Kibeszélő Céh fórum deaktiválás

helen

Nagyon aktív tag
Megtudhatjuk az okát?
Jóó tudom, mostanában kevesen használták már, de még mindig a céhfórum volt az a felület, ahol megmaradtak az "okosságok" így nem volt szükség újra és újra és újra megfogalmazni, leírni azokat. Pl. céhszabályzat..
Most hogy új üzenetközpont van, mennyi ideig maradnak ott meg az üzenetek ?
Mert a régiben 60 nap után minden törlődött..
Ha most is minden törlődik, a céhesben is, akkor az ilyen fontos bejegyzéseket folyamatosan újra kell írnunk. :(
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Mindezek mellett ne felejtsd el, hogy a céhes fülben a beszélgetések 60 nap után törlésre kerülnek. Azokat a beszélgetéseket, melyeket semmiképpen nem akarsz elveszíteni, mindig jelöld meg #Fontosként, ugyanis az így jelöltek nem lesznek törölve!
 

helen

Nagyon aktív tag
Mindezek mellett ne felejtsd el, hogy a céhes fülben a beszélgetések 60 nap után törlésre kerülnek. Azokat a beszélgetéseket, melyeket semmiképpen nem akarsz elveszíteni, mindig jelöld meg #Fontosként, ugyanis az így jelöltek nem lesznek törölve!
Köszi. :) azóta már megtaláltam én is. :) Viszont elég nagy anyag van a céhünk fórumán, most agyalok hogy mit tudok-mit érdemes átvinni onnan az céhes levelezésbe..
 

helen

Nagyon aktív tag
Én már kicsit előrébb járok, mert pont ma vittem át pl. a céhes szabályzatot :)
Jó neked. Én meg most mérgelődök hogy amíg a szabályzatos levélbe írta, addig 1 új céhtagom máris belecsempészett 1 hozzászólást.. :p És persze innen nem törölhető.. :p Jó lenne ha lenne lehetőség a nem kívánt hozzászólások törlésére.
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Ha lezárom én sem tudok bele írni.. :p Nyitva volt, mert épp írtam 1 hozzászólást bele.
Úgy csinálom, hogy megírom máshol, aztán feloldom, bemásolom, elküldöm, lezárom. Ez így 2mp max. :)

Jó lenne admin jog ilyen esetben. Lezárni és csak az admin tudjon beleírni vagy alapítók és vezérek.

Inkább legyen rá külön jogosultság, ahogy a többihez is van. :)
 

67.Mekkelek

Új tag
Szeretnék egy megjegyzést ide írni, sajnos szép és jó az új céhes üzenet felület, de el kezdtem annó oda berakni a bejegyzéseket és ha nem irogatok oda 2-3 naponta akkor automatikusan törlödik mindegyik fontosra volt helyezve, de ez semmit sem ért. Ha ez a hiba fenn áll és a céh fórum is megszünik, szeretnék egy megoldást kérni arra hova rakhatom azokat az üzeneteket amiket nem szeretném, hogy töröljön a rendszer automatikusan.
 

arpiodzo

Új tag
Én a céhes fül alatt lévő topikokba tennék még egy olyan lehetőséget, hogy az admin által meghatározható legyen, hogy az üzenet rejthető vagy sem. Mivel a főtopikba nem lehet szabályozni, hogy ki írhat bele, illetve nem lehet lezárni sem, ezért célszerű lenne egy ilyen lehetőség pl. a fontos üzeneteknek, amit szeretnénk, hogy mindenki olvasson el, és ne tudjon bele írni, esetleg az írásjogok megadhatósága. Ezen felül pedig az üzenetek fejlécébe nagyon jó lenne egy opcionális lehetőség, ahova egy rövid leírást lehetne írni, például egy vitaindítóhoz, ahol egy téma alapján várjuk a válaszokat. Esetleg felmérés fül, vagy lehetőség a plusz-mínuszos értékelésre, és olyan lehetőség is, ahova csak egyszer írhat be mindenki. Rengeteg minden eszembe jut, amit fejleszteni lehetne, viszont a Fontos kapcsolót nem tartom jónak arra, hogy az azzal jelöltekben őrizze meg a 60 napnál régebbi üzeneteke. Ehhez egy kapcsoló kellene inkább az admin beállítások között. Stb…:)
A másik meg az, hogyha felkerülnek a fórumos témák is az üzenetközpontba, akkor nagyon zsúfolt lesz ott minden, senki nem fog megtalálni semmit, szükségesnek látom további szűrők, vagy opcionális fülek felhelyezését.
 
Utoljára szerkesztve:

helen

Nagyon aktív tag
Én a céhes fül alatt lévő topikokba tennék még egy olyan lehetőséget, hogy az admin által meghatározható legyen, hogy az üzenet elrejthető e vagy sem. Mivel a főtopikba nem lehet szabályozni, hogy ki írhat bele, illetve nem lehet lezárni sem, ezért célszerű lenne egy ilyen lehetőség pl. a fontos üzeneteknek, amit szeretnénk, hogy mindenki olvasson el, és ne tudjon bele írni. Ezen felül pedig az üzenetek fejlécébe nagyon jó lenne egy opcionális lehetőség, ahova egy rövid leírást lehetne írni például egy vitaindítóhoz, ahol egy téma lapján várjuk a válaszokat. Esetleg felmérés fül, vagy lehetőség a plusz-mínuszos értékelésre, és olyan lehetőség is, ahova csak egyszer írhat be mindenki. Rengeteg minden eszembe jut, amit fejleszteni lehetne, viszont a Fontos kapcsolót nem tartom jónak arra, hogy az azzal jelöltekben őrizze meg a 60 napnál régebbi üzeneteke. Ehhez egy kapcsoló kellene inkább az admin beállítások között. Stb…:)
Le tudod az üzenetet zárni, így senki más nem írhat oda. A céh vezetői tudják csak feloldani, és beleírni, és megint lezárni. Én inkább a levélből a szövegek szerkeszthetőségét hiányolom. Céhfórumon tudok hozzászólást törölni, vagy módosítani. Ez a levelekből hiányzik. :( Céhfórumra nagyobb szöveget is tudok írni, de a levélben nem fér ez el. Fórumbejegyzésben tudom a szöveget tagolni, vagy kiemelni a fontosabb részeket, levélben ezt nem lehet megtenni, levélben tagolni sem lehet, mert túl sok sorom lesz. :( Levélben sajnos tömörítenem kell a szöveget, így az összefolyik. :(
 

Gróf úr

Aktív tag
Van egy aprócska gondom. Nem találom azt a lehetőséget, ami illusztrációként szerepel, a fogaskerék alatti „Important"-ot.
 

helen

Nagyon aktív tag
Van egy aprócska gondom. Nem találom azt a lehetőséget, ami illusztrációként szerepel, a fogaskerék alatti „Important"-ot.
"Fontos" - ezt a feliratot találod ott . Ha bejelölöd vele a levelet, nem fog 60 nap után sem törlődni a tartalma. - elvileg- . így a céhfórumról átmásolt fontos információk, megmaradnak.
 

Gróf úr

Aktív tag
"Fontos" - ezt a feliratot találod ott . Ha bejelölöd vele a levelet, nem fog 60 nap után sem törlődni a tartalma. - elvileg- . így a céhfórumról átmásolt fontos információk, megmaradnak.
A tájékoztatóban szerepel egy „Important". Ebből és a leírásból arra következtettem, hogy a Céhes Fórumból lehet levelet importálni az Üzenő falra.
Az Üzenő falra írt levélnél megvan a lehetőség „Fontossá" tenni, de hogyan importálok? Mert OK, manuálisan (CTRL+C, CTRL+V) át tudom vinni, hol az importálási lehetőség? :)
 

Hellgate76

Aktív tag
A tájékoztatóban szerepel egy „Important". Ebből és a leírásból arra következtettem, hogy a Céhes Fórumból lehet levelet importálni az Üzenő falra.
Az Üzenő falra írt levélnél megvan a lehetőség „Fontossá" tenni, de hogyan importálok? Mert OK, manuálisan (CTRL+C, CTRL+V) át tudom vinni, hol az importálási lehetőség? :)
Nem lehet importálni. Másolni lehet. Important-Fontos
 
Fent