1.66 kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24612

Guest
Most vettem észre, nem tudom mióta van, valószínűleg az új frissítéssel jött: Ha építek valamit, akkor le is fagy a játék meg nem is. Mindent tudok csinálni, építeni, stb ... viszont nem megy a visszaszámlálás, azaz soha nem lenne kész semmi, hacsak nem frissítenék. Ma jöttem rá, amikor hétféle dolgot kellett építeni, minden egyes építés után megakadt a visszaszámlálás, de építeni tudtam tovább, le is tudtam zárni a kalandot, viszont ha nem frissítek nem mutatta volna hogy kész a termelés/építés.
 

DeletedUser22490

Guest
Na ez érdekes lesz. Másfél éve sír mindenki, hogy milyen szar a pontozási rendszer. Nekem úgy tűnik, hogy ugyanolyan is marad, csak a ranglistán ki is fog férni majd a szám, mert levesznek belőle egy-két nullát. A játék aktivitásért kapott pontok (harc,termelés,medál,építés) ugyanúgy a háttérben maradnak a nevezetesekért járó pontokkal szemben. Szóval ne ijedjen meg senki!
Viszont a kedves készítőknek üzenném, hogy az automata támogatás-rendszert is felül kéne vizsgálni, mivel már másfél éve nem lehet lerakni dekorációkat mert csak arra jók, hogy magukba szívják a motiválásokat de azonnal. Lehet, hogy ez másnak nem okoz gondot, de akkor minek vannak? Kár dolgozni is rajtuk, különösen fájó nézni egy ilyen téli esemény alkalmával ezt, mivel emiatt a rendszer miatt még véletlenül sem érnek semmit a spec. dekorációk! Ezt a rangsor ajándék "sword-statue" cucc miatt gondolom aktuálisnak, mivel így ez is kapásból nem ér majd semmit.
Addig is mindenkinek boldog új évet!
 

DeletedUser24612

Guest
Na igen, "kicsit" furcsán megy a támogatás, volt olyan nap amikor 10x annyi motiválást kaptam mint támogatást, le is csesztem a céhet hogy miért nem támogatnak :), közben csak az 1 órás házakra ment folyamatosan a támogatás, miközben az embereim morcosak voltak. Gyorsan le is bontottam az összeset, de nem ez a megoldás. Az is teljesen igaz hogy semmi értelme a dekorációnak, mondjuk erre már 1 hét után én is rájöttem. Persze legyen random a támogatás gomb ha már nem lépek be valaki városába, de akkor felülről lefelé történjen, azaz a legtöbb boldogságot/pénzt/alapanyagot adó épületre menjen, nem hiszem hogy ehhez egy új programozót kellene felvenni, vagy a csapatnak kellene túlórázni ...
 

Vanek ur

Aktív tag
Az automata támogatáshoz: már az elején (amikor behozták) ugyanezek voltak a gondok; és ha akkor nem vettek róla tudomást, most sem fognak. Így a játékosoknak kell alkalmazkodni: vagy nem használod (és nem használtatod), vagy hozzászoksz a sorrendiségéhez.
Nem lesz értéke a dekoroknak? Már akkor le lett ez írva, hogy így semmi értelmük - és a legnagyobb gondot az okozza, hogy bizonyos jutalmak egyértelműen dekorok; vagyis tulajdonképpen nem kapsz semmit.
Folyton az 1 órás házakra kapod a motit? Igen, mert az elsődleges célpontok (tudás szentélye, oázis, ..., dekorok) után az újabb korú dolgok jönnek (és az esetek többségében az 1 órás ház magasabb korú, mint például az 1 napos termelésű).
Azt várjátok, hogy máshogy működjön? Szerintem direkt van így. Ha 'jól' akarsz dolgozni, akkor kénytelen vagy manuálisan dolgozni; ha meg 'automata' dolgot akarsz, akkor meg hozzá kell szokni, hogy nem a számodra legjobb verziót kapod. Pont, mint az automata harcoknál is: nem a legjobb eredmény fog számodra születni, hanem egy eredmény, ami gyorsan megvan. Ha a legjobbat akarod, akkor manuálisan kell csinálnod.
 

DeletedUser22490

Guest
Nem az automata rendszert kritizáltam, hanem azt szeretném ha visszakerülnének a dekorációk a játékba.
Az automata támogatáson egyébként már változtattak egyszer, nemtom kinek tűnt fel. Először kor szerint osztályozta a rendszer az épületeket. Most mennyiség szerint, és elsődleges prioritása a motiváltan bónuszt adó épületek után a takarításnak van. Így fordulhat az elő, hogy még a kőkorszaki fákat is előbb takarítja az automata, mintsem a városi farmokra vagy az arkológiákra adna motiválást. Ezen azért szerintem lehetne változtatni!
 

Vanek ur

Aktív tag
A dekorok most is ott vannak, csak mint írtam, az automata működése miatt elértéktelenedtek. Hiszen az automata támogatás az elsők között takarította (a tudás szentélye az oázis és hasonló speciális épületek után jönnek a dekorok, és a kultúrépületek, majd az arany és alapanyagtermelők) - és takarítja ma is. És csak ezen nagyobb részek között számít a korszak (például a kultúrépületek sorrendjében; vagy a termelők között; ...); illetve számított régen is.
 

Olaly

Tag
A dekorok most is ott vannak, csak mint írtam, az automata működése miatt elértéktelenedtek. Hiszen az automata támogatás az elsők között takarította (a tudás szentélye az oázis és hasonló speciális épületek után jönnek a dekorok, és a kultúrépületek, majd az arany és alapanyagtermelők) - és takarítja ma is. És csak ezen nagyobb részek között számít a korszak (például a kultúrépületek sorrendjében; vagy a termelők között; ...); illetve számított régen is.

Azért a sorrend nem teljesen így van. Nekem napokon át az volt a gondom hogy az összes panelházam (24 órás) motiválva volt de valahogy a két villamos művemen nem volt csillag. Ami éjjel 3 után járt le sem kapott reggel csillagot pedig hatan látogattak és mind panelházra ment...
 

DeletedUser24612

Guest
A dekorok most is ott vannak, csak mint írtam, az automata működése miatt elértéktelenedtek. Hiszen az automata támogatás az elsők között takarította (a tudás szentélye az oázis és hasonló speciális épületek után jönnek a dekorok, és a kultúrépületek, majd az arany és alapanyagtermelők) - és takarítja ma is. És csak ezen nagyobb részek között számít a korszak (például a kultúrépületek sorrendjében; vagy a termelők között; ...); illetve számított régen is.
Ha valamit nem tudsz miért akarod megmagyarázni? Az 1 órás házak nem a legújabbak voltak, mert akkor építettem amikor kellett a pénz és fokozatosan cseréltem újabb, 8 és 24 órás házakra. Ha nem említjük meg akkor mégis honnan tudnák hogy rossz a rendszer? Persze így sem biztos hogy tudják, mert fogalmunk sincs mi megy el a fejlesztők felé, azt kevésbé tartom valószínűnek hogy a magyar fórumot olvassák. Az meg aztán egy ultimate érv, hogy már kezdetektől rossz. Akkor talán változtatni kellene. Egyébként ezt én úgy oldottam meg, hogy ha dekoráció volt az ajándék, akkor csak megkevertem 10 csillagért és nem fordítottam fel egyet sem. Persze megint csak az előre tudás - most rejtvényt fejtek, vagy játszom? - hiánya volt a problémám a végén. Azokat az ajándékokat kinyitottam amik feltétlen érdekeltek, de a végére mégis maradt 400 csillagom. Tegnap meg ma persze elszórtam, de ha tudom előre a dolgokat akkor másból esetleg 2-3 darabot is megpróbálok, vagy a medálos napon még több medált nyitok. Most van 6 és 3 cukrászdám, amit az életben nem fogok kirakni. De azért összességében egy jó event volt, de lehetett volna jobb is kis odafigyeléssel.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ha valamit nem tudsz miért akarod megmagyarázni? Az 1 órás házak nem a legújabbak voltak, mert akkor építettem amikor kellett a pénz és fokozatosan cseréltem újabb, 8 és 24 órás házakra. Ha nem említjük meg akkor mégis honnan tudnák hogy rossz a rendszer? Persze így sem biztos hogy tudják, mert fogalmunk sincs mi megy el a fejlesztők felé, azt kevésbé tartom valószínűnek hogy a magyar fórumot olvassák. Az meg aztán egy ultimate érv, hogy már kezdetektől rossz. Akkor talán változtatni kellene. Egyébként ezt én úgy oldottam meg, hogy ha dekoráció volt az ajándék, akkor csak megkevertem 10 csillagért és nem fordítottam fel egyet sem. Persze megint csak az előre tudás - most rejtvényt fejtek, vagy játszom? - hiánya volt a problémám a végén. Azokat az ajándékokat kinyitottam amik feltétlen érdekeltek, de a végére mégis maradt 400 csillagom. Tegnap meg ma persze elszórtam, de ha tudom előre a dolgokat akkor másból esetleg 2-3 darabot is megpróbálok, vagy a medálos napon még több medált nyitok. Most van 6 és 3 cukrászdám, amit az életben nem fogok kirakni. De azért összességében egy jó event volt, de lehetett volna jobb is kis odafigyeléssel.

1. Nem tudom. OK. Akkor magyarázd már el, hogy mégis miért így működik a rendszer? Miért a tudás szentélye van először motiválva? Majd utána miért az oázis jön, ha nem így van? Majd ezek után miért a dekorok? És miért a termelőim közül a magasabb korú lesz először motiválva (most is a tengeri élővilág tornyon van csillag és a cukin; a dróngyáron, videojáték-készítő cégen, városi farmon, 3D nyomdán meg nincs - illetve a 8 órás speciális házaknál a fára épített házon van, de a teraszos toronyházon, vízparti villán, és a loft házakon meg nincs (ezek most éppen ellenőrizhetők is))?
2. Csak azt írtam, hogy feleslegesen írod le itt. Akiket érint, már régen nem néznek be ide, és nem reagálnak semmire (valamint nem is foglalkoznak már az itteni dolgokkal). Ha azt akarod, hogy eljusson a hiba, akkor nem itt kell megemlíteni, hanem olyan helyeken, ahol még foglalkoznak a felhasználókkal (ezért írtam korábban, hogy a német vagy az angol fórumokon kell megemlíteni).
3. Nem érv volt, hogy a kezdetektől rossz, hanem csak tény. Már akkor is meg volt említve, hogy ez így rossz, ahogy van; és akkor még reagáltak is itt, a fórumon az érintett supportosok; most senki nincs, így pláne nem látom értelmét. De ha Neked úgy jobban esik, akkor nyugodtan csinálj, amit akarsz - nem vagyok én valaki, hogy ebben megakadályozzalak. Csak megemlítem most is, hogy sokkal jobb dolgok is vannak a világon, mint a semmibe írogatni a semmiért.
4. Az ajándékokat senki nem tudta előre. A bétások is csak azt tudták, hogy mik várhatóak (amit már mindenki kitalálhatott, hiszen nem sok 'újdonság' volt benne, ami meg igen, az meg meg volt említve itt a fórumon a bejelentések között is), de a sorrendet nem. Így mindenki maga dönthette el, hogy rámegy-e a medálokra, vagy gyűjtöget. Én rámentem, és szereztem is egy csomót (így le tudtam tenni a jelenlegi utolsó 2 vagy 3 medálos területet). Ugyanígy rámentem a felújítókészletre, mert az is egy olyan dolog, ami megéri a fáradtságot. Még a zsiványtanyán gondolkodtam, de úgy voltam vele, hogy 1 is elég, így is rengeteg zsiványom van. De azt meg mindenki tudta, hogy az utolsó napokon cukrászda van, amit fejleszteni lehet (mindig is ez volt, és várhatóan amíg a játék megy, addig ez is lesz). Aki meg nem tudta, az egy olyan 'friss' játékos, aki még kérdezni sem kérdezett tapasztaltabb játékosoktól; de még a fórumon sem olvasgatott (például a bejelentéseket se).
 

DeletedUser24612

Guest
Leírom máshol hogy megy: User megemlíti, hogy ez rossz. Ha többen is megemlítik, akkor a support ír egy (nem) megnyugtató üzenetet, hogy továbbították a fejlesztők felé és vagy történik valami vagy nem. Általában nem, de legalább meg van a remény. Ezért (is) írtam, hogy itt magasan a legrosszabb a support.

Mondjuk elfogadom, hogy a speciális épület az első, mert én is úgy tapasztaltam, de a többit az ujjadból szoptad az biztos.

Tudod van aki életében először hall egy viccet. Lehet az egész város ismeri már, de azért nem úgy mondják el akkor sem, mint a bolondokházában:
Bolondok viccet mesélnek: 28
Mindenki röhög
47
Mindenki fetreng
3
Nagy csend. Bocs ezt a viccet még nem ismerjük.

Én és sokan mások nem hogy a tavaly téli, de még az idén nyári eventnél sem FoE -ztam, honnan kellett volna tudnom miket lehet nyerni? Mondom egy szavam nincs, mert így is sok értékest nyertem, de csak egy kis odafigyeléssel jobb is lehetett volna. Ne konkurens cég játékát írjam: The west. Már napokkal az event előtt tudni lehet majdnem mindent.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]
Én és sokan mások nem hogy a tavaly téli, de még az idén nyári eventnél sem FoE -ztam, honnan kellett volna tudnom miket lehet nyerni? Mondom egy szavam nincs, mert így is sok értékest nyertem, de csak egy kis odafigyeléssel jobb is lehetett volna. Ne konkurens cég játékát írjam: The west. Már napokkal az event előtt tudni lehet majdnem mindent.

https://forum.hu.forgeofempires.com/index.php?threads/téli-esemény-2015.2084/
De a főoldalról (a bejelentkező képernyőről) is van közvetlen link oda (igen, még mindig az a kiemelt hír).
 

DeletedUser

Guest
Kicsit kicsinek tartom a kapott pénz mennyiséget abból a szempontból, alap kunyhó 5 perc alatt ad 7 aranyat a faház 80 arany 4 óra alatt.
ha most kiszámolom 5 perces leosztással jobb esetben az lenne a normális a kunyhó mértékében 4 órás idővallummal a faháznak minimum adhatna 250 aranyat is és ezzel nem mondtam sokat hisz több is lehetne.
Hisz nem mindenki tud 24 órát kockulni, így jól jön az olyan ház ami nem 5 percenként termel és 5 percenként nem tud ott lenni az ember kattintgatni.

Így azoknak akik nem tudnak egész nap a gép elöt ülni de szeretnék élvezni a játékot mikor igen, valahol nem érzi reálisnak hogy 4 órára kevesebbet keres pénzt azaz aranyat mint az aki kockul mert van rá ideje nincs magánélete, és 5 percenként tud kitt katt-olni.
Másfelől a piac felesleges dolog ha mindenki céhen belül kereskedik és maga a piac pang a nagy semmitől , max csak a szerveres BOT karakterek árulnak 10:1 arányban amit ráadásként röhelyes mennyiségnek tartok szerver részről, mert nem épp felhasználó barát arány.
 

DeletedUser24612

Guest
Kicsit kicsinek tartom a kapott pénz mennyiséget abból a szempontból, alap kunyhó 5 perc alatt ad 7 aranyat a faház 80 arany 4 óra alatt.
ha most kiszámolom 5 perces leosztással jobb esetben az lenne a normális a kunyhó mértékében 4 órás idővallummal a faháznak minimum adhatna 250 aranyat is és ezzel nem mondtam sokat hisz több is lehetne.
Hisz nem mindenki tud 24 órát kockulni, így jól jön az olyan ház ami nem 5 percenként termel és 5 percenként nem tud ott lenni az ember kattintgatni.

Így azoknak akik nem tudnak egész nap a gép elöt ülni de szeretnék élvezni a játékot mikor igen, valahol nem érzi reálisnak hogy 4 órára kevesebbet keres pénzt azaz aranyat mint az aki kockul mert van rá ideje nincs magánélete, és 5 percenként tud kitt katt-olni.
Másfelől a piac felesleges dolog ha mindenki céhen belül kereskedik és maga a piac pang a nagy semmitől , max csak a szerveres BOT karakterek árulnak 10:1 arányban amit ráadásként röhelyes mennyiségnek tartok szerver részről, mert nem épp felhasználó barát arány.
Sajnos ez egy ilyen játék. Szerintem is túlzott a különbség az 1 és a 8 órás termelés között, de ez van. A piacos kérdésedre a másik topicban válaszoltam, röviden: Ez egy társasjáték.
 

DeletedUser

Guest
A társasjátékhoz kellenek társak és kell kereskedésre hajlamos emberek ami nagyon nincs. Céhbe nem veszik be az embert kezdetkor jelentkeztem mikor már céhes lehettem, igy magam alakítottam.
Így max a nyilt piac az ami reményt adna de az meg halott hisz ott senki sem akar kereskedni a bot meg 10:1 arányban főleg hogy 10 db gyártása igy is 8 óra és sokszor kell 18-20 db valamiből már már kínzás.
 

Vanek ur

Aktív tag
Lol, ez milyen segítséget jelent? Hol írják itt mik (voltak tavaly) a lehetséges nyeremények, stb ...

Hát ja. Ha valaki nem hajlandó olvasni, akkor annak tényleg nem jelent segítséget. Ott le van írva az összes nyeremény; de Neked ez sem elég. Igaz, van egy olyan értelmetlen/érthetetlen karaktersorozat, hogy "értékes épület az előző eseményekből" (mellesleg jegyzem meg, hogy a téli eventek épületei fel vannak kicsit lejjebb sorolva; de biztos nehéz észrevenni); viszont ha valaki nem képes itt a fórumban benézni az "Ismertetők, gyakran ismételt kérdések" témacsoporton belülre, az nem is veheti észre a "Különleges épületek" témát, ahol minden eddigi event épületei fel vannak sorolva.

Ui.: nem lennék ilyen csipkelődő, ha Te sem lennél ennyire ... izé... :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Kicsit kicsinek tartom a kapott pénz mennyiséget abból a szempontból, alap kunyhó 5 perc alatt ad 7 aranyat a faház 80 arany 4 óra alatt.
ha most kiszámolom 5 perces leosztással jobb esetben az lenne a normális a kunyhó mértékében 4 órás idővallummal a faháznak minimum adhatna 250 aranyat is és ezzel nem mondtam sokat hisz több is lehetne.
Hisz nem mindenki tud 24 órát kockulni, így jól jön az olyan ház ami nem 5 percenként termel és 5 percenként nem tud ott lenni az ember kattintgatni.

Így azoknak akik nem tudnak egész nap a gép elöt ülni de szeretnék élvezni a játékot mikor igen, valahol nem érzi reálisnak hogy 4 órára kevesebbet keres pénzt azaz aranyat mint az aki kockul mert van rá ideje nincs magánélete, és 5 percenként tud kitt katt-olni.
Másfelől a piac felesleges dolog ha mindenki céhen belül kereskedik és maga a piac pang a nagy semmitől , max csak a szerveres BOT karakterek árulnak 10:1 arányban amit ráadásként röhelyes mennyiségnek tartok szerver részről, mert nem épp felhasználó barát arány.

Szinte minden hasonló játék arról szól, hogy aki több időt tud a játék előtt tölteni, az kap egy kis 'pluszt'. Itt az van, hogy a rövidebb termelési idejű épületek (igen, nem csak a házaknál látni ezt, hanem az alapanyag- és a nyersanyag termelő épületeknél is) ha többször be tudsz nézni, és be tudod szedni, akkor több cuccot adnak, mint a hosszabb termelési idejűek. Ettől függetlenül a legtöbb játékos inkább a 24 órás termelésűeket szereti; és mégsem lesznek annyira lemaradva (sőt! még élvezik is a 'lassabb' játékot ;) ). Hiszen nem ezen múlik. Ja, és a következő kortól már nem lesz 5 perces termelésű lakóépület; csak 1 órás. Az 5 perces csak a legelején van, amikor még friss a játék, és viszonylag gyorsan lehet haladni fejlesztésekkel is, meg termelésekkel is. Aztán később ez úgyis le fog lassulni, és aki az elején 24 órában itt van, az is át fog váltani 'normálisabb' időbeosztású játékstílusra. És ismétlem magam: tényleg nem ezen múlik. ;)
 

DeletedUser

Guest
Értem és megértette,. De akkor egy sziveséget kérnék. Tettem ki egy rakás cuccot piacra. a fő ami kellene nagyon a Vas.
Ha valaki tudna velem Vasat adva kereskedni azt megköszönném :)
Írjon rám a játékban: kornicska névre. Köszönöm előre is.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent