Új ötletek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24181

Guest
Sziasztok! :)
Néhány ötletet már régen megfogalmaztam magamban, de most jutottam el odáig, hogy le is írjam őket.

1.: Egy online kijelző. Nemcsak azt jelezné ki, hogy a szomszédságból ki van fent, hanem azt is, hogy globálisan ki van fent.
Úgy lehetne megoldani, hogy a profilképek bal felső sarkában lévő kis négyzet zölden világítana, ha fent van az illető, s szürkén ha nincs. Több hasznát eddig úgy sem láttam ezeknek a kis négyzeteknek.

2.: Egy céhes központ. Ez lehetne egy vár, de akár egy különleges város is. Ezeket úgyszintén termékekkel, pénzzel és alapanyaggal lehetne fejleszteni, és ezek is bónuszt adnának mint a GvG-s hódítások, vagy akár a nevezetes épületek.
Ezt úgy képzelem el, hogy van egy céhnek egy alap vára. Ez lehetne mondjuk egy cölöpvár. Majd a céhtagok támogatásával
ezt lehetne tovább és tovább fejleszteni, s végül lehetne belőle egy óriási fellegvár is. GvG-s térképen úgy is van vár (a céh
központja) lehetne azt fejleszteni. Így ha azt támadják, akkor az a csat már kicsit nehezebb lenne, mert mondjuk a telepített védművek támogatják a csapatokat.

3.: Több járókelő és kocsi a városokban, több animáció az épületekben. Tudom, hogy így megnőne a gépigény, de legalább kicsit "élőbb" lenne a város. Tehát mondjuk, egy 10000 fős városban nem 2 fonnyadt embert lehetne látni az utakon kóricálni, hanem akár 100-at is. A gépigény miatt meg mondjuk lehetne egy "járókelők kiiktatása gomb".
Az épületekben pedig több animáció is elkéne. A házakban pedig mondjuk több féle animáció is lehetne. Akár 3 is jó lenne.
Az egyik család sütöget a ház kertjében, míg a másik tereget, a harmadik pedig mondjuk napozik a kertben.
A katonai épületekben pedig lehetne animáció a kiképzésre is. A lándzsások szurkálják a bábukat, míg az íjászok távolról lövik a céltáblákat, mondjuk. A városházán is lehetne vmi animáció...

4.: Csak úgy átutalás. Ezt úgy értem, hogy ne csak kereskedelem útján lehessen egymásnak küldeni a nyersanyagot, hanem simán is. Ez megnövelné a versenyek számát, felpezsdítené kicsit az életet. Mondjuk az is igaz, hogy megnőne a kamu városok száma, hogy utalja az alapvárosnak a nyersit, de ezt ki lehetne küszöbölni azzal, hogy bannoljuk azt a játékost aki feltűnően sokszor utal egy városnak.

5.: Létrehozni egy globális piacot. Sokszor van velem olyan, hogy kéne egy termék, amit a szomszédságban senki nem termel. Aki meg termel, az inaktív. De ha létrehoznánk egy globális piacot, akkor aközött a 15000 játékos között csak találok egy olyat aki acélt termel... De a szomszéd piac megmaradna. A szomszéd piacon 1 fp-rt kereskedhetünk, a globálison pedig 2 fp-rt.

6.: Kereskedelmi útvonalak. Így a modern korokban ugye előfeltétel lett a korábbi cikkek megléte. Így mondjuk lehetne kötni kereskedelmi útvonalakt a kicsikkel, akik ha termelnek árut, akkor automatikusan levonódik abból amit betakarítanak, de az áru mellé kap viszont olyat, amibe megegyeztek. Tehát egy példa mondjuk.:
Kukutyin gyapjút termel. Beállította 10 órásra. Amikor learatja, 10 kapna, de csak 8-at kap, mivel 2.be egyeztek meg Riskával. Riska cserébe ad termelésenként és árunként 500 aranyat. Így Kukutyin amikor betakarítja, 8 gyapjút, és 1000 aranyat kap. Riska is jól jár, mert kap 2 gyapjút, amivel lehet genetikai adatot gyártani. Éljen.

7.: Az előbbit lehetne céhek között is művelni. Ugyanígy, de lehetne csak termékkel.

8.: Az értesítések lehetne között látni, hogy céh tag, barát, semleges vagy (még egy ötlet) ellenség csinálta. Lehetne ellenségnek kiáltani valakit, akit ha legyőzöl, dupla annyi pontot kapsz. Viszont vica versa, ő is dupla annyit kap ha legyőz. Neki is bele kell egyezni az ellenségeskedésnek. AZ ellenségek nem motiválhatják/takaríthatják egymást.

9.: Lehetne a város körül egy városfal, ami úgy nőne ahogy a területed, valamint úgy fejlődne ahogy a városházád. Minden korban változna a kinézete, s minden korban bónuszt adna a védekező katonáknak. Így nehezebben lehetne bevenni a városokat. A csata térképen is megjelenne, ha megtámadnák a városod. A régióknak a hadjárati térképen is lehetne egy fővárosa, ott is megjelenhetne, így a hadjárati térképen is lehetne gyakorolni az ilyen csatákat.

10.: Az élő csaták. Ha mindkét fél online, (tehát zöld a kis négyzet felül) akkor az egyik kezdeményezhet csatát a másik ellen. Így mint most, amikor értesít, hogy történt valami, ugyanígy lehetne értesíteni, hogy:
"Kukutyin csatát akar kezdeményezni ellened. Elfogadod? Igen - Nem " Ha elfogadja, akkor felugrik egy olyan képernyő, mind normál csatánál, csak itt két oldal van. Itt lehetne beletenni a sereged, de úgy, hogy az ellenfelét nem látod. ? van minden katonája helyén, de azt láthatod, hány katonát visz csatába. Aztán ha mindketten kész vagytok, akkor indul a csata, aki győz a szokásos jutalmat kapja, csak nem fosztogathat. Én így kárpótolnám a mezei csatákat. Így lenne két fajta csata - a várostrom ugye, város támadásnál, s akkor lehet fosztogatni, és mezei csaták, ahol nem lehet fosztogatni.

Köszönöm, hogy végig olvastad :) Szerintetek milyen?
 

DeletedUser11

Guest
Szia,

Szerintem ezek mind nagyon jo otletek. A nagy reszuk bennem is megfogal azodott mar, es egy reszuk mar fel is lett it vetve a forumon, de sok otlet nem lett beloluk megvalositva. Az online kijelzot nem ertem miert, pedig az a szurke kis negyzet pontosan erre van kitalalva, de ket ev alatt mit sem valtozott. A cehes varakat nagyon is tamogatom, sokkal izgalmasabb lenne, mint a GvG, mert nekem nagyon nem jott be. A tobb animacio is jo, addig, amig nem terheli le a rendszert, ez lehetne ki/be kapcsolhato opcio. Viszont a 4., 8., 9., es 10. pontokkal nem ertek egyet. A negyedikkel azert, mert rettenetesen sok csalas lenne belole, lehetne esetleg korlatozni, hogy csak korai kozepkortol pl., de szerintem nincs ra esely, hogy bevezetnék. A nyolcadikkal azert nem, mert a tamado jatekosok sokkal nagyobb kart tudnanak okozni, ez igy nem lenne fair. A kilencedik grafikailag szep lenne, de nem tudna folyamatosan alkalmazkodni az ujonnan lerakott terjeszkedesekhez, teljesen felesleges. Es hogy bonuszt adjon, nagyon nem tetszik, en maximalis tamado bonusszal tamadom a szomszedaimat, es igy is tucatdzamra vesztek egysegeket, naponta ugy huszat-harmincat. A 10-es pont viazont eredetileg jo lenne, mar fel is vetették, de nem lett belole semmi, szerintem jobb is igy, akkor mindket felnek varnia kellene, amig a masik lep, es orult hosszu lenne.

De meg egyszer, szerintem nagyon jok az otleteid.
 

DeletedUser20654

Guest
A napi 20-30 egység vesztés nagyon brutálisan hanzik.
 

DeletedUser11

Guest
Off: A szomszedaim eloszeretettel valtoztatjak a vedelmuket, ezert az un.tank+zsivany kombinacia jott be leginkabb, ha mindenkit vegigtamadok (kb. 70 ember), akkor a napi vesztesegem megkozelitoleg 20-25 un.tank, es 2-3 zsivany.

Vissza az eredeti temahoz, a jatekosok semmikeppen se kaphassanak vedelmi bonuszt, a husveti eventnél boldog-boldogtalan telerakta a varosat orlangokkal, es akkortajt csokkent a tamado bonuszunk is drasztikusan. Sok helyen mar tamadni sem erdemes.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]
Vissza az eredeti temahoz, a jatekosok semmikeppen se kaphassanak vedelmi bonuszt, a husveti eventnél boldog-boldogtalan telerakta a varosat orlangokkal, es akkortajt csokkent a tamado bonuszunk is drasztikusan. Sok helyen mar tamadni sem erdemes.

Ez a fegyver is kétélű. Az egy dolog, hogy Te szeretnél minél többet támadni, és minél többet rabolni; de van, aki meg hiába küzd, esélytelen védekezni (és esetleg korban 'gyengébbsége' miatt visszatámadni). Neki meg minden joga megvan, hogy márpedig legyen védelmi bónusza, ha már egyszer más bónusszal nem tud élni, és nem tudja máshogy menteni a nyersanyagait, amiért Ő dolgozott meg.
 

DeletedUser23561

Guest
Vissza az eredeti temahoz, a jatekosok semmikeppen se kaphassanak vedelmi bonuszt, a husveti eventnél boldog-boldogtalan telerakta a varosat orlangokkal, es akkortajt csokkent a tamado bonuszunk is drasztikusan. Sok helyen mar tamadni sem erdemes.

Szívemből szóltál. :)

Az egy dolog, hogy Te szeretnél minél többet támadni, és minél többet rabolni; de van, aki meg hiába küzd, esélytelen védekezni (és esetleg korban 'gyengébbsége' miatt visszatámadni). Neki meg minden joga megvan, hogy márpedig legyen védelmi bónusza, ha már egyszer más bónusszal nem tud élni, és nem tudja máshogy menteni a nyersanyagait, amiért Ő dolgozott meg.

Itt jönne az az ötlet, amit már többször felvetettem, hogy több mint 2 korral előrébb járó támadó ne tudjon rabolni. Jobb érzésű támadók ezt nem is teszik, mert egyszerűen nincs szükségük arra, amit ilyen kicsi szintű játékosnál találnak. Másrészt meg, aki nem akarja kirabolva találni a városát, szedje be időben a termékeit. A "megdolgozás"-nak ebben a játékban ez is része.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21355

Guest
Sziasztok!
Mister79 ötleteit folytatva, esetleg a céhes kincstár felhasználhatóságát is lehetne bővíteni.
Pl: céhen belüli adakozás a tagság részére, vagy esetleg ha mister79 ötlete alapján a céhes kereskedés is megvalósulna, akkor onnan is lehetne cserélni árukat.
Erre, mondjuk a céh vezetői adhatnának lehetőséget a tagok közül valakinek oly módon, hogy a tagok névsora mellett található ikonok, nem csak a levelezéssel, a moderátori ill. a vezetői beosztással kapcsolatban adnának lehetőséget, hanem egy új ikon bevezetésével (kincstárnok névvel) erre a feladatra is.
Túl sok anyag gyűlik össze feleslegesen, aminek a céh nem látja hasznát. Így viszont használható termékekké válnának.
Köszönöm a figyelmeteket.
üdv
Sir zoli
 

DeletedUser

Guest
A 10-es pont viazont eredetileg jo lenne, mar fel is vetették, de nem lett belole semmi, szerintem jobb is igy, akkor mindket felnek varnia kellene, amig a masik lep, es orult hosszu lenne.

Erre egy egyszerű megoldás, hogy kapsz 30-60 mp-t arra, hogy megtedd a lépésed, ha ez idő alatt nem lépsz, akkor a gép lép helyetted. És máris emberi idő alatt le lehet zavarni egy "élő" csatát :)
 

DeletedUser

Guest
Emberi idő alatt? Ha "kocaharcos" az illető és napi 5-10 csatát üt akkor biztosan! Akik naponta végigütik a szomszédokat aligha van arra idejük, hogy 5-10 perces csatákat toljanak!
Még 30mp-el számolva is brutál idő! Kb. 80 szomszédból fogjál ki csak 10-et aki online. Mivel egy csata minimum 2 kör és normál esetben 8 katonával fog lépni az máris 8 perc!!! 10 szomszédnál már 80 percnél tartunk, de tételezzük fel, hogy nem mindenki akar szándékosan kibabrálni veled és vegyünk "csak" 1 órát. Ugye ezt egyikőtök sem gondolja komolyan? :D
 

DeletedUser24181

Guest
Emberek, emberek! Úgy néz ki nem értitek az ötletemet. Én NEM kötelezően vezetném be az élő csatát, hanem csak szórakozásból. Tehát egy online fél kezdeményezhetné egy online félhez. Az pedig elfogadhatná. Aki ebben nyer, katona pontot kap, viszont nem foszthat. Ha egy online megtámadja egy offline, vagy akár egy online városát kezdeményezés nélkül, akkor az a szokásos módon zajlana! Tehát ez az élő csata csak egy plusz funkció lenne!
 

DeletedUser2883

Guest
A 3. ponttal abszolúte nem értek egyet!!! Már így is túl sok az animáció, ami egy közepes teljesítményű gépet is agyonver. Inkább azt kellene a Té fejlesztőknek megoldani, hogy az animációk a termelő épületeknél kikapcsolható legyen.
 

DeletedUser24181

Guest
Mondom, lehetne egy kikapcsoló gomb. Meg persze automatikusan ki lenne kapcsolva, így aki kívánja, csak az kapcsolja be.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent