Kibeszélő FoE focikupa!

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser25809

Guest
Valaki esetleg tud mondani egy kb mennyiséget arra, hogy hány passz után lehet gólt lőni? Mert számomra eddig nem derült az ki, h mennyi energiaital árán lehet egyáltalán gólt szerezni. Érdemes megcélozni a 10. Szintjét az eseményépületnek vagy mindenképp zsebbe nyúlós ennek az esélye?
 

DeletedUser24512

Guest
Szükségem lenne világonként olyan 30-40 zsugorító készletre, mik az esélyeim? :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Valaki esetleg tud mondani egy kb mennyiséget arra, hogy hány passz után lehet gólt lőni? Mert számomra eddig nem derült az ki, h mennyi energiaital árán lehet egyáltalán gólt szerezni. Érdemes megcélozni a 10. Szintjét az eseményépületnek vagy mindenképp zsebbe nyúlós ennek az esélye?
A passzok számát passzolnám. :D
De energiaitalból ~1000 kell (talán egy kicsit több), ha kicsit optimálisabban csinálja valaki. A góljutalmak nagy része meg felújító lesz (három jutalomből kettő ez lesz), vagyis bár a 10-es szintig valószínűleg nem jut el valaki, de a 8-9-es szintig el lehet érni gyémánt nélkül is (nálam most 5-ös a bétán, jön még egy az utolsó küldi után, meg góljutalomként még 2-t össze tudok valószínűleg kapirgálni - így összejöhet a 8-as; de ha valaki kicsit szerencsésebb, vagy jobban választ játékost, akkor esetleg összejöhet a 9-es szintű cucc is nála).
 

Vanek ur

Aktív tag
Szükségem lenne világonként olyan 30-40 zsugorító készletre, mik az esélyeim? :)
Hihihi. :) Kb. mintha meg akarnád venni az Inno-t. :D
Egyébként lesz napi jutalom is (többször is), meg az 50. feladat megoldása után is jár majd 1; vagyis ha elég gyémántod van (az "elég" kiszámolását nem vállalom :) ), akkor még össze is szedheted.
 

Vanek ur

Aktív tag
Valaki esetleg tud mondani egy kb mennyiséget arra, hogy hány passz után lehet gólt lőni? Mert számomra eddig nem derült az ki, h mennyi energiaital árán lehet egyáltalán gólt szerezni. Érdemes megcélozni a 10. Szintjét az eseményépületnek vagy mindenképp zsebbe nyúlós ennek az esélye?
Közben van passzos infóm is: a pálya 20 egység hosszú, a játékosok passz-távolsága pedig 1, 2 és 3 (bronz-barna/ezüst-kék/arany-sárga megosztásban) egység. Vagyis csak aranyos passzt választva a 7. lesz a góllövés, csak bronzost választva a 20. a góllövő (és jár ezért egy achievement is a profil teljesítmények részére is), és valami optimálisabb verziót választva e kettő közé fog esni a passz-szám.
 

Vanek ur

Aktív tag
Kellemetlen, hogy minden hasonló játéknál napok múlnak el, mire rájön az ember a lényegre. Azt olyan nehéz lenne előre megírni részletesen?
Az egésznek arról kellene szólnia, hogy fedezd fel a játék mélységeit, de ne kelljen már minden apróságról részletes magyarázattal szolgálni. Ezt egy kicsit felborítjuk, mi, bétások; de azért ez egy stratégiai játék. Legyen már egy kicsit önállóbb is, aki játszik. Vagy kreatívabb. Vagy mindkettő. :)
 
Az egésznek arról kellene szólnia, hogy fedezd fel a játék mélységeit, de ne kelljen már minden apróságról részletes magyarázattal szolgálni. Ezt egy kicsit felborítjuk, mi, bétások; de azért ez egy stratégiai játék. Legyen már egy kicsit önállóbb is, aki játszik. Vagy kreatívabb. Vagy mindkettő. :)
A mélységeket és kreativitást én máshol keresném. :) De a játék menete az elején legyen világos! A többit majd hozzá kreáljuk magunk.
Ilyesmikre gondoltam pl. hogy még mindig nem tudom, napi nyereményként bekerül-e fejlesztés is. Az amerikai focinál talán úgy volt... Egyébként elég rossz a fordítás is, nyelvileg homályos pl.hogy mire vonatkozik a "Következő" szó, (épp egyforma volt első nap a napi nyereménnyel... stb.)
 

Vanek ur

Aktív tag
A mélységeket és kreativitást én máshol keresném. :) De a játék menete az elején legyen világos! A többit majd hozzá kreáljuk magunk.
Ilyesmikre gondoltam pl. hogy még mindig nem tudom, napi nyereményként bekerül-e fejlesztés is. Az amerikai focinál talán úgy volt... Egyébként elég rossz a fordítás is, nyelvileg homályos pl.hogy mire vonatkozik a "Következő" szó, (épp egyforma volt első nap a napi nyereménnyel... stb.)
A játék menete világos - focis esemény: focizni kell. Nem tudod, mi lesz napi nyeremény? Egyrészt mi, bétások sem (még ott is van 1 hét vissza); másrészt meg majd kiderül (vagyis tartalékolj energiaitalt, amit majd a végén használsz fel, és nem érhet meglepetés). Régebben a nyári event szerencsekerekes volt. Na, ott aztán tényleg nem tudhattad, hogy mi lesz a nyereményed - pláne, ha éppen megkeverték a keréken lévő ajándékokat is, miközben forgattál. :) De a téli event is ilyen: vannak csomagok, és hiába nézed meg a neked mutatott forgatást, az ajándékok úgysem ott lesznek, ahol Te utoljára láttad. Vagyis ott semmilyen stratégia nem segít. A szerencse meg szerencse, meg kell szokni. :)


Szerkesztés: egy kicsit off; de azért kíváncsi lennék, ki fordította az "Energia Ital"-t (mint "Energy Drink") "Futballesemény"-nek. Szeretnék neki gratulálni. :D
 

DeletedUser24348

Guest
A napi jutalmak között lesz kívánságok kútja zsugoritó?
 

DeletedUser25827

Guest
Holló!
Kb. most már mindegy, ennyi nap után, azért leírom. :D
Kedves Vanekúr!

Már találkoztunk más innos játékokban is, de az Elvenarban biztos. Az a stratéga, aki nem ismeri a saját katonáit, erősségeit, és gyengeségeit, és mindenféle lehetőségeit, az hogy akar stratégikus döntést hozni? Így nem is lehet. Tudom, hogy az inno mindig ezt a választ adja, hogy fedezd fel magad a dolgokat, de akkor nem kell stratégiai játékokat készíteni. Az meg megint egy másik kérdés, hogy folyamatosan fejlesztik, és vannak hosszútávú stratégiák, amik ezért be is bukhatnak. Ilyen fordítás mellett meg... hagyjuk. Értem én, hogy németről angolra, és aztán magyarra, de a fentebb említett futball eseményt ez nagyon nem indokolja. :D És persze felfedezi magának az ember, de kezdetben igen nehéz kitalálni mit is akarnak ilyen fordítások mellett.

A lényeg:
65 feladat vár téged összesen az Esemény fül alatt...Futballkupa. Mobilról játszom alapvetően, de ez ne zavarjon senkit. ;)
Eddigi tapasztalataim szerint 60 energiaitalt ad mindegyikért. 60*65=3900. (ennél jóval több is lesz a 33. feladat elvégzése után járó jutalom miatt)
A középső, azaz az ezüst játékos választása eddig bejött. Ő a legolcsóbb az energia italok számát, és az előre haladást együttesen tekintve.

Egy példa onnan, ahol épp most tartok:
Bronz játékos 69 ital
Ezüst (kék) 94 ital
Arany 201 ital
ennyibe fájna őket kijátszani.
Azt már korábban írták, hogy 20 egység a pálya, a játékosok meg 1, 2, 3 egységet "töltenek".
A példát tekintve bronz: 69/1=69 ital 1 egység ára.
ezüst: 94/2=47 ital 1 egység ára.
arany: 201/3=67

A legkevesebb a nyerő. Eddig mindig az ezüst volt nálam az.
A továbbiakban is ezt várom.

Általában a broz sokkal drágább szokott lenni 80-90 között. Sok FP-t oszt. Nem gondolom, hogy erre kellene gyúrni.
Az arany meg jobb épületeket ad, de számomra kétes, hogy mennyire élveznénk előnyöket velük, főleg, hogy szerencsén múlik az is.

Per pillanat 4 gól kell az arany ligához. (az sem tisztázott számomra eddig, hogy az hogyan működik, de nem lényeg)
Ha marad a 4 gól az esemény végéig, akkor az bőven teljesíthető.
Átlagban 50 italba kerül 1 egység megtétele ezüst játékost választva. 20 kell egy gólhoz, így 50*20=1000 ital

Fentebb írtam 3900-at kapunk, ha mind a 65 feladatot teljesítjük. Nyugiban teljesíthető ennyi idő alatt. ;) Meg még 1000+-t (nincs előttem a játék) a 33. után. 4 gólhoz meg 4000 kell... és meg is van az arany liga, a jutalmaival együtt. :)

Az csak mellékes, hogy 2-vel osztható a 20, így ezüst játékost választva folyamatosan, nem vesztünk egységet sem, és átvitten energia italt sem a gól lövés pillanatában. :)

Szerkesztés: Az ezüst játékos további előnye, hogy mindig pont jókor adott 10 FP-t (eddig 2x tette), mikor épp az lett a következő feladat, hogy költsek el 10 FP-t. ;) De ez szerencse kérdése persze. Én mindenféleképpen ezt preferálom. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Holló!
Kb. most már mindegy, ennyi nap után, azért leírom. :D
Kedves Vanekúr!

Már találkoztunk más innos játékokban is, de az Elvenarban biztos. Az a stratéga, aki nem ismeri a saját katonáit, erősségeit, és gyengeségeit, és mindenféle lehetőségeit, az hogy akar stratégikus döntést hozni? Így nem is lehet. Tudom, hogy az inno mindig ezt a választ adja, hogy fedezd fel magad a dolgokat, de akkor nem kell stratégiai játékokat készíteni. Az meg megint egy másik kérdés, hogy folyamatosan fejlesztik, és vannak hosszútávú stratégiák, amik ezért be is bukhatnak. Ilyen fordítás mellett meg... hagyjuk. Értem én, hogy németről angolra, és aztán magyarra, de a fentebb említett futball eseményt ez nagyon nem indokolja. :D És persze felfedezi magának az ember, de kezdetben igen nehéz kitalálni mit is akarnak ilyen fordítások mellett.

A lényeg:
65 feladat vár téged összesen az Esemény fül alatt...Futballkupa. Mobilról játszom alapvetően, de ez ne zavarjon senkit. ;)
Eddigi tapasztalataim szerint 60 energiaitalt ad mindegyikért. 60*65=3900. (ennél jóval több is lesz a 33. feladat elvégzése után járó jutalom miatt)
A középső, azaz az ezüst játékos választása eddig bejött. Ő a legolcsóbb az energia italok számát, és az előre haladást együttesen tekintve.

Egy példa onnan, ahol épp most tartok:
Bronz játékos 69 ital
Ezüst (kék) 94 ital
Arany 201 ital
ennyibe fájna őket kijátszani.
Azt már korábban írták, hogy 20 egység a pálya, a játékosok meg 1, 2, 3 egységet "töltenek".
A példát tekintve bronz: 69/1=69 ital 1 egység ára.
ezüst: 94/2=47 ital 1 egység ára.
arany: 201/3=67

A legkevesebb a nyerő. Eddig mindig az ezüst volt nálam az.
A továbbiakban is ezt várom.

Általában a broz sokkal drágább szokott lenni 80-90 között. Sok FP-t oszt. Nem gondolom, hogy erre kellene gyúrni.
Az arany meg jobb épületeket ad, de számomra kétes, hogy mennyire élveznénk előnyöket velük, főleg, hogy szerencsén múlik az is.

Per pillanat 4 gól kell az arany ligához. (az sem tisztázott számomra eddig, hogy az hogyan működik, de nem lényeg)
Ha marad a 4 gól az esemény végéig, akkor az bőven teljesíthető.
Átlagban 50 italba kerül 1 egység megtétele ezüst játékost választva. 20 kell egy gólhoz, így 50*20=1000 ital

Fentebb írtam 3900-at kapunk, ha mind a 65 feladatot teljesítjük. Nyugiban teljesíthető ennyi idő alatt. ;) Meg még 1000+-t (nincs előttem a játék) a 33. után. 4 gólhoz meg 4000 kell... és meg is van az arany liga, a jutalmaival együtt. :)

Az csak mellékes, hogy 2-vel osztható a 20, így ezüst játékost választva folyamatosan, nem vesztünk egységet sem, és átvitten energia italt sem a gól lövés pillanatában. :)

Szerkesztés: Az ezüst játékos további előnye, hogy mindig pont jókor adott 10 FP-t (eddig 2x tette), mikor épp az lett a következő feladat, hogy költsek el 10 FP-t. ;) De ez szerencse kérdése persze. Én mindenféleképpen ezt preferálom. :)

Üdv itt is! :)

Ez a játék soha nem volt tisztán stratégia; mindig is volt benne szerencsefaktor - eventeknél nem is kevés (pont azért, mert akkor költ az 'egyszeri játékos' sokat, hiszen ki akarja aknázni az event összes bónuszt adó dolgát (mivelhogy első akar lenni)). A fordításon meg én is csak nevetni tudtam. :D

De akkor a focis eventről pár plusz infó:
--- energiaitalok: összesen ~7000 ital lesz (mert a napi 50-et nem számoltad (egyébként az egyik feladatnál 150-et ad 60 helyett, másiknál egyáltalán nem ad, ...)); vagyis összesen ~7 gól
--- játékosok: igen, többségében az ezüst játékosokat érdemesebb választani, mert náluk vannak jobb értékek, de volt már olyan, hogy az aranyos 142 volt, az ezüstös meg 124; így ilyen esetben simán az aranyosat választottam. Egyébként a legjobb játékosok ilyen téren: kék Frank (47), sárga Billy (47.3), kék Barry (51.5), sárga Joe (53.3) és barna Shawn (57) - a többi 60+-os... Vagyis azért van választási lehetőség, mert nem mindig az ezüst-kék a legjobb.
--- ligák: ha a focis képen a bal felső sarokban lévő kis ligás ikonra kattintasz, akkor bejön a ligás kép, ahol a kupák fölé mozgatva a kurzort ki is írja, hogy mi kell ahhoz, hogy oda valaki bekerüljön (asztali gépen, mobilról nincs tapasztalatom, de a puffin-t használva elérhető a 'nem mobil' verzió is). Például az arany ligához az kell, hogy "[...] kerülj be a résztvevő játékosok első 1%-ába" - természetesen a szerzett gólok száma szerint (az ezüst követelménye 5%-ban lenni, a bronzé 20%-ban lenni, az amatőré pedig az 50%-ben lenni). Vagyis soha nem egy fix cél lesz, amit el kell érni, hanem egy mozgó, hiszen ahogy egyre többen rúgnak egyre több gólt, úgy egyre magasabbak lesznek a határok is. Például a bétán jelenleg így vannak ezek: 0-2 / 3-4 / 5-6 / 7-14 / 15-264. Vagyis a 7 gól az majd várhatóan a bronz és az ezüst ligák határain lehet (talán éles szerveren inkább az ezüst felé hajlik majd; bár nem tudni ki és mennyi gyémántot fog rá áldozni).
 

DeletedUser25827

Guest
Üdv itt is! :)

Ez a játék soha nem volt tisztán stratégia; mindig is volt benne szerencsefaktor - eventeknél nem is kevés (pont azért, mert akkor költ az 'egyszeri játékos' sokat, hiszen ki akarja aknázni az event összes bónuszt adó dolgát (mivelhogy első akar lenni)). A fordításon meg én is csak nevetni tudtam. :D

De akkor a focis eventről pár plusz infó:
--- energiaitalok: összesen ~7000 ital lesz (mert a napi 50-et nem számoltad (egyébként az egyik feladatnál 150-et ad 60 helyett, másiknál egyáltalán nem ad, ...)); vagyis összesen ~7 gól
--- játékosok: igen, többségében az ezüst játékosokat érdemesebb választani, mert náluk vannak jobb értékek, de volt már olyan, hogy az aranyos 142 volt, az ezüstös meg 124; így ilyen esetben simán az aranyosat választottam. Egyébként a legjobb játékosok ilyen téren: kék Frank (47), sárga Billy (47.3), kék Barry (51.5), sárga Joe (53.3) és barna Shawn (57) - a többi 60+-os... Vagyis azért van választási lehetőség, mert nem mindig az ezüst-kék a legjobb.
--- ligák: ha a focis képen a bal felső sarokban lévő kis ligás ikonra kattintasz, akkor bejön a ligás kép, ahol a kupák fölé mozgatva a kurzort ki is írja, hogy mi kell ahhoz, hogy oda valaki bekerüljön (asztali gépen, mobilról nincs tapasztalatom, de a puffin-t használva elérhető a 'nem mobil' verzió is). Például az arany ligához az kell, hogy "[...] kerülj be a résztvevő játékosok első 1%-ába" - természetesen a szerzett gólok száma szerint (az ezüst követelménye 5%-ban lenni, a bronzé 20%-ban lenni, az amatőré pedig az 50%-ben lenni). Vagyis soha nem egy fix cél lesz, amit el kell érni, hanem egy mozgó, hiszen ahogy egyre többen rúgnak egyre több gólt, úgy egyre magasabbak lesznek a határok is. Például a bétán jelenleg így vannak ezek: 0-2 / 3-4 / 5-6 / 7-14 / 15-264. Vagyis a 7 gól az majd várhatóan a bronz és az ezüst ligák határain lehet (talán éles szerveren inkább az ezüst felé hajlik majd; bár nem tudni ki és mennyi gyémántot fog rá áldozni).
jaja... el is felejtettem, hogy naponta is dobál italokat. a ligás infót külön köszi! ;) És pont ma találkoztam azzal, hogy az aranyat érdemes választani. Úgy is fogok tenni. Azért is osztottam meg azt a minimál matekolást, mert csak a tapasztalataimon alapult az ezüst játékos választása.
Az elért ligából ezek szerint ki is lehet esni gondolom. De talán majd megválaszolod nekem. :) Előre is köszi!
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]Az elért ligából ezek szerint ki is lehet esni gondolom. De talán majd megválaszolod nekem. :) Előre is köszi!
Így igaz. Vagyis aki most 4 góllal bent van az arany ligában, de nem akar több gólt rúgni, az rövidesen vissza fog esni az ezüst, majd később a bronz ligába. Mert a ligák követelményei nem fixek, hanem folyton változók (pontosabban: növekvők).
 

DeletedUser25833

Guest
Sziasztok!

Az normális dolog, hogy én csak napi egy Focikupás küldetést kapok?
Tök jól indult a játék, gyorsan tudtam haladni, napi több feladatot is elvégezte, mindaddig amíg el nem jutottam a 37. feladatig. Amikor azt teljesítettem, akkor kiírta, hogy gyere vissza X óra múlva, azaz éjjfél után. Akkor kaptam megint egy feladatot, majd annyi, megint csak éjfél után. Szóval napi egyet kapok.
Ez normális dolog, valahol közölve volt és csak elkerülte a figyelmemet vagy valami nagyon nem OK.
Esetleg valaki találkozott már hasonlóval?
 

DeletedUser25827

Guest
Elfociztam egyszerre ma 3400 italt... egyszer nem nyertem meg a napi nyereményt. Nem fűzök hozzá megjegyzést.
Én ezt másképp értelmeztem. Napi jutalom. A belépés után jár. Nálam most korfejlesztő készlet. Vagy a játékba, vagy a kupás részre való belépés után kapod majd holnap... reggel 8 után. asszem.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent