AI vs Zsivány

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25280

Guest
Üdv!

Újabban észrevettem egy óriási bakit abban ahogy az AI a Zsiványokat kezeli. Valószínűleg nem bug, tehát inkább ide írom le a problémát és a javasolt megoldást.

A helyzet az ugyanis, hogy ha a játékos Zsiványokat akar a világtérképen területek foglalására használni, az AI nem csak hogy figyelmen kívül hagyja az ÖSSZES Zsivány egységet, de még kerüli is őket, teljesen lehetetlenné téve a használatukat. Ez már csak azért is baj, mert így olyan fókuszt kap minden nem Zsivány egység, hogy azok sokszor még azelőtt elpusztulnak, hogy egyáltalán a játékos mozgathatná őket, ezután pedig az AI egyszerűen 1 hitelgeti a Zsiványokat mintha mi se történt volna. Pedig a Zsiványoknak pont az lenne a lényege, hogy elvonja az ellenség tűzerejének (LEGALÁBB EGY RÉSZÉT) minimum 1 körre.

Ezzel szemben, ha a játékos egy másik játékos városát támadja, a Zsiványok egyfajta ingyen győzelmet jelentenek, mert az AI olyan szinten rájuk izgul, hogy TELJESEN figyelmen kívül hagy minden NEM ZSIVÁNY egységet és csak a Zsiványokat támadja. Tehát pont az ellenkezője annak amit a világtérképen művel. Így ha a játékos bevisz 7 Zsiványt meg 1 akármilyen más egységet, hiába a védekező sereg felépítése és fejlettsége + bónusz védekezés/támadás, ez mind nem jelent semmit, mert a támadó játékos ígyis-úgyis győzni fog. Ráadásul az AI egyszerűen nem hajlandó más egységet támadni, amíg akár 1 Zsivány egység is a pályán van eredeti formájában. Ez akár 2-3 kört is igénybe vehet, ami alatt bármilyen játékos (feltételezve, hogy legalább 2 IQ-val rendelkezik) képes kihasználni és győzni mindenféle veszteség nélkül. Ez a probléma pedig még fokozottabb, ha a támadó olyan egységeket használ a Zsiványok mellé, amik a "Mindig Visszatámad" képességgel rendelkeznek. Nyugodtan próbáljon ki bárki 7 Zsiványt és egy Légvédelmi járművet támadáskor. Szinte garantáltan győzni fog bármivel szemben. Akár veszteség nélkül is.

Tehát én azt javasolnám, hogy vagy legyen teljesen megszüntetve ez a fajta kivételezés az AI részéről, mind a két esetben, vagy legalább legyen ez csökkentve, hogy ez a 2 véglet ne legyen ennyire drasztikus. Ha az AI úgy kezelné a Zsiványokat, mint bármelyik más egységet a játékban, azzal el lehetne kerülni ezt a 7+1-es "garantáltan győzök bárki ellen" marhaságot és még használhatóvá is tenné őket a világtérképen. Mert jelenleg teljesen fölösleges őket használni bármire városok támadásán kívül. Ott viszont egyszerűen legyőzhetetlenek.
 

DeletedUser24612

Guest
Ez mindig is így volt, én sem értettem de felvilágosítottak hogy a térképen nem szabad zsiványt vinni. Viszont nekem az jön elő néha, hogy hiába van lőtávban a zsivány, a rejtőzködő ellenfél nem hajlandó kibújni a rejtekéből ha onnan bármit el tud találni.
 

fecobatyu81

Új tag
Hali. Ez direki így lett kitalálva.És így van jól. Van kihívás a játékban.Pont mint Zivos írta.Ha sebzéstávon belül van bármilyen egység, akkor azt támadja.
Stratégia kell hogy szivit is lehessen vinni, de abból is csak párat és előregondolással játszani.Gyakorlattal már könnyű.
 

DeletedUser25280

Guest
Így van jól? Kihívás? Stratégia? Azon mi a kihívás, hogy úgy megyek át bármilyen védekező seregen, hogy még csak meg sem izzadok? Vagy az hogy van jól, hogy egy egység semmire sem használható azon kívül, hogy más játékosok játékát teszem rémálommá, mert a beépített cheat katonámmal úgy verem meg ahogy akarom? Nem, ez egyáltalán nincs "jól".
 

DeletedUser25537

Guest
Csatlakozom Frozenstein véleményéhez: ez így nagyon nem jó. Folyamatosan kifosztják a városomat a döntően zsiványokból összeállított seregek, és képtelenség védekezni ellenük. A várost védő AI-nak is úgy kellene viselkednie, mint a világtérképen.
 

DeletedUser23560

Guest
Igen, ez így volt kitalálva. Tény, hogy amikor még se GVG, se expi nem volt, a zsiványok a szomszédok ellen voltak igazán használhatók. Most viszont azon kívül jól funkcionálnak az expedíción, és a gvg-n is, csak a térképre nem igazán alkalmasak.
Lehet, hogy ideje lenne kiegyensúlyozni ezt azzal, hogy a szomszédoknál is a térkép szerinti paraméterek legyenek alkalmazva a csatában. Bár hozzátenném, ezzel a fosztogatások nem szűnnének meg. ;)
 

DeletedUser25537

Guest
A fosztogatás nem is zavar, amennyiben megvan az esélyem ellene védekezni. De a zsiványok ellen, a jelenlegi AI-val esélyem sincs. És ez nagyon frusztráló, jelentősen rontja a játékélményt. :(
 

DeletedUser25474

Guest
Ezek szerint a zsiványokat tök felesleges a város védelmébe állítani? És a térképen is használhatatlanok?
 

DeletedUser25092

Guest
A zsiványok csak támadásra jók automata csatákhoz. Védelembe életképtelenek, mert én pl csak akkor támadok zsiványt, ha már más egység nincs rajta kívül. Hisz tudom, hogy ha nincs kivé alakuljon, meghal. Viszont a városod védése nem élőjáték. Tehát maga a játék nem tud, vagy nem akar válogatni a támadó sereg tagjai közt, ezért a zsiványok minden gond nélkül átadják a sebzést, a támadó sereg kárára. Ez akkor lenne megoldható ha a városodat személyesen online állapotban tudnád védeni, és a támadó addig várakozni kényszerülne, míg te nem lépsz be a játékba és veszed fel a kesztyűt ellene. Szerintem az egyetlen megoldás az, ha a támadó várakoztatva van, és a védő pedig a támadó haderejét látva választhatná ki a védekező egységeit, ha akkor is elbukja a csatát, rendben van, de az hogy a várost támadó sereg alapvetően előnyben van, az nincs rendben.
 

DeletedUser25577

Guest
Teljesen igazad van.

Ismerek egy játékost, aki úgy járt, hogy:

"Valaki megtámadta a városát. 1 lovas (késő középkor), 7 zsivány. Szegény buta támadó túlságosan előre hozta a lovasát. Szétlőtték az íjászok (késő középkor), aztán a zsiványokat lőtte. Sorra pusztultak a zsiványok. Szegény buta támadó 4 zsivánnyal visszavonult. XD"

De ez csak akkor van így, ha a "nemZsivány" előre jön, a távolságiak szétlövik azt. Ha nem így van, akkor a zsiványok átalakulnak, és a támadó nyer...
 

DeletedUser25577

Guest
Hozzáteszem, hogy azt hallottam hogy:
Akkor viszont jó a zsivány a védelembe, ha a védősereg: 4 tüzér, 4 zsivány. Az tud ütni...


(Az előző bejegyzésemről tudom, hogy nem jó válasz.)
 

DeletedUser24512

Guest
Könyörgöm, ne hívjuk AI-nak amit leművel a játék, mert ez maximum AU (artifical unintelligencia... ;) )
Komolyra fordítva én már annak örülnék, ha nekem a gyorsabb egységeim nem rohannának előrte meghalni. Mert ez főleg annak a tükrében felháboritó, hogy a gép álltal irányított gyors egységek, bezzeg nem teszik ezt! Azok szépen araszolnak a leglassabb egység sebességével, ami sokszor elég röhejes szitukat eredményez... (pl mikor teknőslöveget kísér a villanyszerelő angolna) :D
Összefoglalva a törpöm tele azzal, hogy mondjuk a légvédelmi lánctalpas előre rohan, kilöveti magát, majd elpusztul az összes zsivi. Legyen már használhatóbb a zsivi, ha már egyszer a zsivi tanyát igen sok gyémántért lehet csak értelmesre fejleszteni...
A fosztások ellen jól lehet védekezni, pl úgy, hogy telerakod a városod őrlángal, szentlángal, meg gázlángal. Ha így 500-600%-t elér a védőbónuszod, akkor már azért erősen meggondolós, hogy megtámadjnak-e? Illetve lehet rendszeresen cserélgetni a védelmet, azt sem szeretik (főként támadás után). Érdemes napi egyszer betakarítani, azt szinte kizárt, hogy kifigyeljék, és/vagy kitenni egy "csapda" épületet, valamit ami termel értelmes dolgot is (mondjuk bazár) azt beteszed 5 perces termelésre és otthagyod. Fosztogató rákattint, és erőst fog káromkodni. :D És az über védekezés: aktiválod a talponállóban a városi védőpajzsot, azzal akár 3 napra is letudod a dolgot.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser25639

Guest
Figyelmesen végig olvastam a komenteket,és arra jöttem rá,hogy igen csak keveset tudok a játék háborús részéről!Mivel kereskedő játékos vagyok.Viszont amikor a játék kéri a harcolást,akkor a céh expedícióban harcolok,de ott is max az elején 2-3 csatát.Mivel számomra nagyon nem fekszik ez a fajta támadási konstrukció!Sokkal könnyebben lehetne irányítani,az egyes egységeket,ha hasonlóan lehetne mozgatni az egységeket mint a Warcraft2-ben!Külön kéne az egyes egységeket le rakni,és a kurzor segítségével,össze húzni x mennyiségű katonát és így mozgatni őket,a gép meg majd tudja,hogy az adott egységek mennyit tudnak egyszerre mozogni,vagy támadni!A másik meg az,ha valaki alapból kerülni szeretné a csatákat,akkor a játék miért kér olyat,hogy a napi küldetésben választok egy kereskedelemmel kapcsolatos dolgot,és erre azt kéri,hogy nyerjek meg 4 csatát vereség nélkül!Hogyan nyerjek,ha szinte semmilyen katonai egységem sincsen?Meg a játék minek ad feszt a kincs keresés 8 órásában harcost?Jó lenne ha egy kereskedő játékos választhatna egy olyan dolgot,hogy igen is ő kereskedő,és így őt nem támadhatják,és ő sem tud másokat támadni!Mondjuk nem is szeretne támadni,ezért is kereskedő,akkor a napiban meg lehessen választani,harcos küldetések,és kereskedelmi küldetések!Mert nem egyszer volt amikor csak harcolós ajándékokat rakott ki a napi küldetés!Legyen nehéz meg csinálni az adott küldetéseket,de ne legyen már lehetetlen! :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent