Új hiba Ar-célzás

DeletedUser24512

Guest
Megírtam a supportnak is, de őszintén nem nagyon hiszem, hogy lesz belőle bármi is...
"
Tisztelt Support!

Panaszom van az "AR-célzás" nevű képességre!
A gépi ellenfélnek enyhén szólva gyanusan sokszor jön be. A 20% esély a gyakorlatban kb 40-50% körül mozog!
Most kétszer volt olyan csatám hogy a támadások felében pont "véletlenül" bejött az AR-célzás. Így egyszerűen képtelenség harcolni, mert ez a gyakorlatban az egységeim felének instant megsemisülést jelenti!
Azt márt volt "szerencsém" megfigyelni, hogy a százalékos esélyek finoman fogalmazva is, nem egyeznek a megadottakkal, de ennyire szembeötlő eltérés azért eddig nem volt...
Nem tudom elérek-e bármit a levelemmel, de gondoltam legalább szólok, hiszen néma gyereknek...

Köszönöm. "
 
Megírtam a supportnak is, de őszintén nem nagyon hiszem, hogy lesz belőle bármi is...
"
Tisztelt Support!

Panaszom van az "AR-célzás" nevű képességre!
A gépi ellenfélnek enyhén szólva gyanusan sokszor jön be. A 20% esély a gyakorlatban kb 40-50% körül mozog!
Most kétszer volt olyan csatám hogy a támadások felében pont "véletlenül" bejött az AR-célzás. Így egyszerűen képtelenség harcolni, mert ez a gyakorlatban az egységeim felének instant megsemisülést jelenti!
Azt márt volt "szerencsém" megfigyelni, hogy a százalékos esélyek finoman fogalmazva is, nem egyeznek a megadottakkal, de ennyire szembeötlő eltérés azért eddig nem volt...
Nem tudom elérek-e bármit a levelemmel, de gondoltam legalább szólok, hiszen néma gyereknek...

Köszönöm. "
Ezt már én is tapasztaltam!
 

Lef------

Nagyon aktív tag
kis mintánál torzak az adatok... simán előfordulhat, hogy fej-írás pénzfeldobásnál is 20x egymás után fej lesz...
itt ráadásul minden egységnél külön-külön van valószínűség...
azaz 1 8 főből álló támadó egység minden egységénél 20% az, hogy bejön, így simán elképzelhető, hogy akár 2-3 egység is beviszi a találatot...
 

DeletedUser

Guest
kis mintánál torzak az adatok... simán előfordulhat, hogy fej-írás pénzfeldobásnál is 20x egymás után fej lesz...
itt ráadásul minden egységnél külön-külön van valószínűség...
azaz 1 8 főből álló támadó egység minden egységénél 20% az, hogy bejön, így simán elképzelhető, hogy akár 2-3 egység is beviszi a találatot...

Ez a kedvenc magyarázatom. :) És az oka, amiért ezek a százalékos megoldások bevezetésre kerültek. Gyakorlatilag a játék első éveiben semmi nem így működött, fix számokkal operáltak, még eventeken is sokszor konkrétan megvehető nyeremények voltak az összegyűjtött event valutából, nem 5% esély a napidíjra... Aztán rájöttek, hogy, ha mindenre csak esélyt adnak, valamilyen százalékban, akkor nem kell még csak hibákkal sem foglalkozni, mert NEM lehet bizonyítani, hogy hiba van. A kedvencem, hogy állandóan nemhogy a saját embereik, hanem játékosok jönnek elő ezzel, megvédve a céget, hogy nem releváns a minta. Anno az ET kapcsán évekkel ezelőtt heves vitám volt ebből béta fórumon, majd feladtam, és inkább töröltem is az ottani accom, mert értelmetlen az egész. Azt várják jelentsd a hibát, majd eszükben sincs utánajárni. Akkor ugyanezt hallgattam, hogy kicsi a minta, ezért nem számít, hogy 31,5% helyett csak 28%-kal működik a templom. Azóta eltelt vagy 140 hét, igen, az kb. 2 év és 9 hónap. 140 hét alatt 8960 állomást teljesítettem a CE-n itt Arvahallon (jó, még 16 vissza van az ehetiből, így csak 8944-et). És láss csodát, az ET azóta is tökéletesen hozza a 28-29% közti értéket, a 31,5% helyett. Alig fordul elő, hogy egyáltalán egy héten magasabb értékkel kapjak ereklyét, összesen 29 héten fordult elő a 140-ből, pedig az esetek felében ugyebár magasabb százalékkal kellene működjön, hogy az átlag kijöjjön, kirívóan magas ereklye szám sosem volt, , ellenben kirívóan alacsony igen. Persze a másik 4 világban, a farmjaimon, ahol szintén kb. ennyi ideje vezetek statisztikát, viszont alacsonyabb az ET-m (mind ugyanolyan, végig változatlan szintű), mégpedig azon szint alatt van mindenütt, ahol szerintem a hiba előjön, amit akkor, pár hét után is mondtam, nos azon világokban 1%-on belül van az ET által kiírt értékhez, nem 3%-ra tőle, már sokkal kisebb távlatban is, és nagyon gyakran kapok magasabb százalék szerint ereklyét 1-1 héten, mint amit az ET ír. Ennyit a kis mintákról. Nyilván mivel auto csatázom, meg amúgy sem vagyok teljesen őrült, így ezekről a harci százalékokról nem vezetek statisztikát, de érzésre is épp ugyanaz a helyzet, mint az ET-vel is, és a jelek szerint a magyarázat is, terelés.
Az AR célzás, az üvegház kritikus ütése, a himedzsi, és lehetne folytatni, valójában köszönőviszonyban sincsenek a valósággal. Egyszer nagyon szívesen ránéznék a kódjára ennek a játéknak, gyanítom nem érne túl sok meglepetés... :D

Pár pontos szám Arvahall-ról:
ET szintje: 70., ami 31,5%-os esélyt jelent.
31,5%-nál magasabb eredmény adott héten: 29 alkalommal.
31,5%-nál alacsonyabb eredmény adott héten, 111 alkalommal.
Átlag 140 hétre (16 állomással még nem végeztem ezen a héten, ami a 140. épp amiről statisztikát vezetek): 28,37%
Várható ereklye mennyisége a kiírt százalék szerint hetente: 20,16
Maximális ereklye egy héten: 25db (+5)
Minimális ereklye egy héten: 11db (-9)
22-nél több ereklye (azaz minimum 3-mal több, mint amit várhatnánk): 25db EGYSZER, 24db ötször, 23db hatszor (össz. 12 alkalom)
18-nál kevesebb ereklye (azaz minimum 3-mal kevesebb, mint amit várhatnánk): 61!!! alkalommal
Külön nem érdemes részletezni az extrém magas ereklye mennyiséget hozó heteket, hisz egyáltalán nincs egy sem (25 ereklye, azaz 39,06%-os eredmény, az nem éri el a 10%-os különbséget felfelé), azonban érdemes megnézni, hogy hányszor is jött annyival kevesebb, mint amennyivel a rekord több a várhatónál! Szóval:
15 vagy annál kevesebb ereklye adott héten: 25 alkalommal. Ugye volt 11db is (17,19%-ot jelent), ami viszont bőven nagyobb eltérés 10%-nál, lefelé...
Ízlelgessük kicsit ezt, a várhatónál 5-tel több egyszer, 5-tel kevesebb huszonötször 140-ből.
Persze gondolom a közel 9000 állomásból álló minta is kicsi, majd 10-15 év múlva jogosan reklamálhatok, hogy valami nem stimmelt az ET-vel... :D :D
Zseniális húzás ezeknek a százalékoknak a bevezetése nah, hibajavítással ezen területen nem kell vesződni az tuti, hisz nincs hiba, csak "kis minta". :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lef------

Nagyon aktív tag
jól látod, még a 9k is kicsi minta, majd milliós tételnél visszatérhetünk rá :)
egyébként mi értelme lenne csalni százalékokon? több gyémántot vennének miatta? ugyan, aki szórja a pénzét azt a legkevésbé ez érdekli...
hovatovább melyik a jobb hozzáállás: stresszeled magad holmi százalékokon vagy egyszerűen csak örülsz ha épp bejött? :)
 

DeletedUser

Guest
jól látod, még a 9k is kicsi minta, majd milliós tételnél visszatérhetünk rá :)
egyébként mi értelme lenne csalni százalékokon? több gyémántot vennének miatta? ugyan, aki szórja a pénzét azt a legkevésbé ez érdekli...
hovatovább melyik a jobb hozzáállás: stresszeled magad holmi százalékokon vagy egyszerűen csak örülsz ha épp bejött? :)

Nem a csalás a lényeg, bár nem nagy dolog megcsinálni, és miért ne lenne értelme, ha pénzt hoz? Ugye nem gondolod, hogy ez a cég valami jótékonysági szervezet, vagy, hogy ne lenne teljesen általános, hogy egy multi (vagy bármilyen cég) bármit megtesz a profit érdekében, főleg, ha félig ingyenes játékként gyakorlatilag senki nem is igazán ellenőrzi, hogy trükközik-e, nincs olyan szigorú felügyelet, mint mondjuk egy szerencsejátéknál, vagy gyakorlatilag bármilyen fizetős szolgáltatás esetén, még, ha elvben bizony abba a kategóriába is kellene sorolni, hiszen van fizetős része, kínálnak fizetős szolgáltatást... Itt csak halkan megjegyzem, épp az ilyen játékok, és ezek mikrotranzakciói miatt voltak balhék nem is oly rég, mivel az emberek csak kapták a hatalmas számlákat, miután ingyenesnek mondott játékokban szinte tudatlanul vették az extrákat, sok esetben a gyerekeik játszottak az eszközökön, akiket kvázi szándékosan vezettek meg, így profitot generálva. Nyugodtan keress rá a témára, ha nem hallottál, olvastál róla, éppen játékok voltak érintettek, ill. most is azok.

Azonban hibázni is lehet, még, ha a csalást nem is feltételezzük, a hibákat meg ki kell(ene) javítani, már ha bizonyítható, hogy vannak. Érted? Ezzel, hogy áttértek a százalékos esélyekre, megszabadultak egy csomó munkától, amit az ezekkel járó esetleges hibák kijavítása okozna. Csak, hogy értsd, hogy volt már ilyen. Anno bevezették a bárkát, 2015 telén. 60. szintig ugyebár köztudottan 1%-ot emelkedik szintenként, ott eléri a 80%-ot. Beni barátom a világon a 3 legjobb építő közt volt akkor, egyik volt aki elérte a 60. szintet extrém gyorsan (folyamatosan néztük forge-db-n a szervereket, ő nagyon pörgött ezen akkor). Akkor ő ott megállt, mivel a bárka azt írta, hogy a 61. szinten is kerek 80% a bónusz. Én ezt a saját szememmel láttam megnyitva a nevezetesét, emlékszem is, hogy nem húzta tovább. Hibás volt a kiírás. Nem volt nagy visszhangja, mivel alig volt valaki, aki abban a tempóban elérte ezt a szintet. Önkéntesen pakolásztak nála, így lépett a bárkája gyakorlatilag véletlenül, majd a 61. szinten már adott szintre helyesen is írta a 80,5%-ot, és annyit is adott bónuszként tényleg. A következő szintre továbbra is hibásan jelezte a százalékot, nem mutatta, hogy növekedni fog, azonban a valóságban mégis szintről szintre nőtt. Az ET-nél ugyanez a hiba, csak fordítva, a kiírás változik, a százalék nem, kb. a 44-46. szinttől (ott van valahol ugyanis először, hogy két szint közt nem változik a százalék, és valószínűleg elcsesztek valamit, és utána már egyáltalán nem nő, csak a kiírása, egész véletlenül épp ott van ez a 28-29% körüli értéke, erre utal az is, hogy a 25-ös templomokkal gyakorlatilag semmi baj 4 másik világban, bőven közelebb vannak a kiírt értékhez). Viszont mivel ez nem bizonyítható, mint anno a bárkánál, így nem is kell vele foglalkoznia a cégnek, jössz Te (meg 20 másik ember), és helyettük érvelsz amellett, hogy nincs itt semmi látnivaló, csak nem elég a minta, persze ezt bizonyítani nem tudod, ahogy más sem az ellenkezőjét.
Azt azért még hozzátenném, hogy nem csak 4 másik világban van 1%-on belül az össz. ereklyék mennyisége, hanem Arvahallon is tökéletesen 1%-on belül van az ereklyék típusonkénti eloszlása.
Szám szerint 70-es ET-vel 140 hét alatt:
Kapott gyakori ereklye százaléka 52,87%, ET 53,44%-ot ígér.
Kapott ritka ereklye százaléka 29,62%, ET 29,97%-ot ígér.
Kapott nagyon ritka ereklye százaléka 17,51%, ET 16,59%-ot ígér.
Milyen érdekes, a 25-ös templommal 4 világban nincs semmi baj az össz. ereklyék számát érintően (típusokkal sincs), és nincs semmi hiba a 70-es ET-nél sem a típusok eloszlásában. Ezeknek érdekes módon nem kicsi a minta, egészen tökéletesen hozzák a kiírt százalékot. Valami megmagyarázhatatlan csoda folytán egyedül ott nem elég a minta a helyes statisztikához, ahol korábban már előfordul, hogy szintek közt nem változik a százalék, éppen azon szinteken, ahol az a százalék, amennyivel adja jelenleg. Igazán logikusan hangzik, hogy minden máshoz teljesen OK a kilencezres minta, ehhez nem, még véletlenül sem elképzelhető, hogy megismételtek egy korábban már elkövetett hibát, és nem azt írja, amivel működik, hanem megreked ott, ahol először szándékosan nem növekszik, igaz elvben csak egy szint erejéig. :D
A milliós tétel meg évszázadok alatt sem jön össze, évi 52 héttel és 64 állomással, kissé nevetséges így ezzel érvelni, és nagyon szépen alátámasztja az elgondolásom, arról, hogy mi is a motiváció az efféle rendszerre térés közt fix számok/értékek helyett, sosem lesz elegendő a minta, ergo nem kell panaszokkal foglalkozni. Csak ismételni tudom, briliáns húzás, és még megválaszolniuk sem kell személyesen a panaszokat, a lesöprésük sem nekik fáradság, hiszen vannak önkénteseik, akik megmagyarázzák helyettük. :D Fejlesztő vagyok, de ez a beképzeltség igen távol áll tőlem, miszerint ilyen véletlen egybeesések sorozata esélyesebb, mint az, hogy hibázzon egy fejlesztő, mégis akadnak akik könnyebben el tudják képzelni, csak mert van rá némi esély. Az emberi hibára sokkal nagyobb esély van, mint a hihetetlenül szélsőséges eredményekre egy ekkora mintánál, ami minden másban tökéletes eredményeket produkál.
De az ET még hagyján, hisz itt maximum nem kapsz valamit, mondhatod, hogy örülj, ha kapsz, nem vesztettél semmit, bár sokan ezt azért másként fogják fel, hiszen azért építetted azt a templomot, hogy többet kapj, kevesebbet kevesebb szint építésével is kaphatnál, szóval az FP-t mégis elvették tőled, amit beletettél. Azonban a harc esetén, ami itt a téma más a helyzet. Ott bizony vesztesz, elveszted az adott csatát, ezzel az egységeid, amik száma véges. Elveszted a másik nevezetesed bónuszát, ami korlátozott számú csatában él, lásd kraken, virgo. Sőt, elveszted az időd is, amit arra a csatára szántál, hisz játszhatod még egyszer, ugyanazt. Meg még egyszer, ha a következőben sem lesz szerencséd a 20%-os AR célzással, és véletlenül neked egyszer adja 30-ból, az ellenségnek meg 10-szer 10-ből. Itt már nem az van, hogy nem kaptál valamit, hanem elvettek tőled valamit, ami már a tied volt, akár csalással, akár hiba miatt, édesmindegy a végeredmény szempontjából, maximum enyhítő körülmény, hogy nem szándékosan akartak ártani neked, csak rosszul végezték a munkájuk...

Arról meg kár vitázni, hogy érdekel-e valakit, ha átverik, vagy hibázik az akitől szolgáltatást vesz igénybe, mert zavar sokakat, ezt elhiheted, azért panaszkodnak. Biztos vagyok benne, hogy Te sem csak lakhatásra és élelmiszerre költesz, van más ember szerint fölöslegesnek titulálható kiadás az életedben. Így pedig képmutatás a kijelentésed, egyéni vélemény-döntés csupán, hogy te nem áldoznál egy ilyen játékra, és semmiképpen sincs alapod megmondani másnak, hogy mi zavarhatja, mit tehet szóvá, ahelyett, hogy örülne a barma, hogy bármit is kap a pénzéért. Nem mindenki költ számolatlanul. Külföldön is sokszor az a panasz, épp most is a téli eventtel kapcsolatban, hogy a rénszarvas ajánlat épp többe kerül, mint egy bizonyos gyémánt csomag. Nem az a baja sokaknak, hogy fizetni kell (bár érthetetlen módon azért is sokan sírnak, pedig vevők nélkül nem lenne játék, amivel ők ingyen játszhatnak, de ez másik kérdés), hanem, hogy nagyobb csomagot kell venni., netán kettőt a kisebből. Sokan hajlandók erre pénzt áldozni, miért is volna nagy dolog akár havi 2-3ezer Ft??? Mert számodra nem éri meg, és Te nem költesz rá? És az aki ezt a kemény 2-3 ezret rákölti, szerinted nem azért költi, hogy azt kapja amiért fizet, nem érdekli, ha átverik? Nem csak azokkal kell foglalkozni, akik százezreket vernek el rendre, őket lehetséges, hogy nem érdekli az ilyesmi, de ők vannak kevesebben a vásárlók közül... Nem értem, hogy attól, hogy valaki egy játékra költ, mint hobby, miért kellene rá úgy tekinteni, mint valami idiótára, aki az ablakon szórja ki a pénzt? Minden pénzbe kerül, kinek mi az amire áldoz, ami szórakoztatja, ez a játék sem rosszabb, mint dohányárura, italra, szerencsejátékra, vagy bármi másra, teszem azt egy konzolra költeni (bár az is játék). Az, hogy szerinted aki erre "szórja a pénzt" nem törődik azzal, hogy valami nem jó, az gyakorlatilag ugyanaz, mintha szerinted valakit nem érdekelne, hogy 3 gomb nem működik a PS4 kontrollerén, szórja a pénzt egy hülye konzolra, mit számít ha hibás, vagy valójában a dobozban egy első generációs XBOX volt, nem PS4... Örüljön, hogy volt a dobozban valami, a bolond szórja a pénzt egy játékra, nem érdekli, ha átverik, vagy hibás, nem? :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24512

Guest
kis mintánál torzak az adatok... simán előfordulhat, hogy fej-írás pénzfeldobásnál is 20x egymás után fej lesz...
itt ráadásul minden egységnél külön-külön van valószínűség...
azaz 1 8 főből álló támadó egység minden egységénél 20% az, hogy bejön, így simán elképzelhető, hogy akár 2-3 egység is beviszi a találatot...
"simán előfordulhat, hogy fej-írás pénzfeldobásnál is 20x egymás után fej lesz..." nem ez igazából lehetetlen. Nem fejtem ki részletesen, de ezek a "valószínüségek" csak a matematikusok fejében léteznek. Kedvenc példám: Matematikailag van arra esély, hogy az össsze oxigénmolekula átmegy a szoba a egyik sarkába és te a szoba másik sarkában megfulladsz, de gyakorlatban ez lehetetlen, mert van egy csomó fizikai törvény ami ezt megakadályozza. (hála Istennek ;) )
 

DeletedUser24512

Guest
Nekem azért gyanúsak ezek a feltétel nélkül mindenben a hivatalos véleményt támogató "egyének" is... Nem tart semmiből, generálni egy pár accot, hogy leírhassák, minden szép, minden jó és mindenki csak beképzeli ezeket a dolgokat. :)
Tudom én vagyok paranoid, de a paranoia nálam szakmai kötelezettség, nem tudom ki-be kapcsolgatni. ;)
 

DeletedUser24512

Guest
Ja amúgy kaptam választ, gyanúsan hamar, szerintem ez már benne van az autómata válaszadó rendszerben annyian kérdezték: :)

Valószínüség mindenre van, és az ellenkezőjére is... ;)


Kedves Jötün!

Felhívom a figyelmedet, hogy a supporttal folytatott levelezésedet, a support előzetes engedélye nélkül NEM teheted közzé.
Erről bővebben a fórum szabályzatában olvashatsz.

Sedar
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26307

Guest
Nagyon komolyan játszotok. Még játék? =)
Én a himivel nyerhető 5 csatát se strigulázom...
 

DeletedUser

Guest
Nagyon komolyan játszotok. Még játék? =)
Én a himivel nyerhető 5 csatát se strigulázom...

Miért ne lenne játék? Én szeretem a statisztikákat, nem csak itt. Sportőrült vagyok, munka közben is meccs megy, van, hogy a TV-n és a második monitoron is egyszerre. Órákat tudok eltölteni statok böngészésével, saját összehasonlítások készítésével, ha valamiről nem találok konkrétan meglévő összevetést egyes játékosokról, csapatokról. Itt is, ha csinálod a CE-t, mégis mibe kerül egy előre egyszer 10 perc alatt összedobott táblázatba beírni egy számot az adott ereklye oszlopába? Semmibe, de érdekes információkhoz jut az ember. Szabadúszó vagyok, akkor és annyit dolgozom amennyit jólesik, nem cseszem el az életem azzal, hogy bejárok egy munkahelyre, ami legideálisabb esetben is oda-vissza napi 1-2 óra az embernek. 13 év éjszakai élet után meg különösebben a szociális életre sem vágyik az ember, inkább a csendre, nyugalomra, és ilyesmivel üti el az idejét, mint ez, vagy épp sport.
 

DeletedUser24512

Guest
Ja amúgy kaptam választ, gyanúsan hamar, szerintem ez már benne van az autómata válaszadó rendszerben annyian kérdezték: :)

Valószínüség mindenre van, és az ellenkezőjére is... ;)


Kedves Jötün!

Felhívom a figyelmedet, hogy a supporttal folytatott levelezésedet, a support előzetes engedélye nélkül NEM teheted közzé.
Erről bővebben a fórum szabályzatában olvashatsz.

Sedar
Mivaaaaaa???? Most ez komoly?
Mi csónyát vagy személyest vagy bármit írtam/ írt a support? Ez meg amúgy közérdekű, és illik leírnom a választ, szerintem, de engem udvariasnak neveltek ;)
 

DeletedUser24512

Guest
Ja amúgy kaptam választ, gyanúsan hamar, szerintem ez már benne van az autómata válaszadó rendszerben annyian kérdezték: :)

Valószínüség mindenre van, és az ellenkezőjére is... ;)


Kedves Jötün!

Felhívom a figyelmedet, hogy a supporttal folytatott levelezésedet, a support előzetes engedélye nélkül NEM teheted közzé.
Erről bővebben a fórum szabályzatában olvashatsz.

Sedar
Meg amúgy kinek van ideje/kedve szabályzatokat olvasgatni? Ja és ha már ebben ilyen következetesek vagyok, akkor esetleg lehetne a 20% is 20... nem 40 v. 50... benne van a szabályzatban ;)
 

DeletedUser24512

Guest
Legutóbbi csata 6 lövésből 6x AR célzás a gépi ellenfének, nekem egyszer sem... Mert valószínúség, nem szándékos nerfelés ugye?
Kérlek fejezzétek be a hazudozást a valószínüségekről és vegyétek ki a játékból ezt az Ar-célzás ökörséget!
Ez szimplán időhúzás, ami az én drága időmet viszi!
 
Fent