Kibeszélő Őszi esemény

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A virágágyáshoz az van írva, hogy "Alapanyag- és védekezőbónusszal látja el a védekező egységeket, ha 2 egyedi mezőgazdasági farm épület mellé kerül elhelyezésre. "
Viszont máshol eddig az volt, hogy a támadóknak ad védőbónuszt. Melyik verzió az igaz?
 

Hellgate76

Aktív tag
A virágágyáshoz az van írva, hogy "Alapanyag- és védekezőbónusszal látja el a védekező egységeket, ha 2 egyedi mezőgazdasági farm épület mellé kerül elhelyezésre. "
Viszont máshol eddig az volt, hogy a támadóknak ad védőbónuszt. Melyik verzió az igaz?
Támadóknak ad védőbónuszt 8%
 

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
A virágágyáshoz az van írva, hogy "Alapanyag- és védekezőbónusszal látja el a védekező egységeket, ha 2 egyedi mezőgazdasági farm épület mellé kerül elhelyezésre. "
Viszont máshol eddig az volt, hogy a támadóknak ad védőbónuszt. Melyik verzió az igaz?
Köszönjük, valóban igazatok van, a támadó egységeknek jár a bónusz. Köszönjük, hogy jelezted, az elírást javítottuk.
 
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a megnyerhető portrék hol találhatóak majd a fiókombam, és mire használhatóak. A nyári event portréit megnyertem, de eddig nem találtam őket.
 

Reginaldio

Új tag
Sziasztok!

Nincs valaki köztetek, aki esetleg írta a küldetéssor feladatait? (Én volt egy idő, amikor írtam, de most nem.) Igazából gyakorlati jelentősége nincs, mert már a naponta érkező küldetések kapujában vagyok, csak "elméletileg" érdekelne, lehetett-e volna (ill. mi módon) optimálisabban "összeszervezni" a párhuzamosan futó küldetéseket. Mármint -- abból következtetve, hogy az egyik világban az egyik, a másik világban a másik avatárhoz értem el előbb, ami után már nem jött újabb "második" feladat -- nyilvánvaló, hogy az első néhány után kettévált, két vonalon futott tovább a küldetéssorozat (vagyis nem "ömlesztve" kaptuk egy "közös készletből" a sorra következőt egy épp megoldott helyett, hanem "A" vonalon "A" készletből, "B"-n "B"-ből jött a soron következő -- másképp nem fordulhatott volna elő, hogy két világban más-más sorrendben kapom a végén az avatarokat); vagyis megfelelő szinkron esetén, összevárva bizonyos, ugyanazon dolgokat (pl. pénzbegyűjtés/X idejű termelések/céhkincstáras adakozás/fogadóbónusz-aktiválás stb.) kérő küldetéseket sokkal flottabbul is meg lehetett volna oldani.

Egyébként tetszik az is, hogy incidensekből és -- különösen, hogy -- napi küldetésekből is lehet extra hozzávalókat szerezni az eseményhez: talán így játékteljesítmény alapján is lehet némi sansz a "premier" ligába bekerülni, gyémántköltés nélkül; csak lehetőleg nem szabad egy napon túl begyűjtetlenül hagyni az incidenseket, ill. lehetőleg kihagyás nélkül teljesíteni kell az összes segítő napi küldetést, meg persze törekedni, hogy minél arányosabban fogyjanak a hozzávalók, hogy a végén ne legyen egyikből sem maradék (úgy veszem észre, hogy mivel a hozzávalók a feladatsorból, ill. a belépésekért módszeres egymásutánban jönnek, ill. a napi küldetésekből meg az incidensekből "random" eséllyel kapjuk a különböző hozzávalókat, és minden süteményfajta annyi csillagot ér, amennyi hozzávaló szükséges hozzá, ezért itt fajlagosan nincsenek olyan süteményfajták, amiket ligaszempontból "haladósabb" lenne választani). (Ha jól emlékszem, eddig egy ilyen volt még, ahol szintén reális esély volt gyémántköltés nélkül a "topligába" kerülni: talán a tavalyi focis/ForgeBowl-os esemény, ahol 4 különböző héten is külön-külön ligaeredmények voltak, vagyis ha vki az első hetet/heteket teljesen "beáldozva" legalább 2 hétnyi összes teljesítést koncentrálva összegyűjtött egy adott hétre, akkor "formaidőzítéses" taktikával tulképp összejöhetett -- akkor mások voltak a prioritásaim, úgyhogy akkor nem mentem rá, így asszem minden héten stabilan a bronz vagy az ezüst ligában végeztem...)

Előre is kösz és üdv, és további jó játékot!
 

Giamia

Új tag
Feladatsornak en is orultem volna tegnap mikor boldogan elkoltottem az 50 Forge pontot amit a sutiert kaptam aztan 10 p mulva jott a csajszi egy feladattal: kolts el 17 FP- :t :rolleyes::cool:

Kerdes: csajszi azt keri noveljem 420 ponttal a boldogsagot, letettem egy fat - erteket beszamitotta a feladat . jott egy barat megmotivalta azaz duplaja lett a boldogsag erteke de a feladat ezt nem szamolta be :( nem kellett volna neki ? koszi
 

Andy66

Új tag
Lehet tudni milyen napi nyeremények várhatóak? Gondolom mindenki vár vmi komolyabbra,az eddigiek nem túl acélosak..Talán a zsugorító volt értékesebb...ment a régiségkereskedőhöz...Vagy teljesen random?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Lehet tudni milyen napi nyeremények várhatóak? Gondolom mindenki vár vmi komolyabbra,az eddigiek nem túl acélosak..Talán a zsugorító volt értékesebb...ment a régiségkereskedőhöz...Vagy teljesen random?
Bétán ezek voltak.
Ami persze nem garancia arra, hogy itt is ugyanezek lesznek.
 

Giamia

Új tag
ma mar a masodik alkalommal fordul elo: megcsinalom a feladatot es nem kapom meg erte a cuccot - reggel tok, most fahej
mivel volt egy kis harcom a supporttal csinaltam egy elott es utana kepernyot
nagyon nagyon fusztralo mert nekem aki 3 hete kezdte a jatok nem konnyu teljesiteni oket :( es lehet csak 1 tok es 1 fahej de piszkosul nem fair es elveszi az ember kedvet az egesztol :( :( :(
 

Giamia

Új tag
kerdes:
a 2 csajszis-sutis feladatbol mind1 milyen sorrendben csinalom meg oket ? support nem tud segiteni miert nem kaptam meg a sutialapanyagokat es mar csak erre tudok gondolni :( :( koszi
 

babba

Új tag
Egy vélemény erről a mostani őszi eseményről:Nos, szépnek indult ,de most a végére a szerkesztők ,nagyon kitolnak velünk,mert tökön kivül semmit nem adnak,még a napi feladatoknál sem !!! Ebből nem lehet sütiket késziteni,és ott az a sok csillag,na lehetetlen megcsinálni mha netán vásárolsz gyémántokat,mert látom erre megy ki a mostani esemény,nem gondoltam volna hogy ennyire pénzéhesek a szerkesztők,de mindegy aki akar vesz ,aki nem az nem eseményezik.....o_Oo_Oo_O:mad:
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A napi küldetésnél minden nap változó a nyeremény: azaz utolsó naptól visszafelé alma, csoki, karamel, fahéj, tök, s újra kezdődik alma, csoki stb...
A mostani eseménynél nem feltétlenül a fődíj épülete a legvonzóbb sokaknak, hanem inkább annak kiegészítői
Az egész eseményt egyben kell átlátni és kezelni, ha folyamatosan - a lehetőségekhez képest - egyformán lettek az alapanyagok felhasználva, akkor ki lehet akár nullára is hozni őket (de persze szerencsétlen helyzetben előfordulhat hogy 1-2 bennragad, de ez nem volt máshogy a többi eseménynél sem)
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Én a feladatsorokat mindig ki másolom és be másolom a céh üzetnet falra és így mindenki tudja követni céhen belül , Ha ki fut akkor törlöm .Kedves Giamia neked is ezt javasolnám és akkor nem szaladsz bele hasonló helyzetekbe.
 

helen

Nagyon aktív tag
Egy vélemény erről a mostani őszi eseményről:Nos, szépnek indult ,de most a végére a szerkesztők ,nagyon kitolnak velünk,mert tökön kivül semmit nem adnak,még a napi feladatoknál sem !!! Ebből nem lehet sütiket késziteni,és ott az a sok csillag,na lehetetlen megcsinálni mha netán vásárolsz gyémántokat,mert látom erre megy ki a mostani esemény,nem gondoltam volna hogy ennyire pénzéhesek a szerkesztők,de mindegy aki akar vesz ,aki nem az nem eseményezik.....o_Oo_Oo_O:mad:
Cserélsz velem karamellre ?
Nyugi, valamiből a fejlesztőknek is meg kell élniük. :)
 

RealMiki

Új tag
Ez az egész event, ahogy a többi is csak a lenyúlásról szól.
Én az egész feladatsort a lehető leggyorsabban megcsináltam amikor megkaptam és elértem a sztárcukrászt, abban is az elején voltam néha.
Aztán jött a "gyere vissza később" és elkezdtem rendesen visszaesni, de így is megtettem minden tőlem telhetőt, most a kezdő szinten vagyok.
Most már 4-5 napja nem érkezik az incidensekből semmi alapanyag (igaz eddig sem jött sok) és ha kapok a feladatokért alapanyagot, akkor is csak egyformát és csak két fajtát, nehogy tudjak belőle elkészíteni valamit.
Persze van megoldás, gyémántért vedd meg a hozzávalót és süss, Tehát 11 almát tudnék venni cirka hatezerből.... mit mondana erre a zsidó? OKOS!
Mi ez ha nem a lenyúlás magasiskolája! Másképpen nem engedik végig csinálni, ott akadályoznak ahol tudnak,
De legalább van a raktárban több tonna fahéj és karamell, nem baj jó lesz jövőre....
Szóval kedves Játékostársam, inkább el se kezd az eventeket, de jobb ha itthagyod a játékot és a pénzt inkább magadra költöd.
 
Fent