Visszafejlesztő készlet.

DeletedUser

Guest
Piacon is el lehet cserélni. Általában még többet is adnak a korábbi termékből.

Persze, ha 10 meg 100db kell. Komolyabb szinten több tízezer-százezer termék kell. Saját korban az ember simán összeszedi ezt, naponta-hetente. Azonban a hasonló kaliberű játékosok többsége mind top korban van, alapvetően kevesebben vannak egy korral lejjebb, jelenleg mondjuk virtuális korban. Akik ott is vannak, valószínű rövidebb ideig, hisz van hova menni tovább, és itt a cél a fejlődés, miközben új korra már éves távlatban kell várni. Ráadásul nekik is kell a saját koriból is ugyanakkora mennyiség, sőt, még tech fához is ugye, és mindezeken felül kellene nagyobb létszámú, előrébb járó, valószínű akár jobb nevezetesekkel, ennél fogva alapvetően jobb árubevétellel rendelkező játékosokat ellátni termékkel. Totálisan nonszensz. Egyre ócskábbá válik az egész játék annak aki régóta játszik. Nincs új kor, nincs területbővítés, és amit lehetne csinálni, azt sem tudod, mert másokon múlik az, hogy van-e forrásod rá, lásd csatatéri haladás. A down-kittel sem nagyon oldódna meg a dolog, jelenleg teljesen halott az egész. A minimum volna, hogy csatatéren csak saját kori árut kérjen, elég nagy kihívás az is, hogy abból akár napi többtízezer legyen, és az a játékoson magán múlik. A piac már nem, és innentől megöli az ember saját játékát.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ha nagyon kell előző korból áru, akkor még mindig lerakhatsz abból a korból termelőket.
 

DeletedUser

Guest
Ha nagyon kell előző korból áru, akkor még mindig lerakhatsz abból a korból termelőket.

Ezt ugye csak viccnek szántad? 2 max. 3 félét tudsz alapvetően csak termelni, ergo megint piac jön, mert nem csak 3 féle áru kell, ráadásul a termeléshez is kell finomítatlan termék, azt megint be kell szerezni. Meg lehet még 1db/4óra termelésre is gondolni ugye, ami magában nevetséges. Na de nem ez a gond, a mennyiség. Az egész városom telerakhatnám, és akkor sem lenne elég a napi bevétel maximum 3 tárgyalásra csatatéren. 1-1 egyezkedés 300 terméket simán elvisz, és nem is fix, hogy sikeres. 300 terméket 30db termelő hoz 8 órában. Ha kétszer nem sikerül az adott próba, akkor egy napi termelése 30 épületnek elmegy egyetlen egy tárgyalásra, és a termelők virtuális korban nem kicsik. Ez mégis, hogy a francban megoldás bármire amiről én beszéltem? Egy top játékosnak áruk tízezreire van szüksége, miközben termelni 10db-okat lehet. Saját koriból viszont van lehetőség tízezreket összeszedni, csak jól kell csinálni. nem jó, hogy mégis másokra van utalva az ember, és akármilyen jó játékos, nem tudja a saját játékát játszani. És lehet mondani, hogy a diplomácia, a barátok megválogatása a játék része, de, mint leírtam, fizikai képtelenség, hogy egy virtuális játékos meg tudja oldani a gondot, mert neki magának kell saját koriból is a többtízezer, neki is kell piacolnia is előző koriért, tech fára gondolni majd, és emellett kellene ugyanannyi virtuálist adni a barátnak, mint amennyit az marsiból elhasználna. Mindezt úgy, hogy bizonyosan kevesebb is a virtuális kori játékos, főleg az olyan aki amúgy minden másban legalább azon a szinten van, mint az emlegetett mars kori high-end társa, ergo egyáltalán a bevétele eléri ugyanazt a szintet virtuálisból. Szóval nincs az a stratégia, jó diplomácia, barátok akikkel hosszú távon menedzselhető a helyzet.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Hát az biztos, hogy a csatáknál nincs ilyen probléma.
A demoralizáció nullázásával gyakorlatilag bármennyi csatát meg lehet vívni a csatatéren.
 

DeletedUser

Guest
Hát az biztos, hogy a csatáknál nincs ilyen probléma.
A demoralizáció nullázásával gyakorlatilag bármennyi csatát meg lehet vívni a csatatéren.

3-5000 csatákat szoktam beletenni a csatatéren sokszor, de sajnos ez már sok minden függvénye, megint semmi tervezhetőség, stratégia nincs benne, csak szerencse kérdése kb.. Merthogy el is kell kezdeni, és akkor bizony szükséges az egyezkedés is, hacsak nem totál nemtörődöm céhekkel vagyok összerakva, akik nem is akarnak csinálni semmit, ami azért magasabb ligákban ritka. Egyezkedni meg nincs esélyem, mert másoktól kellene árut kapnom hozzá, akiknek meg nincs, nemhogy annyi ami nekem kéne, de a töredéke sem. Viszonyításképp, 1-1 nevezetes szett, ahogy mondják, kb 5-6 tárgyalás, azt árulgatják páran, semmit nem ér. Többszáz tárgyalásra való áru kéne párnaponta, ha tényleg komolyan akarnám venni a csatateret, amire most nincs lehetőségem, első nap kb látom, hogy fogok-e bármit csinálni az adott körben, és, ha sz*r lapokkal kezdtem, akkor szépen leharcolom a napi veszteségmentes csatám az ingyen jutalmakért és annyi... Csak én nem ezt szeretném...
Ha a kiinduló tartomány fejleszthető lenne, akár céh szint növekedésével redukálódna a nehézségnövekedés az onnan indított csaták után, akár oda is lehetne építkezni, na meg körülötte is mindenhova, akkor megint más lenne kicsit a helyzet. De ez nincs így. A kezdő tartomány olyan amilyen, 100%-ban növekszik a nehézség minden irányba. Az épületek ára is függhetne amúgy a létszámtól is, hiszen mindenképp előny a sok tag, miért kell, hogy még az építkezésben is extra előny legyen???. Általában a kezdőről elérhető 3 tartomány közül 2 szintén olyan, hogy nem ad lehetőséget épületnek, a 3. meg egy helyet kínál ált. nagyon extrém szerencsével 2-t, eddig talán két csatatéren volt ilyen mázlim. Ha csupa 1-2-3 tagú céh kerülne össze nem feltétlenül volna ez érdekes megint csak, de a létszám nem számít. Amikor egyedül összerak 20-30-80 fős brigádokkal, akkor bizony az elején el is dőlt az egész csatatér kimenetele. Ők az elején amikor tőlem független okból nincs LEHETŐSÉGEM ellensúlyozni a hátrányom ami csak a létszámból adódik, elvisznek mindent, fejenként 10 csatával, amihez nulla bónusz kell akkor is, ha növekszik a nehézség, majd még extrán tele is rakják nehezítéssel, épületekkel, de ami még főbb, a környező tartományokban mind ott van a nehézség növekedését gátló épület, ergo, ha viszek is egyet, ők erőlködés nélkül, immáron akár egy taggal is simán visszaveszik. És itt jön az egyezkedés, muszáj egyben, még kisegítő épület nélkül 2-3-4 vagy akár még több tartományt elvinni, mert a másik céh nem fogja megvárni, míg a napi maximális csatamennyiségemmel lépegetek előre. Ha már megvetette a lábát az ember, akkor bizony akinek van ideje, bónusza, egysége, és főleg végtelen SAJÁT kori terméke építkezni, ha kell, egyedül is simán felveszi a versenyt bármilyen céhvel, csak taktika kell hozzá. Amikor az első órákban nem taroltak le mindent a kezdő tartományom körül, sokszor simán vertem a komplett mezőnyt mindig, akkor is amikor igyekeztek pedig foglalni. Nyilván nem gyémántligában, de nem is kívánok feljebb jutni, jó nekem az arany, egyfős céhvel természetesen nem akarom ugyanazt elérni, mint a 80 fős brigádok, az megint nem volna fair és reális. Az sem érdekel alapvetően, hogy drága az egyezkedés, legyen az, van termékem folyamatosan, már olyan ami tőlem függ, saját kori. Az érdekel, hogy nincs esélyem beszerezni saját jogon kellő mennyiségű virtuális árut, és ahogyan részletezem, nem reális piacon ilyen mennyiségekhez jutni. Még, ha a csillagvizsgáló nem pár db-ot, hanem százakat, ezreket adna, és főleg mindenből (mint a bárka céhnek), magas szinten, más volna, de ez sincs így, egy nagy semmi az is.

Semmit nem kínál ez a cég a régi, top játékosoknak, és még ezt a semmit is csökkenti folyamatosan azzal, hogy vagy másoktól, vagy a szerencsétől függ egyre inkább minden, ami kicsit kezd túlzássá válni egy stratégiai játékban. És azt ne feledjük, hogy egyre könnyebb és gyorsabb egy újoncnak is felérni a végére, szóval egyre kevésbé rétegprobléma ez, egyre hamarabb eljön, hogy a frissebb ember sem tud majd mit csinálni...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24512

Guest
"A down-kittel sem nagyon oldódna meg a dolog, "
Valamit csak segítene, bár elismerem nem megoldás.
 

DeletedUser24512

Guest
Ha inkább az egyezkedést választod a harc helyett, akkor nincs szükséged kaszárnyákra és harci bónuszokat adó nevezetesekre, eventes épületekre. Az így felszabaduló helyen lehet termelni árukat.
Értem és így kb. 6x annyi idő letolni... :D De aki időmilliomos azzal minek vitázni? ;)
 

DeletedUser

Guest
"1-1 egyezkedés 300 terméket simán elvisz, és nem is fix, hogy sikeres."

Valójában még nagyon enyhén is fogalmaztam. :D 1-1 egyezkedés EGYETLEN KÖRE is simán el tud vinni 300 terméket, tekintettel arra, hogy szánalmas, mindössze 150-es nehézségen már 60 árut kér, ergo 5 helyre elmegy 300, minden egyes körben, összesen tehát 900 is rámehet, már ha sikerül egyáltalán...
 

DeletedUser27480

Guest
Esetleg megoldást jelenthet a problémára akár egy olyasféle dolog is, hogy legyen a játékba beépítve egy szorzó, ami X csata vagy X alkudozás után emelné a termelési rátát. Ezzel arányosan tudnának segíteni azokon, akik sok csatát, vagy alkudozást nyomnak le. És ha ez meg van, akkor jöhetne csak szóba a korábbi korok termelőinek lerakása, ami meg ugye a játék normál folyamata szerint, olyan városokban kellene hogy megtörténjen, amelyek így is szinte állandó helyhiánnyal küszködnek. Bár úgy vélem, hogy a korábbi áruk áruhiányának problémájára a visszafejlesztő készlet sem jelentene megfelelő megoldást.
A szorzó szerintem hatékonyabban tudná orvosolni a gondot. Egy olyan játékos esetében aki lenyom 100 alkut hetente, annál egy megfelelő szorzóval lerakott termelő már napi 100 terméket termelne. Ez szerintem már fedezné az egyezkedés költségeit, de mégsem kavarná meg a kisebb korú és/vagy keveset alkudozó játékosok játékának folyamatát.
 
Fent