Visszavonulás

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24189

Guest
Hi!

Arra gondoltam, ne lehessen csak úgy visszahívni a támadásokat! Régebben volt velem is úgy, h egy ember folyton jön, de mindig visszahívja.
Tahát eléggé bosszantó, amikor a veszteségeket elkerülve valaki csak úgy visszahívja a sereget.Igaz velem is volt már ilyen, amikor elvittem a független zsiványomat... :D Bár én nekem nem jelentene gondot, ha nem lehetne visszahívni.


Várom vélemenyeiteket ezzel kapcsolatban! ;)
 

DeletedUser23561

Guest
Nincs a visszavonulással semmi gond szerintem, nagyon életszerű, valódi csatáknál is számtalanszor előfordul. Egy jó hadvezér felismeri a vesztes helyzetet és nem öleti le feleslegesen az embereit.
Mi a bosszantó számodra ebben? A visszavonulás után 24 órán át nem támadhat újra, tehát pontosan olyan biztonságban vagy tőle, mintha odavesztek volna a katonái a harcban.
 

DeletedUser24189

Guest
Nincs a visszavonulással semmi gond szerintem, nagyon életszerű, valódi csatáknál is számtalanszor előfordul. Egy jó hadvezér felismeri a vesztes helyzetet és nem öleti le feleslegesen az embereit.
Mi a bosszantó számodra ebben? A visszavonulás után 24 órán át nem támadhat újra, tehát pontosan olyan biztonságban vagy tőle, mintha odavesztek volna a katonái a harcban.


Az igaz... De ha valaki le akar győzni valakit, vállalja a veszteségeket. Ha meg meglepődik a védelmen... Így járt... :D
Ha egyszer reménytelen a csata, akkor is legyenek veszteségek, mert le akarja győzni, rátámadt, hát vállalja is fel, h veszt.

A másik. Így lehet kémkedni. Pl. tiltottak 2 napra. egyik nap letámad, visszahívja. Mivel nem férek hozzá a játékhoz, nem módosíthatom a védelmem. más nap jön egy megfelelő sereggel, és tisztességtelenül ( kémkedés ) legyőz, majd kifoszt.
Igen, pont a tiltást kellet beírnom példának :D De lehet a helyére nyaralást képzelni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23505

Guest
Hat nem is tudom, mit mondjak... :D
Ha a 24%-os vedelmi bonuszod mellett ilyen aprosagok sertik az onerzetedet... mi lesz Veled kesobb??? :D
Amikor atkerulsz egy olyan szomszedsagba, ahol a fele szomszed atszalad Rajtad, 15-20 esetleg fosztani is fog, es egynek sem fordul meg a fejeben, hogy visszavonuljon! :D Akkor mar egeszen mas problemak fognak foglalkoztatni! :D
En a helyedben inkabb gyakrabban mennek takmotivalni, nekem a viragzo kozepkorban mar 7 Nevezetesem volt, ellenben Nalad egyet sem latok. (apro esely hogy revansot vegyel a tamadon ) :)
Kemkedes ??? A beszivargas valaszthato opcio a kontinensterkep csatai elott, de az, hogy felmerjem a szomszed vedosereg osszetetelet, maximum eroviszonyok tisztazasa, helyzetelemzes, de semmikepp nem kemkedes. :)
A szomszedod PVP pontokat veszitett aznap, amikor vissza kenyszerult vonulni, nem kemkedett, radasul felfedte elotted a tamado serege osszetetelet is (meg azt sem tudja elvileg, hogy nem fersz a fiokodhoz, persze, csak elvileg, mivel egesz nap a global chaten logsz, es szetkurtolod, hogy tiltva vagy! ):D

SZERKESZTES:

Lexia, jo otletet adtal! :D
Tiltas alatt levo jatekosnak automatikusan le kellene csatlakoztatni a Varoshazat a tiltas idejere! :D
HeroBalazs serelme is egybol orvosolva lenne. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23561

Guest
Az igaz... De ha valaki le akar győzni valakit, vállalja a veszteségeket. (...)A másik. Így lehet kémkedni. Pl. tiltottak 2 napra. egyik nap letámad, visszahívja. Mivel nem férek hozzá a játékhoz, nem módosíthatom a védelmem.

Ha olyan dolgokat teszel, amiért tiltás jár, vállald te is a következményeket és a veszteségeket.:D
Ha meg nyaralni mész, bontsd el előtte az utakat, akkor nem tudnak fosztani.
 

DeletedUser24189

Guest
hat nem is tudom, mit mondjak... :d
ha a 24%-os vedelmi bonuszod mellett ilyen aprosagok sertik az onerzetedet... Mi lesz veled kesobb??? :d
amikor atkerulsz egy olyan szomszedsagba, ahol a fele szomszed atszalad rajtad, 15-20 esetleg fosztani is fog, es egynek sem fordul meg a fejeben, hogy visszavonuljon! :d akkor mar egeszen mas problemak fognak foglalkoztatni! :d
en a helyedben inkabb gyakrabban mennek takmotivalni, nekem a viragzo kozepkorban mar 7 nevezetesem volt, ellenben nalad egyet sem latok. (apro esely hogy revansot vegyel a tamadon ) :)
kemkedes ??? A beszivargas valaszthato opcio a kontinensterkep csatai elott, de az, hogy felmerjem a szomszed vedosereg osszetetelet, maximum eroviszonyok tisztazasa, helyzetelemzes, de semmikepp nem kemkedes. :)
a szomszedod pvp pontokat veszitett aznap, amikor vissza kenyszerult vonulni, nem kemkedett, radasul felfedte elotted a tamado serege osszetetelet is (meg azt sem tudja elvileg, hogy nem fersz a fiokodhoz, persze, csak elvileg, mivel egesz nap a global chaten logsz, es szetkurtolod, hogy tiltva vagy! ):d

szerkesztes:

Lexia, jo otletet adtal! :d
tiltas alatt levo jatekosnak automatikusan le kellene csatlakoztatni a varoshazat a tiltas idejere! :d
herobalazs serelme is egybol orvosolva lenne. :)
:D :D :D :D
Ha meg bejön az 1.34, tele b+ a városom lándzsás tanyával, és már is nem 24% védelmem lesz, hanem 124%, és amellett a maximális támadó bónusz eltörpül:)
Még vmi: 7 nevi?? hát... úgy ez önmagában n hihetetlen. de h helyed is volt rá az már az :D :D :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23505

Guest
Balazs, azt kell mondjam, hogy nagy tevedesben vagy, ha azt hiszed, hogy 124% vedelmi bonusz mellett a 60-80% tamado bonusz eltorpul. :D
Ha en progressziv egysegekkel megyek, es a szomszednal van 100% vedelmi bonusz, es 8 progressziv egyseg a vedelemben, akkor lejatszom, hogy ne veszitsek egysegeket.
De ha sietek, akkor nem rakok be fuggetlent, csak gyarthato egyseget, mert tudom, lesz 2-3 vesztesegem, es elnyomom automatan! :D
Szoval ennyit a varosodat teljesen elfoglalo, 10 db landzsas laktanya altal nyujtott biztonsagrol! :D
 

DeletedUser23755

Guest
Alapvetően a játék stratégiai jellegű... Van aki harcol, van aki kereskedik, van aki mindkettőt egyszerre. Ha nem lehetne csak úgy viszavonulni, akkor miben is nyilvánulna meg a stratégiai része? Támadok valakit, de észlelem a bajt (nagyobb falat, mint gondoltam), miért ne menekülhetnék el? :) Mellesleg akadt arra is példa (kb 2 napja), hogy be akartam nézni a szomszédhoz, és támadást indítottam látogatás helyett... Mondanom se kell, egy halom vadőrbe szaladni 60 feletti védelmi bónusszal fűszerezve nem volt épp kellemes a barbárjaimnak, és 30%-os a támadó bónuszom. Nyilván azonnal sprinteltem onnan, ennek örömére másnap levert a kedves, mint vak a poharat XD

Szóval a lényeg: támadáshoz tartozik a visszavonulás is (ha úgy tetszik, megadás) és ennek mindenki viselje a következményeit...
Valószínűleg a szomszéd is helyzetfelmérésként értelmezte a malőrömet.
Vagy figyelj jobban a védelmedre (és cserélgesd), úgyis elég aktív játékos vagy szerencsére; vagy mint az előttem szólók javasolták, bonts utat, ha tudod, hogy nem leszel a közelben, ha meglesnek :D
 

DeletedUser23659

Guest
másnap levert a kedves, mint vak a poharat XD

Ha esetleg írtál volna neki két sort, hogy csak tévedtél, megúszod a verést:)
Én is visszaütök ilyenkor, már csak a tréfa kedvéért:)
Egyébként igazatok van, ez a visszavonulás-tiltás nem jó ötlet szerintem sem.
 

DeletedUser23755

Guest
Ha esetleg írtál volna neki két sort, hogy csak tévedtél, megúszod a verést:)
Én is visszaütök ilyenkor, már csak a tréfa kedvéért:)

Kétlem, hogy meghatotta volna :) Mondjuk a javára szóljon, nem fosztott ki :) Ha meg mégis, ám legyen. Vállalni kell a következményeket XD
 

DeletedUser24269

Guest
Sziasztok!
Szerintem sincs értelme letiltani a visszavonulást.Esetleg valamennyi veszteséget (egészség,vagy 1 egység )elszenvedhetnének az egységek. Hanyatt homlok menekülés közben :) Ez más játékoknál is van.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent