1.37 - Jelenkor kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23659

Guest
Akkor megkezdem, bár kissé korai....
Látom a beharangozóban, hogy az egyik raktárépület -, a másik + boldogságot ad... Ezt szerintem felül kéne vizsgálni, mert nem választhatod, hogy melyik raktárral termelsz... Azt építed, amire bónuszod van és kész. Szerintem szükségtelen "büntetésekkel" még jobban csökkentetni a játékosokkal az anyagtermelést, így se termelnek annyit, mint kéne... Inkább motiváljuk őket, a + boldogság oké...
Köszönöm, hogy elmondhattam.
 

Vanek ur

Aktív tag
Huppsz, ez nekem fel sem tűnt; de ha így van, akkor mélységesen egyet kell értenem az előttem szólóval (most kivételesen :D).
Bár a termelések látszólagos visszafogásának jelenleg az az oka, hogy mindenki készül az új korra, és tárazzák a nyersanyagot, hogy minél hamarabb végig tudjanak majd menni a fejlődési fán; illetve minél hamarabb fel tudják építeni az új épületeket (valamint letudják majd a térképen a harcokat). Ettől függetlenül nem szerencsés, ha valakinek úgy kell bevállalnia negatív boldogságot, mert olyan nyersanyagnak a lelőhelyét kapta; míg mondjuk az ellenfél meg szerencsés volt, mert ő meg pozitív boldogságú épülethez való nyersanyag-lelőhelyet kapott. Az alapanyag-termelő épületeknél még érhető a negatív boldogság használata (ott van választási lehetőség); de a raktárépületeknél nincs - és ez nagyon nem jó (nem is értem, hogy az ilyenek miért nem buknak ki a bétateszt során; vagy ott egyáltalán nem is ezt nézik?!?).
 

DeletedUser22396

Guest
Valaki tudja hogy ez a "Csatorna" csak dísznek van, vagy netán egyéni funkciója is lesz?
 

DeletedUser22490

Guest
Most -100 boldogság az kit zavar?? Leraksz mellé két fát azt kész. Engen inkább az érdekelne, hogy a támadási bónuszt adó katonai épületek bónuszai halmozhatóak lesznek-e, mert ha igen akkor én lerakok belőle huszat és máris van +80%-om, akkor b**hatják a 200-250%-os védelmüket is a szomszédok amit éveken keresztül gyűjtögettek!

- - - Updated - - -

A csatorna csak dísznek van, amit jó ötletnek tartok, de a városok eltérő felépítése miatt nagyrész úgyis kivitelezhetetlen lesz, hogy mindent egymás alá pakolj. Ebben egy olyan tervezői hibát sejtek, hogy valószínűleg üres térképen kezdték a tervezést. Talán fel sem merült bennük, hogy a játékosok nem a mai korszakban kezdik az építkezést, hanem a városukat a bronzkorszak óta alakítják, és nem mindenki fogja majd ledózerolni az egész városát csak azért, hogy kijöjjön a passzolás. Ráadásul a grafikusok meg a tesztelők általában távolról sem ugyanazok.De remélem nincs igazam.
 

Vanek ur

Aktív tag
Most -100 boldogság az kit zavar?? Leraksz mellé két fát azt kész. Engen inkább az érdekelne, hogy a támadási bónuszt adó katonai épületek bónuszai halmozhatóak lesznek-e, mert ha igen akkor én lerakok belőle huszat és máris van +80%-om, akkor b**hatják a 200-250%-os védelmüket is a szomszédok amit éveken keresztül gyűjtögettek!
[...]

Figyusz! Ha minden raktárépületnél -100 lenne a boldogság, akkor nem szólnék semmit (mellesleg ha Te 'leraksz 2 fát, és el van intézve' dologgal működsz, akkor jelezném, hogy rengeteg az olyan ember, aki a legkisebb cuccokat takarítja - ergó: 2 fa az kb. 3 segítség mínusz naponta). De itt az a gond, hogy míg az egyik ember lerak egy épületet, és boldogságot kap érte, a másik lerak egy másikat és boldogságot vonnak el tőle. Lehet, hogy a -100 nem tűnik soknak; de ha a +300-hoz hasonlítod, akkor máris 1-1 épületnél 400 boldogság különbség van (8 fa? :) ); 2-2-nél már 800 (ez már egy plusz boldogságadó épület); ....
...és nem hiszem, hogy csak 1 épülettel termelnéd az új nyersanyagot...
A harci épületek viszont valószínűleg halmozhatóak lesznek (mint eddig halmozhatóak voltak a többi bónuszos dolgok is); de mint tudjuk: a területi és lakosságbeli korlátozások most is élnek - vagyis azért 20-at lerakni nem lenne kis teljesítmény (ha egyáltalán megoldható lenne) úgy, hogy közben termelni is kellene a nyersanyagot (például hogy ki is tudd fejleszteni azokat az épületeket)... :)
 

DeletedUser22490

Guest
A harci épületek viszont valószínűleg halmozhatóak lesznek (mint eddig halmozhatóak voltak a többi bónuszos dolgok is); de mint tudjuk: a területi és lakosságbeli korlátozások most is élnek - vagyis azért 20-at lerakni nem lenne kis teljesítmény (ha egyáltalán megoldható lenne) úgy, hogy közben termelni is kellene a nyersanyagot (például hogy ki is tudd fejleszteni azokat az épületeket)... :)

Én gond nélkül le tudok tenni belőle huszat. Azért írtam. Ha nagyon ráállok akkor talán 26-28-at is. És pont ez a gond, mert vannak páran akik akár többet is. Úgyhogy megint a kicsik szívnak. De ezt már rég meg kellett szoknia mindenkinek.
 

DeletedUser23659

Guest
Most -100 boldogság az kit zavar?? Leraksz mellé két fát azt kész. Engen inkább az érdekelne, hogy a támadási bónuszt adó katonai épületek bónuszai halmozhatóak lesznek-e, mert ha igen akkor én lerakok belőle huszat és máris van +80%-om, akkor b**hatják a 200-250%-os védelmüket is a szomszédok amit éveken keresztül gyűjtögettek!

Nincs számodra válaszom... Játszd a játékodat, én is játszom a magamét, s reménykedem, sose kerülünk ennél közelebb egymáshoz.
 

DeletedUser20654

Guest
Egyébként van olyan raktárépület ami -350 boldogságot ad.
Azonban minnél rosszabb morálilag az épület annál kevesebb lakos kell hozzá. A "legjobbhoz" kb 1300 emberrel több kell mint a "legrosszabbhoz".
 

DeletedUser23659

Guest
Igazából tartom magam ahhoz, amit írtam... Nem választod a raktárat, hanem kapod. Nálam a létszám indifferens, általában 8-10 ezer szabad emberem van...
Én speciel 6 raktárépülettel nyomom a 3 bónuszos termékemet, "jó" esetben 2-3000 boldogság-hátrányba kerülök a szerencsésebb játékostársamhoz képest, ami mondom, nem tragédia, de valaki mondja meg, mi az értelme???? Kinek jó ez?
Nekem nem jó, mert kell egy + épület. A másik játékosnak-a szomszédban- se jó, mert attól, hogy én kevesebbet termelek mondjuk műanyagból, ő nehezebben tud műanyagot beszerezni. A céhnek ugyanezért nem jó. A fejlesztőknek nem jó, mert ha fel...om az agyam, abbahagyom esetleg a játékot. Akkor tehát kinek jó?
----
DE nem lamentálok, nem az volt a cél...Csak a figyelem felkeltése.
Azért ha valakinek van jó érve, hogy mi a célja ennek, azt szívesen elolvasnám:)
De már nem hozom elő többé a témát, elnézést kérek...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
És máris láthatunk egy kis részletet a következő korból,kiváncsi vagyok,milyen messzire mennek el az időben :D
 

DeletedUser

Guest
Túl messzire szerintem nem kéne, a Holnap még tűrhető, mivel akár valós dolgokat is betehetnek, minimális kitalációval. Ennél tovább nem kéne menni(a Holnap is necces...), inkább próbálják meg másképp fenntartani a játék iránti érdeklődést.
 

DeletedUser23659

Guest
Szerintem az eddig is gyenge tüzérséget sikerült teljesen lealázni ezzel az "egyszer tüzel, aztán hazamegy" tulajdonsággal... Javasolnám, hogy a gyarmati kortól kezdve a tüzérség hagyja figyelmen kívül a rejtőzködést, legalább ennyi bónusza hadd legyen a rettenetes HP-ja ellensúlyozására...

--- Viszont nálam nem gond a hardveres gyorsítás, rendesen működik. Hogy javít-e, nem tudom, de az ismert hibái nem jönnek elő. Aztán jó még a medálért terület funkció, azt is már nagyon vártuk.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20368

Guest
Hmm, nem rossz, bár néhány helyen a fordítást gyengének találom (boltház???), de egészében jó. A következő nagyobb frissítésnél viszont inkább a többi kontinensen visszamaradt üres területeket kéne feloldani.
 

DeletedUser20506

Guest
Sziasztok!

Áhh, tudom, hogy nem jó helyre írok, de nem találtam jobbat......

Az eventtel kapcsolatban: utolsó feladatnál eladtam a temetőmet, és semmi. Ugyanúgy kéri, hogy adjam el. Nincs több temetőm, a jelen kori dekorációkat még ki kellene fejlesztenem.

Így nem jutok a végére, pedig már rég befejeztem volna.
Mi a teendő???????

Köszi a választ előre is!

Nitu
 

Vanek ur

Aktív tag
Az aktuális korodból kell eladni 3 dekorációt. Vagyis tessék kifejleszteni a jelenkori dekorációkat; még a jövő hétig van időd erre...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent