Kibeszélő 10. évfordulós esemény

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Érdekesnek igérkezik, még az épületek is jónak, hasznosnak mondhatók.
Egyedül azt nem értem, hogy miért kell a termelés gyorsítót, a támadó lötyi és a felújítót is töredékezni? A jutafarmnál se értettem.
Vagy ha már mindenáron ebbe az irányba akar elmenni az inno, akkor ne 30 töredék adjon ki egy egészet.
 
Sziasztok.
Ezeknél az eventeknél azt hiányolom hogy nem adja vele a területét is!
Természetesen ha nem építed meg akkor nincs plusz terület!
Amennyiben megépítenénk és később lebontanánk akkor a terület is visszakerülne a raktárba!
Az alapépülettel lenne a területe!!!!
 

Treyna

Tag
Sziasztok.
Ezeknél az eventeknél azt hiányolom hogy nem adja vele a területét is!
Természetesen ha nem építed meg akkor nincs plusz terület!
Amennyiben megépítenénk és később lebontanánk akkor a terület is visszakerülne a raktárba!
Az alapépülettel lenne a területe!!!!

Azzal egy jelentős stratégiai elemét vennéd ki a játéknak és túl könnyűvé válna :)
 

helen

Nagyon aktív tag
Sziasztok.
Ezeknél az eventeknél azt hiányolom hogy nem adja vele a területét is!
Természetesen ha nem építed meg akkor nincs plusz terület!
Amennyiben megépítenénk és később lebontanánk akkor a terület is visszakerülne a raktárba!
Az alapépülettel lenne a területe!!!!
pont az a lényeg hogy nem kell minden épületet megépíteni, hanem válogatni kell közülük hogy mi éri meg, mi passzol jobban a játékstílusodhoz, a játékbeli korodhoz, stb. pl. van ami kicsi korokban hasznos épület de nagyobbnál már kuka, van olyan épület amit kicsiként még nem tudsz jól hasznosítani, de nagyobb korban már kell..
 
Az esemény napi feladatai között az 5. helyen nyertem egy Arany naprendszer modell 1.-es szintet. Nekem már van egy ilyen (2. szint), rögtön az első napon a társasjáték első kanyarjában sikerült elérni. Viszont ezzel a mai nyereménnyel megint csak azt érzem, hogy ez kissé kiszúrás, mert nem lehet fejlesztésre használni, és eladni sem. Ahhoz kissé nagy, és nem annyira jó, hogy az ember még egyet építsen, viszont ha nem "szerzem meg", akkor nem tudtam volna továbbmenni sem. És a "megszerzése is elég nagy nehézségbe ütközött, legalábbis nekem. Ugyanaz a kategória, mint amikor végigjárom pl. az összes kocsmát és napi feladatként jön, hogy menjek el 60 kocsmába. Tudom, hogy nem kötelező játszani, de ezeket le kellett írnom, mert nem tartom igazságosnak.
 
A raktáramban úgy jelenik meg, hogy nincs lehetőség eladni (ld. a képen), az ócskásnál meg nem jön fel a listában. Pedig a játék leírásában is szerepel a "tétel csereértéke".
 

Csatolmányok

  • Képkivágás.JPG
    Képkivágás.JPG
    45,8 KB · Megtekintések: 18

helen

Nagyon aktív tag
A raktáramban úgy jelenik meg, hogy nincs lehetőség eladni (ld. a képen), az ócskásnál meg nem jön fel a listában. Pedig a játék leírásában is szerepel a "tétel csereértéke".
csak a lakatot kell feloldani és mindgyárt eladható lesz.
vannak épületek amik úgy kerülnek be a raktárba, hogy eleve lakat kerül rájuk.
régen ez nem így volt, a játékos választotta ki hogy mit lakatolt le, és mit nem..
de nagyon sok volt a véletlen eladás, sokan kérték a SUP-segítségét ilyen ügyekben, hogy véletlenül eladtak valamit, és hogy állítsák nekik vissza..
ennek elkerülése miatt csinálták meg úgy hogy a fontosabb épületekre eleve lakat kerül amikor megkapjuk.
de a lakat szabadon feloldható és az épület eladható, s ebben az esetben már nem lehet véletlen eladásról beszélni, s az épületet visszakérni..

érdemes használni a lakatot minden olyan tárgy esetén amit nem akarsz eladni.
 
csak a lakatot kell feloldani és mindgyárt eladható lesz.
vannak épületek amik úgy kerülnek be a raktárba, hogy eleve lakat kerül rájuk.
régen ez nem így volt, a játékos választotta ki hogy mit lakatolt le, és mit nem..
de nagyon sok volt a véletlen eladás, sokan kérték a SUP-segítségét ilyen ügyekben, hogy véletlenül eladtak valamit, és hogy állítsák nekik vissza..
ennek elkerülése miatt csinálták meg úgy hogy a fontosabb épületekre eleve lakat kerül amikor megkapjuk.
de a lakat szabadon feloldható és az épület eladható, s ebben az esetben már nem lehet véletlen eladásról beszélni, s az épületet visszakérni..

érdemes használni a lakatot minden olyan tárgy esetén amit nem akarsz eladni.
Köszönöm! Érdekesnek találom, hogy ha megnyitom úgy néz ki, mintha egy fejlesztő lenne. (az jó lenne!). Mellékelek egy képet. Nem tudod mi lehet az oka? Egyébként már írtam a supportnak is...
Próbáltam a lakatra kattintani, de nem reagál...
 

Csatolmányok

  • Kép2.JPG
    Kép2.JPG
    182,9 KB · Megtekintések: 15

RealCorpus

Új tag
Ugyanaz a kategória, mint amikor végigjárom pl. az összes kocsmát és napi feladatként jön, hogy menjek el 60 kocsmába.
A napi feladat időzítését tudod változtatni. Állítsd elég korai időpontra, s nem lesz gondod teljesíteni!
Jah! Ha a feladatsorra gondoltál, akkor csak annyi, hogy légy előrelátó! =)
 

LoveCanKill

Aktív tag
Sziasztok! Ezen az eseményen lehet majd szerezni Kívánságkutat, vagy kívánságkút kicsinyítőt napi jutalomként...?
 
Azzal egy jelentős stratégiai elemét vennéd ki a játéknak és túl könnyűvé válna :)
Nem hinném hogy ez lenne! Ugyanis ezt is lehetne limitálni! 3-4 terület lehetne egyszerre!
Remélem a játékkészítők elgondolkodnak rajta!
Az első világ kezdetekor senki sem gondolta hogy ennyi lehetőség lesz a nevezeteseken kívül!:)
 

helen

Nagyon aktív tag
Nem hinném hogy ez lenne! Ugyanis ezt is lehetne limitálni! 3-4 terület lehetne egyszerre!
Remélem a játékkészítők elgondolkodnak rajta!
Az első világ kezdetekor senki sem gondolta hogy ennyi lehetőség lesz a nevezeteseken kívül!:)
nagyon remélem, hogy a játékkészítők nem raknak be ilyen épületeket a játékba, amikkel a területüket is megadják.
ezzel fel is rúgnák a játék azon jellegzetességét, miszerint a városaink nem rendelkeznek végtelen területtel, hanem egy behatárolt városunk van, és így meg kell gondolni mit rakunk le, és nem lehet mindent begyűjteni...


mostanában túl sok olyan javaslat jön amiknek a bevezetése elagyatlanítaná a játékot. tök jó hogy úgy van megcsinálva hogy a játékosoknak némileg gondolkodniuk kell hogy mit hogyan csináljanak, és nem "ahogy esik úgy puffan " " csak nyomogatom a gombokat mint 1 gép "- féle játékunk van.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nem értem a sok elégedetlenkedőt! Akkor most tetszik neki a játék vagy sem?
Pityu szereti a focit, de szerinte, jó lenne ha labda nagyobb és nehezebb lenne, és a játékosok hátán lenne egy kosár amiben vihetnék a labdát, és futni is csak hátrafelé lenne szabad, de ne is gólra játszák, hanem hogy ki hányszor megy neki a falnak! De amúgy Pityu szerint, a foci egy nagyszerű játék, de szerinte így élvezetesebb lehetne! Lehet, hogy így van, és Pityunak igaza van, csak akkor ezt a játékot már nem focinak fogják hívni.
 
nagyon remélem, hogy a játékkészítők nem raknak be ilyen épületeket a játékba, amikkel a területüket is megadják.
ezzel fel is rúgnák a játék azon jellegzetességét, miszerint a városaink nem rendelkeznek végtelen területtel, hanem egy behatárolt városunk van, és így meg kell gondolni mit rakunk le, és nem lehet mindent begyűjteni...


mostanában túl sok olyan javaslat jön amiknek a bevezetése elagyatlanítaná a játékot. tök jó hogy úgy van megcsinálva hogy a játékosoknak némileg gondolkodniuk kell hogy mit hogyan csináljanak, és nem "ahogy esik úgy puffan " " csak nyomogatom a gombokat mint 1 gép "- féle játékunk van.
Kedves helen/kisbetűvel van írva és nem szándékosan írtam úgy/az újdonságok nem biztos hogy elagyatlanítják a játékot!
Ha figyelmesen olvastad,nem állandó területről és végtelen mennyiségű lehetőségről lenne szó!
Az első emberek az ötlet ötletétől irtóztak,de szerencsére vannak akik átlátják a játék fejlődésének lehetőségeit és nem agyatlanítják el!
Számtalan olyan fejlesztést, épületet tudnék mondani a játékban amit hatalmas ellenérzés fogadott,
Nagyon jók voltak pl: 10-röl 100 emelték az alap pontok számát és az azonnali gyűjtéssel sokkal több is lehet!
Vagy az expedíció bővítése 48-rol 64 emelése a kocsmáról és a benne levő bonuszokról nem is beszélve!
Ui: elég lett volna ha azt írod hogy nem látod értelmét a javaslatoknak, és nincs az az érzése az ötletelőknek hogy már a gondolkodás gondolatát is kiirtanád a fórumról!
A játék fejlődésének legalább a fele itt kapott szikrára!
Köszönöm a figyelmeteket!
 
Fent