2 korral modernabb védők

DeletedUser26204

Guest
Sziasztok! Itt szeretném kibeszélni, azt a jelenséget, hogy most már 3 játékossal is találkoztam ipari korban, akik 2 korral magasabb védőket használtak. Előtte ezt a jelenséget nem láttam. Ipari korban modern kori védőket. Admintól kikerülő választ kaptam, a játékosok nem beszéltek róla, hogy hogyan adta be nekik a modernkori történetküldetéseket.

Köztudott, hogy eggyel modernabb kor történetküldetéseinek felét meg tudja csinálni az ember, így hozzájuthat egyel magasabb korú katonákhoz, de mindig volt egy pont, ahol nem lehetett tovább menni.... Csak ez most nem nagyon úgy van,

Tudja e valaki, hogy mi a válasz erre? Van e valami mások által is ismételhető, bejárható út ehhez.....vagy ez csak olyan dolog, mint 2009-2010 környékén a The west nevű Inno Games játéknál, hogy Eastwood városban játszott egy admin állítólag és vissza kellett bontaniuk egy szintet a városukból, mert tisztességtelen előnyökhöz jutottak.....? (Szomszédságában voltam)
 

DeletedUser26204

Guest
Az 1 korral modernabb védőkhöz itt egy példa, ami ismételhető mások által például:

Kora középkori bónusz küldetés sorozat, ami vaskorban is végig csinálható ha előrehaladsz a térképen (kolostor, 2 páncélos gyalog ami kora középkori, amiért érdemes)



1.Csuklyás látogató

Toborozz 2 egységet! Irányítsd Hasdrubaal Barkas összes tartományát

2500 Pénz


2. A Csuklya alatt

Végezz el egy 1 órás termelést 6 alkalommal

5 gránit


3. Támadás és Gyilkosság

Kutass ki egy technológiát

5 arany


4.Ösvény Dunkenwald-ba

Szivárogj be 3 szektorba! Végezz el egy 4 órás termelést 2 alkalommal

1 közepes forge csomag


5.A hegyek hívása

Derítsd fel a Dunkelwald-tól délre fekvő provinciát!

1 random jutalom


6.Barbár őrület

Toborozz 5 egységet! Szerezd meg Galgenschlucht 1 szektorát!

1 véletlenszerű jutalom


7.Barbár csata

Szerezd meg Galgenschlucht 4 szektorát! Fossz ki 2 épületet vagy kutass ki egy technológiát

2 véletlenszerű jutalom


8. BArbár szemle

Szerezd meg Galgenschlucht-ot! Derítsd fel a Galgenschlucht-tól délre fekvő provinciát!

5000 aalapanyag


9. Mélyebben a hegyekben

Szerezd meg Todespass-t! Derítsd fel a Todespass-tól délre fekvő provinciát!

1 véletlenszerű jutalom


10. A vér völgye


Szerezd meg Steilsturz-ot!

Bogdán Avatár, 1 véletlen jutalom


11. Termelmann árnyákában

Derítsd fel a Steilsturz-tól délre fekv? provinciát!

6000 alapanyag


12. A hegyi kolostor

Szerezd meg Tarmelmann 1 szektorát!

1 véleltlenszerű jutalom


13. Bosszú

Szerezd meg Tarmelmann 2 szektorát!

1 véletlen jutalom


14. Tarmelmann megmászása

Szerezd meg Tarmelmann 4 szektorát

1 véletlenszerű jutalom


15. Gyilkosok érkezése

Legyen 3 katonai épületed. Toborozz 5 katonai egységet

1 véletlenszerű jutalom


16. Gyilkosok

Foglalj el egy szektort vagy fossz ki egy épületet!

2 páncélos gyalogság



17. Hősi halál

Szerezd meg Tarmelmann 7 szektorát

Diadalív



18. Vérfolyás az apátságban

Szerezd meg Tarmelmann-t!

1 Kolostor (20% városvédelem)
 

DeletedUser26204

Guest
Vagy íme 1 korral feljebbi katonák jutásához még egy példa:

KÉSŐ KÖZÉPKOR TÖRTÉNET KÜLDETÉSSOROZAT... 2 gyarmatosítás korú muskétást kaphatsz kora középkorban ha végig viszed.....


Mit nyerhetsz? 2 muskétást, ami gyarmatosítás korból származó katona.


1. komor király

Derítsd fel a Canturiától keletre fekvő tartományt

12sárgaréz



2. Ajándék Dragonclawnak

10000 alapanyag

12000 pénz



3. Házassági javaslat

gyűjts össze 40000 alapanyagot

15000pénz



4.A fő épület tüze

ÉpÍts egy kultúrális épületet, vag y2 dekorációt. Fejleszd ki a víztározókat. vagy egy katonai technológiát

6 csillámpor



5. A városi tanács ég

Építs egy kultúrális épületet vagy 2 dekorációt. Fejleszd ki a víztározókat, vagy egy katonai technológiát

6 csillámpor



6. Királyi vacsora

Fizess 12ezer alapanyagot

6 selyem



7. Segíts Dragonclawnak

Szerezd meg Craigshire-t

12 ezer pénz



8. Még több segítség Dragonclawnak

fizess 12ezer alapanyagot

12 puskapor



9. Szabadítsd fel Dragonclawt

Derítsd fel Cragshire valamelyik szomszédos tartományát. Szerezz meg egy szektort valamelyikből.

16000 pénz



10. A csatáig

Szerezd meg Cuttingham vagy Eldenborough tartományt.

17ezer alapanyag



11. Beszivárgás a hadseregbe

Cuttingham-től keletre levő tartományt derítsd fel. És szivárogj be 5 szektorába.

22ezer alapanyag



12. Figyelem, varázsló

Építs egy romos tornyot

8000 arany



13. Hadsereg oszlatása

Fizess 5000pénzt és 6000alapanyagot

10 bazalt



14. A ghonosz király ellen

Szerzd meg Spearth-t, Wolvhampton-t vagyr Four Gallows-t

16000 alapanyag



15. Meredek mászás

Derítsd fel a legészakibb tartományt (Mount Killmore)

20000 alapanyag



16. A hegyek hívása

Szerezd meg Mount Killmore 2 szektorát

9000 pénz



17. A varázslló vége

törölj 2 egységet, szerezz 800 boldogságot.

4000 alapanyag



18. Killmore árnyékában

Szerezd meg Killmore 4 szektorát

18000 pénz



19. Üldözd el a királyt

Szerezd meg Mount Killmore-t

40 gyémánt



20. Kapd el a királyt

Szerezd meg Mount Killmore-t

40 gyémánt



21. Damsel veszélyben

DerÍtsd fel Craigshire-től délre fekvő tartományt. Szivárogj be 2 szektorába

22000 alapanyag



22. Mentési megközelítés

Szerezd meg Ravens Creek 2 szektorát

8 bazalt, 8 sárgaréz



23. Vedd ingyen

Szerezd meg Ravens Creeket, fizess 20000 pénzt, legyyen 10 katonád

10 puskapor, 2 muskétás



24. A leányka

Gyűjts be 40000 pénzt és 40000 alapanyagot

8 selyem, 8 csillámpor
 

DeletedUser26204

Guest
De mi a helyzet a 2 korral modernabb kori katonákhoz jutáshoz? Tisztességtelen előny, van van a fentiekhez hasonló bejárható út?
 

DeletedUser23560

Guest
Nos, az általad írt, muskétást adó küldetéseket kora középkorban nem lehet megcsinálni, mert a romos tornyot csak késő középkorban lehet kifejleszteni.
Viszont nem minden korban van ilyen legyőzetetlen akadály, és nem csak történet küldetések kötődnek a térképhez, hanem néha mellékküldetések is. Ezek is adhatnak katonát az adott térkép korából. Vagyis, ha a térképen előrehaladsz, van esélyed néhány -akár- több korral magasabb egység megszerzésére is.
Csak azt nem értem, mit kell ezen ennyit rugózni?
 

DeletedUser26204

Guest
Igazad, van....elírás... Késő középkort akartam írni fentebb...javítotattam is. KOra középkorban nem lehet... Viszont késő középkorban volt 2 muskétásom és egy gránátosom városvédőnek...úgy léptem fel a gyarmatosítóba.
 

DeletedUser26204

Guest
Azért rugózok, rajta, mert ha megszerezhető a modern kor katonája ipari korban, akkor szeretném tudni én is a receptet, mert nekem is járna akkor.... Nem csak általános válaszokat szeretnék kapni..... Hogy lehetséges. Modernkori térképet csinálgatom jelen pillanat és mellék küldetésnek nem adott még be modernkori mellékküldetéseket. Igaz még van rá esély, de nem úgy néz ki egyenlőre. Mivel megvan a szűz csillagkép projectem is nem lesz akadály, mind harccal, mind termékkel előre haladni a térképen.... De ha az sem adja be, akkor viszont valakinek számot kell adni majd magáról...legalább is kellene.

Ha akarod bemásolva berakhatom ide, hogy a progos történet küldetés elkezdhető ipari korban, és melyik az a pont, ahol nem lehet befejezni...így kizártnak tarthatjuk azt, hogy a történet küldetések által lett elérve.....

Már csak a hiányzó rész kell.

Illetve engem ez az információ hiány azért zavar, mert 6-8 hónapot áldoztam eddig a városvédelmem tökéletesítésére. Csak úgy, mint mások a bárkájuk húzására is egy évet akár... Átléptem a 400%-ot és idén el akarom érni az 500%-ot is.... Hosszú bejárt, útjaim vannak... és érthető, hogy kell a dolog, amennyiben szabályszerűen megszerezhetőek a 2 korral modernebb katonák.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Igazad, van....elírás... Késő középkort akartam írni fentebb...javítotattam is. KOra középkorban nem lehet... Viszont késő középkorban volt 2 muskétásom és egy gránátosom városvédőnek...úgy léptem fel a gyarmatosítóba.

Késő középkorhoz képest a gyarmatosítás kori egység csak egy korral magasabb, nem kettővel. :)
 

DeletedUser23560

Guest
Azért rugózok, rajta, mert ha megszerezhető a modern kor katonája ipari korban, akkor szeretném tudni én is a receptet, mert nekem is járna akkor.... Nem csak általános válaszokat szeretnék kapni..... Hogy lehetséges. Modernkori térképet csinálgatom jelen pillanat és mellék küldetésnek nem adott még be modernkori mellékküldetéseket. Igaz még van rá esély, de nem úgy néz ki egyenlőre. Mivel megvan a szűz csillagkép projectem is nem lesz akadály, mind harccal, mind termékkel előre haladni a térképen.... De ha az sem adja be, akkor viszont valakinek számot kell adni majd magáról...legalább is kellene.

Ha akarod bemásolva berakhatom ide, hogy a progos történet küldetés elkezdhető ipari korban, és melyik az a pont, ahol nem lehet befejezni...így kizártnak tarthatjuk azt, hogy a történet küldetések által lett elérve.....

Már csak a hiányzó rész kell.

Illetve engem ez az információ hiány azért zavar, mert 6-8 hónapot áldoztam eddig a városvédelmem tökéletesítésére. Csak úgy, mint mások a bárkájuk húzására is egy évet akár... Átléptem a 400%-ot és idén el akarom érni az 500%-ot is.... Hosszú bejárt, útjaim vannak... és érthető, hogy kell a dolog, amennyiben szabályszerűen megszerezhetőek a 2 korral modernebb katonák.

Nekem is van jövőben mélytengeris egységem, és nem az adminok adták....
Tehát a válasz az, hogy van ahol megszerezhető, van ahol nem.
De ne várd el, hogy fejből vágja bárki is a küldetéssorokat, vagy akárki kedvéért írogatná őket menet közben...
Arról nem is beszélve, hogy megesik az is, hogy többféle mederbe is terelhető a történet attól függően, hogy melyik megoldást választod egy-egy feladatnál.
Ezt az információt hivatalos fórumon nem találod meg, mert túl egyszerű lenne a játék /megjegyzem, így is az/.
Ha akarod, keresgélhetsz itt:
https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Forge_of_Empires_Wiki
 

DeletedUser26204

Guest
Hozzászoktam, hogy a kisebb céhtagokat mentorálom, azért is van ennyi infóm a játékról, mert csak bemásolom a céhfórumról.... Ipari korban nagyon előre haladtam a technológia feloldással, így betudom annak, hogy amiatt van csak 1 korral modernabb védőm, nem kettővel.....
Mivel nagyon sokaknak van 2korral modernabb katonái védőnek betéve az ipari korban, ők valszeg a vagy oldj fel x technológiát lehetőséget tudták választani.

CSAK AZÉRT GYANÚSAK, MERT ŐK AZOK AKIK SOSINCSENEK A HARCI RANGLISTÁN...... Most is van egy ilyen hölgy szomszédőm.... Majdnem minden védője 2 korral modernabb és mégsem harccol a CE-n, vagy a szomszédokkal.

Ezért is jutott eszembe a gondolat, hogy kapják mondjuk, mert bevállaltak moderátori dolgokat vagy ilyesmi, és cserébe lapítaniuk kell..... ha nekem volna ilyen lehetőségem én végig verném a nagyobb szomszédaimat és élvezném, hogy nem tudnak vissza támadni. De ők csendben lapulnak a millió pontokkal osztható adatlapjaikkal...pedig természetes emberi vonás, hogy elvenni mindent amit csak tudunk.... Továbbá ezek a legrégebbi céhek tagjai általában.

De nem gyanusítgatok senkit persze.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26204

Guest
Ja....
És köszönöm a fandom wikia linket.... szoktam haszálni, bár egyszer beszélgettem egy suppal, ő azt írta, hogy mivel az 3. fél által elkészített oldal, azért felelősséget nem tudnak az ott leírtakért vállalni.
Bár hozzá teszem, azért 95% pontosságú.
 

DeletedUser26204

Guest
Egyébként a fandom wikit egy részét lefordítottam..... egy progos katonát megszereztem, a 2. leehtőségnél elakadtam ,mert nem tudok katonai épületet kifejleszteni már..... érdekességnek berakom ide:

PROGRESSZÍV KOR KÜLDETÉSSOROZAT ELINDUL HA BEFEJEZTED A GYARMATOSÍTÓT ÉS ELMÉSZ A HAJÓVAL VISSZA EURÓPÁBA A PROGOS TÉRKÉPHEZ.... KORT SEM KELL LÉPNED IPARI KORRAL IS TELJESÍTHETŐ PÁR KÜLDETÉS...



Amit kaphatsz: 2 progos katona



1. Érkezési party
Fedezt fel az új föld első provinciáját, és szerezz meg 1 szektort abból.
2 véletlenszerű jutalom

2. Vesd meg a lábad.
Szerezd meg Havre-t
100 medál

3. Több jelenlét, több erő
Fizess 40000 alapanyagot, toborozz 6 egységet, vagy építs egy progresszív korú termelő épületet.
20 dinamit

4. Tudj többet
Deríts fel 3 tartomány havre körül
50000 alapanyag

5. Fogadd a küldötteket
fizess 50000 pénzt, építs 1 kulturális és 2 lakóépületet.
1 véletlenszerű tervrajz.

6. Schledorf vagy Joffre
költs el 40 forge pontot, gyűjts össze 40000 alapanyagot
15 ónlemez, 15 gépalkatrész


7. Hagyd a háborút elkezdődni
Szerezd meg Uxrow, Omoien, vagy Kriegreich 1 szektorát. Törölj 5 ipari vagy 3 progresszív korú katonát.
50000 pénz és 1 véletlenszerű jutalom

8. A közép vagy a békevivő
A közép: szerezd meg Kriengreich-et.
1 véletlenszerű jutalom és 50000 pénz

A békevivő: szerezz meg 4 szektort
1 nagy forge csomag, 50000 pénz

9. 08/15
Kutass ki egy nem katonai technológiát ami....
20 dinamit

10. Vér az árokban....
sZEREZZ MEG 2 SZEKTORT, GYŰJTS BE 120000 ALAPANYAGOT
50000 alapanyag

11. A háború horrorja
Szerezz 900 lakost és 1000 boldogságot
20 azbeszt

12. A nép hálája vagy Joffre hálája
Nép hálája: építs 2 progresszív kori dekorációt, vagy kutass ki egy dekorációt feloldó technológiát
Joffre hálája: tedd lelkessé az embereket, építs 2 progresszív kori dekorációt, vagy kutass ki egy dekorációt feloldó technológiát.

Itt ad 1 vagy 2 katonát....típust nem tudok írni, mert nekem egyet adott....de a fandom wiki szerint 2-t kap az ember ........ De legalább ad valamit. Nemrég változtatták a leírást itt, lehet az is az oka....

Illetve 2-3 feladattal előrébb még egy katonát kaphatsz.... A totális háború nevű feladatnál nekem 1 páncélozott autót ajánl fel nyereménynek, amit nem tudok sajnos megszerezni a legelején leírtak miatt....
 

DeletedUser26204

Guest
Értem, Nem baj, Idén kort lépek, csak még növelem a haderőt és pár nevezetest is előtte. Télre progba lépek.... Remélve, hogy nem lesz akkora korkülönbség védőkben. Szeretem a harcot mit csináljak....nem is a fosztásért, akkor is harcolok, ha nem viszek el semmit, és a CE 56-58 kapuját is harccal viszem.....mindig szerez tapasztalatokat az ember ha erős az ellenfele....

 

DeletedUser

Guest
Ipariban akár poszt egységeket is lehet szerezni eszerint:
https://forum.beta.forgeofempires.c...ge-units-for-lower-age-city.10349/#post-80940

Az ugyebár a 3. kor ipari után, és még az is lehetséges.
De jelenben is a mélytengeri komoly eltérés, az már rögtön a 4. kor. Csak menni kell a térképen, és lehetőleg nem feloldani olyan techet amit nem muszáj kisebb korokban, és akkor minden nem korhoz kötött esetben, ha tech oldás a feladat korlépés nélkül teljesíthető, aztán eljut az ember egységekig. Sajnos későiben nincs ilyen mozgástér, csak pár gyarmati egység, pedig egészen díjzanám 3 farm városomban, ha min. prog vagy modern egységeim lehetnének, gyűlölöm a CE-s egyezkedést, egyszerűen nem fair, hogy míg harccal 100%-ra mehetsz, addig úgy iszonyatosan szerencsefüggő. Ezerszer inkább adnék sokkal több árut, csak ne kelljen annyit szórakozni vele. Persze gyémántért van extra kör, de az gyémánt, harcnál szóba sem jön. Még azt is el tudnám fogadni, hogy egy nevezetes adna extra köröket extrém magas szinten, mint ahogy a harchoz is a magas bónusz kell... Na de ez mellékvágány, de muszáj volt leírjam, mert szívből gyűlölöm a tárgyalást, farmokon meg rá vagyok kényszerülve részben. :D
Az meg, hogy valaki nem harcol, egyáltalán nem meglepő. Valószínű azért tart annyival előrébb térképen is, mert nem harcol. Próbálj vaskori egységgel modern térképen boldogulni! Nyilván lehetetlen. Én egyezkedéssel E-n éppen modernben vagyok, miközben vaskori a város. De a jégkori haladásom 3 későis várossal sem a császári őröknek köszönhető. :D Persze azok nekem farmok, nem érdekel csak területbővítés, de akkor is. Aki egyezkedett végig, az nem fog csak azért nekiállni harcolni, mert kapott 3db magasabb kori egységet. Beteszi védőnek, hogy ne tudják cseszegetni a szomszédok, és játssza a saját kis játékát amit addig is, nincs eben semmi meglepő, és semmi lapítás, összeesküvés, teljesen logikus.
 

DeletedUser26204

Guest
Köszönöm a válaszodat.... Én már nem tudok mit feloldani, úgyhogy modernebb katonáim már nem lesznek.... Kort fogok lépni, hogy továbbra se maradjak hátrányba ezen védők miatt, illetve a téli eventnél is feladat lesz a technológia feloldás, és azt majd csak korlépéssel tudom, ha nem akarok 24 órás termeléseket választani helyette.

Én nagyrészt harccal tolom az expedíciót, legalább nem kell annyi anyagot termelnem. Megvan az előnye is, ergo nem is nagyon lényeges a fosztás, hogy tudjak haladni az expedícióval. Bőven elég az utolsó6-8 kapura amit termelek heti szinten. Illetve modern kortól meg amúgy sem tud az ember sok gyárat lerakni a hely szűke miatt, tehát idejében észre vettem, hogy a harcé a jövő, ha magasabbb korokban is akarja a 4. szintet az ember (van egy expedíciós céhem a B-n, így példát is kell mutatnom) A Himedzsi ajándékai miatt, mint pl a 200 forge 50-250 áru viszont időnként összemérem magam a szomszédokkal, és a nagyobbakkal illő...mert tőlük ciki volna a hiszti. Meg a legtöbb amúgy is tisztességtelen ajánlatokat tesz ki a piacra, úgyhogy még meg is érdemlik. A nagyokat érdemes támadni, mert rengeteg teraszosuk van, amire nem figyelnek, és ha elég nagy a védelmem revansot sem tudnak venni....kivéve ebben az esetben. Mert ez felborít mindent. A kicsiket meg hagyom élni, tőlük nem veszek el amúgy sem semmit, mert túl nagy volna a haderő különbség, és az nem sportszerű.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26216

Guest
Himedzsi bonusza eseten, maskepp is kitudod hasznalni, nem muszaj a szomszedokat azert molesztalnod. Az egyik az expi, ha nem idore kell, akkor par napig eltudod huzni, es tolod katonakkal, a masik meg a GVG terkep. Fogod magad, teszel egy ostromot ütsz egy 58as himivel 9et, es torlod az ostromot. Mind2 esetben ki van jatszva, ha nem szeretned a szomszedokat bantani.
 

DeletedUser

Guest
A kocsmában van +1 kör opció 'óccóér'. ;)

Az sem sokat ér amikor 10 féle opció van. Akkor 10 körből lehet csak 100%-ra menni, és van azzal együtt 4. Harcnál meg a béna automatával is 100%, hogy nyerek, mindenféle ilyen fogadó extrák nélkül, és csak magasra kellett húznom pár nevezetest. Még azt is elfogadnám, hogy olyan opció lenne, hogy olyat kapcsolhatok a fogadón, hogy tízszer ennyi termék minden kör, de lehet akár 10 köröm is. 3 féle választás lenne rá, hogy mennyi plusz kört akarok, nyilván ezüstben is drágulhatna a több, és tényleg, lehetne tőlem minden egyes próba 50 termék típusonként, de ez a b*szakodás kiakasztó. És semmi kihívás nincs benne, csukott szemmel is megcsinálja az ember, egyszerűen szerencse, hogy 6-8-10 féléből kiadja-e max 4 körben.
De nevezetes bónusz sem volna rossz, ami ugyanúgy, mint a katonaik extrém magas szinten adna elegendő plusz kört, vagy legalább 50% eséllyel adna elegendő plusz kört... Még az is jobb lenne, mint ez. Főleg, mivel erőltetve is van ez az egyezkedés, CE még csak hagyján, de már a településeken is megy, napi kihívásokban, event feladatoknál. Ha már lett alternatívája a harcnak, akkor legalább legyen fair, és lehessen ugyanolyan esély is az ilyen játékstílussal!
 
Fent