Mitől jó egy céh?

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szép napot!
Ma a globálon volt néhány írás, ami miatt felvetődött bennem a kérdés. Mitől is jó egy céh?
Ugye tudjuk, hogy mindenkinek más az igénye. Másképp tekintünk a játékra, különböző módokon építi mindenki a városát. A céheknél is van néhány mód, ahogy fejleszteni lehet.
Viszont talán kevesen értik meg, hogy a céh a benne lévő tagoktól olyan amilyen, persze a vezetőségen is sok múlik.
De sokszor láttam már különböző kiírásokat, azoktól akik céhet kerestek. Igény, elvárás a céh felé van bőven, de azt sosem sikerült hozzáírni, hogy ő mivel tud hozzájárulni a céh fejlődéséhez, vagy a már benne lévő tagok segítéséhez. És akkor a 1fős vagy néhány fős céhekről még nem is beszéltünk.
És valahogy a céhek fontossága nincs eléggé benne a fejekben, amihez lehet hozzájárul az is, hogy mostanra az alca időcsökkentőn kívül a céh szintnek semmi más jelentősége nincs. Szóval érdekelne, ki miként is látja a céheket, kívülről, belülről.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Szerintem igen, ha sokan egy irányba haladnak, ami a játékban a fejlődés, akkor nincs más gond (ha van azt meg megoldják, vagy szétszélednek és megint máshol lesznek sokan aktívak)
 
Sziasztok.

Szerintem a legfontosabb a kölcsönösség.
Amikor nem csak kapni akarnak a tagok, hanem adni is.
Csak példának írom, nem dicsekvésnek (bár az igazat megvallva igencsak büszke vagyok rá), a mi céhünkben
a kissebbek, azért, hogy a fejlődésükkel még jobban segíthessék a céhünket, komoly segítségeket kapnak (szinte ingyen rajzok, szettek).
Persze vannak elvárások, de azt mindenkinek a saját fejlettségi szintjéhez mérten kell teljesítenie.
De mindenek előtt a legfontosabb, a kultúrált játékmód, az egymás iránti kölcsönös tisztelet, és a szabály követés.

Üdv: SBK
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
az irány triviális: fejlődni akar az aktív játékos (s ezáltal fejlődik a céh is)

Részben igaz. De mondjuk csatatéren hiába tud 50-es demoig menni egy játékos, ha nincs ot-je és néhány szeki után kifújt az egész. Szóval a fejlődést sok szempontból lehet nézni.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Sziasztok.

Szerintem a legfontosabb a kölcsönösség.
Amikor nem csak kapni akarnak a tagok, hanem adni is.
Csak példának írom, nem dicsekvésnek (bár az igazat megvallva igencsak büszke vagyok rá), a mi céhünkben
a kissebbek, azért, hogy a fejlődésükkel még jobban segíthessék a céhünket, komoly segítségeket kapnak (szinte ingyen rajzok, szettek).
Persze vannak elvárások, de azt mindenkinek a saját fejlettségi szintjéhez mérten kell teljesítenie.
De mindenek előtt a legfontosabb, a kultúrált játékmód, az egymás iránti kölcsönös tisztelet, és a szabály követés.

Üdv: SBK

Persze. De ez még nem feltétlenül válasz. Mert ahogy én látom, ezt nem mindenki értékeli. És nem is mindenhol megy...
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Részben igaz. De mondjuk csatatéren hiába tud 50-es demoig menni egy játékos, ha nincs ot-je és néhány szeki után kifújt az egész. Szóval a fejlődést sok szempontból lehet nézni.

Ha mindenki (értem ez alatt az aktív játékosokat) fejlődni akar, akkor építenek tornyokat, van irányítás, a kincstárat is megfelelően managelik, s így az 50-es demójából lehet akár 200 ütés is minden tagnak.
S remélhetőleg mindenki kiveszi abból is a részét amikor 1 toronnyal kell ütni egy szektort.
Persze, mivel nem labori körülmények vannak, így mindig lesz az aki ügyeskedik, kihasznál, sunnyog, de ezeket a társaság általában kiveti magából, s hosszabb időszeleteket nézve haladni fog mindenki (még ha az egyik nap 50-et is ütött a másikon meg 200-at vagy akár 1000-1500-at is)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Persze, igazad van.
Ennek ellenére azt látom, hogy emberek mászkálnak jobbra balra céhek között. Összeolvadnak, fúzionálnak, majd ezt ismételgetik.
Nagyon kevés olyan céh van, ahol van kb 40-50fős "keménymag" és max a többi fluktuál. Vannak akik kilépnek, majd visszajönnek.
Szóval fura.
Többek között ezért jött elő ez a kérdés. Mert oké, egy az irány. De alapvetően eléggé be van ilyen szempontból szűkítve a repertoár. A céh szint is csak a seregtermelés miatt lényeges.
Szóval nehéz ez..
 

Lef------

Nagyon aktív tag
oh, ez már teljesen más kérdés...
átmehet másik céhbe? átmehet
úgy gondolja céhet alapít, mert ő jobban fogja csinálni? alapít
összevitatkozott valakivel? lelép
túl nagyok az elvárások? lelép
unja? lelép

mikor az embereknek jelentős része a valóságban is ezt csinálja (hazudik, bántja azt akit elvileg szeret, lop, csal, átver, lelép) akkor egy játékban miért lenne másként?
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Na pont ez az. Ha "jó" egy céh, akkor a viták is kezelhetőek. Akkor nem gondolja, hogy alapít egyet. Nem unja meg olyan könnyen, stb.

De, hogy ez kinek mi, az érdekelne. De eddig nem vagyok beljebb. :D
 

helen

Nagyon aktív tag
Egy céh, max 80 ember.. az 80 különböző ember , mert nem vagyunk egyformák.. a céh akkor lesz jó, ha a 80 emberből a lehető legtöbbnek azonos a hozzáállása a dolgokhoz.. így jól fogják magukat érezni egymás társaságában, és aránylag kevés vita lesz, illetve a viták elsimíthatóak lesznek
A céh akkor jó, ha a tagjaiknak az értékrendje egyforma.. De ez csak álom, ilyen nincs../mert nem vagyunk egyformák / ha a tagok 70-80 %-a kb. azonos nevezőn van, már jónak mondható a céh, és a többi ember jön-megy, a helyét keresi..
Meg aztán ott van az, hogy változunk.. mi is, a céh is.. lehet olyan játékos aki már nem fogja magát jól érezni ha változott a céh.. vagy van olyan akinek a körülményei változnak, és már azért nem felel meg a céh neki - mert már túl nagyok a követelmények pl. ..
Szóval az, hogy kinek mi a jó céh, az teljesen egyéni dolog.. nem lehet általánosítani .
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Mint céhtag, szerintem akkor jó egy céh, ha nincsenek szigorú megkötések.
Nem azért kell játszani, hogy megfelelj valamilyen céhszabálynak.
Ha van kedved és időd, akkor játszol. Ha egy hétig nincs kedved, vagy időd, akkor nem játszol. És ebből sincs probléma.
 
Fent