Big Ben nevezetes és Időgép ereklye

Arra gondoltam, jó nevezetes lehetne a Big Ben.
jutalma pedig szinte minden épület (nevezetesek is) termelési/aratási időt (kivétel a lakó, gazdasági és termelő épületek) szintenként emelkedve csökkentené.
1-10 szint 1-10% utána minden szint 0,2% , így 80 szinten 24%-al csökkenne a termelési idő.

Lehetne egy olyan jutalom is, mint pl az időgép, aminek a rajzához 500/1000 egységet kell összegyűjteni, és akkor áll össze 1 felhasználható ereklyévé
feladata pedig, hogy a város minden épületét az aktuális korra emeli (kivétel a lakó, gazdasági, nevezetes és termelő épületek)
 
Igen, a Big Bent nagyon sok játékos szeretné látni a játékban, én is...
Maga a alapötlet kifejezetten jó ötlet (óra -> gyorsítás), bár nehéz egy kivitelezhető
formát találni arra, hogy működőképes legyen...
Szerintem pont, hogy nem a naponta termelő épületeket kéne gyorsítania, hanem
azokat, amiket kizártál, ugyanis, ha belegondolsz, 80-as szinten már több, mint 5 órát
gyorsít mindenen. Ez önmagában még talán nem is olyan durva, bár sokaknak tudna
bosszúságot okozni (azzal, hogy minden nap más időpontban kéne feljönni aratni).
De mivel még a legjobb bónuszok is (mint pl.: a Bárkáé) minimum 180-as szintig növekednek,
ezért vagy olyan kicsi mértékkel (pl.: 0,001%) nőne a bónusz, hogy értelmetlen lenne
felhúzni, vagy olyan nagy mértékben, hogy túl erős lenne, bár biztosan van jó mód arra, hogy
ne legyen se nagyon erős, se gyenge...

Lehetne egy olyan jutalom is, mint pl az időgép, aminek a rajzához 500/1000 egységet kell összegyűjteni, és akkor áll össze 1 felhasználható ereklyévé
feladata pedig, hogy a város minden épületét az aktuális korra emeli (kivétel a lakó, gazdasági, nevezetes és termelő épületek)
Ezt fönt nem nagyon tudom értelmezni, de nagyon örülnék neki, ha elmagyaráznád, hogy pontosan mire gondoltál...

És mielőtt bárki is a torkomnak ugrana (megesett már néhányszor :) ), hogy: "ha nem tetszik,
nem kell megépíteni/használni!", vagy: "miért kell rögtön leszólni!", nem volt ilyen célom
ezzel a hozzászólással, csupán próbáltam felvázolni, hogy mik az ötlet hibái, hol kell
még rajta javítani, bár akinek célja, hogy belém kössön, az belém fog tudni...
 

LoveCanKill

Aktív tag
Én egy oylan Nevezetes épületet szeretnék látni, ahol a szabad (lusta) lakosságomat valamilyen munkára lehetne fogni... :$
Régebben felhoztam a "gyémántbányát" ahol dolgozhatnának és ha csak napi 5-10 gyémántot hozna 100ezer lakosonként, már jó lenne.. :) De ezt nyiván nem fogják megcsinálni, mert a gyémántot.. na. :) De valahogy máshogy tényleg jó lenne, ha lehetne hasznosítani őket, mert nem fair, hogy a lakosságom kis része dolgozik csak, ők meg csak "éldegélnek"... Inkább legyenek rabszolgák a bányában. :$ :))
 
Jogos. Én még csak vaskorban vagyok, de van majdnem 2000 szabad lakosom és semmit nem tuok kezdeni velük, mert termelőkre nincs helyem :)
 

Kalap23

Aktív tag
Meglehet találni a módját arra, hogy hogyan fogjuk be őket rabszolga munkára :)
Nálam általában nincs elég lakoss...
Vagy ha van, találok én nekik egy perc alatt munkát. :D
 
lépjetek kor és fokozatosan eltűnnek a lakosok, meg sok lakoshoz sok boldogság is kell, nem érdemes túlépíteni, csak a korokkal párhozamosan, Innovációsba én is belefutottam, alig bírtam lelkessé tenni a csapatot a 40% bónusz termelésért.

HZola: Az időgép egy olyan részletekben gyűjthető kirakós mint a pl a korfejlesztő töredékek (ott 30 db részlet kell, egy korfejlesztő összerakásához)
Az időgépnél, pl 1000 db kell 1 összeállításához, és a kész időgépet, 1 alkalommal el is használod, kezdeni kell újra az összepakolást.
Tevékenysége, hogy minden épületet egyszerre emel meg 1 korral (vagy aktuálisra),
Az oka az hogy, pl most kort lépek, és amit 1 év alatt összeszedtem korfejlesztőket, szinte el is használom épületek fejlesztésére, ne kelljen sokat várni, ha minden más eszközöm megvan a korváltásra, de tégy ezt is sokáig szedi össze az ember, mégis ösztönös a korok közötti váltásra.

Bárka esetében 80 felett alig emelkedik a százalék, kb 10 szint 1%, a Big Ben esetében is ez csökkennek,
vagy akkor legyen csak perces gyorsítás 1-10 szint 10-10 perc, 11-80-ig 2-2 perc, 80 felett 1 perc, ez 80-as szinten 4 óra.
Én direkte ezekre az épületekre és nevezetesekre szeretném a gyorsítást, mert pl a visszatérőzős aratáskor akár naponta 10 percet is tolódhat az aratás, és ha nem tud mindig időben aratni az ember. 2-3 hetente, egy egész éjjelt vagy melós nappalt, szünetel termelés.
Az általad említett épületek gyorsítása , megoldható gyorsító tárgyakkal
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
lépjetek kor és fokozatosan eltűnnek a lakosok, meg sok lakoshoz sok boldogság is kell, nem érdemes túlépíteni, csak a korokkal párhozamosan, Innovációsba én is belefutottam, alig bírtam lelkessé tenni a csapatot a 40% bónusz termelésért.

Ez a mondatod több sebből vérzik. Egyrészt az eventépületek bőven biztosítanak annyi lakost, hogy soha nem fogy el. Másrészt ha az inno torony így megszivatott, az azért volt, mert nem figyeltél eléggé. Harmadrészt az inno torony igazából felesleges.
 
Ez nem igazán igaz, nekem most Jupiteri korban 541 ezer lakosom van, ebből 539 ezer elérhető. :)

Igazság szerint előbb-utóbb eljut a játékos arra a szintre, hogy már nem rak le, vagy csak minimálisan olyan épületet, ami lakost igényel...
Én is így gondolom...
Nekem vaskorban most van 3000 lakosom, amiből kb. 1000 van használatban, de az is csak a
termékadók miatt, amik egy idő után szintén lényegtelenné válnak (mert terméket ad egy csomó
nevi, eventépület, stb.). Talán az alapanyagtermelők, amiket érdemes mindig tartani küldikhez,
bár akinek van helye teraszos farmokra, vagy hasonlókra, azoknak ez se kell nagyon.
 
Ez a mondatod több sebből vérzik. Egyrészt az eventépületek bőven biztosítanak annyi lakost, hogy soha nem fogy el. Másrészt ha az inno torony így megszivatott, az azért volt, mert nem figyeltél eléggé. Harmadrészt az inno torony igazából felesleges.
Nem értek hozzá nagyon, de az inno miért felesleges?
A lakosságos bónuszt megértem, de az FP bónusza?
Igaz, nem ad túl sokat, 80. szinten 48-at, de sok kicsi sokra
megy, ha van mellette 80-as Castel és Hagia (bár a Hagiát nem
biztos, hogy bármikor is meg fogom építeni), az már közel 150 FP,
ami azért nem semmi.
 
Hagia-t én is az inno miatt húztam fel ha már ennyi fp belement termeljen is jó ideig, most mind a 2 80-as az napi 96 fp
6 db Fp-s nevim mind 80-as napi 368fp-t hoz + a többi bónusz,
igaz van amit így utólag 60 felé nem vinnék.

Paco- ez az első és egyetlen FOE szerverem, másik városom még gyémántos sem lesz, a tapasztalatlanság miatt estem a hibába, de már javítva :)

Jó lenne új idegen nép is, mert holnap végzek az utolsó feladattal és mindet kimaxoltam. :)
(pl. római birodalom és épületei, egyiptomi harcoshoz hasonló, Fórum Romanum
1300-as kínai-mongol, selyem, ló, agyag edény, fegyver, jutalom épület Nagyfal torony/kapu 4*4, kis jutalmak falszakasz 4*1
Atlantiszi /víz alatt/ , halak, hínár, oxigén, tudáskristály, Atlantiszi sellő akvárium
2020-as arab világ pl dubai, termék olaj, teve, ivóvíz, gáz nyeremény épület Travel Guide)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem értek hozzá nagyon, de az inno miért felesleges?
A lakosságos bónuszt megértem, de az FP bónusza?
Igaz, nem ad túl sokat, 80. szinten 48-at, de sok kicsi sokra
megy, ha van mellette 80-as Castel és Hagia (bár a Hagiát nem
biztos, hogy bármikor is meg fogom építeni), az már közel 150 FP,
ami azért nem semmi.

Ha a hagia-n vacillálsz akkor az innon miért nem? Hisz a te általad felvázolt 48fp mindkettőre igaz. :)
 

Horribile Dictu

Aktív tag
100-as szinten jól hoznak azok,de kinek milyen nevi jön be, van akinek a SpaceNeedle vagy Lótusz. Van-e értelme? Döntse el mindenki maga.
 
Fent