Védelmi bónusz

DeletedUser23214

Guest
Sziasztok
Kicsit fura hogy városom védése esetén a védelmi bónusz csak az egység védekezési erejét növeli a támadó visszatámadó pontjait nem, cserébe a támadó játékos egységei ugyan úgy megkapja a támadó bónuszát a védekezésében is. Innentől kezdve a csata el van dőlve. Hiába van nekem 100 % védelmi bónuszom, 40-50 % támadóval lenyomják, mert az egységeim nem tudnak elég nagyot ütni.
Ez már csak azért is fura, mert a térképen a területek foglalásakor a védő seregek védelmi bónusza a támadásuk erejét is növelte.
Mellesleg ha ezen változtatnátok akkor sokkal kiélezettebb és sokkal komolyabb csatákat lehetne vívni a mindennapokban is, nem csak akkor, ha területet foglal az ember fia-lánya :)

Fog ez ügyben bármi történni?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser5216

Guest
Szia!

Nem pontosan így van. 2 nevezetes ad védelmi bónuszt, mindkettő 10. szinten 100-100% védekzést azaz 200%-ot ad. Ezek a nevezetesek a támadást nem segítik. A támadó a támadást segítő nevezetesekre számíthat. Ebből 3 db van ezek mind 10. szinten 50% támadó és 50% támadás alati védekezési bónuszt adnak. Ez ha mind 3 maxos, akkor 150-150% támadási és támadás alatti védekezést adnak. Ezek a nevezetesek azonban nem segítenek, ha támadják ők mármint ő a védekező játékos.
Tehát más nevezetes kell ha te támadod a szomszédokat vagy a területet (ehhez van a 3 támadást segítő nevezes) és más kell ahhoz, hogy védd szomszédaid támadásától a várost, ehhez 2 nevezetes van.
Még egy apróság a védekezést lehetett növelni a húsvéti küldikor is, de az a hajó már elment.

Szerintem kellően ki van ez egyensúlyozva, de biztosan lesz még védekezést és támadást is segítő nevezetes a későbbi korokban is...

Üdv.:
Zerg
 

DeletedUser23214

Guest
Szia Zerg,
Szerintem félreértettél, köszönöm, de ezekkel én is tisztában vagyok, mind az 5 épület ott díszeleg a városomban:) LEhet, hogy nem fogalmaztam tisztán , de akkor kv elött voltam, most utána :) lehet, hogy így érthetőbb lesz.

A várost védő egységnek van védekezési pontszáma és támadó-visszatámadó pontszáma ugyebár, Boldog Vazul, Deal kastély ad nekik bónuszt, ez a bónusz % csak a védekezési pontszámot emeli meg.

A várost támadó egységnek is van védekezési illetve támadó-visszatámadó pontszáma, ahohgyan említetted 3 nevezetes ad itt bónuszt, ez a bónusz % nem csak a támadó-visszatámadó pontszámait emeli hanem a védekezó pontszámokat is.

Egy példával könnyebb demonstrálni:

Lövész alapesetben bónusz nélkül:
Támadás 38
Védekezés 25

Lövész ha védi a várost 100% bónusszal:
Támadás 38
Védekezés 50

Lövész ha támadja a várost 100% bónusszal:
Támadás 76
Védekezés 50

Tehát ipari sereg ipari sereggel szemben hasonló bónusszal biztosan a támadó sereg nyer, a védekező egységek nem bírnak akkorát ütni mer a védekezők ütőereje alap szinten van, míg a támadóké sokkal magasabb.

Ami a számomra logikus lenne, ha egyik így ad akkor a másiknak is így kellene, vagy a támadó bónusz a támadást növelné a védekező a védekezésit, mindegy hogy a sereg védi éppen a várost vagy támadja.
Üdv
Medigen
 

DeletedUser

Guest
Szia medigen!

Én értem, h mire célzol, viszont vedd figyelembe, hogy míg a védekező sereget, ha elesik nem kell újragyártanod, addig a támadó sereg újraképzése rengeteg időbe és pénzbe kerül. Ettől kezdve szerintem az nem lenne tisztességes, ha a védőknek is ugyananyi lenne a támadási és védekezési bónusza mint a támadóknak. Abban az esetben lenne indokolt, ha a támadás során a védők is ugyanúgy meghalnának mint a támadók. A térképen a provinciák elfoglalása küldetés, így a játék szerkesztői szabják meg, hogy milyen nehézségű is legyen az a csata amivel te a provinciát elfoglalod.

üdv
István
 

DeletedUser23214

Guest
Valahol igazad van István, na de a támadó fél maga dönti el, hogy támad, nem kötelező, az áldozatot pedig vállalni kell:) Itt csak arra akartam célozni hogy hasonló kaliberü játékosok küzdelmének a végkimenetele már a csata elején el van döntve, a védekezési bónusz meg így pedig nem sokat ér maximum annyit hogy nem 2 lövésből hanem 3-ból fekszik meg a védő ami már oly mindegy mert a harmadik találat elött már olyan gyenge, hogy nem tud sebezni.
 

DeletedUser22490

Guest
...Kár, hogy a játékosok csak azután veszik észre, hogy a védekező bónuszt adó épületeknek semmi értelme, miután 2-őt felhúztak belőlük 6-7. szintre...
Én 40%-os támadó bónusszal leverek napi rendszerességgel +110-140%-os védelemmel rendelkező játékosokat. A rendszer eleve a támadó játékosoknak kedvez, ez jól is van így mivel a gyártók célja a több aktív játékos, nem a sok védekező passzív játékos. Így viszont semmi értelme a védekező épületeknek, főleg, hogy csak kettő van belőlük, támadó épületekből meg 3 is van. A rendszer kiegyensúlyozását ne várja senki, az mindig a támadó játékosoknak fog jobban kedvezni!
 

DeletedUser

Guest
Nekem van a Húsvéti játékból 104% védelmi bónuszt adó Őrlángom. Azaz 26 db. Nagyon is van értelme ekkora védelemnek: lehet, hogy legyőz, az aki megtámad, de nem napi rendszerességgel fog farmolni, mert nem éri meg neki ekkora veszteségek árán.
 

DeletedUser

Guest
Nekem van a Húsvéti játékból 104% védelmi bónuszt adó Őrlángom. Azaz 26 db. Nagyon is van értelme ekkora védelemnek: lehet, hogy legyőz, az aki megtámad, de nem napi rendszerességgel fog farmolni, mert nem éri meg neki ekkora veszteségek árán.
Tökéletesen egyetértek veled. Az is igaz, hogy a 40-50% védelemmel rendelkezők nem jelentenek gondot, de a 80-100% védelemnél azért elég erőssen megérződik, hogy nem épp úgy hullanak az ellenfél katonái, ahogy kéne. Épp most gyűrtem le egy 120%os játékost, igaz nem megfelelő sereggel, de otthagytam a fél csapatomat. a másik fele meg használhatatlanságig amortizálódott. Éppen az időtartam az ami az egész csatát visszájára fordítja.

- - - Updated - - -

...Kár, hogy a játékosok csak azután veszik észre, hogy a védekező bónuszt adó épületeknek semmi értelme, miután 2-őt felhúztak belőlük 6-7. szintre...
Én 40%-os támadó bónusszal leverek napi rendszerességgel +110-140%-os védelemmel rendelkező játékosokat. A rendszer eleve a támadó játékosoknak kedvez, ez jól is van így mivel a gyártók célja a több aktív játékos, nem a sok védekező passzív játékos. Így viszont semmi értelme a védekező épületeknek, főleg, hogy csak kettő van belőlük, támadó épületekből meg 3 is van. A rendszer kiegyensúlyozását ne várja senki, az mindig a támadó játékosoknak fog jobban kedvezni!

Baldo azért azt is vedd figyelembe, hogy neked jócskán van cserejátékosod, tele vagy kaszárnyákkal, ha ott is hagyja a csapatod kétharmad része a fogát, van helyette másik. Van aki összesen 16 egységgel kell remekeljen, azoknak már kicsit nehezebb napi szinten farmolni a nagy védelemmel rendelkezőket.
 

DeletedUser

Guest
A "sok védekező passzív játékos" szerintem elég szerencsétlen meghatározás.Sokan csak harcászati szempontból passzívak, a játék többi részében pedig esetleg a harcosok fölé tornyosulnak.A védők valóban nem szenvednek valós veszteséget, viszont nem is profitálhatnak semmit, még siker esetén sem.Másrészről a "mesterséges intelligenciát" még egy alapfok alatti taktikai érzékkel megáldott pléjer is lenyomja, a kérdés csak az, mekkora veszteségeket generál magának.
A harc soha nem csak a támadásról kellene, hogy szóljon, miként az aktivitást sem csak a "farmolásban" kell mérni.A korrekten díjazott sikeres védelem kiegyensúlyozottabbá tehetné a kűzdelmeket, egy harcos szemléletű játékosnak így legalább annyira oda kellene figyelnie a kihozható maximális védelemre, mint a támadóerőire.A szomszédságok átrendezése pedig ennek kitűnő alapot adna ehhez.
 

DeletedUser

Guest
sziasztok. arvahhal-on most kezdtem a játékot, zeusz szobrom 3 szintü, de nem adja meg minden egységre a védelmi bónuszt. Mit csinálok rosszul?
 

DeletedUser3243

Guest
Semmit.
A Zeusz szobor egy támadó bónuszt adó épület.
Ez azt jelenti, hogy ha te támadsz és 3. szinten van, a támadó egységeid 15% támadó, és 15% védelmi bónuszt kapnak ha támadsz.
Az "otthon" maradt védő katonák nem kapnak semmit, arra másik épületek vannak (Deal kastély, Boldog Vazul).
 

DeletedUser

Guest
sziasztok. arvahhal-on most kezdtem a játékot, zeusz szobrom 3 szintü, de nem adja meg minden egységre a védelmi bónuszt. Mit csinálok rosszul?

A bónusz kijelzésekor előfordulnak kijelzéshibák,amelyeket várhatóan a következő frissítés megold.
Addig javasolt az egységek mozgatása után (pl.támadó oldalra helyezéskor)frissíteni,hogy a megfelelő értékeket lássátok.
 

DeletedUser2883

Guest
Az új rendszerben a védelmi bónusz még annyit sem ér, mint előtte. Max védelem esetén is gyakorlatilag veszteség nélkül győz a támadó. Automata csatával is!!!
Sok nagy pontszámú altívan támadó játékos már vissza is bontotta a harci egységek gyárait. Siralmas!
 
Fent