Összeadódnak-e a nevezetes épületek bónuszai?

  • Témaindító DeletedUser332
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser332

Guest
Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy a hasonló bónuszt adó nevezetes épületek hatásai összeadódnak-e valamilyen formában?

Arra gondolok, hogy pl.:

- az Alexandriai világítótornyom 4. szinten 85%-os bónuszt ad az első 40 alapanyagbeszedésre.
- a Royal Albert Hall alapszinten 70%-os beszedési bónuszt ad az alapanyagbeszedésre (ezt most szándékszom megépíteni)

Arra lennék kíváncsi, hogy ez a két egyforma bónuszhatás vajon összeadódik-e, vagy csak az egyik érvényesül.
Elolvastam amit a nevezetesekről találtam, de erről nem láttam leírást.

Előre is köszönöm a választ:

Sanimi
 

DeletedUser10514

Guest
Nos ezt elvileg megtudhatod. Növeld valamelyik nevezetes épület szintjét, mondjuk azét amelyik kevesebb bónuszt ad. Ha a termelésed nem nő, akkor az a helyzet, hogy csak a nagyobbat veszi figyelembe. Esetleg akkor veszi figyelembe mégis a másikat, ha a magasabb szintű gyorsításai elfogynak.
 

Vanek ur

Aktív tag
Izé. Nem tudom, nálatok hogy megy; de nálam az alábbi módon: mindkettő érvényesül; és a nagyobbik százalékos először (Lionskull gondolata áll a legközelebb az igazsághoz).
Konkrétan: a jobb oldalon két 'kalapács' jelzi, hogy két hasonló bónuszból két különbözőm is van. Az egyik 105%-os bónuszt ad 40 alkalomra (hatos szintű Alexandriai világítótorony), és a másik meg 70%-ot ad 75 alkalomra (első szintű Royal Albert Hall). Először a nagyobbik értékűt használja el - vagyis a 105%-ost használja, amíg az tart; utána áttér a 75%-osra, amíg az is tart. Utána már csak bónusz nélkül lehet begyűjteni az alapanyagot.
Ha marad fel nem használt 'pluszozó' a következő begyűjtésig, akkor sem adódnak össze a bónuszok (még az azonosok sem), hanem csak 'feltöltődnek' az alap értékekre (vagyis maximum csak annyi lehet mindenből, amennyit a nevezetes tud támogatni - hiszen ha naponta csak 10 almát tudsz megenni, akkor hiába maradt meg előző napról 5 almád, akkor is csak 10 almát tudsz egy nap megenni :D ).
 

DeletedUser20654

Guest
Vanek ur - nézd meg jobban amikor leszeded a nyersit, hogy mi történik. Megint fals információt irtál.
Mindkettőt egyszerre használja vagyis gyakorlatilag összeadódik.
 
100%, hogy összeadódik. Számolja ki, aki kételkedik benne. Egy nyersi termelő beszedésének az összege áll a sima+sima*alexandriai+sima*royal. Három érték összege. Feltéve, ha megvan mindkettő nevezetes. ;)
 

DeletedUser332

Guest
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

Fentiekből azt szűrtem le, hogy bizony összeadódnak.
Ez csak annyiban érdekes, hpgy aki napi 1-2 alkalommal lép be, annak nincs 40 begyűjtése 24 óránként, ezért a 40 beszedésre kapott bónusz nem fogy el egy nap alatt.
Tehát teljesen felesleges egy ugyanolyan bónuszt adó másik nevezetes ha a hatások nem adódnak össze.

Ha viszont igen, mint ahogy többen is mondtátok, akkor hasznos a két egyforma bónusz.

Köszi még egyszer mindenkinek.
 

Vanek ur

Aktív tag
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

Fentiekből azt szűrtem le, hogy bizony összeadódnak.
Ez csak annyiban érdekes, hpgy aki napi 1-2 alkalommal lép be, annak nincs 40 begyűjtése 24 óránként, ezért a 40 beszedésre kapott bónusz nem fogy el egy nap alatt.
Tehát teljesen felesleges egy ugyanolyan bónuszt adó másik nevezetes ha a hatások nem adódnak össze.

Ha viszont igen, mint ahogy többen is mondtátok, akkor hasznos a két egyforma bónusz.

Köszi még egyszer mindenkinek.

Közben utánanéztem, és jogos az előttem lévők reakciója. Vagyis tényleg összeadódnak (mentségemre: nem számolgattam (vagyis nem néztem a mélyére), és tényleg csak annyit látni, hogy az egyik egyszer csak elfogy, míg a másik meg tart). A rossz tudásomért elnézést.

A 'felesleges' gondolathoz pedig csak annyit fűzök, hogy akkor sem lenne felesleges. Hogy nem használja ki mindenki, az más dolog - most sincs minden bónusz kihasználva (pl. nálam: a Szent Márk 90 pénzes beszedését sem használom ki; a Royal Albert Hall 75 alapanyagáét sem, vagyis akkor az is 'felesleges'?).
De persze, így -természetesen- mindenképp jobb; bár én a fenti példa miatt jobban örülnék a konkrétabb jelölésnek (hogy ne már nekem kelljen összeadni, hogy mekkora bónuszom van; hanem egyértelműen írják ki).
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent