Javaslatok, ötletek

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser332

Guest
hát....szerintem nem túl okos dolog a területfejlesztéseket "benthagyni", vagy "tartalékolni"....
legjobb ha az elérhető terület a lehető legnagyobb %-ban be is van építve.
....az utak építésével teljesen egyetértek, sok várost láthatunk ahol 2x annyi út van mint szüksléges lenne....pl. teljesen fölösleges egy épületsort 2 oldalról úttal ellátni:)
 

DeletedUser

Guest
Udv.

Nekem a kereskedelemmel továbbá leélírással kapcsolatban az lenne a javaslatom hogy legyen lehetoség kereskedésre a kontinensek kozott , mivelhogy pl a kontinensen ahol játszom sokszor nemigazán elérhetoek a a nyersanyagok, és ez nagyban lassítja a játék menetét.
A levélírás tobb kontinen kozott meg azért lenne a kontinensek kozti kereskedelem után , hogy a játékosok beszélhessék meg egymással hogy tesznek fel ajánlatot , meg stb.

A céhekkel ez megoldódik.

Ezzel nem értek egyet. A legminimálisabb utam van, elég hülyén is néz ki miatta a város (majd ha meglesz minden szépen újrarendezem), de semmi helyem sincs pedig minden helyet kiváltottam már, és a campányból is most szerzem a második helyemet.

És van bármiből is hiányod? Itt most nem arról van szó, hogy be tudod-e építeni az egészet, hanem arról, hogy ha be van normálisan vagy közel normálisan építve, akkor bőven eleget termelsz ahhoz, hogy a fejlesztési ütemet fedezd (a forge pont a szűk keresztmetszet, nem a pénz, építőanyag vagy a javak). Ha van hiányod, akkor viszont nem jó épületeket építettél.
Mire oda érek, hogy unlockolni kell egy fejesztést, mindig megvan a kellő mennyiségű cuccom hozzá, egyszer sem volt rá még példa, hogy ne lenne. Ezen kívül máodik voltam az első bronzkori és első az első vaskori pvp-n, és magasan nekem a legnagyobb a pontszámom a kontinensen. Szóval vagy jól csinálok valamit, vagy a velem egy kontinensen lévők nagyon bénák. Ami mondjuk előfordulhat...

hát....szerintem nem túl okos dolog a területfejlesztéseket "benthagyni", vagy "tartalékolni"....
legjobb ha az elérhető terület a lehető legnagyobb %-ban be is van építve.
....az utak építésével teljesen egyetértek, sok várost láthatunk ahol 2x annyi út van mint szüksléges lenne....pl. teljesen fölösleges egy épületsort 2 oldalról úttal ellátni:)

Ezzel nem értek egyet. Azt a mennyiségű forge pontot pl., amit elköltöttem volna a területes fejlesztésre, inkább pl. az első vaskori épületembe fektettem, meg később, ami nem mellesleg katonai épület volt, gyártottam egy-két egységet, mentem velük harcolni, és így 4 nap fejlődési előnyben voltam már akkor a többiekhez képest, és simán el is hoztam a vaskori pvp-t, ami 20 medált ért, amiből megvolt egy területfejlesztés. Magyarán megkaptam a területfejlesztést, amiről elspóroltam a forge pontokat, plusz megmaradt tartaléknak egy ugyan csak, plusz fejlődési előnyt is szereztem a többiekkel szemben.

És ez csak egy példa a kismillióból...

De kezd off lenni, úgyhogy befogom. :p
 

DeletedUser

Guest
A céhekkel ez megoldódik.
És van bármiből is hiányod? Itt most nem arról van szó, hogy be tudod-e építeni az egészet, hanem arról, hogy ha be van normálisan vagy közel normálisan építve, akkor bőven eleget termelsz ahhoz, hogy a fejlesztési ütemet fedezd (a forge pont a szűk keresztmetszet, nem a pénz, építőanyag vagy a javak). Ha van hiányod, akkor viszont nem jó épületeket építettél.
Mire oda érek, hogy unlockolni kell egy fejesztést, mindig megvan a kellő mennyiségű cuccom hozzá, egyszer sem volt rá még példa, hogy ne lenne. Ezen kívül máodik voltam az első bronzkori és első az első vaskori pvp-n, és magasan nekem a legnagyobb a pontszámom a kontinensen. Szóval vagy jól csinálok valamit, vagy a velem egy kontinensen lévők nagyon bénák. Ami mondjuk előfordulhat...

Nincs hiányom semmiből, sőt legalább 48-72 forge pont előre megvan minden alapanyagom. A bronzkori Pvp-t én is megnyertem, most szintén vezetem a pontlistát, és a vaskorin is legelöl állok. Remélem meglesz mindkettő. A helyhiányt úgy értettem, hogy mindig lenne még mit építenem:)
Szerintem a területek mennyiségét jól számolták ki, mert ha átgondolja az ember akkor meg lehet oldani, ha képes kompromisszumokat kötni.
 

DeletedUser

Guest
A helyhiányt úgy értettem, hogy mindig lenne még mit építenem:)

Ez már más kutya. Tehát ninc szükséged több helyre. Jó lenne ha lenne, de nem feltétlenül van szükséged. => Bőven elegendő terület áll rendelkezére.
Úgy látom, egyet értünk, csak félreértési problémák voltak közöttünk. :)
 

DeletedUser

Guest
Ez már más kutya. Tehát nincs szükséged több helyre. Jó lenne ha lenne, de nem feltétlenül van szükséged. => Bőven elegendő terület áll rendelkezére.

Mindig lehetne értelmes dolgot épiteni, ami gyorsitaná a fejlődést. Nem baj, hogy nincs mindenre hely, igy legalább gondolkodni kell rajta. De az erös túlzás szerintem, hogy bőven elegendő lenne a terület. Most például fám nincs elég, e miatt nem tudok feloldani egy fejlesztést. Termelem persze, meg vennék is ha lehetne, de senki nem ad el. Van egyáltalán olyan, akinek a fa vagy a kő a specialitása ? Vagy azokat szándékosan nem tudja senki gyorsan termelni ? Azt is észrevettem, hogy szükségem lesz nemsokára 3 mészköre, amit még 1:10 arányban SEM lehet venni a géptől, és persze senki nem termeli a szigetemen még. Nekiállnék bonusz nélkül is termelni, de nincs rá helyem.

Nekem amugy nincs gondom a stilusoddal, kissé kioktató, de még belefér. :)

AAnt
 

DeletedUser

Guest
Nem lehetne legalább a házakat fejleszteni? Eladom épitek fejlettebbet a helyére kiválására?
Szerintem is fejlödhetnének a katonák. Pl. 3 tulélt csata után lehetne mondjuk "veterán" és nem 2-4-et sebezne hanem 2-5-öt vagy 3-4-et.
 

DeletedUser

Guest
A céhekkel ez megoldódik.
Ha kérhetelek normális "hangnemmel" válaszolj.
mondjuk ha már szukszavu akarsz lenni akkor legalább így:
Ez a probléma tudtommal a céhekkel meglodódik.
ekkora kis változtatás és már senkinek nincs baja a hangnemeddel :D
 

DeletedUser11

Guest
Szia!

Milyen eszközökre gondolsz?

A 120%-os hangulat a Pénz, és az Alapanyag alapú javak felvételére vonatkozik!
 

DeletedUser

Guest
Hali! Szerintem be kéne vezetni a harc szimulátort.

1. Ezt ki kéne fejteni bővebben
2. Ez a harci szimulátor nem működne, hiszen saját taktika alapján csatázol. Tehát oda lépsz, ahova gondolod. Plusz a terep is változó. Ezt nem tudná mind számításba venni egy szimulátor...
 

DeletedUser

Guest
1. Ezt ki kéne fejteni bővebben
2. Ez a harci szimulátor nem működne, hiszen saját taktika alapján csatázol. Tehát oda lépsz, ahova gondolod. Plusz a terep is változó. Ezt nem tudná mind számításba venni egy szimulátor...

Hmm az ötlet már bennem is felmerült így tippelek, hogy arra gondolt lehetne egy harci tesztterület (ugyanaz mint a mostani harcterület ugyanazokkal a feltételekkel és véletlenszerűségekkel(így ezt nem kéne külön fejleszteni)) ahol lehet kérni bármilyen összeállítású és mennyiségű gépi ellenfelet (példák: 3 Katona, 3 Légiós vagy 2 Hajítógép-4 Lándzsás-2 Harcos stbstb) és ezek ellen lehetne gyakorolni a kívánt összeállítású saját sereggel. Persze itt egység meghaláskor nem kéne újragyártani vagy várni a gyógyulásra mert ez csupán úgymond elméleti tesztharc lenne tehát az egységeink nem sérülnének valójában (tehát harc után megmaradna minden teljesen felgyógyulva) vagy lehetne a saját sereget is ugyanígy választani (tehát a tesztharcra nem a saját egységekkel megyünk be hanem csak a tesztharcra béreljük őket (ennek lehetnek alapköltségei(nem prémium), hogy ne legyen feleslegesen terhelve a szerver stb) így nem károsodunk csak gyakorlunk jó taktikákat mindenféle helyzetre ami segítené a játékélményt véleményem szerint).
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Hmm az ötlet már bennem is felmerült így tippelek, hogy arra gondolt lehetne egy harci tesztterület (ugyanaz mint a mostani harcterület ugyanazokkal a feltételekkel és véletlenszerűségekkel(így ezt nem kéne külön fejleszteni)) ahol lehet kérni bármilyen összeállítású és mennyiségű gépi ellenfelet (példák: 3 Katona, 3 Légiós vagy 2 Hajítógép-4 Lándzsás-2 Harcos stbstb) és ezek ellen lehetne gyakorolni a kívánt összeállítású saját sereggel. Persze itt egység meghaláskor nem kéne újragyártani vagy várni a gyógyulásra mert ez csupán úgymond elméleti tesztharc lenne tehát az egységeink nem sérülnének valójában (tehát harc után megmaradna minden teljesen felgyógyulva) vagy lehetne a saját sereget is ugyanígy választani (tehát a tesztharcra nem a saját egységekkel megyünk be hanem csak a tesztharcra béreljük őket (ennek lehetnek alapköltségei(nem prémium), hogy ne legyen feleslegesen terhelve a szerver stb) így nem károsodunk csak gyakorlunk jó taktikákat mindenféle helyzetre ami segítené a játékélményt véleményem szerint).

Élőben jobb. :)
 

DeletedUser

Guest
Az első javaslatom a csatákkal kapcsolatos. Sok csata már kezd unalmassá válni, mert 10-15 percig szenved az ember egy csatával, amiben 2v8 lándzsás szerepel. Tehát nagyon lassú. Ha az automatikus befejezésre nyomok, akkor a gép konkrétan elcseszi az egész csatát és sok egységet veszít az ember. Tehát egy olyan gomb kéne ami 5-10x-esére gyorsítja a csata folyamatát, és a játékos irányít.

A másik javaslatom a terjeszkedéssel kapcsolatos. Rengeteg idő és pénz, mire eljutunk egy terület megszerzéséhez. A PvP viadalok megnyerése is borzasztóan hosszú időt vesz igénybe. Gyémántokra költeni meg gondolom senki sem fog egy olyan játékban, ami még 1 hónapja sincs, hogy elindult. Bár személy szerint én egyébként sem költenék, hiába lenne a legjobb és legismertebb játék a világon. Tehát a terjeszkedéshez valami más módon is hozzá lehessen jutni, arannyal, alapanyaggal, vagy bármivel, de lehetőleg ne csak pénzes és hosszú-hosszú időt igénybe vevő megoldások legyenek.
 

DeletedUser

Guest
1. Ezt ki kéne fejteni bővebben
2. Ez a harci szimulátor nem működne, hiszen saját taktika alapján csatázol. Tehát oda lépsz, ahova gondolod. Plusz a terep is változó. Ezt nem tudná mind számításba venni egy szimulátor...

Nem, én arra gondoltam, hogy a terepet leszámítva, figyelembe véve (csak) az egységek pontjait(támadás, védekezés stb.), a szimulátor kiszámítja, hogy (terep nélkül) melyik sereg lenne a győztes, és hogy kb. mennyi lenne a veszteség. Szerintem megvalósítható.
 

DeletedUser

Guest
Az első javaslatom a csatákkal kapcsolatos. Sok csata már kezd unalmassá válni, mert 10-15 percig szenved az ember egy csatával, amiben 2v8 lándzsás szerepel. Tehát nagyon lassú. Ha az automatikus befejezésre nyomok, akkor a gép konkrétan elcseszi az egész csatát és sok egységet veszít az ember. Tehát egy olyan gomb kéne ami 5-10x-esére gyorsítja a csata folyamatát, és a játékos irányít.

A másik javaslatom a terjeszkedéssel kapcsolatos. Rengeteg idő és pénz, mire eljutunk egy terület megszerzéséhez. A PvP viadalok megnyerése is borzasztóan hosszú időt vesz igénybe. Gyémántokra költeni meg gondolom senki sem fog egy olyan játékban, ami még 1 hónapja sincs, hogy elindult. Bár személy szerint én egyébként sem költenék, hiába lenne a legjobb és legismertebb játék a világon. Tehát a terjeszkedéshez valami más módon is hozzá lehessen jutni, arannyal, alapanyaggal, vagy bármivel, de lehetőleg ne csak pénzes és hosszú-hosszú időt igénybe vevő megoldások legyenek.

Szia

Mindkét észrevételedre volt már javaslat ebben a topikban, hogy ne legyenek ismétlődő postok érdemes lenne elolvasni ki mit írt előtted.

Üdv Fenris
 

DeletedUser

Guest
Szia

Mindkét észrevételedre volt már javaslat ebben a topikban, hogy ne legyenek ismétlődő postok érdemes lenne elolvasni ki mit írt előtted.

Üdv Fenris

Persze, majd ha 150 oldalas lesz a topic akkor is olvasgatni fogom ki mit irkált, nemde? :)
Te nyugodtan olvasgasd ahogy akarod, én nem fogom, mivel ez nem az én dolgom!
 

DeletedUser

Guest
Kő,faanyag,márvány stb!
Ezekre is ki kellene terjeszteni a 120% termelést hiszen ezek is a településen készülnek!

Valószínűleg azért számít értékes cuccnak és készül egyszerre kevés belőle, mert nem akarják hogy ezekből tömegtermelés legyen. ha mindenki meg tudná gyorsan termelni magának, akkor nem lenne értelme a kereskedelemnek.

Ez jó részben gazdasági játék. Tehát a rendelkezésre álló területtel úgy kell gazdálkodni, ahogyan tudsz. Akinek az arany a lényeg az lakóházakkal teszi tele, akinek nyersanyag kell az műhelyekkel. Aki jobban hadakozik, annak kell katonai épület, értelemszerűen az előzőek rovására. Jól ki van ez találva, pont azért hogy gondolkodni és mérlegelni kelljen, kidolgozva a stratégiát. Ha az épületek termelnének 50k aranyat és 100k nyersanyagot, végtelen területtel és terjeszkedéssel, valamint mindenkinek lenne minden fajta terméke korlátlanul 1000-es termeléssel, akkor lenne unalmas az egész játék és két nap után lehet unatkozni és rutinból nyomkodni a 2v8 lándzsás elleni harcokat.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Akinek az arany a lényeg az lakóházakkal teszi tele, akinek nyersanyag kell az műhelyekkel. Aki jobban hadakozik, annak kell katonai épület, értelemszerűen az előzőek rovására.

Lakóházzal mindenkinek tele kell raknia a városát, ha bármilyen termelő épületet fel akar húzni. Ebből fakad, hogy a játékosok többségének iszonyatos arany felhalmozódása van. Pedig én mindig beszivárgok, rendszeresen építem az elérhető területeket. Ahogy elnéztem a kutatásokat, ez az aranyfelesleg soha nem tűnik majd el.
Érdemes lenne az arany költségeket megnövelni és kicsot csökkenteni a nyersanyagszükségleteket, hogy kicsit balanszolva legyenek a fizetőeszközök.

És észrevttem egy hiányosságot, a vetésforgónál nem ír semmit a ha ráviszem a kifejlesztéshez szükséges négyzetre az egeret. Lehet hibásan van fenn a kutatás, de lehet csak nem jeleníti meg az árát, vagy ingyenes. Nézzétek meg, nehogy valakit akkor érjen meglepetést, ha odaér.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent