2 korral modernabb védők

Kukac

Tag
Érdekes, nekem ritka kivételnek számít, hogy ne tudjam 4 körből kihozni a nyerő kombinációt.
Nem szerencse kérdése, hanem logikus gondolkodás kérdése.
Való igaz, néha beüt egy-egy olyan is amikor nem lehet még 7-8 körből sem kihozni. Na ez már szerencse kérdése. De ilyen két CE, 128 kapujából ha egyszer esik meg.
 

DeletedUser

Guest
Érdekes, nekem ritka kivételnek számít, hogy ne tudjam 4 körből kihozni a nyerő kombinációt.
Nem szerencse kérdése, hanem logikus gondolkodás kérdése.
Való igaz, néha beüt egy-egy olyan is amikor nem lehet még 7-8 körből sem kihozni. Na ez már szerencse kérdése. De ilyen két CE, 128 kapujából ha egyszer esik meg.

Belemehetnék mélyebben, akár a matekba, de fölösleges volna...
Biztos vagyok benne, hogy nem egyezkedsz 64 állomást hetente egy világban. Az meg, hogy össz. annyi állomást csinálsz teljesen lényegtelen. Azt kell nézni, hogy abból amennyit egyezkedsz hánynál s mennyiszer vesztesz. Én 5 világban 320 állomást csinálok a CE-n hetente, A-n nem egyezkedem, sosem vesztek, most mondjam, hogy idióta aki akár egyszer is veszít? Költői a kérdés... 4 világban viszont részben egyezkedéssel megyek (korábban 3 világban bizony én konkrétan mind a 64-et egyezkedtem, míg nem volt ET-m, ha megnézed B-C-D világok közül bárhol a városom, megérted miért, ha nem, szívesen elmagyarázom, mindhárom város teljesen ugyanolyan). Ez bőven 100 fölötti tárgyalt állomás hetente (most), ráadásul, még, ha Te egyezkednéd is a 64-et, abból lenne ahol 2-3-4 féle termékből kell csak válassz, nem is kevés, ami akár 3, de 4 körrel 100% győzelem, míg én csak olyannál tárgyalok, ahol minimum 6 féléből kell megoldani. Ehhez jön hozzá 5 világban a napi kihívás igen rendszeresen beadott egyezkedése, eventek feladatai, és A-n a japán település napi 3 kereskedése (ha nem csinálod a települést, akkor kapásból csak ez a heti 21 tárgyalás simán lehet több, mint amit összesen a CE-n tárgyalsz, és min. 5 féléből kell ugye megoldani, soknál 6, viszont csak 3 kör fixen, ergo mindenképpen tartalmaz szerencsefaktort).
Az, hogy Téged nem zavar a szerencsefaktor, miközben lehetséges, hogy összesen heti 5 alkalommal nem 100%-ra mész rá, totálisan irreleváns abban a témakörben amiről én beszélek, amikor is én 100+ állomáson nézek szembe e szerencsefaktorral hetente. Akármilyen jó is a logika, biztos lehetsz abban, hogy ilyen mennyiségnél a vesztesek száma átlépi a toleranciaküszöböt ami az elpocsékolt időmennyiségre vonatkozik. Ezért adnék inkább 5-10-szer annyi árut is, csak biztos legyen a végkimenetel, miközben csak gyűlik a termék, és nem tudom/akarom semmire használni, olyan árut úgyis csak építésért kapok amire szükségem is van a farmokon! E-n képes vagyok inkább csatákat lejátszani 4. szint végén vaskorban, ahol így 100%-ra mehetek, mintsem a tárgyalással szórakozni. Sajnos késő középkorban a többi farmon nem megy a harc 29-31db állomáson, közte 4. szint végén sem, bár igaz E-n is kb. 16-szor így is kell egyezkedjek a 64-ből.
Hidegen hagy továbbá, hogy vannak nálam kevésbé szerencsétlen emberek. A lottón is akad aki eléri az 5 találatot, nekem ettől még nem lesz egy kettesem sem míg világ a világ. :D
Az tény, hogy minden esetben amikor 4-nél több féle áru van, akkor van szerencsefaktor is. Jó logikával nyilván mondjuk 5 féle árunál kicsi, de még ott is van. 8-10 féle árunál meg igencsak nagy mértékben befolyásol, ez pedig zavaró, és nagyon üdvös lenne, ha ki lehetne kerülni. A felvetésem az, hogy harccal elérheted a 100%-ot gyémánt nélkül is, ha teszel érte, tárgyalással nem, és ez nem feltétlenül jó. Ezzel pedig nem hiszem, hogy lehetne vitázni.
A minap levélben is értekeztünk erről a témáról páran, és arra jutottunk, hogy a kontinens térképen is van egyezkedés alternatívaként a harcra, nyilván teljesen másféle, azonban ott épp az egyezkedés ami semmilyen kockázatot nem rejt. Míg harcban ugye lehet veszteni is akár, ahogyan CE-n is természetesen, figyelmetlenségből is, ha a bónusz stb. elégséges is, viszont sosem szerencse függvénye, hogy ezt ismét kihangsúlyozzam! Addig az ottani egyezkedés egy kattintás és megvan a szektor, viszont cserébe mérhetetlenül drága (1-1 kor térképe 10ezres nagyságrend termékből). Jópáran vagyunk úgy vele, hogy nem érdekelne az sem, ha mérhetetlenül drága lenne a tárgyalás a CE-n, csak ne kelljen vele szórakozni, szórakozunk épp elég más dologgal, jelesül abból van a mérhetetlenül sok termékünk is pl. Én emellett valamilyen nevezetest vagy kocsmai bónuszt is el tudnék képzelni amivel elérhető a 100%-os nyerési esély.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Kukac

Tag
Hm... ez is érdekes. Ha nekem olyan gondolatom támad egy játéknál, hogy időrabló, akkor abba is hagytam.
Szórakozásból játszom, és időt fordítok rá.

Azzal nem tudok versenyre kelni, hogy évek óta tolod (az időkülönbség nem módosítható) és öt világban (eszembe nem jutna).

Heti 128 esetből kb. két-három héttel ezelőttig 115-120 esetben egyezkedtem. Most már valamivel kevesebbet, az első szintet harcolom. Napit nem figyeltem, a faluban (megjegyzem, a heti 21 nem valós, kezdéskor nincs piac, a végén meg már nem kell a piac) átlagosan ötből egy „sikertelen” és plusz kört kíván.

Az, hogy harccal 100% vagy tárgyalással 100%, választás kérdése. Mint ahogy az is, hogy gyémántért plusz kört, vagy ismét nekiszaladsz (amúgy a gyémánt is egy játékelem, azért van hogy használjam).
 

Vanek ur

Aktív tag
Gondolataim...
Részben igazat adok (az előző hozzászólásomat (a kocsmabeli 'óccó'-sat) csak poénként írtam, úgy látszik nem esett le). Egyrészt pl. a napi feladatoknál van olyan, hogy ha növekszik a nehézség (az áruk száma), akkor emelkedik a próbálkozások száma - de csak itt. A CE-féle megoldásoknál simán be lehetne ezt hozni, hogy alapból legyen bizonyos nehézéség felett +1 próbálkozási lehetőség, és akkor a kocsmai +1 (vagyis 5) próbálkozással már elég jó esély van nyerni. Ugyanakkor a CE-ben pont az a kihívás, hogy ne legyen túl egyszerű, hogy kelljen gondolkodni is kicsit (és szerintem nem volt benne a terveik, gondolataik között, hogy 1 világon játszol, és a többi elérhetőn meg farmokat viszel, és mindegyiken CE-zel). Mert ha annyi próbálkozásod lenne, amennyi fajta anyagot kérnek, akkor semmi kihívás nem lenne benne (brute-force módszerrel minden megcsinálható simán, egyszerűen). Vagy ha úgy vagy vele, akkor pedig gyémánt nélkül is teljesíthető, ha sokszor mész neki, és a harmadik (vagy negyedik) próbálkozás után nem próbálkozol tovább gyémánttal, hanem feladod; és újra nekifutsz. Igaz, akkor már jelentősen több nyersanyagot veszthetsz, lassabban haladhatsz előre, de teljesíthető lesz előbb-utóbb.

Persze, ettől még értem azt a gondolatmenetet, hogy ha harccal lehet 100%-osra csinálni (ami azért ott sem egyszerű magasabb szinteken - sőt, a példádban pont azt írod le, hogy azért neked sem sikerül mindenhol), hogy lehessen itt is. Ha a térképen lehet előrejutni, akkor a CE-n is lehessen. De szerintem ezen nem fognak változtatni, mert így kihívás a kihívás. Még kérdés, hogy a nemsokára megérkező csatatéren majd hogy lesz megoldva a dolog; de lehet, hogy ott majd könnyebb lesz az egyezkedéses megoldás.
 

DeletedUser

Guest
Hm... ez is érdekes. Ha nekem olyan gondolatom támad egy játéknál, hogy időrabló, akkor abba is hagytam.
Szórakozásból játszom, és időt fordítok rá.

Azzal nem tudok versenyre kelni, hogy évek óta tolod (az időkülönbség nem módosítható) és öt világban (eszembe nem jutna).

Egyrészt csak egy világban játszom, A-n, a többi csak farm. Beszedés napi 5-10 perc, fogadók körbejárásával együtt össz. Eventek sem extra erőfeszítés, percekben mérhető.
CE heti egy óra, ami jelentős részben a sok vesztes egyezkedésnek köszönhető. Ami megy csatával az 90%-ban teljesen automatán megy még a farmokon is.

Másrészt nem a játék unalmas, csak az egyezkedés (rengeteg mindenről statisztikát vezetek, sok mindent alaposan megtervezek, szóval szívesen szánok időt sok mindenre ami a játékkal kapcsolatos, az egyezkedés nem tartozik ide). Lehet mondani, hogy "nehéz", de ez nem igaz. A harmadik alkalomra az embernek van egy bevett szisztémája, csukott szemmel is végigkattintja addig a pontig, míg el nem ér a szerencsefaktorig.
Most soroljak példákat? :D
Sokszor elsőre eltalálok 4 féle árut megfelelő helyen. Marad 7-9 lehetőség egy helyre. Hajrá logika...
Még többször egyszerűen két féle áru marad egy utolsó üres helyre, ez egyáltalán nem elkerülhető logikával 8-10 féle terméknél, csak szerencsével. Na, nekem az ilyen eset 10-ből 9-szer vesztes kimenetel, 50% esélyre. Sajnos nem vagyok jóban a szerencsével. Ezekkel nem tudsz mit kezdeni. Ennyi állomásból nagyon sok ilyen lesz...

Heti 128 esetből kb. két-három héttel ezelőttig 115-120 esetben egyezkedtem. Most már valamivel kevesebbet, az első szintet harcolom. Napit nem figyeltem, a faluban (megjegyzem, a heti 21 nem valós, kezdéskor nincs piac, a végén meg már nem kell a piac) átlagosan ötből egy „sikertelen” és plusz kört kíván.

A japán település nem egy hetes, így nem érdekes, hogy az elején van-e, és nem átlagot írtam. Simán van benne egy hét olyan szakasz amikor minden nap van. Az sem érdekes, hogy Te, hogyan használod, én pl. ma is az utolsó küldetés 4*10 termékéből 3 félét onnan fogok leszedni, tervezek vele, aminek a termelőjét már bontottam, mert elég az áru, azt nem építem meg még egyszer, ha olyat kínáló ajánlat van, nem veszem már le, de nem is törlöm, megmarad az utolsó küldetésre szépen. És még számos helyzetet tudnék mondani, amikor az utolsó percig használom, az a ritkább amikor nem...
Amúgy heti ÁTLAG 15 tárgyalás is sok lenne szerintem, főleg, mivel nem kiváltható harccal, ha már a választást is emlegeted.

5-ből 1 vesztesről beszélsz ugyanakkor. Az 20%. Szerintem tolerálhatatlanul sok. Nincs a világon sport, bajnokság amit meg lehet nyerni, ha ennyiszer vesztesz. És ez, amennyiben japánoktól érkező stat, még csak nem is reális, mivel ott több az 5 féle termékes verzió, aminél jelentősen rosszabbak az esélyek a CE-n a 8-9-10-es állomásoknál, ami már a 2. szint végén is általános. A valós száma a vereségeknek sokkal magasabb arányt fog mutatni.

Az, hogy harccal 100% vagy tárgyalással 100%, választás kérdése. Mint ahogy az is, hogy gyémántért plusz kört, vagy ismét nekiszaladsz (amúgy a gyémánt is egy játékelem, azért van hogy használjam).

Csak részben választás kérdése, sok helyen nincs alternatíva, már annak is örülnék, ha mindenhol lenne! A-n sosem kéne akkor egyezkednem. És a farmokon is simán viszem a harci feladatokat 99%-ban auton napi kihívásoknál, eventeknél is. Nagyon-nagyon ritka az olyan seregösszetétel, ami gondot okoz, az a CE specialitása.
Plusz, ha már bekerült az egyezkedés, mint alternatíva, akkor nem őrültség azt várni, hogy kemény munkával, áldozatokkal el lehessen érni egy olyan szintet ahol 100%-os az esély. Harcnál sem magától jön! A-n 100-as szintű a 4 támadóbónuszt adó nevezetesem, Alcatrazom, Üvegházam, Krakenem, és van egy friss Virgom.
Ezek viszont össz. 223, pontosabban utóbbival már 248 mezőt foglalnak a városban. Elég hülye választás lenne ezt feláldozni a farmokon. 36-41db zsugorított kút fér el ezek helyén (Zeuszom van mindenütt, az hasznos, kicsi). 4 világban ez 144-164db kút veszteség lenne. Viszont jelentősen több terméket áldoznék, az ET-nek sincs második bónusza, a fogadóban is lehetne drága opció. De még egy új nevezetes is beleférne. Ezek csak lehetőséget adnának, amit ki kellene maxolni, akárcsak a harc esetén, hogy ugyanúgy biztos legyen a győzelem.


Mert ha annyi próbálkozásod lenne, amennyi fajta anyagot kérnek, akkor semmi kihívás nem lenne benne (brute-force módszerrel minden megcsinálható simán, egyszerűen). Vagy ha úgy vagy vele, akkor pedig gyémánt nélkül is teljesíthető, ha sokszor mész neki, és a harmadik (vagy negyedik) próbálkozás után nem próbálkozol tovább gyémánttal, hanem feladod; és újra nekifutsz. Igaz, akkor már jelentősen több nyersanyagot veszthetsz, lassabban haladhatsz előre, de teljesíthető lesz előbb-utóbb.

A kihívás az lenne, hogy legyen elég magas nevezetesed, hogy legyen elég köröd, és legyen elég árud! Nem hiszem, hogy sokan tudnának egy 10 körös egyezkedésben minden körben minden áruból hétről-hétre eleget beáldozni, ha az olyan extrém mennyiségeket kérne amiről én beszélek!
Farmokon azért vagyok, hogy gyémántot szerezzek, csak a legritkább esetben költök CE-re, hisz csak azért csinálom, hogy az átlag heti 150 bejöjjön.

Harccal meg A-n sosem vesztek, azt írtam, hogy figyelmetlenségből lehet veszteni, de az nem számít egy ilyen kérdésben, hisz arról van szó mik az esélyek, ha mindent tökéletesen csinálsz. Harcnál akkor 100%, egyezkedésnél meg nagyon nem, talán, ha 60-70.
Én továbbra is úgy vélem, hogy a kihívás nem ez. Egy igazi kihívásnál biztos, hogy lehet nyerni, csak jónak kell lenni. Én nem bánnám azt sem, ha sokkal nehezebb feladatok lennének, és tényleg komolyan kéne izzadni, hogy megoldja őket az ember, de aki elég jó, az elsőre meg tudná csinálni. Jelenleg nem erről van szó. Van egy igencsak egyszerűnek mondható valami, amibe beletettek egy hatalmas szerencsefaktort. És sok gyémánttal lehet biztosra menni. harcnál is lehet gyémánttal is biztosra menni, nem kell se bónusz, se semmi, egy körben simán nyersz kb minden állomást, csak fel kell támasztani, gyógyítani a két kör közt az egységeket... Na erre harcnál az alternatíva, hogy magas bónuszod legyen, jó Üvegházad stbstb. Ugyanez kéne a tárgyalásnál is! Valami amivel hosszú távon kiváltod a most csak gyémánttal vehető extra köröket.

Kieg.:
@Kukac3 kérlek, mesélj, milyen logikával oldod meg a következőt?
http://prntscr.com/p8cvaj
https://prnt.sc/p8cvoe

Ez csupán a 3. szint 8. állomása, "csak" 8 féle áruból kell választani, nem igazán látom, milyen logikai hibát is vétettem az első két körben, aminek köszönhetően csak a szerencsén múlik a sikerem... 2 kör vissza, 3 féle lehetőség, egy helyre. E pillanatban 33% esélyem van, ha elsőre nem találok lesz 50. Az siralmas, amikor egy logikai feladatról beszélünk. Ha 80-90% esély volna rá, hogy nyerhetek, az még talán beleférne, talán elfogadható lenne a szükséges szerencse mértéke, azonban itt szó nincs erről. Az egész egy érme feldobás. A végére úgyis tízszer annyi árum bánja, a sok újra próbával, viszont nyilván a végére be is fejezem, mert a gyémánt reményében rászánom az időt, és árum meg úgyis van, úgysem tud lenullázni. Hagyjuk ki az időm elb*szását, adom a tízszeres árut, tonnányi fogadó ezüsttel, vagy FP-k ezreivel, hogy felhúzzak egy nevezetest, és mindenki boldog... Vagy legyen egy kattintás, és legyen X százalék esély. Most is ugyanaz valójában, csak sokat kell előtte kattintsak egy helyett, ami unalmas.
Elismételve, a harc sem magától könnyű, éppen azért volt az első számú céljaim közt a bónuszom és egyéb harccal kapcsolatos nevezetesek kimaxolása A-n, mert rohadtul nem vagyok hajlandó az amúgy eléggé primitív csatákat lejátszogatni, mindent megtettem érte, hogy mindenütt egy kattintásra menjen még a CE 4. szintjének minden állomásán is. Ugyanezt az áldozatot meghoznám a tárgyalás kapcsán is. Kihívást az egyezkedésben maximum egy nagycsoportos óvodás találhat hosszú távon, mert nincs benne valós. Legyen egy Mensa teszt szintű feladatsor a CE minden héten, szerencsefaktor nélkül, azt elfogadnám, abban lenne kihívás! :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lef------

Nagyon aktív tag
ha úgy nézed, hogy ez egy játék, akkor el kell fogadni, hogy minden játéknak van szerencsefaktora... hol kártyákat húzgálsz, hol dobokockával dobsz... itt ebben a játékban is számtalan dolog random dől el (már amennyire random dolgot lehet generálni) bizonyos súlyozásokkal...

amúgy egy idő után teljesen repetatív és monoton a játék, hiszen szellemi kihívás vagy kreativitás nem nagyon van benne, és ne felejtsük el, hogy a gyártónak és üzemeltetőnek profitot is kell termelnie belőle... ha senki nem venne gyémántot, akkor már régen bezárt volna a bazár, mert nem kevés költséggel ketyeg ez a játék nap mint nap és mint tudjuk MINDIG A HÁZ NYER! :)
 

DeletedUser

Guest
ha úgy nézed, hogy ez egy játék, akkor el kell fogadni, hogy minden játéknak van szerencsefaktora... hol kártyákat húzgálsz, hol dobokockával dobsz... itt ebben a játékban is számtalan dolog random dől el (már amennyire random dolgot lehet generálni) bizonyos súlyozásokkal...

amúgy egy idő után teljesen repetatív és monoton a játék, hiszen szellemi kihívás vagy kreativitás nem nagyon van benne, és ne felejtsük el, hogy a gyártónak és üzemeltetőnek profitot is kell termelnie belőle... ha senki nem venne gyémántot, akkor már régen bezárt volna a bazár, mert nem kevés költséggel ketyeg ez a játék nap mint nap és mint tudjuk MINDIG A HÁZ NYER! :)

Semmi baj a szerencsefaktorral. Írtam is. A szerencsefaktor és az időm elcseszésének kombinációjával van bajom. Legyen kiírva, hogy 100 termék az állomás, 30% esély, kattints egyet, vagy bejött vagy nem. De, hogy szórakozzak vele, majd a végén ugyanaz a szerencsefaktor döntsön, na az idegesít, éppen azért mert monoton, nincs benne kihívás, unalmas.
Többféle megoldással meg tudnék békélni!
1. Legyen mód 100%-os eséllyel indulni az említett eszközök valamelyikével, amikért mind tenni kellene, sokat.
2. Legyen egy kattintás, szerencsére bízva a kimenetelt.
3. Legyen igazi kihívás, valóban nehéz feladat, amihez tényleg ész és logika kell, és maximum minimális pár százaléknyi szerencse.
Csak ezt a mostani rendszert kukázzuk végre, mert évek alatt az ember haja hullik már ki tőle...
 

Vanek ur

Aktív tag
Nekem tetszik. Akkor most mondjam azt, hogy ne kukázzuk? Most akkor elkezdjük számolni, hogy ki szerint kukázzuk, és ki szerint meg ne?
Néha megértem a gondod, és egyet is tudok vele érteni; de az, hogy 5 szerveren CE-zel, és azért akarsz 100%-os kivásárlást, mert a farmokon nem tudod/nem akarod megoldani a harcos CE-t, az -már elnézést, de- legyen a saját gondod. A különböző szervereket nem azért találták ki, hogy gyémántbányázz; és hogy kis befektetéssel CE-t teljesíts (hogy még több gyémántod legyen). Ez a dolog pont olyan cheat, mint a GvG-s egyéb apróságok, amik miatt fel voltatok háborodva korábban. Ha nem vagy hajlandó beleölni az idődet, akkor öld bele a gyémántjaid; ha pedig nem akarod beleölni a gyémántjaid, akkor öld bele az idődet. Erről szól a prémium funkció. De ne legyen már az természetes, hogy gyémántfarmra használt szervereiden könnyítsék a farmolásodat. Szerintem. És bocs, ha most kicsit nyers lennék, mert most estt le a lényeg, ami miatt kampányolsz a módszer ellen.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
kampányolni lehet, de változni - belátható időn belül - nem fog szerintem a rendszer... amit el tudok képzelni, hogy TALÁN bekövetkezik, hogy lesz még egy CE színt valami extrém kihívással, mert már a 4. szint sem kihívás a top 5000-nek (vagy annak aki egy korban ragad évekre) bár kérdés, hogy milyen ajándékot lehetne arra a szintre tenni ami vonzóvá tenné...
 

DeletedUser

Guest
Nekem tetszik. Akkor most mondjam azt, hogy ne kukázzuk? Most akkor elkezdjük számolni, hogy ki szerint kukázzuk, és ki szerint meg ne?
Néha megértem a gondod, és egyet is tudok vele érteni; de az, hogy 5 szerveren CE-zel, és azért akarsz 100%-os kivásárlást, mert a farmokon nem tudod/nem akarod megoldani a harcos CE-t, az -már elnézést, de- legyen a saját gondod. A különböző szervereket nem azért találták ki, hogy gyémántbányázz; és hogy kis befektetéssel CE-t teljesíts (hogy még több gyémántod legyen). Ez a dolog pont olyan cheat, mint a GvG-s egyéb apróságok, amik miatt fel voltatok háborodva korábban. Ha nem vagy hajlandó beleölni az idődet, akkor öld bele a gyémántjaid; ha pedig nem akarod beleölni a gyémántjaid, akkor öld bele az idődet. Erről szól a prémium funkció. De ne legyen már az természetes, hogy gyémántfarmra használt szervereiden könnyítsék a farmolásodat. Szerintem. És bocs, ha most kicsit nyers lennék, mert most estt le a lényeg, ami miatt kampányolsz a módszer ellen.

Az a baj, hogy kiragadod, hogy én farmokon egyezkedem... Sokan nem harcos stílusban játszanak rendes világban sem, sőt akad aki rendesen játszik több világban. Biztosan sokan örülnének egy akár extrém drága, ugyanakkor gyorsabb megoldásnak. Azért is biztos, mert beszéltem is mással is erről, olyannyira, hogy az ötlet, hogy egy kattintás legyen extrém drágán, mint a kontinens térképes egyezkedés nem is az enyém eredetileg, én azt mondtam, hogy az ugye teljesen kockázatmentes, miközben az egyezkedést el lehet cseszni akkor is, ha van annyi köröd amiből elvben 100%, elég a figyelmetlenség (visszateszed ugyanoda az adott terméket, ahol már tudod, hogy nem lehet), ahogy harcnál is (csak tüzért viszel légi egység ellen). E két példa kb egyenértékű "elbambulás" eredménye mondjuk. Ezért is gondolom úgy, hogy a teljesen direkt megoldás kevésbé jó, ugyanakkor szerintem elég melós egy nevezetest felhúzni, ami mondjuk utána 50% eséllyel biztosít akár 10 kört is. Ismétlem, extrém magas szinten.
Csak emlékeztetőül, akad szerver ahol van 20+ világ. Szerintem akad ember aki sok helyen játszik, és csinálja a CE-t. Biztosan akad elég sok, aki nagyon szívesen áldozna fel sok mindent, hogy mondjuk a CE egyezkedést gyorsítsa. Sokan nagyon sok időt töltenek itt, és megvan amit szívesen csinálnak, ami mondjuk biztosítana elég forrást arra, hogy tízszeres árat fizessenek. Őket miért kényszeríted arra, hogy ne azzal töltsék az idejük, hanem a CE egyezkedésével, ami szerencsefüggő? A harcosnak miért kínálsz teljesen automata csatát, már anélkül is, hogy egyáltalán belépne a csatamezőre? Miért biztosítod a lehetőséget, hogy olyan bónusza és egyéb háttere legyen amivel nem lehet veszteni? Az egyik stílus pár perc alatt megoldhatja, a másik szórakozzon vele? Hol van az egyensúly?
Nem győzöm hangsúlyozni mennyire nem az vagyok, aki azt akarja minden könnyű és ingyenes legyen, sőt, ált. én kelek ki legjobban az olyanok ellen. Én csupán alternatívát szeretnék, főleg mivel jelenleg nem igazságos a rendszer, nem egyenlő az esélye annak aki harcos stílust képvisel azzal aki nem. Ha meg nem is akarjuk, hogy lehessen valójában harc nélkül játszani, akkor minek az egész egyezkedés bele? Erőltessük a harcot és kész. Ha már kitaláltuk az alternatívát, akkor érhesse már el bárki azt, hogy ugyanúgy ne a szerencsén múljon valami számára, ahogy a harcosnak sem azon múlik! Nem igazán értem, hogy ez miért is volna nagy elvárás, függetlenül attól, hogy én farmolok-e vagy nem... Tiltsák meg, hogy egy acc-al több világban játsszon az ember... Aztán a kutya nem fog majd 10 e-mail fiókot csinálni, hogy 10 világba regeljen, nem fognak tudni annyi világot működtetni, nem lesz annyi bevétel. Szóval annyira azért nem kell ezen a kiskapun sem fennakadni, bárki előtt ott a lehetőség, fordítsa rá az energiát, mint én. Az egyezkedés egyenlőtlensége nem csak a farmolókat érinti...
Azt még hozzátéve, hogy a példád nem éppen jó, a gvg-s problémák, hibák, kiskapuk sok esetben kárt okoznak más játékosoknak/céheknek. Akár a kiscéhezés, a személyes pontok hajszolása mások szektorain stb. Az, hogy én (vagy bárki) a végtelennél is több gyémántot összeszedünk, senkinek nem árt. Vehetnénk is, ugyanúgy sok lenne, kiskapuk nélkül is. Persze, a gvg-t is mindenki használhatja saját céljára. De akkor is más kárára történik.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26204

Guest
view

view


drive.google.com/file/d/146jVx4uV6PW0YSyImYoJ_R-HAv-dWcQ3/view?usp=sharing

Na ezt a képet azért osztom meg, hogy legalább abban megegyezzünk, hogy a végtelenségig nem lehet elmenni a történet küldetésekkel korlépés nélkül, ahogy a fenti példa mutatja.

A fenti kép mutatja, hogy ez egy progos történet küldetés sorotzat.... Ehhez progos térkép, és lezárt ipari kori történet küldetés kell együtt, csak az egyik nem jó...ha tovább akarok menni, akkor modernes térkép, és a progos kor történet küldetéssorozat befejezése is kell, hogy a modernes elkezdődjön.

ANNAK A REMÉNYÉBEN ÍROM LE, HOGY HA A CÍMBEN LEÍRT JELENSÉG SOKAKAT ZAVARNI FOG, A FIZETŐSEKET IS, AKKOR TALÁN VÁLTOZTAT A JÁTÉKON A STÁB.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
A képen látható feladat két lehetőséget ajánl fel.
A progis lakihoz nyilván progi korban kell lenni, az ipari kori katonákhoz pedig minimum ipariban.
DE A KATONAI ÉPÜLET KIKUTATÁSÁNÁL NINCS KOR MEGJELÖLVE. Az akár vaskori is lehetne /elméletileg/. Gyakorlatilag viszont az ipari korban levők bármelyike.

Azért írom ezt le, hátha így jobban érthető. :.D
 

Kukac

Tag
Na ezt a képet azért osztom meg, hogy legalább abban megegyezzünk, hogy a végtelenségig nem lehet elmenni a történet küldetésekkel korlépés nélkül, ahogy a fenti példa mutatja.

Ebben mi az újdonság. A történetküldetések kapcsolódnak a korokhoz és nem átléphetőek. Adott korban a következő kori küldetések egy részét lehet megoldani és előbb-utóbb jön egy olyan, ami csak korlépés után megoldható.

Nem értem, mi a gond ezzel?
 

DeletedUser

Guest
Na ezt a képet azért osztom meg, hogy legalább abban megegyezzünk, hogy a végtelenségig nem lehet elmenni a történet küldetésekkel korlépés nélkül, ahogy a fenti példa mutatja.

Ebben mi az újdonság. A történetküldetések kapcsolódnak a korokhoz és nem átléphetőek. Adott korban a következő kori küldetések egy részét lehet megoldani és előbb-utóbb jön egy olyan, ami csak korlépés után megoldható.

Nem értem, mi a gond ezzel?

Az a gond, hogy nincs igazad. Illetve részben. A történet küldetés valóban megakad könnyebben, azonban a történet küldetés mellett van egy általában megszakítható mellékküldetés lánc is. Ennek a helyén is visszatérők jönnek, ha adott korra elfogynak. Viszont, ha a térképen megy előre az ember, akkor sok esetben ott aktiválódik 1-1 mellékküldetés. Ez pedig akár rengeteg korral előbbre is járhat (egységet linkeltem milyen korban milyen korit lehet szerezni). 3db késő középkori gyémántvárosom van. Mindhárom városban jégkori térkép 4. részénél járok. És mindhárom városban van 1-1 megfigyelési csomópontom, ami holnap kori épület, mellékküldetés adta amikor holnap kori térképet csináltam. S e mellékküldetések közt akad ami egységet is adhat, ahogyan már fent is leírtam. Az a lényeg, hogy NE kutasson ki az ember mindent, csak amit muszáj. Így maradnak kisebb korokban megoldások arra, amikor egy küldetés tech oldást kér. Nagyon ritka esetben van megszabva, hogy milyen kori kell, csak az, hogy kulturális épületet oldjon fel, vagy épp katonait, ahogyan @karak-ter is írja.
Ennél pontosabban nem lehet ezt elmagyarázni, nincs itt semmi hiba, sem csalás, bárki aki tudatosan erre játszik elérheti, és akár 3-4 korral magasabb egységeket is szerezhet meghatározott korokban persze, mint az ipari, jelen, merthogy nem elérhető akármikor, nem csak a térképes haladás triggereli az adott küldetést, előfeltétele egyéb korábbi haladás is.

De, hogy végre minden kétkedő értse, pár kép és magyarázat:
Cirgard város, ill. a lényege, látható, hogy késő középkori:
pohww7


C kontines térkép állapota, jégkor 4. rész:
pohx2k


C küldetések, nyíllal jelölve a lényeg, hogy nem korhoz kötött techet kér, ha nem lenne kikutatva minden késő közép végéig, tudnék haladni az ipari bónusz küldetéssorral tovább (habár abból az utolsó mindenképp korhoz kötött,
pohyrf
, a "modern út" ipari kori tech oldásával elérhető csak)
pohxk6


A megfigyelési csomópont raktárban (mellette a posztos szobor nem lényeg, azt mindenki kapja kis korban egy sima küldetésből, bármiféle tudatos módszer nélkül is):
poi0cl


Íme a mellékküldetés ami jutalmaként kaptam, látható, hogy a küldetés holnapos, ugyanakkor semmilyen korhoz kötött feltétele nincs, írják is, hogy holnap kori térkép felderítése után aktiválódik, bár abban pontatlanok, hogy jelenben, mint a mellékelt ábra mutatja, akár későiben is, csak a térkép felderítése a feltétel:
https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Media_Control
Semmi, de semmi akadálya nincs tehát annak, hogy akár 7 korral feljebbi küldetéseket is kapjunk, az, hogy egységünk lesz-e sokkal magasabb korból csak attól függ, hogy bármely küldetés azt ad-e jutalomként, ami ritka sajnos, és általában több megelőző feltételhez kötött, így 7 kor eltérés nem lehetséges, de 3-4 igen..

És E-n is hasonló a helyzet, a város vaskori:
pohwmv


A küldetések nem korhoz kötöttek, ám csak korlépéssel tudnám már megcsinálni őket, mivel minden kikutatva vasban:
pohwgp


Minél tudatosabban halad az ember, és hagy meg minden olyan techet ami nem kötelező a haladáshoz, annál nagyobb eséllyel tud kihasználni pár lehetőséget, hogy megkönnyítse saját helyzetét. Ugyanakkor sok esetben még az is befolyásol, milyen módon teljesíti valaki a térképet, más küldetés jön fel, ha tárgyal, mint, ha harcol, más jutalmakkal, ennek is utána lehet nézni wikin, egészen pontosan progban biztosan van ilyen, igaz, más egységeket ad a küldetés annak függvényében, hogy előtte mit csinált az ember (https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Blood_in_the_Trenches, itt nagyon jól le van írva, hogy milyen eshetőségek vannak pl.)!
Én ezzel már igen sokat foglalkoztam, mivel farmokon eszemben sincs haladni a tech fával, viszont, mint már feszegettem, szívből gyűlölök egyezkedni, ezért kutatom a módját, hogy harccal vihető legyen CE, anélkül persze, hogy a városban helyet csesznék el támadóbónuszra, alcatrazra. Már a pár db gyarmati egység is nagyon sokat segít a CE-n kapott zsiványokkal, de még így is kb 20 állomást egyezkedni kell. Régóta tervezem az egyik várost beáldozni, és kipróbálni mit sikerül szerezni, ha feljebb lépek, immár tudatosan meghagyva a nem kötelező techeket. Az biztos, hogy szerezhetők magasabb kori egységek, azonban azt nem tudni, hogy szükséges feltétel-e adott esetben a térképet egy bizonyos módon teljesíteni, s, ha nem úgy vitte az ember, akkor nem más küdletés, esetleg nem mondjuk termékjutalommal ugrik-e fel az egységek helyett, ami elrontja az egészet. Ezen kockázat miatt nem indultam még neki, mivel késő középkor messze a legtökéletesebb farmolni, az utolsó kor ahol még tech fa 2-nél több területet adott, ezért érdemes eddig elmenni (csak érzékeltetésnek, vaskortól késő közép végéig 14db terület van tech fán, ahova bő 35 zsugorított kút fér), az utolsó kor ahol még csak a tüzér és a távolsági egység sebez "messziről", értsd visszatámadásból kapott sebzés nélkül, és az egységek ereje is korlátozott, a zsivány ütése még 9 egységet levesz, ez nagy előny, hisz marad zsivány a zsivány miután ütöttem vele, ha már sebzett volt bármennyit is az ellen, akár egy másik zsivány átalakulás közbeni visszaütése révén, így fordul elő, hogy a 61. állomást úgy fejezem be, hogy a 2. körben 2 zsiványom a csata végéig át sem alakul ált., nemhogy veszteségem nincs!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26204

Guest
MEG VAN A MEGOLDÁS....IGAZ NEM ITT SZEREZTEM MEG, HANEM FORDÍTOTTAM EGY KAZAL ANGOL SZÖVEGET, DE AZÉRT KÖSZÖNÖM.... BÁR A JÁTÉK ALKALMAZOTTAITÓL ELVÉRHATÓ LETT VOLNA A TUDÁS....

Ipari korban nem szabad sietni a techfával.... ahhoz, hogy meg tudd csinálni a következő kor, azaz a progresszív kor történet küldetéseit, sok technológiát kell tudnod feloldani! Ha sikerül átjutni a progos küldetéseken, a modern kor 1 bármilyen technológia és a posztmodern kor 2 bármilyen technológia feloldását kéri még..... Egészen a posztmodernesig el lehet abban az esetben jutni, de tovább nem.

Tehát ha ügyes vagy, ipari korban lehetnek 3 korral fentebbi városvédőid is (pl.: frenkym játékos Aranyaratók céh, vagy mk21 Ácskapocs céh Brisgard), de ha nem, mint én akkor kort lépve progosba lehet 2 korral fentebbid is......

Én siettem ipari korban a technológia feloldásokkal, ez volt az oka, hogy kort kellett lépnem....de onnantól zöld út van 2 korral feljebb lévő védőkig..... Lényegében a feladatsor térkép feloldás, forge költés, alapanyag gyűjtés és időnként kér katona toborzást a korodból, vagy épület építést a korodból, vagy az előzőből....mint az event feladatok... (a részleteket megtartom a céhemnek, hogy nekünk legyen előny)

Modern korban lehet nyerni a történet küldetéssel rakéta-vetős csapatot 3-at, 2 tankot, 2 ejtőernyőst vagy 2 gyors egységetpl. , és posztmodernben 4 kommandóst, meg egy posztmodern bajnokot....

És ezzel az én kívánságom is teljesül, barchettás nagy fal leszek 2 korral modernabb védőkkel, és hatalmas városvédelmi bónusszal.

TOVÁBBI JÓ JÁTÉKOT MINDENKINEK!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
MEG VAN A MEGOLDÁS....IGAZ NEM ITT SZEREZTEM MEG, HANEM FORDÍTOTTAM EGY KAZAL ANGOL SZÖVEGET, DE AZÉRT KÖSZÖNÖM.... BÁR A JÁTÉK ALKALMAZOTTAITÓL ELVÉRHATÓ LETT VOLNA A TUDÁS....

Ipari korban nem szabad sietni a techfával.... ahhoz, hogy meg tudd csinálni a következő kor, azaz a progresszív kor történet küldetéseit, sok technológiát kell tudnod feloldani! Ha sikerül átjutni a progos küldetéseken, a modern kor 1 bármilyen technológia és a posztmodern kor 2 bármilyen technológia feloldását kéri még..... Egészen a posztmodernesig el lehet abban az esetben jutni, de tovább nem.

Tehát ha ügyes vagy, ipari korban lehetnek 3 korral fentebbi városvédőid is (pl.: frenkym játékos Aranyaratók céh, vagy mk21 Ácskapocs céh Brisgard), de ha nem, mint én akkor kort lépve progosba lehet 2 korral fentebbid is......

Én siettem ipari korban a technológia feloldásokkal, ez volt az oka, hogy kort kellett lépnem....de onnantól zöld út van 2 korral feljebb lévő védőkig..... Lényegében a feladatsor térkép feloldás, forge költés, alapanyag gyűjtés és időnként kér katona toborzást a korodból, vagy épület építést a korodból, vagy az előzőből....mint az event feladatok... (a részleteket megtartom a céhemnek, hogy nekünk legyen előny)

Modern korban lehet nyerni a történet küldetéssel rakéta-vetős csapatot 3-at, 2 tankot, 2 ejtőernyőst vagy 2 gyors egységetpl. , és posztmodernben 4 kommandóst, meg egy posztmodern bajnokot....

És ezzel az én kívánságom is teljesül, barchettás nagy fal leszek 2 korral modernabb védőkkel, és hatalmas városvédelmi bónusszal.

TOVÁBBI JÓ JÁTÉKOT MINDENKINEK!

Kezdettől ezt írtam, hogy ipariban szerezhető poszt egység, ha nem kutatsz ki mindent kisebb korokban. :D Nem csak ipari tech jó azoknak a küldetéseknek, hanem bármilyen még kisebb kori is. :DDD
És ugyanez a helyzet, még egyszer elismételve, jelenben is, ott akár mélytengeri egység is szerezhető.

Szerk.:
Amúgy ki kell ábrándítsak mindenkit, progban a poszt egység már korántsem akkora előny védőnek. Ipariban még az, mivel progban változik a csatatér lépték, ami ugyebár a távolságokat befolyásolja amit az egységek lépni, ütni tudnak. Anno 10-es szintű támadónevezetesekkel, prog egységekkel vidáman átmentem a poszt térkép javán, miközben ott még zsiványok sem használhatók ugyebár, és kétkörös csaták is vannak, meg bónusz az ellenségnél, szóval jó támadóbónusszal városvédőnek sem lesznek legyőzhetetlenek azok a poszt egységek a többi progos szomszédnak. Jövős egységek még marsi ellen is jók pl., szóval ahogy megy föl a kor, egyre kisebb előnyt jelent a magasabb kori egység. Persze még mindig hasznos, igazán akkor nyerő, ha ipariban megvan. Támadásra okosan használva, zsiványokkal kombinálva sokkal hatékonyabbak, persze vigyázni kell rájuk.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26204

Guest
Whiskey-s erre azt tudnám írni, hogy nincs áttörhetetlen védelem...... Az a jó ha a szomszédok nagy része elakad, azokhoz, akik meg át tudnak jönni, be lehet látogatni ugyanúgy.... Én csak a támadó erő növekedését, luxusnak tartom. Azaz vannak olyan tagok, akik csak azt növelik, a szent lángokat és védelmi nevezeteseket meg felesleges helypazarlásnak látják ők.

Én úgy hallottam, hogy posztmodern korban lehet megszerezni a mélytengeris egységeket.....pont tegnap mondta valaki. De nem néztem utána......

u.i: Egyébként, meg örülök, hogy progos korban megszereztem azokat a posztmodos katonákat, még ha ipariban nem is.... Mert volt egy iparis szomszédom, aki olyannal támadott engem... Kort léptem ledaráltam a küldetések nagy részét egy hét alatt, és 3x nagy fölénnyel levertem a városvédő seregeit bosszúból, ha ugyanolyan katonákkal mentem.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Whiskey-s erre azt tudnám írni, hogy nincs áttörhetetlen védelem...... Az a jó ha a szomszédok nagy része elakad, azokhoz, akik meg át tudnak jönni, be lehet látogatni ugyanúgy.... Én csak a támadó erő növekedését, luxusnak tartom. Azaz vannak olyan tagok, akik csak azt növelik, a szent lángokat és védelmi nevezeteseket meg felesleges helypazarlásnak látják ők.

Én úgy hallottam, hogy posztmodern korban lehet megszerezni a mélytengeris egységeket.....pont tegnap mondta valaki. De nem néztem utána......

u.i: Egyébként, meg örülök, hogy progos korban megszereztem azokat a posztmodos katonákat, még ha ipariban nem is.... Mert volt egy iparis szomszédom, aki olyannal támadott engem... Kort léptem ledaráltam a küldetések nagy részét egy hét alatt, és 3x nagy fölénnyel levertem a városvédő seregeit bosszúból, ha ugyanolyan katonákkal mentem.

Én csak az olvasott információkra alapozom, hogy jelenben szerezhető a mélytengeri, magam fő világban amikor a mélytengeri bejött akkor már egyből átléptem oda, többi világ meg max késő középkori, megeshet, hogy aki az infot posztolta, az maga már jelenes volt amikor sikerült az egységeket megszereznie, ezért úgy gondolja ott lehet, vagyis abban biztos.

A másik része meg, én mindig teljesen fölöslegesnek tartottam a szomszédok támadását, persze nekem kezdettől nagyon sok motiválás kellett, szomszédoktól is, így főleg hülyeség lett volna motiválás helyett cseszegetnem őket. Mióta meg gvg van, annyi pontot harcol össze aki akar, amennyit nem szégyell, szóval azért is fölös rossz viszonyt kialakítani a szomszédokkal... A fosztás meg végképp fölös. Mindig jót röhögök pár bolondon, aki fosztogat, majd a saját városában a 10 teraszos farm meg ki tudja még hány hasonló épület (elsüllyedt kincs, szánkókészítő, tudós labor stbstbstb.) mindegyikében alapanyagot, vagy pénzt termel 5 percben, hogy "kicsesszen" azokkal akik visszatámadnak. :D Nincs az az isten, hogy minden nap tud annyit fosztani, mint amennyit ezzel bukik pl. FP-ben. A 75 szomszédból 10-nél kéne teraszost fosszon minden nap, csak a saját teraszosaiból bukott FP-hez, hogy a többiről ne is beszéljünk... Esélytelen, 24 órás termelések, több, mint szerencse elkapni mikor van kész, hát még ilyen nagy arányban. Igazán kicseszett mindenkivel, aki FP helyett mást vitt, neki meg a többi 9 teraszos is sz*rt termelt, több, mint zseninek kell lenni ehhez. :D
Persze egy stratégiai játékban, hogy is várhatnánk el, hogy mindenki képes legyen a gondolkodásra. :D
 
Fent