ÉPÍTÉS

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Először is ne kiabálj.
Másodszor pedig, ha nem tudod, akkor mond neki, hogy nem használtok ilyeneket.
Harmadszor, nevi építésnél használatosak ezek a kifejezések és nevi építési modell-t takarnak. (a láncolás már nem éri meg, ennek ellenére sokan használják)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem csak nagybetűk vannak a billentyűzetén. :)

A láncolás: Olyan levelezés, ahol az előtted beírónak a nevezetesébe beraksz mondjuk 10 pontot, aztán az utánad következő meg majd hozzád tesz ugyanennyit.

(Nevezetesek építésének elején jobban megérheti, mint az 1,9-es. Főleg, ha viszonylag kevesen vannak a levelezésben és nem keverik az 1,9-el.)
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerintem csak nagybetűk vannak a billentyűzetén. :)

A láncolás: Olyan levelezés, ahol az előtted beírónak a nevezetesébe beraksz mondjuk 10 pontot, aztán az utánad következő meg majd hozzád tesz ugyanennyit.

(Nevezetesek építésének elején jobban megérheti, mint az 1,9-es. Főleg, ha viszonylag kevesen vannak a levelezésben és nem keverik az 1,9-el.)

A láncolásnak már semmi értelme. Akkor már inkább pont cseréljen, még azzal is előrébb van mint a láncolással.
A lánc régen jó volt, bárka óta értelmetlenné vált.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
A láncolásnak már semmi értelme. Akkor már inkább pont cseréljen, még azzal is előrébb van mint a láncolással.
A lánc régen jó volt, bárka óta értelmetlenné vált.
Szerintem nem. Főleg azoknak nem, akiknek még nincs 80-as bárkájuk. De mindenki úgy játszik, ahogy gondolja.
 
Mi a Céhben szoktunk láncolni és én például tök jó ötletnek tartom, nagy segítség tud lenni annak aki nincs még annyira magas szinten, ahogy @Lorant96 is írta. :)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Ez már egy másik topicban előjött, akkor is ki lett fejtve, hogy több fp-t költesz el lánccal, mint 1,9-el. De igen, valóban, mindenki úgy játszik ahogy akar.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Csak néhány gond van az 1,9-cel. Azt most hagyjuk, hogy nagybárkás vagy, építesz fűnek-fának és építenek neked is, hiszen csak ebben az egy esetben jó az 1,9. (Való igaz, hogy a legolcsóbb építési lehetőség.)

Ha nincsenek nagybárkás barátaid, akkor nincs, aki építsen neked.
Ha vannak nagybárkás barátaid és építenek, de te nem építhetsz, mert neked még nincs, vagy kicsi a bárkád, akkor kifogysz a rajzokból nagyon hamar, mivel a saját nevidből nem kapsz. Az égből potyogni meg nem fognak, az biztos.

A láncolás nagyon jó azoknak akiknek kell rajz (gyakorlatilag bármilyen) és még az elején vannak a játéknak. Nekik az 1,9 csak kárt okoz.

A pontcsere az pont annyira „gazdaságos” mint a láncolás, csak konkrétan egy valakivel vagy társulva, és nem egy csapattal. Szűkebb a beszerezhető rajzok változatossága. Ha egy valamire hajtasz és van hozzá partnered, akkor jó.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nyilván kellenek hozzá feltételek. De egyrészt azért nagybárkásokat egy kis akarattal simán lehet találni.
Attól, hogy nem nagybárkás valaki, simán tud rajzot szerezni. Magasabb szintű neviknél egy 5. helyel is simán össze tud szedni jó pár szintre elegendő rajzot. Ehhez szintén csak akarat kell, vagy egy jó céh.
Szóval az azért túlzás, hogy egy kis játékosnak csak kárt okoz az 1,9. Nyilván nem 1-3 helyekre kell pakolni.

A pontcsere azért lényegesen gazdaságosabb mint a lánc. Bár függ attól is, hogy miként csinálják.

De igazából akárhogy nézzük. Egy 8 évvel ezelőtti módszer a láncolás, ami mára elavult lett. Ettől függetlenül sokaknak megmaradt ez a régi beidegződés, és előszeretettel használják is, függetlenül attól, hogy hatékony vagy sem.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Így van 4. vagy 5. helyet kell vinni az 1.9-ben minimális fp bukással annyi rajz szerezhető, hogy egy életre elég...

Sőt lehet találni olyan embert is már bőven aki 1.92, 1.94-el pakolja a bárkát, így még gazdaságosabb, mint veszekedni a láncokban...
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Az aztán igazán „gazdaságos” módszer a rajzszerzésre, hogy 5. helyeket visz a kis játékos úgy, hogy FP-ket bukik. :-D Akkor már inkább a lánc, ahol amit betesz, annyit kap vissza. Arról nem is beszélve, hogy lehet akár első is a neviben.

Nagyon könnyű „fentről” nézni a dolgokat, ha már ott vagy, de soha nem lesz ugyanaz a látvány, mint „lentről”.

Több lehetőség van a játékbeli haladásra, de mindig az adott játékos pillanatnyi helyzete határozza meg azt, hogy mi a legjobb megoldás a számára.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az aztán igazán „gazdaságos” módszer a rajzszerzésre, hogy 5. helyeket visz a kis játékos úgy, hogy FP-ket bukik. :-D Akkor már inkább a lánc, ahol amit betesz, annyit kap vissza. Arról nem is beszélve, hogy lehet akár első is a neviben.

Nagyon könnyű „fentről” nézni a dolgokat, ha már ott vagy, de soha nem lesz ugyanaz a látvány, mint „lentről”.

Több lehetőség van a játékbeli haladásra, de mindig az adott játékos pillanatnyi helyzete határozza meg azt, hogy mi a legjobb megoldás a számára.

Én is úgy szereztem a rajzaimat, hogy 5. helyeket vittem. A láncot az akkori céhemben próbálták erőltetni, kb 1 hónapig használtam, aztán beláttam, hogy sehova nem vezet.
Szóval amit mondtam nem azért mondtam, mert már nagybárkás vagyok és elfelejtettem, hogy milyen volt kicsiként az élet, hanem mert végigmentem ezen és pontosan emlékszem rá.
De ahogy fentebb írták mindenki úgy intézi a dolgait, ahogy szerinte jó.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Az aztán igazán „gazdaságos” módszer a rajzszerzésre, hogy 5. helyeket visz a kis játékos úgy, hogy FP-ket bukik. :-D Akkor már inkább a lánc, ahol amit betesz, annyit kap vissza. Arról nem is beszélve, hogy lehet akár első is a neviben.

Viszont az 1.9+-os építések miatt nyer annyit, ami kompenzálja a "bukást". Ha kicsit is átgondolja és megtervezi bőven pluszosan lehet kijönni belőle.
Az pedig igen ritka eset amikor valaki láncépítéssel első helyre tud bejutni, mivel az első pár helyet a legtöbben bekérik 1.9-el... (az első hely maixmum pontcserével érhető el)

A láncok egy régi rendszer csökevényei, amikor még a fejlesztők nem rontották el a játékot a bárkával...
 

III. Dementia

Aktív tag
Az aztán igazán „gazdaságos” módszer a rajzszerzésre, hogy 5. helyeket visz a kis játékos úgy, hogy FP-ket bukik. :-D Akkor már inkább a lánc, ahol amit betesz, annyit kap vissza. Arról nem is beszélve, hogy lehet akár első is a neviben.

Nagyon könnyű „fentről” nézni a dolgokat, ha már ott vagy, de soha nem lesz ugyanaz a látvány, mint „lentről”.

Több lehetőség van a játékbeli haladásra, de mindig az adott játékos pillanatnyi helyzete határozza meg azt, hogy mi a legjobb megoldás a számára.

Inkább a matek.
Amiben bizony az van, hogy az 1.9-ben ajándékba kapsz pontot a pakolótól, a pontcserénél pedig jutalmul, a rendszertől.
Ami, bárka nélkül kevesebb, mint a nagybárkás ajándéka.
 

helen

Nagyon aktív tag
Én úgy gondolom, helyzettől függően más és más építési mód lehet jó.
Függ attól hogy mennyire aktív a céh, hogy mennyi nagybárkás van céhen belül, hogy mennyi és milyen a baráti kör, hogy az adott játékos mennyi időt tud a játékra fordítani, hogy milyen épületei vannak, illetve hogy milyen készlete van.
Sok céhben a medálos helyeket külön levélben hirdetik 1 pontért, ez jó lehetőség hogy a kis tagok, tervrajzhoz jussanak.
Ha egy céhben nincs, vagy csak kevés a nagybárkás, ott az 1,9 a többségnek csak szívás.
Ha valakinek kevés az ideje a játékra, annak egyszerűbb bedobni láncba az aratását, és azokat a pontokat visszakapja valakitől a saját nevijébe. Ha lánccal építesz, akkor nem beszélhetünk bukóról, mert ha bedobsz 100 pontot, akkor vissza is kapsz 100 pontot.. akkor se buksz ha nem hoztál semmit.. Viszont ahhoz hogy láncban tervhez juss, már rá kell tenned láncon felüli pontot az esetek nagy részében.
Páros vagy csoportos építésnél vissza kapod a berakott 100 pontodat a partneredtől, tehát nincs bukás, és emellé még terves helyet is hozol az épületéből, tehát többnyire még nyersz is. Tervszerzés és nyereség szempontjából is, jobbnak tartom a páros vagy csoportos cseréket a láncnál, mert ha láncozol, igaz hogy többféle nevezetesbe raksz, viszont nincs garantálva a helyed..főleg hogy a játékosok nagy része keveri a láncos építést az 1,9-el, és az 1-3 helyeket 1,9-ben kéri be.. Kicsi játékosoknak személy szerint a cseréket tudom ajánlani lánc helyett, illetve medálos helyek elvitelét, vagy nem sok pontot kérő 4.-5. helyek elvitelét 1,9-ből..
Lánc meg inkább azoknak a játékosoknak jók akik feljönnek rövid időre, learatnak, csinálnak még valamit, gyorsan bedobják a pontjaikat a láncba, aztán mennek is tovább, mert várja őket az élet.. nekik a lánc még mindig jobb megoldás, mintha csak a saját nevijükbe pakolnák maguknak..
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Bepakolja saját nevezetesbe, aztán amikor lehet bekéri 1.9-el a helyeket, ez sem macerásabb a láncba dobálásnál...
 
Fent