Üzenetközpont továbbfejlesztése

  • Témaindító DeletedUser22884
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22884

Guest
A céhes üzenetek olvasgatása közben jutott eszembe egy ötlet, és kérném a kedves felhasználók véleményét, további javaslatát ezzel kapcsolatban.

Elég furcsa a címzettek kijelölése az üzenetküldésnél (legalábbis nekem). Van egy gomb az összes céhtag kijelölésére, és ennyi, ha csak pár embernek akarok írni, akkor be kell írogatni a neveket, de elég könnyen ki lehet hagyni valakit. Így én arra gondoltam, hogy egy listát lehetne csinálni, ahol a céhtagok neve (mondjuk ABC-rendben) lenne felsorolva, és ezekre kattintva ez bekerülne a címzettek listájába. (Ahogy most a betűegyezéssel meg lehet csinálni, de én úgy gondoltam, hogy a lista mindenki nevét egyből tartalmazza)

Illetve az üzenetek újraküldése is hasznos lehet. Ha egy új tag érkezik a céhbe, akkor a körleveleket újra kell küldeni, ami több "szál" esetén elég macerás, mert lehet, hogy épp egy folyó beszélgetés félbe lesz szakítva ezek által. Így szerintem jó lenne egy olyan funkció, ahol a céhvezető, vagy a beszélgetést indító tag újraküldhetné az üzenetet annak, akinek gondolja. Tehát új tagnak, vagy annak, aki esetleg kitörölte az üzenetet. Így nem kell 10 új üzenetet nyitni és elküldeni minden céhtagnak, hanem a már folyó beszélgetést kapja meg egy vagy néhány ember, a többieknek pedig ez nem okoz kellemetlenséget.

Mit gondoltok? További ötletek?
 

DeletedUser23659

Guest
Nagyon jó lenne... S ennek mintájára a barát-levelezőlista is jó volna, amiért szintén sokan emeltek már szót.

OFF Csak egy kérdés:
vagy annak, aki esetleg kitörölte az üzenetet.
Azt hiszem, ez már nincs... azazhogy attól, hogy kitörlök egy körüzit, ha valaki hozzáír, frissíti, akkor az nálam is újra megjelenik. Vagy rosszul tudom? ON
Ettől függetlenül az újraküldés is jó ötlet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Vagy az "Összes céhtag" -nak küldött körüzenetbe automatikusan hozzáadódhatnának az újonnan felvett és törlődhetnének a távozó cégtagok.
 

Vanek ur

Aktív tag
A névjegyzékhez: szerintem fontosabb lenne a barátlistás és a szomszédlistás gomb. :) De ha már belekezdünk, akkor a megvalósításra az ötletem egy legördülő menüs megoldás lehetne. Maga a 'céhtagok' gomb lehetne a lenyíló menürész, és ott ki lehetne választani, kinek akarod küldeni (akár bejelölőnégyzetes megoldással is, hogy látni lehessen, kit jelöltél már ki, és kit még nem). Illetve ha már nagyon belemegyünk, akkor a barátlistás és szomszédlistás részt is hasonlóan meg lehetne oldani; és akkor lenne 3 lenyílós gomb a beírási hely alatt/felett. De akár a felugróablakos megoldás is szóba jöhetne, csak ott nem tudom, hogy férne el akár 80 név átláthatóan. :)

Az újraküldéshez: a 'maradandó' dolgokhoz inkább fórumot kellene használni. Átmenetileg lehet a levelezést is ezen folytatni, de -szerintem- a levelezés a sürgős és gyors megoldásra, megbeszélésre kellene használni; míg a fórum minden fontosabb, maradandóbb dolgokra. Ha pedig a levelezést arra használjuk, amire -szerintem- használhatóbb, akkor nem kell az újraküldés (különben sem kell mindent tudnia egy új tagnak arról, ami régebben a céhben történt :) ). Persze, valami 'újrakezdés' lehetőséget akár bele is lehetne tenni; de nem tudom, hogy lehetne ezt megvalósítani. Addig még OK, hogy mondjuk megjelenne egy gomb a levelezés mellett, ami a levelezést újraindítaná a céhtagok felé (megnyílna egy új, üres levél (vagy a korábbi kezdő hozzászólással) a régi címmel és az új céhlistás címekkel); csak a megvalósíthatóságot (leprogramozhatóságot) nem tudom még elképzelni, hogy ne legyen túl bonyolult.

kutja: igen, a törölt üzenet vissza tud jönni, ha valaki ír hozzá.

F1mre: a körlevél az körlevél. Ha én írtam hozzá, akkor az részben az enyém is - vagyis nem jó ötlet, hogy ha kilépek, akkor törlődjek belőle. Azon kívül az sem jó, ha az újak belelátnak minden korábbi beszélgetésbe; mert lehet, hogy valaki úgy írt oda valamit, hogy az újakat érinti, de nem kellene hogy tudjanak róla.
 

Nightmare666

Új tag
A legnagyobb fejlesztés szerintem az lenne, ha mondjuk az összes céh tagnak küldött levelet a céhbe újonnan belépők azonnal megkapják a céhből kilépők meg azonnal leíratkozzanak a listáról automatikusan.

Esetleg egy olyan funkció is jól jönne hogy manuálisan lehessen hozzáadni egy nagyobb volumenű beszélgetéshez az új tagokat...
illetve törölni tagokat a listáról, hogy ne kelljen újraindítani állandóan a körlevelezést.

De további opció is lehetne, hogy ki lehessen választani mondjuk hogy Automatikus hozzáadódjanak az új tagok a körüzenetekhet, vagy csak manuálisan lehessen hozzáadni őket,
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent