aktivitás jelző

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A céhen belül látható, hogy ki mennyire aktív. Viszont ezt jó lenne kicsit bővíteni. Az jó, hogy ha két napig nem lép be a játékos azt sárgával jelöli, de utána már csak a piros jön, ami több mint egy hetet ír. Ezt nem lehetne kicsit árnyaltabbá tenni?
Mondjuk kék a 2nap, sárga az 5nap, piros az egy hét inaktivitás. Így jobban le lehetne szűrni, hogy ki mennyire nem tud a játékkal foglalkozni.
Illetve az is jó lenne, ha lehetne látni, hogy ki mikor van online.
 

Csatolmányok

  • piros.jpg
    piros.jpg
    5,3 KB · Megtekintések: 20
  • sárga.jpg
    sárga.jpg
    6,4 KB · Megtekintések: 20

Xantos Philus

Aktív tag
A céhen belül látható, hogy ki mennyire aktív. Viszont ezt jó lenne kicsit bővíteni. Az jó, hogy ha két napig nem lép be a játékos azt sárgával jelöli, de utána már csak a piros jön, ami több mint egy hetet ír. Ezt nem lehetne kicsit árnyaltabbá tenni?
Mondjuk kék a 2nap, sárga az 5nap, piros az egy hét inaktivitás. Így jobban le lehetne szűrni, hogy ki mennyire nem tud a játékkal foglalkozni.
Illetve az is jó lenne, ha lehetne látni, hogy ki mikor van online.
Illetve jó lenne ha látni lehetne a mobil verzión is.
 

DeletedUser26112

Guest
Úgy látom nem nagyon foglalkoznak a javaslattal. Tudom, nyár van pihenés, nyaralás etc. Pedig szerintem is jó lenne ezt a területet fejleszteni. Sőt az lenne jó, ha céhen belül látható lenne, hogy ki van online!!!!
 

Janubisz

Új tag
Én annak is örülnék ha a barátokat is lehetne látni milyen aktívak.Így aki ínaktív azt ki lehetne szűrni.
 

helen

Nagyon aktív tag
A jelenlét jelzésének bevezetése akkor lenne korrekt, ha választható opció lenne hogy akarom-e hogy lássák ha épp online vagyok, és ha külön kezelné a céhes és a baráti-kör jelzését. Ha valaki akar valamit akkor ír, és ha épp online vagyok és ráérek, válaszolok rá.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A jelenlét jelzésének bevezetése akkor lenne korrekt, ha választható opció lenne hogy akarom-e hogy lássák ha épp online vagyok, és ha külön kezelné a céhes és a baráti-kör jelzését. Ha valaki akar valamit akkor ír, és ha épp online vagyok és ráérek, válaszolok rá.

Értem a gondolatmeneted, de sajnos az a tapasztalat, hogy nem mindenki ír, akinek van ideje. De ettől még csinálja azt amit kell, néha korábban, néha feleslegesen. Így nehéz megszervezni a dolgokat.
Ezért is lenne jobb, ha látnánk, hogy ki mikor van online.
De az alapötletnek ez csak egy kiegészítése. :)
 

Ötzi

Aktív tag
... Így nehéz megszervezni a dolgokat.
Ezért is lenne jobb, ha látnánk, hogy ki mikor van online.

Te vagy a barátom! :) Tudom, hogy már lerágott csont, én már 5 éve kérem ezt. Most, hogy a csatatéren valóban szervezni kell a társaságot, nagyon jó lenne, ha legalább CÉHEN BELÜL valami jelzéssel lehetne látni, hogy ki van online. (A CE-t és a GvG-t már meg sem említem.)
 

helen

Nagyon aktív tag
Te vagy a barátom! :) Tudom, hogy már lerágott csont, én már 5 éve kérem ezt. Most, hogy a csatatéren valóban szervezni kell a társaságot, nagyon jó lenne, ha legalább CÉHEN BELÜL valami jelzéssel lehetne látni, hogy ki van online. (A CE-t és a GvG-t már meg sem említem.)
Ilyesmi miatt írtam azt hogy ha lenne a láthatóság, akkor úgy lenne jó ha külön lenne kezelve a céhes és a baráti, meg hogy választható lenne hogy akarom-e hogy lássanak, vagy nem. Vagy legalábbis a barátok felé választható lenne hogy akarom-e hogy lássák az aktivitást. Személy szerint a céhet engedném, a barátit meg nem, s a céhem tagjait kérném hogy állítsák be a céhes láthatóságot. Csatatér szervezésében tényleg sokat segítene ha láthatnák egymást a céhtagok, vagy minimum a céh vezetői. Baráti lista felé viszont nem tartom életbevágóan fontosnak a láthatóságot.
 

Ötzi

Aktív tag
Céhen belül lenne fontos, ha belép a játékba, legyen látható, ne is tudjanak állítgatni semmit. Látható és kész. A baráti lényegtelen. A csatatéren és a GVG-ben egy dologra nincs idő: a levél irkálásra.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Ha nem írsz levelet, nem mindegy, hogy mely céhtagok látják, hogy épp nem írsz? :)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ha nem írsz levelet, nem mindegy, hogy mely céhtagok látják, hogy épp nem írsz? :)
Az a rész arra vonatkozott, hogy aki online van az reagál. De a tapasztalat azt mutatja, hogy ez nem feltétlen van így.


mennyivel vagy vajh' előrébb ha látod hogy 20-an épp jelen vannak, ha abból a 20-ből 1 megy csatázni?
Ha ismered a tagjaid, akkor sokkal, mert tisztában vagy nagyjából, hogy kikre lehet számítani függetlenül attól, hogy reagálnak az üzire vagy sem.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Attól, hogy valaki online van még nem jelenti azt, hogy éppen a gép elött is ül. Vagy ha ott is ül, lehet, hogy a böngészőjében épp egy másik lapot néz. Azzal lehet, hogy jobban járnál, ha azt látnád, hogy kik olvasták az üzidet.
De még aki olvassa az üzenetet, az se biztos, hogy akar menni csatázni. Lehet, hogy már épp nincs rá ideje, vagy már elfogyott a katonája/áruja, vagy már olyan magas nála a demoralizáció, hogy ha akarna, akkor se tudna semmit csinálni.
Igazán csak arra számíthatsz, aki pozitívan visszajelez.
Az aktivitás jelző csak annyi infót adna, hogy aki éppen nem aktív, az biztos, hogy nem is fog csatázni. (Hacsak nem lép be közben.)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Attól, hogy valaki online van még nem jelenti azt, hogy éppen a gép elött is ül. Vagy ha ott is ül, lehet, hogy a böngészőjében épp egy másik lapot néz. Azzal lehet, hogy jobban járnál, ha azt látnád, hogy kik olvasták az üzidet.
De még aki olvassa az üzenetet, az se biztos, hogy akar menni csatázni. Lehet, hogy már épp nincs rá ideje, vagy már elfogyott a katonája/áruja, vagy már olyan magas nála a demoralizáció, hogy ha akarna, akkor se tudna semmit csinálni.
Igazán csak arra számíthatsz, aki pozitívan visszajelez.
Az aktivitás jelző csak annyi infót adna, hogy aki éppen nem aktív, az biztos, hogy nem is fog csatázni. (Hacsak nem lép be közben.)

Az én javaslatom nem az online jelzésre vonatkozott. De nyilván annak is megvan az előnye. De abban igazad van, hogy az sem garancia semmire.
Ha az eredeti javaslatomat nézed, azt viszont tartom. 2 nap után sárga, majd 8 nap után piros. Ez nagyon sok idő, ezt mindenképp érdemes lenne árnyaltabbá tenni.
 

DeletedUser

Guest
Senkinek semmi köze hozzá, hogy a másik mikor van online. Elég egyértelműen látszik, ha motivál, FP-t pakol valahol, csatázik bárhol, ergo nő a csataszáma a ranglistán, vagy csinál bármit, amivel nő épp a pontszáma, ami csak akkor nem köthető épp online jelenléthez, ha más lépteti a nevezetesét. Bőven elég jelzés, nem igazán látom, hogy miért is kéne kolompot akasztani a játékosokra.
Ráadásul Lorant96-nak igaza van, attól, hogy valaki be van jelentkezve, koránt sem biztos, hogy épp játszik is, nem kér kenyeret a háttérben megnyitva a játék, szóval ilyen formán még értelmetlen is.
Aki ennyire tudni akarja, és maga hajlandó tudatni másokkal (én tuti nem lennék az), az vezesse be a céhében, hogy belépéskor a tagság kiírja a profiljára, hogy fent van, és törölje, ha kilép... Macerás? Lehet. Megoldás? Az. Ismétlem, senkinek semmi köze hozzá, hogy mikor vagyok online, ha nagyon akarja úgyis látja, amikor épp csinálok valamit, ez bőven elég Ezt már a csatatérnél is írtam, én mindig tudom más céhből ki támad, csak ránézek a céh profilra, a tagok pontjára, majd amikor újabb csata volt megint, és máris egyértelmű, hogy ki ütött.
 

Ötzi

Aktív tag
Ha nem írsz levelet, nem mindegy, hogy mely céhtagok látják, hogy épp nem írsz? :)
Humoros vagy. :D Azonban ellent kell, hogy mondjak, de igen, látják a levelet, írok reggel 6-kor és 8-10 óra múlva (amikor a levél tárgya már rég aktualitását vesztette) válaszolnak is rá. Fordítva is ez a helyzet, ha nekem írnak, én sem tudok rögtön válaszolni rá, ha nem vagyok gépnél csak pár óra múlva. Senkiről nem feltételezem, hogy a nap 24 órájából 24-et a gép előtt ül, mint ahogyan én sem ülök ott egész nap. A láthatóság hiányában kénytelenek voltunk a facebookra telepíteni a céhet, hogy amennyiben szükséges, rögtön elérjük a céhtagjainkat. Sorolhatnék egy csomó online játékot, ahol ez működik, a FOE-n itt valamiért titok övezi és ellenállás. A TeamSpeak is levételre került a főoldalról már elég régóta, annak ellenére, hogy használtuk nap mint nap, sőt, még más céhekkel is tudtunk online megbeszélést tartani. Whiskey-snek könnyű, mert hozzánk képest friss még a céhe, a miénk 2012-től működik, ismerem a céhtagokat, ezért sikerült összehozni a facebookon a csapatot. Nem értem továbbra sem, hogy a céhen belüli láthatóságban mi lenne a titok?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Guest
Humoros vagy. :D Azonban ellent kell, hogy mondjak, de igen, látják a levelet, írok reggel 6-kor és 8-10 óra múlva (amikor a levél tárgya már rég aktualitását vesztette) válaszolnak is rá. Fordítva is ez a helyzet, ha nekem írnak, én sem tudok rögtön válaszolni rá, ha nem vagyok gépnél csak pár óra múlva. Senkiről nem feltételezem, hogy a nap 24 órájából 24-et a gép előtt ül, mint ahogyan én sem ülök ott egész nap. A láthatóság hiányában kénytelenek voltunk a facebookra telepíteni a céhet, hogy amennyiben szükséges, rögtön elérjük a céhtagjainkat. Sorolhatnék egy csomó online játékot, ahol ez működik, a FOE-n itt valamiért titok övezi és ellenállás. A TeamSpeak is levételre került a főoldalról már elég régóta, annak ellenére, hogy használtuk nap mint nap, sőt, még más céhekkel is tudtunk online megbeszélést tartani. Whiskey-snek könnyű, mert hozzánk képest friss még a céhe, a miénk 2012-től működik, ismerem a céhtagokat, ezért sikerült összehozni a facebookon a csapatot. Nem értem továbbra sem, hogy a céhen belüli láthatóságban mi lenne a titok?

Szerk.
Az én céhem két éves, és egy tagú, szóval engem nem látna más akkor sem, ha ez működne. Most. A véleményemnek ugyanakkor ehhez semmi köze.
Ahogy példáid is mutatják, most is megoldja, aki akarja. Én nem akarom, nekem a privát szféra fontos. Most is látható mikor támogattam valakit, mikor ültem be fogadóba, látható, ha pakolok, látható, ha épp csatázok, nő a pontszámom. Ez utóbbiak is mind lehetnének akár óránként vagy naponta frissülő adatok is. Senkinek semmi köze hozzá, hol vagyok és mit csinálok épp, én ezt az elvet követem a mindennapokban is, semmit nem osztok meg közösségi médiában sem, egy árva képem sincs fent, sőt, nem is a rendes nevemen vagyok ott sem regisztrálva. Mindenhol kikapcsolható a státusz jelzés, pont azért, mert nem mindenki szereti, ha nyilvános a státusza. Messengeren, WhatsApp-on stb. letiltható az állapot megjelenítése. Ha itt is az lenne, OK, legyen. Csak úgy semmit nem ér, hisz Ti pont azt akarjátok, hogy mindenkit láthassatok engedélye és akarata ellenére is. Szerintem ez nem OK, mindenkinek joga van eldönteni, hogy akarja-e, hogy lássák a jelenlétét.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Azért egy közösségi médiát összehasonlítani egy játékkal egy kicsit meredek. Attól, hogy látjuk ki van online mid sérül? Nem tudjuk, hol laksz, nem tudjuk a neved, semmit nem tudunk rólad, csak azt, hogy épp online vagy. Azért ez nem egy olyan rengető dolog és továbbra igaz, hogy bizonyos dolgok egyszerűbbek lennének általa.
 

DeletedUser

Guest
Azért egy közösségi médiát összehasonlítani egy játékkal egy kicsit meredek. Attól, hogy látjuk ki van online mid sérül? Nem tudjuk, hol laksz, nem tudjuk a neved, semmit nem tudunk rólad, csak azt, hogy épp online vagy. Azért ez nem egy olyan rengető dolog és továbbra igaz, hogy bizonyos dolgok egyszerűbbek lennének általa.

A játékosok feléről tudható kicsoda, hiszen éppen a közösségi médiában szól hozzá a játékkal kapcsolatban bármihez. Sokszor a játékbeli azonosító csatolásával. Az ember ismerősei is tudják esetleg, hogy játszik, akár kollégái, főnöke. Kellemetlen, ha munkaidőben világít az online aktivitás jelző. :D Nem magamról beszélek, én magamnak dolgozom, egyedül, itthonról, azt se viszem túlzásba, és mint mondtam, nem használom a közösségi médiát, sosem adnám ki magam (vagyis az ottani azonosítóm, hisz nem a rendes nevem az sem) pár ingyen gyémántért. De sokan megteszik. Egyszerűen valakinek a megkérdezése, beleegyezése nélkül nem OK kitenni az ablakba a tevékenységét, ennyi.

Még egy (akár tiltott) törlés alatt lévő accountról sem adnak ki információt (ezt nem helyeslem), nem jelzik ki, hogy törölni fogják ekkor és ekkor, pedig más FIZETŐ játékosokat komoly kár érhet ilyenkor.
(Egy ilyen eseten vesztem össze anno a supporttal, és azóta nem vagyok hajlandó pénzt adni egy olyan cégnek, amely mosolyogva hagyja, hogy engem megkárosítsanak ott, ahol ő szabja a feltételeket, módjában lenne ugye értesíteni róla pl., hogy kár fog érni, ha nem cselekszem, egy sima státusz megjelöléssel az érintett fiókon. A legszebb, hogy konkrétan az után is tudsz pakolni nevezetesbe, hogy valakit tiltottak mondjuk, és már kérvényezte is az account komplett törlését! De le sem zárják az accountot, ki sem írják a státuszt, hogy legalább olyankor már ne érhesse extra kár a többi játékost. Ez végképp a felháborító kategória. És míg 50 gyémánt egy FP, addig én itt ne bukjak önhibámon kívül több ezret, amikor a cég tudja, hogy bukni fogok, csak nem méltóztatik velem megosztani ezt az igen fontos információt, sem meggátolni nem igyekszik, hogy még növeljem is a veszteségemet mielőtt ők végrehajtják a törlést. Azt hiszem jogos elvárás lenne, hogy megtegyen mindent azért, hogy a vevőjét ne érje kár. Az FP-t meg ők árazzák be, szóval kár felhozni, hogy ingyen is kapsz, bárki veheti gyémántért is, és ugyanúgy elveszti. Megjegyzem, könnyen lehetne beleegyezést kérni a törlés megerősítésekor egy szép kis checkbox formájában akár, hogy engedélyezi-e valaki, hogy kikerüljön a fiókjára, hogy "Törlés alatt!" Szóval beleegyezés is könnyedén szerezhető, aminek hiánya érv lehet amellett. hogy nem osztanak meg privát információt a játékosról. De ezzel sem törődnek.)

A rendszer olyan, amilyen, az pedig alapvető, hogy aktív játékosról sem adnak ki a beleegyezése nélkül információt, mondjuk online státuszáról, ami szerintem sokkal érzékenyebb információ is ráadásul (persze nem egy idegennek, de semmi nem zárja ki, hogy valós ismerős is látja), mint az, hogy megszűnik az account... Amúgy itt a fórumon is kikapcsolható, hogy mások lássák a státuszod, szóval játék ide, játék oda, nem igazi név ide, nem igazi név oda, ezt az elvet követik alapvetően, ami alapjaiban helyes.
Az aktivitást jelzik céhen belül, de csak nagy vonalakban, ha X ideje távol van valaki, és ez így OK. Beleegyezést igénylő megoldás meg a Ti szemszögetekből értelmetlen ebben a kérdésben, ezt meg nem tudom eléggé hangsúlyozni, így az egész témakör értelmetlen.
 
Fent