános.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent