Visszafejlesztő készlet

DeletedUser23026

Guest
Szerintem érdemes lenne visszafejlesztő készletet a nyeremények között szerepeltetni. Sokat segítene a megfelelő mennyiségű anyagkészlet kialakításában.

Üdv. Borsóka
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Próféta

Nagyon aktív tag
Szia Borsóka!
Sajnos nem értem a felvetésed? Miért lenne szükség "visszafejlesztőre"?
Az összes olyan épület elérhető, aminek a fejlesztésével végeztél. Tedd le azt, amit gyártani szeretnél és ennyi. Nem lehet egy késő középkori termelővel, bronzkori terméket előállítani, ahhoz ott van a bronzkori termelő!
A játék és a játékosok célja is a fejlődés, nem pedig a visszafejlődés! Ez pontosan ugyan úgy van, mint a való életben, a 8 általános után sem mehetsz vissza az óvodába!
Remélem tudtam magyarázattal szolgálnom :)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem az eventes épületekre gondol. Méghozzá azért, mert az egyezkedés szokott kérni előző kori terméket is.
Persze ezt úgy is javíthatnák, hogy az egyezkedés csak a saját korból kérjen árut.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Azt a piacon lehet a legegyszerűbben megoldani, bár tudtommal ilyenkor mindig két alternatívát szokott felajánlani a rendszer.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Néha nekem is jól jött volna pár db visszafejlesztő készlet. Pl amikor végigértem az aktuális techfán, és már abból a korból nem kellett annyi termék, viszont az előző kori nevezetes termékeire még nagy volt az érdeklődés.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Kedves Lorant! Ezért szerepel kb. 3 849 helyen kiírva az aktuális feladat lista, hogy mindenkinek ott legyen a kezében a megoldókulcs.
Azért ez most egy kicsit megmosolyogtatott, pedig alapvetően nem vagyok egy vidám természetű ember! Szóval ha már elvégeztél egy feladatot, majd olyat kér a rendszer (mint amit csatoltál), akkor lehessen már visszalépni, és még egyszer megcsinálni! És persze amit közben kapsz ismételten jutalomként, azt gondolom, szívesen elfogadod!
Stratégiai játék amiről beszélünk, eventeknél figyelni kell, hogy mit-mikor gyűjtesz be és csinálsz meg! Ez a lényeg!
Olyan nincs, hogy én már itt tartok, ja mégsem, inkább visszamennék 4 lépést, és ha olyan jön, akkor még 3-t, ha így haladnánk, lehet hogy idővel, újra be kéne lépnünk a játékba, a folyamatos visszafejlesztés miatt!
Azért ez még sem járja! Vagy nem így gondolod?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Kedves Lorant! Ezért szerepel kb. 3 849 helyen kiírva az aktuális feladat lista, hogy mindenkinek ott legyen a kezében a megoldókulcs.
Azért ez most egy kicsit megmosolyogtatott, pedig alapvetően nem vagyok egy vidám természetű ember! Szóval ha már elvégeztél egy feladatot, majd olyat kér a rendszer (mint amit csatoltál), akkor lehessen már visszalépni, és még egyszer megcsinálni! És persze amit közben kapsz ismételten jutalomként, azt gondolom, szívesen elfogadod!
Stratégiai játék amiről beszélünk, eventeknél figyelni kell, hogy mit-mikor gyűjtesz be és csinálsz meg! Ez a lényeg!
Olyan nincs, hogy én már itt tartok, ja mégsem, inkább visszamennék 4 lépést, és ha olyan jön, akkor még 3-t, ha így haladnánk, lehet hogy idővel, újra be kéne lépnünk a játékba, a folyamatos visszafejlesztés miatt!
Azért ez még sem járja! Vagy nem így gondolod?
Bocs, de nem értem, hogy ez hogy jön a napi feladathoz, aminek a képét bemásoltam.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Még mindig nem értem a kérdésed?
"Oldj meg 3 találkozást a céhexpedíciók során tárgyalás segítségével"
Mi ezzel a problémád?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Még mindig nem értem a kérdésed?
"Oldj meg 3 találkozást a céhexpedíciók során tárgyalás segítségével"
Mi ezzel a problémád?
Az a probléma, hogy a tárgyalás rendszerint kér előző kori terméket is. Amit ugye már nem termelünk. És a saját kornak megfelelő eventes épületek sem adnak. Erre mondják egyesek, hogy kéne visszafejlesztő készlet. Én meg azt mondom, hogy inkább az egyezkedést kéne kijavítani, hogy csak a saját koromból kérjen árut.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Guest
Az a probléma, hogy a tárgyalás rendszerint kér előző kori terméket is. Amit ugye már nem termelünk. És a saját kornak megfelelő nevezetesek sem adnak. Erre mondják egyesek, hogy kéne visszafejlesztő készlet. Én meg azt mondom, hogy inkább az egyezkedést kéne kijavítani, hogy csak a saját koromból kérjen árut.

Ritka pillanatok egyike, de egyet kell értenem Veled! Amikor ugyanis a tárgyalást kitalálták a játékba, a CE-re, akkor az még elment. Kért előző korit, de össz. heti 64 állomás, csomó annyira könnyű csatával, hogy bármely korban bárki megoldja, bónusz nélkül is akár. Tárgyalások egy része nem is kér árut (első 1-2), és a legtöbb 1-2 db-ot, a fő nagyobb állomások kérnek el többet, a 3-4. szinten jelentősen. Ezt simán bárki meg tudta oldani minden héten, ennyit össze lehetett szedni kereskedéssel, hisz sokan, akik eggyel alacsonyabb korban voltak, maguk nem tárgyaltak, hanem harcoltak.
Viszont azóta kicsit más a helyzet. A napi küldetések közé is bekerült sok tárgyalás, az eventeken is, és ami fő, a csatatérre. A csatatér ráadásul kér árut, rengeteget, a céhes épületekhez, és kér árut vételen mennyiségben a tárgyaláshoz. Mivel senki nem tud érdemben 100 fölötti nehézségen harcolni, így nagyon sok a tárgyalás. A kisebb korokban alapvetően egyszerre kevesebb ember tartózkodik, nekik a saját kori termékük kell a tech fára, netán nevezetesekre, és főleg a saját tárgyalásaikra, plusz nekik is abból kéne lefelé is cserélni még. Így esélytelen, hogy az alapvetően sokkal nagyobb létszámú magasabb kori játékost ellássák a piacon. Nem véletlenül halott is a piac, ha nincs event semmit nem vesznek le, event alatt is csak a sok küldetés okán.
Épp ez az, hogy stratégiai játék, de az ember hiába épít saját stratégiát, mégis teljesen másokra van utalva, tőlük függ, hogy adnak-e árut. Termelni nem lehet (eleget), amikor egy tárgyalás egy köre is elkér 300 db-ot mondjuk, egy hatalmas termelő meg 8 órában ad 10-et. Az egész várost előző kori termelővel telepakolva sem biztos, hogy kijönne 2 db tárgyalás 150-es nehézségen naponta. Nem életszerű, ráadásul termelni sem tud az ember bónuszosan 5 félét, csak ált. magasabb korokban 3-at, szóval még mindig kereskedni kell, igaz, koron belül, ami könnyebb, de még mindig másoktól függő.
Így én is az egyetlen ésszerű megoldásnak a csak saját kori áruigényt tartom a tárgyalásoknál, a visszafejlesztő nem old meg semmit, alig jön be ugyanis áru az event épületekből is, viszonyítva az említett körönként 300 terméket fogyasztó tárgyaláshoz.
 

DeletedUser23026

Guest
Szia Borsóka!
Sajnos nem értem a felvetésed? Miért lenne szükség "visszafejlesztőre"?
Az összes olyan épület elérhető, aminek a fejlesztésével végeztél. Tedd le azt, amit gyártani szeretnél és ennyi. Nem lehet egy késő középkori termelővel, bronzkori terméket előállítani, ahhoz ott van a bronzkori termelő!
A játék és a játékosok célja is a fejlődés, nem pedig a visszafejlődés! Ez pontosan ugyan úgy van, mint a való életben, a 8 általános után sem mehetsz vissza az óvodába!
Remélem tudtam magyarázattal szolgálnom :)
Ez a" visszafejlődés", fejlődés. A legegyszerűbb megoldás is lehet jobb, mint bármelyik bonyolult , gazdaságtalan, nehezen megoldható - pl. terület - fejlesztés.
 

DeletedUser23026

Guest
Én a saját kori áruigény bevezetését tartom visszafejlődésnek. A korszerű event épületekre szükség van, mert minden korban újabb ajándékokat és több árut ad, ami természetesen azzal jár, hogy bontsd le a régit és építs meg az újat, amit bármelyik korra fejleszthetsz.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Visszafejlesztő készletet mondjuk bajnokok sátrára szívesen alkalmaznám, mert régebbi korokból(jövőben vagyok) nem szereztem és gvg-re meg lehet,hogy jó lenne. Ezen kívül pl szánkókészítőnél is jó lehetne használni,hogy előző kori termékeket kapjunk.
 
Fent