Kibeszélő 1.185 kibeszélő

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Várható, hogy az új üzenetközpont is érkezik ezzel a frissítéssel, vagy az teljesen el lett napolva?
 

DeletedUser25777

Guest
Kár, hogy a mai frissítésben nem találom annak a hibának a javitását, hogy bár felkínálja egy játékos kocsmájának meglátogatását, de nem végzi el! És ez már legalább 1 hete így van. Azt sem értem, hogy ide miért kell mégegyszer bejelentkeznem, hiszen a játékba be vagyok jelentkezve, és aki nem, az hozzá sem fér ehhez a fórumhoz.
 

IronGaben

Új tag
Sziasztok ! Nem tervezitek esetleg, hogy a különböző világok között pl. a Raktárban lévő dolgok cserélhetünk legyenek, vagy pl. a termékek átadása lehetővé váljon?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Szia Tibor!
Szerintem nem tervezik!
Ez a lehetőség több oldalról nézve is bonyolult! Olyan káoszt szülne, hogy senki sem ismerné ki magát rajta. A létező 5 világ (magyar szerveren, de más országokban ennek a többszörösével is lehet játszani) menedzselése (honnan, hová, mennyit) nem lenne egyszerű feladat! Nem beszélve arról a lehetőségről, hogy a világok között a kor különbség is fennállhat, és ez ebben a formában (termék csere, épületek átadása) nagyon nem lenne korrekt azokkal szemben akik, csak abban az egy világban játszanak!
Remélem sikerült érthetően átadnom az információt :)
 
Sziasztok!

"A "Hadsereg irányítása" mellé egy külön, korspecifikus opció került. Mostantól kezdve egyszerűbb lesz az egységeket koruk szerint kiválasztani."

Nem látok semmi különbséget a korábbihoz képest. Mit nem veszek észre?
Köszi!
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Az én meglátásom szerint, annyi változás van, hogy eddig minden egyes csatánál be kellett állítani a kort, addig most úgy tűnik, hogy ez fix lett (hála a magasságos FoE-nak) :)
 

Ötzi

Aktív tag
Őszinte lehetek? Pipa vagyok, mert a lényegtelen dolgokra koncentráltak a játék fejlesztői, a lényegeset pedig elhanyagolták. Már megint. Mint mindig. Semmi szükség nem volt arra, hogy a céhen belüli beállítások a jogokra a profiloldalon megjelenítésre kerüljenek, viszont a GBG-hez és a GVG-hez, valamint a CE-hez szükséges céhen belüli online megjelenítések továbbra is elmaradnak. Nem az a lényeg, hogy lássák mások a céh beállításait, mert erre semmi szükség. Az viszont, hogy minden alkalommal céhen belül tapogatjuk egymást, hogy ki van játékban céhen belül és tud-e jönni akár egyik, akár másik csatába, arra nagyobb szükség lenne. Ha pontosan utánaszámolok, immáron 5. éve kérem ezt. Az, hogy a céhek belső beállításai kikerültek a profiloldalakra, jogosulatlan adatközlésnek minősül.
 
Utoljára szerkesztve:
"...jogosulatlan adatközlésnek minősül.": csak annyira, mint a CS-ben, Fortnite-ban, LoL-ban (;)), ha megölök valakit: gyilkosságnak... ;)
A többivel nagyjából egyetértek.
 

Ötzi

Aktív tag
GBG-ben így egy kicsit könnyebb kitalálni, hogy kivel kell egyeztetni.

Közel sem biztos, azonban az, hogy éjjel kettőkor kivel úszom szinkronban a csatatéren a céhtagok közül, már fogósabb kérdés. Oké, rá lehet kérdezni a közösben, de ha nem válaszol? De mindegy is, hogy mi az időpont, a csatatér miatt jól jönne az, ha látnánk, ki van ott a céhtagok közül. Ez sokkal fontosabb, mint az, hogy a céhekben kinek micsoda a tótumfaktuma, mert van, hogy olyan játékos irányítja a csateret, akinek nincs is ilyen beállítása.
 

helen

Nagyon aktív tag
Közel sem biztos, azonban az, hogy éjjel kettőkor kivel úszom szinkronban a csatatéren a céhtagok közül, már fogósabb kérdés. Oké, rá lehet kérdezni a közösben, de ha nem válaszol? De mindegy is, hogy mi az időpont, a csatatér miatt jól jönne az, ha látnánk, ki van ott a céhtagok közül. Ez sokkal fontosabb, mint az, hogy a céhekben kinek micsoda a tótumfaktuma, mert van, hogy olyan játékos irányítja a csateret, akinek nincs is ilyen beállítása.
Céhek profilszövegében meg lehet jelölni a felelős embereket, így lehet tudni kit kell keresni bizonyos kérdésekben. Amelyik céhben több vezető van, ott így, a megjelenítéssel sem tudhatod feltétlenül hogy kit is kell keress, mert nem minden vezető foglalkozik pl. a csatatérrel. Sok helyen le van osztva a céhvezetők szerepköre, hogy ki, mivel foglalkozik, és a többiek munkájába nem szól bele. Vagy lehet hogy épp inaktív az illető. Így aztán hiába keresed meg.
Céhen belül a tagok láthatósága tényleg jó lenne.
 

binda

Új tag
Hogyan lehetséges az, hogy a jelenes korú játékos rendelkezzen jövős és jeges korú egységekkel? A napokban találkoztam egy ilyen taggal, aki vígan jelenes városokat fosztogatott és városvédelmét egy lebegő tankkal, egy robotkatonával és 6 zsivánnyal állította össze, esélyt sem adva az esetleges visszatámadásra. Van olyan aki meg tudná ezt mondani, hogy hogyan lehetséges jelenes korban lebegő tankhoz, esetleg robotkatonához jutni? Én már lassan elhagyom a jeges térképet és csak pár hónapos termékek kaptam a játéktól....
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Valószínűleg a térképen már ott tart és akadhat olyan feladat mikor katonai egységeket lehet kapni (nekem is van gyarmatos brigádom, pedig késő középben vagyok) a teljesítésért.
 

binda

Új tag
Valószínűleg a térképen már ott tart és akadhat olyan feladat mikor katonai egységeket lehet kapni (nekem is van gyarmatos brigádom, pedig késő középben vagyok) a teljesítésért.
Jelenesnek jövős és jeges egység olyan, mintha késő középkorinak lenne ipari és progresszív egysége.... A jövős térképet már rég elhagytam, nem volt olyan feladat, amely jövős egységet adott volna.... a jegesnél pedig a végén járok. Igen, jelenesként nekem is van holnapos egységem, mint neked késő középkoriként gyarmatos egységed....
 

DeletedUser

Guest
Jelenesnek jövős és jeges egység olyan, mintha késő középkorinak lenne ipari és progresszív egysége.... A jövős térképet már rég elhagytam, nem volt olyan feladat, amely jövős egységet adott volna.... a jegesnél pedig a végén járok. Igen, jelenesként nekem is van holnapos egységem, mint neked késő középkoriként gyarmatos egységed....

Késő középkorban valóban csak gyarmati szerezhető. De ipariban pl. elérhető posztmodern is akár. Jelenben pedig akár mélytengeri. Nem minden korban olyanok a fő történeti küldetések, hogy lehet velük haladni korváltás nélkül is, és nem is minden korban adnak egységet. De vannak ilyen korok. Kép C-ről lent, ipari kori gyémántfarmomról (ennél fogva nem érdekel a támadás, sőt, az alapanyagom is viheti aki akarja, és megörül, hogy tudja mi a védelmem :D ). Még az is eltérhet milyen egységet kapsz posztmodernből, attól függ, hogyan teljesíted a térképet, milyen sorrendben, milyen módon (harc/tárgyalás) foglalod a tartományokat. Sajnos nekem nem mg csapat jött, hanem bajnok. Sorban prog, modern, poszt egységek ipari korban. A jelen pedig a legsúlyosabb eltérést engedi, ez ugye 3 korral magasabb maximum, míg ott a mélytengeri a 4. kor. Ehhez okosan kell a tech fát is feloldani, hogy elérd, ugyanis, ha minden tech kipipálva ipari kor végéig, akkor nem tudod mivel teljesíteni korváltás nélkül, ha tech oldást kér egy küldetés. Sok esetben nem korhoz kötött ez, csak azt mondja, olyat oldj fel, ami kulturális épületet tesz elérhetővé, vagy katonait mondjuk, akár terjeszkedést ad. Ez univerzális mind, ergo, ha lehetett kihagyni bármely kisebb korban ilyen techeket, akkor korváltás nélkül tudsz haladni a történet küldetéssel. Amennyiben nem maradt tartalékba teched ezekhez, akkor bizony elakadsz, és hiába van kész a térkép, nem jutsz el az egységeket feldobáló küldetésekig. Véletlenül is összehozható, de jobb azért megtervezni, főleg, ha egy bizonyos egységet akarsz, akkor még azt is meg kell nézni tényleg, hogy a térképet hogyan foglalod, különben mást kapsz.
 

Csatolmányok

  • Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    199,9 KB · Megtekintések: 14
Fent