Vélemény a nyereményjátékról!

DeletedUser6

Guest
Sziasztok!

Lefolyt néhány nyereményjáték itt is és a facebook oldalunkon is. Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye a játék lebonyolításáról és annak hitelességéről.

Többen rágalmazzák érte a csapatot és úgy gondolom, hogy ez egy olyan kérdés amit meg kell beszélnünk.

Szeretném ha a téma nem arra menne ki, hogy a prémiumfunkció mennyire hasznos/haszontalan.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Rágalmak mindig is lesznek, akármit is tesztek. Vagy felveszitek vagy nem :) Mivel Ti csináljátok a nyereményjátékot, Ti teszitek fel a kérdést, Ti mondjátok meg hol és mikor, nem lehet sosem kizárni, hogy bundáztok... Igazából akármilyen kibeszélőt is nyitsz neki, véleményem szerint ez csak egy placebo, akik megrögzötten hiszik azt hogy bunda, azok továbbra is azt fogják gondolni, hiszen nekünk nincs belátásunk a színfalak mögé.

A nyereményjáték indíttatását értem, a célját értem, de azt nem hogy miért épp így van kivitelezve, ami szinte a lehető legnagyobb sebezhetőség rátok nézve.

Lássuk csak az esélyeket és a lehetőségeket:
- Előnyben van az aki rendszeresen fórumozik (az ilyen játékok 30%-a nézi kábé a fórumot)
- Előnyben van az aki egész nap gép előtt tud lenni (sokan dolgoznak vagy suliznak vagy kocsmáznak épp estefelé)
- Előnyben van az, akinek brutálgyors nete van (nem mindenhol van ám még optikai hálózat és egy wifivel vagy mobilctickkel mire betölt/beír/betölt valamit az ember, a többiek már rég sört isznak a válasz után)
- Előnyben van az aki ismeri a játékot már mint a tenyerét (oké, nem az a kérdés hogy az üvegkészítő segédje hány centi magas, de sok az alap játékos, aki naponta két belépéssel intéz el mindent)
- Előnyben van az, aki ismer benneteket (tudom, tiszták vagytok mint a pápa gatyája, de kizárni sosem lehet... Dant ismerem, nem hiszem hogy ő sunyulna, de téged nem, rólad simán feltételezném :D)
- Előnyben van az aki vágja az IRC és egybéb használatot, meg van is neki (nem mindenkinek van, van akinek a gépe vagy tűzfala nem is teszi lehetővé)

Véleményem szerint nem ilyen úton kellene ezt csinálni, hanem valahogy átgondoltabban és publikusabban. De azt sosem fogjátok tudni kizárni hogy ne legyenek előnyösebb helyzetűek vagy rágalmak. De az vígasztaljon hogy ilyen mindenhol van, hogy rágalmaznak.
 

DeletedUser

Guest
Muszáj a fészbukon lebonyolítani ezt? Mert én már erősen meguntam a Facének a baromságait, úgyhogy fel se nézek. :)
 

DeletedUser

Guest
Én mint "nyertes" tudok hozzászólni,gondolom népszerűsítési célokból ment a játék,aminek sok értelmét nem látom.Le is írom miért,én rendszeresen feljárok a fórumra (egyik admint sem ismerem) hátha van valami érdekes vagy számomra hasznos post vagy esetleg én tudok valakinek segíteni,a játék alatt persze sűrűbben felnéztem aminek meg is lett az eredménye (2mbites netem van 512 rammal,szóval még előnyöm sem volt:s). Aki eddig sem járt fel az ezután is csak akkor fog ha kap egy ingame üzenetet hogy játék van.
Facebookról nem tudok nyilatkozni,nem vagyok fent rajta és nem is tervezem,de ott is gyanítom ugyan ez van,a játékok idejére felsereglettek utána pedig maradt a 20-30 ember (csak tippelek)aki eddig is nyomon követte az fb-és oldalát a játéknak,de ezt ti látjátok a számok alapján.
Chatet ugyancsak nem használok,de felnéztem az első játéknál és 80 ember kérdezgette hol a játék,bár ha még mindig van aki használja a játék óta akkor már megérte kiadni azt a 100 gyémántot.
Javasolni annyit tudnék hogy az eddigi nyerteseket "kizárni" az elkövetkező pár játékból,nehogy egy véletlen újabb bundagyanút hozzon felszínre és hosszabb nyereményjátékokat kiírni teszem azt 5 napos játék ami alatt random időnként lemegy összesen 10 kérdés 10 nyertessel (nem tudom mekkora az ingyen gyémánt keret) így egyből több ember érezné úgy hogy nyerhet és nem csak annak a bizonyos leggyorsabbnak van esélye.
Remélem nem sértettem meg senkit a véleményemmel
 

DeletedUser3

Guest
Lássuk csak az esélyeket és a lehetőségeket:
- Előnyben van az aki rendszeresen fórumozik (az ilyen játékok 30%-a nézi kábé a fórumot)

Az összes ilyen eseményt a játékon belül minden játékos megkapja, nem kell fórumot nézni hozzá

- Előnyben van az aki egész nap gép előtt tud lenni (sokan dolgoznak vagy suliznak vagy kocsmáznak épp estefelé)

Ez minden esetben így van, aki épp nem tud itt lenni az nem tud részt venni. De ez az élet minden egyes dolgával így van.

- Előnyben van az, akinek brutálgyors nete van (nem mindenhol van ám még optikai hálózat és egy wifivel vagy mobilctickkel mire betölt/beír/betölt valamit az ember, a többiek már rég sört isznak a válasz után)

Az eddigi nyertes válaszok 5 és 10 perc között érkeztek általában. Ehhez nem kell brutálgyors net :p

- Előnyben van az aki ismeri a játékot már mint a tenyerét (oké, nem az a kérdés hogy az üvegkészítő segédje hány centi magas, de sok az alap játékos, aki naponta két belépéssel intéz el mindent)

Természetesen, ahogy ő a játékban is előnyben van.

- Előnyben van az, aki ismer benneteket (tudom, tiszták vagytok mint a pápa gatyája, de kizárni sosem lehet... Dant ismerem, nem hiszem hogy ő sunyulna, de téged nem, rólad simán feltételezném :D)

Az ilyen célozgatások azok amikre semmi szükség nincsen. Minden egyes játékot felügyelek, azok tisztaságát garantálom. Ezen kívül minden nyereményt én osztok ki, nincs lehetőség a csalásra. Amennyiben úgy gondolod hogy nem tisztán lett lebonyolítva egy játék abban az esetben a bizonyítékaiddal együtt jelezd ezt nekem.

- Előnyben van az aki vágja az IRC és egybéb használatot, meg van is neki (nem mindenkinek van, van akinek a gépe vagy tűzfala nem is teszi lehetővé)

1 ilyen nyereményjátékhoz kellett az IRC, amihez részletes leírást találhat mindenki a fórumon, többek közt olyan lehetőséget is amely tűzfaltól függetlenül lehetővé teszi a csatlakozást amennyiben a böngésző működik.
 

DeletedUser6

Guest
A facebook oldal létrehozása és a nyereményjátékok egy részének lebonyolítása azért történik, hogy minél több felületen tudjunk válaszolni a játékosoknak akik még kicsit elveszettek. Erre pedig az egyik legjobb csatorna a facebook mivel a nagy többség - akárki akármit mond - sűrűbben nézi a facebookot mint a fórumot. Éppen ezért csináltunk oda (is) nyereményjátékot, hogy minél többen tetszikeljenek' és lássák ha esetlegesen fórumleállás vagy bármi egyéb várható.

Nyereményjáték nélkül ez lássuk be aligha lett volna sikeres.

A játék tisztaságáról még annyit, hogy ha ismered DaNt sejtheted, hogy jól ismerjük egymást. DaN nem bízna rám játékot ha nem bízna meg bennem.

Egyébként bennem felmerült egy olyan lehetőség, hogy facebook alkalmazást létrehozni és úgy játékot csinálni de az még jobban elterelné a "szerencsejáték" irányába a dolgot.
 

DeletedUser

Guest
Az a felmerült lehetőség ne merülgessen fel a továbbiakban... :)
 

DeletedUser

Guest
:) Nightcaller ne legyél elkeseredve hogy nem nyertél. Én se nyertem. Még. Legközeleb ha épp rá érek, lehet sikerül.

Szerintem mindenkinek van rá esélye, és ha figyelembe veszed hogy mennyien vagyunk... Próbálkozz. Kivanom hogy legyen szerencséd. :):D
 

DeletedUser

Guest
Majka, nem vagyok elkeseredve, mert a rendelt gyémántjaim mellé ez csak "apró" lett volna, de lett volna pár játékos, akinek odaadtam volna:)

Facebook... Én pölö nem vagyok azon a retken, nem is leszek:)

edit:
Ja és én csupán reagáltam erre a nyitott threadre itt, nem én rágalmaztam :) Csupán rávilágítottam egy két dologra, ami a "rágalmazók" vesszőparipája lehet.
 

DeletedUser

Guest
:) ok. Első ránézésre ugy tünt. :)

Én gyémánt nélkül játszom, és lehet hogy nemhaladok túl gyorsan előre, de tetszik ez a játék. Gyémántal, vagy nélküle.
 
Fent