Kibeszélő Tavaszi Esemény 2019

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25317

Guest
20190407_170712.png ezt hogy? Arany ligábol fél nap alatt bronzba hogy? És ezüst mért üres.nincs legjobb 5% ??
Valami GEBASZ van e dolog mögött ami egyenesen arányos már a csalás kifejezéssel igen erőssen!!
Nem szólni mi végettük dolguk ott halni meg!
 

Feneséges

Aktív tag
379 bővítmény megtekintése ezt hogy? Arany ligábol fél nap alatt bronzba hogy? És ezüst mért üres.nincs legjobb 5% ??
Valami GEBASZ van e dolog mögött ami egyenesen arányos már a csalás kifejezéssel igen erőssen!!
Nem szólni mi végettük dolguk ott halni meg!
Azok a játékosok akik hétszer értek át tavon, ők kevesebben vannak, ők az 1%.
Azok a játékosok akik hat alkalommal érnek át a tavon, ők az összes játékos 20%-a.
Ha a tó felénél jársz, azt nem számolja.
 

Gróf úr

Aktív tag
Feladva azon elvemet, hogy gyémántot csak területvásárlásra költök, vettem 1200 lámpást (1995 gyémánt). Még sincs esélyem az arany ligában végezni.
Elég egyetlen(!) túlbuzgó játékos, aki több gyémántot áldoz, elég egyetlen(!) karakter, aki egyéb módon tesz szert pár ezer lámpásra és kialakul a kényszerhelyzet.
Szóval a végső következtetés: az ilyen event során NEM áldozok gyémántot!
 

Vanek ur

Aktív tag
Feladva azon elvemet, hogy gyémántot csak területvásárlásra költök, vettem 1200 lámpást (1995 gyémánt). Még sincs esélyem az arany ligában végezni.
Elég egyetlen(!) túlbuzgó játékos, aki több gyémántot áldoz, elég egyetlen(!) karakter, aki egyéb módon tesz szert pár ezer lámpásra és kialakul a kényszerhelyzet.
Szóval a végső következtetés: az ilyen event során NEM áldozok gyémántot!

Az összes ligás eseménynél arany ligás csak gyémánt-használattal lehetsz (hiszen mindig vannak, akik arany ligások akarnak lenni, így gyémánttal megtolják a saját szekerüket). Gyémánt használata nélkül az ezüst és a bronz határáig lehet eljutni; és csak a szerencsén múlik, hogy beleférsz-e az ezüstbe. És ez már így van események óta...
 

Gróf úr

Aktív tag
Az összes ligás eseménynél arany ligás csak gyémánt-használattal lehetsz (hiszen mindig vannak, akik arany ligások akarnak lenni, így gyémánttal megtolják a saját szekerüket). Gyémánt használata nélkül az ezüst és a bronz határáig lehet eljutni; és csak a szerencsén múlik, hogy beleférsz-e az ezüstbe. És ez már így van események óta...
Köszönöm a megerősítést! Gyakorlatilag én is ugyanezt mondtam. :)
 

DeletedUser25280

Guest
Ez most mi? Tegnap előtt 8 végigjátszással benne voltam az ezüstben. Tegnapra leestem bronzba, 20 perccel a lezárás előtt még mindig bronz voltam, mikor lezárjátok meg már csak amatőr?!?!?!?! Most szívattok? Bronz meg teljesen üres??? Azért ez már kicsit sok...

s5qyoarjaodainehr6jc.png
 

Feneséges

Aktív tag
Ez most mi? Tegnap előtt 8 végigjátszással benne voltam az ezüstben. Tegnapra leestem bronzba, 20 perccel a lezárás előtt még mindig bronz voltam, mikor lezárjátok meg már csak amatőr?!?!?!?! Most szívattok? Bronz meg teljesen üres??? Azért ez már kicsit sok...
A D világban 8 körrel a bronzban végeztél volna.
Screenshot_20190418_121024.jpg
 

DeletedUser26112

Guest
Ez most mi? Tegnap előtt 8 végigjátszással benne voltam az ezüstben. Tegnapra leestem bronzba, 20 perccel a lezárás előtt még mindig bronz voltam, mikor lezárjátok meg már csak amatőr?!?!?!?! Most szívattok? Bronz meg teljesen üres??? Azért ez már kicsit sok...

s5qyoarjaodainehr6jc.png
 

DeletedUser26450

Guest
Én is így jártam!!! Vicc.....

s5qyoarjaodainehr6jc.png
[/QUOTE]
Ugyan így jártam
 

Vanek ur

Aktív tag
Kedves 'rosszul járók'! Nem veletek lett kiszúrva, hanem túl sokan voltak azok, akik feljebb léptek még az utolsó pillanatokban (hiszen tényleg csak egy kicsi hiányzott az ezüst ligához, és ezt sokan még az utolsó pillanatokban kihasználták). A saját céhemben is mindenki a készítőket hibáztatta, holott erre lehetett számítani. Túl sokan teljesítettek 'átlagosan', ezért 'tűnt el' a bronz liga. De részletesebben:
A képen rajta van a lényeg: a bronz liga nyereményt azoknak adják, akik a legjobb 20%-ban vannak benne, de nem ezüst vagy arany ligások. Viszont ha a szerver 20%-a eléri a 9-et (az ezüst szintjét), és csak minimális az arany szintűek száma, akkor -mivel holtversenyes 9-nél nem tudnak 'bontani', így- minden 9-et elérő megkapja az ezüst szintet. De hogy egyyszerűsítsem, egy példát is írok hozzá:

Legyen 100 játékos (a nagyon leegyszerűsítés végett).
- abból például 2 érte el a 13-at, így ők a "legjobb 1%" (holott ez már 2%, de mivel mindketten ugyanannyit értek el, így holterseny van köztük).
- a továbbiak közül 1 volt 11-gyel, 1 volt 10-zel, és 22 volt 9-cel. Ekkor a "legjobb 5%"-ban a két aranyoson kívül benne van a 11-es, a 10-es is, és még a sok 9-es is, hiszen itt is holtverseny van (és ha csak a 10-esig számolnánk, akkor csak a legjobb 4% lenne, nem 5).
Viszont ebben az esetben nincs bronz ligás, mert a "legjobb 20%"-ban (legjobb 20-ban) benne van a sok 9-es is, akik ezüst ligások (így is már 26-an vannak, akik 9+-os módon teljesítettek; ami jelen példánál már 26% a sok holtverseny miatt).

Innen már csak a példa kedvéért viszem tovább a felbontást, azaz például
- amatőr ligás ("legjobb 50%") még a 10 darab 8-as, a 9 darab 7-es és a 7 darab 6-os is (itt is a holtverseny miatt)
- hobbi ligás a maradék 48 játékos, akik 0-5 teljesítést értek el.

Remélem, érthető a dolog, és leesik, hogy nem 'kib@sztak' veletek a készítők, hanem csak 'túl gyengén' teljesítettetek. Ezért csúsztatok le a bronz, illetve a jelen esetben a sok 9-es holtverseny miatt az ezüst ligáról. Nem másért.

Szerk.: hasnló módon levezethető pl. 6 darab arany ligással az ezüst eltűnése az arvahallon. De azt már részletesebben nem írom le. Csak kicsit kell gondolkodni, meg számolni, és belevenni a sok egyformán teljesítőt (holtversenyt). Mint bármilyen sportágban. Pl. ha 2 aranyérmes van, akkor nincs ezüst érmes; vagy ha 3 aranyérmes van, akkor nincs bronzérmes se; vagy ha több ezüstérmes van, akkor szintén nincs bronzérmes. Mert alapból csak 3 érmes van.
 
Utoljára szerkesztve:

Lorant96

Nagyon aktív tag
Tehát látszik, hogy ott rontották el a készítők, hogy nem a megtett távolságot vették figyelembe (mint a korábbi eseményeknél), hanem csak teljes átkeléseket. Így nem tudtak kellően differenciálni a játékosok közt, és nem tudtak minden ligában jutalmat kiosztani.
Csak azt nem értem, hogy ez a Béta tesztelés alatt nem jött elő, csak az éles szervereken?
 

Vanek ur

Aktív tag
Tehát látszik, hogy ott rontották el a készítők, hogy nem a megtett távolságot vették figyelembe (mint a korábbi eseményeknél), hanem csak teljes átkeléseket. Így nem tudtak kellően differenciálni a játékosok közt, és nem tudtak minden ligában jutalmat kiosztani.
Csak azt nem értem, hogy ez a Béta tesztelés alatt nem jött elő, csak az éles szervereken?

Egyrészt ez már sokszor így volt (bétán is, élesen is). Talán az első (tavalyi) focis event óta a teljesítéseket nézik (csak a második, idei, focis eventnél nem azt nézték, hanem a távolságot - meg talán még a karneválin, meg esetleg még 1-2-n). Másodszor attól, hogy a távolságot nézik, még nem lesz a jelenlegi amatőr ligásokból bronz ligás, hiszen nem voltak így se, meg úgy se az első 20%-ban; hanem -harmadszor- a jelenlegi ezüst ligásokból lettek volna a bronz ligások.
Tehát nem vettek el senkitől semmit, hanem inkább adtak. Az egyébként bronz ligásokból lettek ezüst ligások - ezért örülünk mi, akik simán, pénz és gyémánt használata nélkül is meg tudtuk ugrani az ezüst ligás eredményt, mert ez volt az 'átlag' teljesítés. Vagyis ha neked az kellene, hogy a távolsági eredmény számítson, akkor szimplán csak rosszat akarsz a másiknak; hiszen magadnak ettől nem lesz jobb, csak nekünk, párunknak rosszabb. Sima, egyszerű magyar mentalitás - dögöljön meg a másik tehene is.

Egyébként saját vélemény: szerintem sokkal jobb, ha teljesítést számolnak, hiszen akkor több ember örülhet (az A-n a sok aranyos is ezért jött, meg a másik két szerveren a sok ezüstös is). Aki meg bánkódik, annak meg tanács: jobban kell teljesíteni. Meg kell gondolni, mit (melyik ládát/origamit/...) választasz, mert az egyikből nagyobb eséllyel jön napi ajándék, míg a másikkal meg jobban tudsz haladni (nem mindig a leghosszabb választás a legjobb a legtovábbi távolság megtételéhez; mert van, hogy közelebbivel kisebb árral meg tudod tenni ugyanazt a távolságot).
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Másodszor attól, hogy a távolságot nézik, még nem lesz a jelenlegi amatőr ligásokból bronz ligás, hiszen nem voltak így se, meg úgy se az első 20%-ban; hanem -harmadszor- a jelenlegi ezüst ligásokból lettek volna a bronz ligások.
Tehát nem vettek el senkitől semmit, hanem inkább adtak. Az egyébként bronz ligásokból lettek ezüst ligások

Igen, igazad van, amennyiben valóban úgy van, ahogy írod, hogy holtverseny esetén az azonos pontot elérőket mind feljebb sorolták és nem az alacsonyabb ligába. Amit ugye nem tudhatunk, hacsak nem adnak/adtak ki erről egy hivatalos közleményt a játék fejlesztői. (Vagy nem számoljuk össze, hogy melyik ligába hányan kerültek.)
 

DeletedUser26112

Guest
.
Tehát nem vettek el senkitől semmit, hanem inkább adtak. Az egyébként bronz ligásokból lettek ezüst ligások - ezért örülünk mi, akik simán, pénz és gyémánt használata nélkül is meg tudtuk ugrani az ezüst ligás eredményt, mert ez volt az 'átlag' teljesítés.

Tisztelt Vanek Úr! Nem panaszkodtam, csak megjegyeztem, hogy én is így jártam, nevezetesen, hogy a vége előtt röviddel még bronzban voltam, aztán amatőr lettem - a játék során voltam ezüstben is -. Nem használtam én sem aranyat sem gyémántot .8x értem partot megszereztem a tűzpagodát, rengeteg egyéb tárgyat kaptam, ergo nem vettek el tőlem semmit, sőt , mint írtam kaptam több a játékban használható értékes dolgot. Elégedett vagyok , sőt ha még hozzá teszem , hogy - nem szégyellem , kezdő, amatőr vagyok itt -, sikerült mind a 62 napi küldetést megcsinálnom, elmondhatom , hogy van egy kis jó érzés is bennem. Természetesen ebben az ingyenes játékban jobban boldogul aki pénzt áldoz rá.
 

Vanek ur

Aktív tag
Igen, igazad van, amennyiben valóban úgy van, ahogy írod, hogy holtverseny esetén az azonos pontot elérőket mind feljebb sorolták és nem az alacsonyabb ligába. Amit ugye nem tudhatunk, hacsak nem adnak/adtak ki erről egy hivatalos közleményt a játék fejlesztői. (Vagy nem számoljuk össze, hogy melyik ligába hányan kerültek.)

Most komolyan: azt hiszed, hogy az automatikus sorrendbe rakó algoritmus 'lefelé' pakolja az embereket? Hogy a kiírás szerint is "legjobb 20%" csak "legjobb 5%"? Ha így érzed, akkor miért játszol itt? Ha én nem bízok a játék készítőiben, akkor én ilyen játékkal nem játszanék - még ha tetszik, akkor sem.
Mert tényleg nincs összeszámolva a végső dolog (nem is lehetne 'egyszerű' játékosként), de az ismerősi körömben nagyjából fele-fele arányban volt a 8 és a 9 teljesítő is. Vagyis elég sok 9-es volt ahhoz, hogy a 'legjobb 20%' hihető lehessen a 9 teljesítőknél; vagyis sokkal valószínűbb, hogy felfelé 'buktatták' az embereket, nem lefelé.

Tisztelt Vanek Úr! Nem panaszkodtam, csak megjegyeztem,[...]

Nem írtam konkrét személyhez az eredeti írásomat, csak általánosságban a sok panaszkodásra. Vagyis "akinek nem inge, ...".
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Most komolyan: azt hiszed, hogy az automatikus sorrendbe rakó algoritmus 'lefelé' pakolja az embereket? Hogy a kiírás szerint is "legjobb 20%" csak "legjobb 5%"?

Én nem ezt mondtam, hanem, hogy el tudom képzelni, hogy a 8 átkelést a játékosok több, mint 20%-a teljesítette, miközben a 9 átkelést kevesebb, mint 5%.
De igazából nem is ez volt a hozzászólásom lényege, hanem az, hogy mindenképpen igazságosabb lett volna a pontos teljesítmény alapján rangsorolni és nem csak a teljes átkelések alapján. És ha így tettek volna, akkor minden ligába került volna játékos. És a ligába bekerült játékosok száma ténylegesen jobban közelítette volna a kiírt legjobb 5 vagy 20%-ot.
 

Vanek ur

Aktív tag
Én nem ezt mondtam, hanem, hogy el tudom képzelni, hogy a 8 átkelést a játékosok több, mint 20%-a teljesítette, miközben a 9 átkelést kevesebb, mint 5%.
De igazából nem is ez volt a hozzászólásom lényege, hanem az, hogy mindenképpen igazságosabb lett volna a pontos teljesítmény alapján rangsorolni és nem csak a teljes átkelések alapján. És ha így tettek volna, akkor minden ligába került volna játékos. És a ligába bekerült játékosok száma ténylegesen jobban közelítette volna a kiírt legjobb 5 vagy 20%-ot.

De, pont azt mondtad, és mondod most is. :D
Illetve a másik felvetésedre meg már válaszoltam:
"Vagyis ha neked az kellene, hogy a távolsági eredmény számítson, akkor szimplán csak rosszat akarsz a másiknak; hiszen magadnak ettől nem lesz jobb, csak nekünk, párunknak rosszabb. Sima, egyszerű magyar mentalitás - dögöljön meg a másik tehene is."
Illetve pont erre írtam, hogy korábban bronz ligás szoktam lenni (annak is az alja/közepe felé). Vagyis nem sokszor volt közöm az ezüst ligához. De most -illetve még pár hasonlóan teljesítéshez köthető eventnél- érdekes módon sikerült ezüstig is eljutni. Vagyis tutira nem én táltosodtam meg, illetve tutira nem lefelé kerekítenek.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent