Ötletek a céhfórummal és mással kapcsolatban

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Sziasztok! Nem olvastam végig mindenkinek az ötletét, ezért lehet, hogy már valaki leírta előttem. Íme néhány dolog, ami az utóbbi időben foglalkoztat:

1. A város környezetének kibővítése: Ha észrevettétek, eléggé korlátozott a hely a város körül, jó lenne bővíteni, pl. jó lenne ha lehetne a folyó túloldalán is építkezni, ehhez pedig ki kellene fejleszteni a "Hídat" ami lehetne a következő kor vívmánya.

2. A céhfórummal kapcsolatban már írtam, de most is beírom, mert nem reagált rá senki: Sokat bosszankodom azon, hogy a céhfórumra nem lehet direkt képet bevágni, csak hivatkozást. Ezzel az a baj, hogy a hivatkozásokat nem mindíg, és nem mindenkinél nyitja meg. Így ha egy összesítést, vagy egy táblázatot akarok kirakni, akkor kénytelen vagyok vagy egy képmegosztóra kitenni és a linket bevágni, vagy valahogy sok sok szóközzel és kínlódással megszerkeszteni. Egy következő frissítésben jó lenne ezt a funkciót is betenni.

3. Csata szimulátor: Létre lehetne hozni a játékon belül egy olyan "helyet" ahol akár a céhtársakkal is vívhatunk szimulált csatákat, ezért nem járna harci pont, se más jutalom, viszont egyrészt le lehetne engedni a felesleges feszültségeket, másrészt jó lenne a kicsik betanítására, stratégiák kidolgozására. Az lehetne a neve, h Gyakorlótér.

4. A plussz nevezetes tervrajzokkal jó lenne kezdeni valamit. Kaphatna pl. mindenki egy bónusz épületet, egy "Kereskedőt", ahol beválthatja a fel nem használt tervrajzait, aranyra, árúra, nyersanyagra, vagy medálra, esetleg át is utalhatja őket céhtársnak vagy barátnak.

5. Védelmi idő. A legtöbb online stratégia játékban van úgynevezett védelmi idő, ez kb 2-3 hét, ameddig nyugisan fejlődhetsz, nem rohan le senki. Ezt nem ártana itt is bevezetni. Ugyanis hallottam olyanról, hogy az ipari koros simán kiütötte a kezdő bronzkorost, és vitte amit talált. Ez nem fair a kezdőkkel szemben. Én nem vagyok kezdő, 390164 pontos városom van, viszont igazságtalannak tartom a kezdők efféle kizsákmányolását.

Egyelőre ennyi, ha eszembe jut még valami ide írom. A hozzászólásokat előre is köszönöm.
 

DeletedUser7560

Guest
1:
Azért ezt a korlátozottat kicsit cáfolnám :)
Véleményem szerint elég nagy területet lehet beépíteni. Brisgard megjelenése óta játszok a szerveren, a mostani két új területet még nem, de az összes többi térképes területet megszereztem már, csak a medálosak és a prémes területek egy része hiányzik. Én már most is kicsit gondba vagyok mit hova rakjak, hogy ne tátongjon egy nagy üres hely a városban.
Új területek bevezetését max akkor tartanám indokoltnak, ha egyes épületeknek lenne meghatározott építési helye, pl. a bálnaállomást csak víz közelébe lehetne építeni.
Ezt az ötletet nem támogatom túlzottan.

2:
Egyetértek, céhfórum enyhén szólva szörnyű.
Teljes mértékben támogatom.

3:
Az egymás elleni harc már volt javasolva, de kimondott gyakorlótérre nem emlékszem.
Stratégia kidolgozására nem lehetne használni, mert mindig gép ellen játszol, de arra tökéletes lenne, hogy a céhtársakkal összemérje az ember a tudását és a kicsiknek megmutatni mit hogy lehet csinálni.
A gépnek jelenleg "új" taktikája van, de a legtöbben ezt 4-5 harc után kitapasztalják és 1héten belül már ott lesznek, mint régen, hogy 1-2 fő veszteséggel megússzák a dolgot.
Támogaton.

4:
Az új épületet támogatom egy új küldetés bevezetésével pl. ahol terveket kell leadni.
A medálra való beváltást nem támogatom a felsoroltak közül, nevezetesekből így is lehet kapni szépen őket. Én terv-terv beváltást raknám bele, úgy mint kereskedésnél a termékeket, vagyis 2koraközép terv 1virágzó terv.
Az átutalást egyáltalán nem támogatom, egyeseknek multizásra adna okot.
A fent megfogalmazott formában nem támogatom az ötletet.

5:
Valóban szokott lenni kb. 1hét védelmi idő, de azokban a játékokban messze nem tudsz úgy időzíteni mint itt. A 4-8-24h -ás termelésekkel elég jól lehet időzíteni. Tényleg van olyan, hogy az iparis lecsapja a bronzkorost, de az már ritkábban, hogy fosszon is tőle, hisz mit kezdjen a márvánnyal vagy 100alapanyaggal. A másik pedig, hogy itt a védelmi idő nem számítana túl sokat, 2-3hét alatt nem tudna annyit fejlődni, hogy egy aktív pvp-s játékos ne támadja meg. Az iparis ugyan úgy átmegy a bronzkorszaki seregen mint a virágzón.
A kisebbek segítését annyiban tudnám elképzelni, hogy x kor különbség után nem lehet fosztani tőle, de ahogy már fentebb írtam jó időzítéssel elkerülhető a fosztogatás.
Nem támogatom.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent