Épületek áthelyezése

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22253

Guest
Többször próbáltam már áttervezni a városom szerkezetét, hogy a rendelkezésre álló helyet minél hatékonyabban tudjam kihasználni.
Ugyanakkor sokszor azzal a nehézséggel találkoztam, hogy bizonyos épületek mögött nem látom jól, van-e út, van-e szabad hely.
Ha minden hely ki van használva, nem tudok épületeket tologatni, mert ahhoz szabad helyre lenne szükségem.
Szóval az az ötletem támadt, hogy kellene egy város tervezési mód, ami sematikusan felülről mutatná a várost, mint egy sakktáblát, ahol nyugodtan, egyszerűen tologathatnám az utakat, épületeket, sőt ideiglenesen egy vágólapra helyezhetnék épületeket, amíg helyet nem találnék nekik.
Így átláthatóbb lenne a város tervezés, és egyszerűbb és gyorsabb az átalakítás.

Vidoakos
 

DeletedUser

Guest
city simulation ebben a játékban pont erre van kitalálva és létezik :)
 

DeletedUser23505

Guest
Tele van egyéb hasznos információval is, pl. a Nevezeteseid szintjét is be tudod állitani, és igy a termelékenységhez szükséges boldogságot is tervezni tudod. Egy másik menüben pedig egyben látható minden kor összes hadi egysége,es azok tulajdonságai, stb. Jó kis program, Mindenkinek ajánlom.

Doryn, én mindig házcsere esetén alakitok át, akkor ugyanis könnyen megoldható, mert az új házak felépülte után sok szabad felület van. A várostervezőt két ilyen alkalommal használtam. Szerintem mindenképp hagyj mindig egy kevés szabad kockát, mindig nagyon jól jön egy kis szabad hely, ha van, akkor két házcsere között is tudod variálni a várost, mert van hova átrakni.
Akkor is, amikor termelő épületet, házat cserélsz, de főleg küldetések teljesitésekor kell a szabad terület, ha pl. az a feladat, hogy ''állits elő X fajta alapanyagot'' itt megteheted anélkül, hogy egyebet bontanod kellene érte. Vagy ''Érj el X boldogságot'' olcsón, kőkorszaki Emlékművek épitésével,és bontásával hamar kivitelezhető. Továbbá a legtöbb hadi feladatra ''Toborozz X egységet'' elég a szabadon fenntartott helyre ledobni egy lándzsás laktanyát, és kész is a feladat. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23637

Guest
Tele van egyéb hasznos információval is, pl. a Nevezeteseid szintjét is be tudod állitani, és igy a termelékenységhez szükséges boldogságot is tervezni tudod. Egy másik menüben pedig egyben látható minden kor összes hadi egysége,es azok tulajdonságai, stb. Jó kis program, Mindenkinek ajánlom.

Doryn, én mindig házcsere esetén alakitok át, akkor ugyanis könnyen megoldható, mert az új házak felépülte után sok szabad felület van. A várostervezőt két ilyen alkalommal használtam. Szerintem mindenképp hagyj mindig egy kevés szabad kockát, mindig nagyon jól jön egy kis szabad hely, ha van, akkor két házcsere között is tudod variálni a várost, mert van hova átrakni.
Akkor is, amikor termelő épületet, házat cserélsz, de főleg küldetések teljesitésekor kell a szabad terület, ha pl. az a feladat, hogy ''állits elő X fajta alapanyagot'' itt megteheted anélkül, hogy egyebet bontanod kellene érte. Vagy ''Érj el X boldogságot'' olcsón, kőkorszaki Emlékművek épitésével,és bontásával hamar kivitelezhető. Továbbá a legtöbb hadi feladatra ''Toborozz X egységet'' elég a szabadon fenntartott helyre ledobni egy lándzsás laktanyát, és kész is a feladat. :)

Nagy valószínűséggel nem tudom használni..... -( , de lehet, hogy én vagyok a "béna". Úgy gondoltam, hogy amikor belépek a tervezésbe, akkor megmutatja a jelenlegi területemet, házaimat. Itt mindent felajánl. Tudnom kellene hány házam van?! Biztos bennem van a hiba..... nem tudom kezelni. Ha kaphatnék még segítséget.
 

DeletedUser22884

Guest
Az említett oldal várostervezője nem fér hozzá a játék adatbázisához, ezért neked kell a saját városod újra felépíteni. Én is használom, egy ablakban a játék, másikban a tervező egymás mellett... Kicsit átláthatatlan elsőre, de könnyen megszokható
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent