Kibeszélő 1.169 (1.168 és 1.169) kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Itt lehet erről a kombinált verziófrissítésről beszélgetni.
 

DeletedUser26307

Guest
  • Azok az erőforrások, melyeket már egyszer kipróbáltatok és nem voltak helyesek szürkével fognak megjelenni:
    1.167%20-%20Negotiation.png
Ennek csak én nem látom értelmét? Ami eddig is minden tárgyalófélnél helytelen volt, szürkére váltott. Most ezzel csak be lett kavarva, megnehezítve a tárgyalást, mert ezentúl a szürkéből is kell választani, ha csak annyi volt vele a probléma, hogy nem megfelelő személyt szándékoztunk lefizetni vele. Viszont, ha ez csak és kizárólag annál a személynél lesz ilyen, akinek már korábban felajánlottuk x terméket és így nem tudunk helytelent duplázni, akkor viszont szuper módosítás.
 
  • Azok az erőforrások, melyeket már egyszer kipróbáltatok és nem voltak helyesek szürkével fognak megjelenni:
    1.167%20-%20Negotiation.png
Ennek csak én nem látom értelmét? Ami eddig is minden tárgyalófélnél helytelen volt, szürkére váltott. Most ezzel csak be lett kavarva, megnehezítve a tárgyalást, mert ezentúl a szürkéből is kell választani, ha csak annyi volt vele a probléma, hogy nem megfelelő személyt szándékoztunk lefizetni vele. Viszont, ha ez csak és kizárólag annál a személynél lesz ilyen, akinek már korábban felajánlottuk x terméket és így nem tudunk helytelent duplázni, akkor viszont szuper módosítás.
A szürke gombot továbbra sem lehet választani. Annyi történik, h most véletlenül sem adhatod oda mégegyszer a tagnak egy már felajánlott termeket.
 
A szürke gombot továbbra sem lehet választani. Annyi történik, h most véletlenül sem adhatod oda mégegyszer a tagnak egy már felajánlott termeket.

Tehát attól függően fog változni a szürke, hogy melyik figurának akarom adni? Ezt nem hiszem hogy meg tudják csinálni. Attól félek az lesz, amit RealCorpus ír, hogy ha csak annyi a probléma, hogy nem megfelelő személyt szándékoztunk lefizetni vele, akkor is szürke lesz. Na az jól meg fogja kavarni az embert :( Ilyen esetre indokolt lenne inkább egy harmadik színt alkalmazni.

Jó lenne, ha a supporttól valaki érthetően elmagyarázná, hogy mi a változás lényege.
 
Utoljára szerkesztve:
Több helyre tesz az új verzió megerősítő gombot. Szeretném javasolni, kérni, hogy a csaták során az automatikus lejátszás gomhoz is tegyetek megerősítő gombot, mert az automatikus lejátszással tapasztalatom szerint vagy elvesztem a csatát, vagy ha nem is, de sokkal több katonát vesztek, mint ha magam irányítom. Nem is szoktam használni, csak ha a megadás gomb helyett véletlenül az automatikus lejátszásra kattintok, és onnan már nincs megállás. Sajnos ez velem már többször előfordult, és mindig megszívtam, nagyon értékes, következő kori katonát vesztettem el így már többször.

Kérem a supportot, adjon valaki választ, hogy van-e erre remény, illetve, hogy továbbítjátok-e a javaslatot a fejlesztőknek.
 

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
  • Azok az erőforrások, melyeket már egyszer kipróbáltatok és nem voltak helyesek szürkével fognak megjelenni:
    1.167%20-%20Negotiation.png
Ennek csak én nem látom értelmét? Ami eddig is minden tárgyalófélnél helytelen volt, szürkére váltott. Most ezzel csak be lett kavarva, megnehezítve a tárgyalást, mert ezentúl a szürkéből is kell választani, ha csak annyi volt vele a probléma, hogy nem megfelelő személyt szándékoztunk lefizetni vele. Viszont, ha ez csak és kizárólag annál a személynél lesz ilyen, akinek már korábban felajánlottuk x terméket és így nem tudunk helytelent duplázni, akkor viszont szuper módosítás.
Igen így van, nem neked kell gondolkozni, hogy húúú ezt már felajánlottam ennek már egyszer, vagy nem. Sokkal könnyebb lett a tárgyalás.
 

Vanek ur

Aktív tag
Igen így van, nem neked kell gondolkozni, hogy húúú ezt már felajánlottam ennek már egyszer, vagy nem. Sokkal könnyebb lett a tárgyalás.
Az, hogy könnyebb lett, az nem biztos. Mert nálam is volt már korábban, hogy siettem, és dupláztam ugyanazt a terméket; így ezt most kiveszi a lehetőségek közül a játék. De ugyanakkor meg ha csak az első választási lehetőségeket látom, akkor meg elfelejtődhet, hogy az oda már rakott, de 'itt nincs jó helyen' dolog miatt máshová berakjam. Vagyis nálam már visszaütött a bétán párszor ez a dolog. Talán nem is kiszürkítéssel kellene ezt megjeleníteni, hanem valami más színnel megjelölni, hogy az ember tudja, hogy ugyan az első helyen nem rakhatom, de attól még máshol felhasználhatnám. Csak kérdés, megoldható-e egyáltalán. Addig meg hozzá kell szokni ehhez az új verzióhoz.
 

DeletedUser25590

Guest
Nem lett könnyebb a tárgyalás.
Nagyon zavaró, és nehezebb lett, mert folyamatosan félrevezet.
Éveken keresztül hozzászoktattátok a szemünket meg az agyunkat a szürkéhez, aztán most kiszürkítitek a jó választ.
Ez nem segítség. Előfordult, hogy kétszer került valami ugyanarra a helyre, az csak baki.
De az, hogy minden oszlopban más a szürke, meg más a zöld, az elég durva nehezítés. Mert az aprócska agyamnak többet kell dolgozni.
És ha lehet, olyan manager kellene ide, aki egyezkedés mániákus és most játszik először az új egyezkedéses rendszerrel.
Kíváncsi vagyok, hogy mit ő fog mondani.
 
Ágnes vára mondta:
a csaták során az automatikus lejátszás gomhoz is tegyetek megerősítő gombot …...
Kérem a supportot, adjon valaki választ, hogy van-e erre remény, illetve, hogy továbbítjátok-e a javaslatot a fejlesztőknek.

ne tegyenek... vagy akkor lehessen ki-be kapcsolni, mert amikor 50-100-200 csatát kell lejátszani automatán, akkor nagyon idegesítő lenne ennyiszer duplán kattintani...

Persze, úgy gondoltam, hogy aki akarja, az ki is tudja kapcsolni, meg vissza is tudja kapcsolni. Szerintem nem vagyok egyedül, aki szerint az automatikus csata rosszabb eredményt hoz, mint a saját irányítás. Akinek még nincs több ezer zsivije és más erős katonája, annak egy ilyen veszteség bizony nagyon sokat számít és irtó bosszantó.
Egyébként tudja valaki, hogy ha egy megerősítő gombot kikapcsolok, azt hogy tudom visszakapcsolni? Én még semmit nem mertem kikapcsolni, mert a beállításokban csak a gyémánt felhasználás megerősítését lehet ki- bekapcsolni. Lehet, jó lenne, ha ott egy sávban "Megerősítés ki- bekapcsolása" címmel fel lenne sorolva az összes ilyen lehetőség, mindegyik mellett egy kis választó kockával, ahol ki lehet pipálni azt, amit be akarok kapcsolni.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Éveken keresztül hozzászoktattátok a szemünket meg az agyunkat a szürkéhez, aztán most kiszürkítitek a jó választ.
A jó (vagy lehetséges jó) válasz soha nem szürke az adott mezőnél. Hiszen nem lehetne megoldani.

(Megjegyzem, számomra is zavaró ez a csere-bere. A bétán már egy ideje így megy, lassan megszokja az ember.)
 

DeletedUser25590

Guest
A jó (vagy lehetséges jó) válasz soha nem szürke az adott mezőnél.

Ez csak játék a szavakkal. Tudod mire gondoltam, én is csak játszottam a szavakkal.

Igen, majd megszokom, de mire rájöttem, hogy mi történik, egymás után költöttem egy csomó gyémántot. Igen, ez az én hibám, mert nem olvastam eddig a fórumot.

Lényeg az, hogy ne mondják nekem, hogy nem kell gondolkozni, meg, milyen jó már nekem ez. Az előző rendszernél nem gondolkozni kellett, hogy volt-e már ilyen felajánlásom, vagy nem, hanem látni. Ha duplán raktam valahová, az nem nem gondolkozás, hanem figyelmetlenség.

Most kell csak igazán gondolkozni, mert tényleg minden oszlopban más a szürke és más a zöld. Nem látom a teljes képet. A szemem helyett az agyamat dolgoztatják.

És, amit sejtettem, hiszen számodra is zavaró, hogy nem nagyon érdekli őket a véleményünk, vagy a nem tetszésünk, mert bár sose játszottam a bétán, ezek szerint ez a dolog már ott is szóba került, és nem úgy tűnik, mintha bárki is dicsérné. Vagyis bele kell törődnöm, hogy ez már így marad. Helyesbítek, aki csatával viszi végig a CE-t, azoknak nyilván tetszik, hiszen eddig se egyezkedtek sokat, ezek után sem fognak.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Az, hogy neked, nekem tetszik vagy nem, egy dolog, hogy a játékosok nemtetszése visszakerül-e a fejlesztőkhöz egy másik dolog (vissza :)), az pedig egy harmadik dolog, hogy a fejlesztők ezt számításba veszik vagy sem. Ők ezt javításnak tették bele, vagyis szerintük ez jóóóó. Eléggé (nagyon!) nagy kell legyen a „nem jó”-viszhang, hogy egyáltalán fontolóra vegyék a változtatást.
 
Először engem is zavart egy kicsit, de most már - kb. 10-20 tárgyalás után - azt mondom, hogy tényleg könnyebb. Nekem tetszik.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Aki sokat egyezkedik, az megszokja. Én alig szoktam, szóval engem még zavar. Leginkább azért, mert nem biztos, hogy látom egyszerre, hogy mely termékek vannak még játékban. Ami inkább nehezítés, mint könnyítés. Ha viszont egy harmadik színnel lenne jelölve, vagy mondjk a narancs mezőben egy felkiáltójellel, máris barátságosabbnak látnám. :)
 
Aki sokat egyezkedik, az megszokja. Én alig szoktam, szóval engem még zavar. Leginkább azért, mert nem biztos, hogy látom egyszerre, hogy mely termékek vannak még játékban. Ami inkább nehezítés, mint könnyítés. Ha viszont egy harmadik színnel lenne jelölve, vagy mondjk a narancs mezőben egy felkiáltójellel, máris barátságosabbnak látnám. :)
Én is alig szoktam tárgyalni: csak a CE 4 szint második felében, a japán faluban a kereskedőnél, meg ha az a napi feladat, A csatatéren soha. Ennek ellenére én már megszoktam, és szerintem az csak jó, hogy ha rákattintasz annál a figurának a kockájára, ahova épp tenni akarsz, és kizárja azt az árut is, ami ugyan még játékban van, de az adott figurához egyszer már sikertelenül betetted. Nem szükséges egybe látni, hogy mely termék van még en block a játékban. Szerintem könnyebb így, hogy a figyelmetlenséget kizárja, és szerintem hamar meg lehet szokni.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]Nem szükséges egybe látni, hogy mely termék van még en block a játékban. Szerintem könnyebb így, hogy a figyelmetlenséget kizárja, és szerintem hamar meg lehet szokni.
Szerintem meg szükséges. Jó tudni, hogy milyenekből válogathatok. Főként ha van 8-9-10 termék is (és akár 1 féléből kerülhet több helyre is), és csak 4 lehetőségem van arra, hogy kitaláljam. Akkor kell egy stratégia, hogy ne kelljen rendre gyémántot fizetni az újabb körért, hanem viszonylag hamar meglegyen. Mert 2-3-4-féle termék esetén egyszerűen is meg lehet oldani, brute force módon is, amihez nem kell tudni semmit. Berakod az elsőt végig, majd a másodikat végig, ...., és negyedikre megvan legkésőbb. De 10 terméknél akár 10 kör is lehet, ami 6 kör gyémántos vásárlás. Persze, akinek van, az bármilyen módon meg tudja oldani, és annak ez a fenti segítés sem kell. Aki viszont felépít egy stratégiát, annak látnia kell, hogy miből is 'építkezhet'.
 

DeletedUser25590

Guest
Szerintem az egyezkedés újítása, hogy nem látom az összes "versenybenlévő" terméket: ROSSZ!!! Agyhalottaknak segítség lehet, de aki ésszel játszik, annak nem az!

Respect!
Bár én nem mertem ilyen erősen fogalmazni, de maximálisan egyetértek.
Igaz, nem olyan összetett, mint egy sakkjátszma, de szépen lehet benne kombinálni.
Rengeteg olyan hetem volt, amikor 64 kapu max. 10-20 gyémánt beáldozásával végigment, és nem azért, mert újrajátszottam a tárgyalásokat, vagy mert bármelyiket is csatával oldottam volna meg.
Na! Most ez megszűnt, sokkal nagyobb a gyémánt igénye, mert elvették a látásomat.
Ha összeesküvés elmélet hívő lennék, azt mondanám, hogy nem segíteni akartak, hanem a mi fajtánkat akarták visszafogni, hogy ne gyalogolhassunk végig a 64 kapun rekordidő alatt, majdnem ingyen.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent