Védelem céh tagok összefogására

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser20472

Guest
Részemről a következő tippem lenne céhen belül, így mindenkinek érdeke hogy céh-be tömörüljön.
VÉDELEM:
Vannak a céhbe kisebb tagok is akiket állandóan támadnak és a céh többi tagjai el kellett eddig viselni hogy egy nála nagyobb elverje, netán ki is fosssza.
Tehát a céh összefogást jelent. Egy mindenkiért mindenki egyért.
JAVASLATOM A KÖVETKEZŐ:
A céh társaimhoz a másik céh társ tudjon az illetőnél állomásoztatni haderőt. A haderő felállítását viszont bizzák arra, aki a védelemre rászorul.
Viszont az ott állomásoztatott haderőt NEM veheti igénybe támadáshoz.
A reszkir ebbe az, hogy a támogató katonái ha elesnek, nem támadhatnak ujból fel. Ha sebesülés éri, csak otthon gyógyúlhat. Ezt azért gondolom így, hogy a támogatást nyujtó figyelje a katonáit milyen állapotban vannak.
Ebbe a másik fontos dolog lenne, hogy minden céh tag lássa milyen támogató katonák vannak a támogatott félnél, és azoknak milyen az állapotuk.
A gondom az hogy a katonákat hogyan lehessen megkülönböztetni egyértelműen és láthatóan, melyik kié ?
Esetleg lehet a katona alatt számmal jelölni és a támogatási listában a név mellett is látszana.
A szin jelölelést elvetettem, mert lehetnek köztünk szintévesztők, vagy szinvakok. Akkor ők hátrányba kerülnének.
Felvetődik egy újjabb kérdés ? És ha van a csapatban áruló és elmondja milyen a védelem, már bukik is a mutatvány.
No hát ez alapgondolat, amit alapossabban át kellenénk beszélni. Szerintem jó ötletnek tartom azért is, hogy nagyobb jelentőséget adjak a céh-nek. Igenis érdemes belépni, céhekbe tömörülni, kisebb céhek nagyobbakkal összeolvadni.
A témát megvitatásra megnyitom. És ha bevállik, akkor vki szóljon mán a feljebb körökben, vagy a supportnak. :)))

- - - Updated - - -

Jajj azt még elfelejtettem hozzátenni, ha van az illetőnek bónuszai azok a támogatásra küldött katonákra is érvényesek legyenek.
 

DeletedUser21403

Guest
Az hogy a céhen belül bárki megvédhesse a másikat az így ebben a formában nem igazán megfelelő! Tény hogy vannak fejlettebb városok akik nagy örömmel fosszák a kisebbeket de sztem erre nem ez lenne a megoldás!

Ha mindenki küldhet a másiknak csapatot akkor a kisebb városoknak egy másik kisebbet esélye se lesz legyőzni! Pl.: Ha egyik céhtársam mondjuk koraiban jár és én adok neki ipari korszakos védelmet bónusszal ellátva akkor azt egy másik korai-s hogy fogja áttörni? Sehogy! És ugye akkor ő is megkéri az egyik céhtársát hogy adjon egységeket és így őt sem tudják majd átvinni az egy szinten lévők!
Teljesen elvennénk ezzel a lentebbi korban lévők harci kedvét hisz nem tudnának mit kezdeni egymással és a tornyok meg panganának!!!
 

DeletedUser20472

Guest
A tornyok viadalait is természetesen át kellene szervezni. Ezalatt azt értem, hogy azonos kor katonái harcolhatnának azonos kor katonáival. Természetesen ha van bónuszuk azok hozzáadódnának.
Viszont a tornyok nem engednének más kor katonáit harcolni. Így egyenlő eséllyel indul minkét fél egymás ellen. Akinek meg nincs bónusza az vállalja hogy vagy elverik, vagy ne menjen harcolni.
 

Olaly

Tag
Ez egy akkora káhoszhoz vezetne hogy senki nem tudná ki kit milyen védelemmel mikor meddig védjen és ez csak az egyik része a problémának és akkor még az aránytalanságról nem is beszéltem.
 

DeletedUser20472

Guest
Ez egy akkora káhoszhoz vezetne hogy senki nem tudná ki kit milyen védelemmel mikor meddig védjen és ez csak az egyik része a problémának és akkor még az aránytalanságról nem is beszéltem.

Ötlet? Tipp? Javaslat?
 

DeletedUser21403

Guest
Hát ennek nem sok értelme van! A tornyokat meg mindent átszervezni! ahhoz hogy vki egy gyarm toronyban elinduljon mondjuk elég volt egy olyan korban lévő egységgel rendelkeznie és a többi lehetett alatta de most akkor ahány toronyban el akar vki indulni annyiszor 8 egység kell hogy meglegyen az elején a max létszám amihez koronként legalább két kiképző szükséges ami nem lenne kevés harci épület!
 

DeletedUser20472

Guest
Hát ennek nem sok értelme van! A tornyokat meg mindent átszervezni! ahhoz hogy vki egy gyarm toronyban elinduljon mondjuk elég volt egy olyan korban lévő egységgel rendelkeznie és a többi lehetett alatta de most akkor ahány toronyban el akar vki indulni annyiszor 8 egység kell hogy meglegyen az elején a max létszám amihez koronként legalább két kiképző szükséges ami nem lenne kevés harci épület!

Szerintem nem kéne átszervezni. Mindenki abba a toronyba harcolhatna amelyik kor harceszközeivel rendelkezik.
Egy durva példát is említenék a könnyebb megértéshez:
- Lehet az illető gyarmat korba, viszont a fegyver arzenálja csak vaskori akkor nyilván nem harcolhatna gyarmatkori katonákkal. Ha másik toronyba szeretne akkor a rendszer letiltaná.
Milyen előnytelen az a játék, ha például a gyarmatkori harci eszközökkel megtámadnék egy kezdő toronyban lévő ellenfelet.
Viszont ha valaki annyira odavan hogy harcolhasson előbbi korok harci eszközeivel, hát az teremtse meg annak feltételeit.
NEM KÖTELEZŐ KISEBB KOROK ELLENFELEIVEL HARCOLNI.
De milyen dolog kiállni ágyúkkal dárdás katonák ellen ?????????????????? Na ez csak egy példa volt a sok sok közül. :))

 

DeletedUser21403

Guest
Ezt nem értem? Komolyan mondom teljesen értelmetlen az amit írsz!
 

DeletedUser21639

Guest
Esetleg lehetne egy olyan megoldás, hogy a pontokat abba a toronyba kapja az illető amilyen korú egységet megölt. Így ha egy dárdást tesz el láb alól akkor bronzkori, ha meg egy lövészt akkor meg az ipari toronyba kapja meg a pontot.
 

DeletedUser21403

Guest
Ennek sincs sok értelme,mert akkor a szomszéd dönti el hogy én melyik tornyot nyerhetem meg és nem én!
 

DeletedUser20472

Guest
Kedves Man1878utd !
A sok kritika után szeretettel várom itt az ötletet, illetve ötleteket, mert csak azokkal tudunk elöbbre lépni.
Ami nem jó oké kritizáld, de utána ird meg légyszi neked mi az az elfogadható amiért a céh-be tömörülünk. Nálam a céh-ben eddig csak a takarítás, motiválás és forge pont nélküli piaci vásárlással ki is merült. Harcok, tagok védelme stb. még mindig nem megoldott a céhben.
Erre kérnék megoldásokat, elképzeléseket, tippeket, ha már valaki kritizál. Mert ugye ez a legkönyebb. :)))))))))))))
 

DeletedUser21403

Guest
Én már több mint egy hónapja kifejtettem itt a fórumon az elképzelésemet csak kicsit szét kéne talán nézni! Javaslom hogy olvasd a el a "Céh bosszúja" című irományom,köszönöm!
 

DeletedUser20472

Guest
Én már több mint egy hónapja kifejtettem itt a fórumon az elképzelésemet csak kicsit szét kéne talán nézni! Javaslom hogy olvasd a el a "Céh bosszúja" című irományom,köszönöm!

Javaslom a support vezetőségének elolvasni a következő "Man1878utd" által kifejtett véleményét ehhez csatolni, és amennyiben olvassák, terveznek-e ebben valamilyen megoldást:
http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?1184-Céh-bosszúja!

Várjuk tájékoztatásukat szeretettel a SUPPORT és a játékkészítők válaszát elképzelésünkre !!!!
 

Olaly

Tag
Ötlet? Tipp? Javaslat?

Kicsit későn válaszolok de akkor nézzük:
Ha valaki védelmet küldd másnak az mennyi idő amíg odaér, vagy azonnal ott van, esetleg az egységek sebessége sem azonos?
Virágzó középkorig a PVP tornyokat nem lehet megnyerni csak a térképen csatározással, de ez a lehetősig is elfogy, mert idővel beadja az egy korral magasabb egységekkel rendelkező térképet ahol már nem tudsz haladni mert túl erős a védelem.
Honnan tudom mi az optimális védelem ha valakit 4-5 ember támad és mindig mással.
Ha akarok magamnak egy védelmi és egy támadó sereget csinálni + még valakit 4 egységgel védeni is akarok az kapásból minimum 6 kaszárnya amit győzz elhelyezni és még a lakosságról nem is beszéltem. Ehhez jön az arányosság - ha én egy kora középkorit vagy az alattit védek gyarmatosítás korában akkor kell két olyan kaszárnyát húznom amit a védésen kívül semmire nem tudok használni és csak a helyet foglalja mert az én koromban már nem ér semmit, de így arányos. Ezt figyelmbe véve ez már a védő számára jelentős hátrány.
Jó megoldást nem tudok javasolni mert sok minden számít pl egy késő középkori sereg megtámogatva egy 5-6 szintű Castel de montével néhány őrlángal támadásnál meg egy 8-9 szintű Zeusz vagy Aacheni katedrálissal, hiába küldök akár még gyarmatositás kori védelmet ha a védő nem áll úgy épületekkel (már pedig ha védelem kell, nem áll úgy) nekem is mindenem ottmarad hiába küldök akármit.
Nem szeretek építő javaslatok nélkül kritikát megfogalmazni, de be kell látni a felvetésedben elég sok volt a hézag. Persze a cél jó és érthető de a megvalósítás minden következményt figyelembe véve és beleszámítva nem lennék annak a helyében aki ezt végigzongorázza és kihoz egy olyan megoldást ami mindenkinek megfelel.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent